Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nala18

Przepis na ciasto solne

Polecane posty

hej mam prozbe - czy zna ktos z was przepis na ciasto solne??. Tzn wiem ze potrzebna jest maka - ale jaka??, sol i woda, chcialabym sie dowiedziec tez jakie sa proporcje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna
szklanka soli (najlepiej zmielonej w młynku do kaawy), szklanka mąki i szklanka wody. jeśli się sypie - dodać wody, jeśli zbyt rzadkie - dodać mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Offka
Przepis jak wyżej , tylko szklanka wody to za dużo :) Najlepiej dodawać wodę "na końcu" tyle , ile potrzeba ;) A jeśli chodzi o mąkę ja zawsze uzywałam zwykłej pszennej. Najważniejsze by dodawać tyle samo soli co mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej..
Nala a co bedziesz robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno wrocilam z nad morza i przywiozlam ze soba troche muszelek ;D Postanowilam zrobic ramke, do niej przykleic muszelki i pomalowac je lakierm :D A jak bede miala wiecej weny to moze jezcze inne ramki wyskubie :D A moze wy macie jakies propozycje - co mozna ciekawego zrobic z ciasta solnego?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonix
a powiedzcie dziewczyny jak suszycie figurki z tej masy i czym je malujecie, czy moze farbkami olejnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy - mozna odstawic na jakis czas i poczekac az wyschnie. Niestety nie bedzie pewnosci czy ciasto wyschlo w srodku... Moza tez dac do piekarnika, ale nie wiem na ile czasu i ile stopni. Z tego co wiem to ciasta solnego sie nie piecze, lecz suszy, czyli temp. nie moze byc za wysoka. Ja Maluje je farbkami plakatowymi. Wiem tez ze mozna dodac do ciasta np kakao, lub inny barwnik aby ciasto zmienilo kolor pozdrawaiam i zycze milego lepienia :D PS Odswiezam wczesniejsze pytanie: Co ciekawego mozna zrobic z ciasta solnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonix
dzieki nala18, ja 3 dni temu ulepilam sobie malutka lakeczke, slodko wyglada, ale niestety jeszcze nie wyschla, moze zle proporcje?? (na poł szklanki maki dalam 1/4 soli i troche wody) albo wina pogody,najlepiej schloby na slonku,ktorego ostatnio brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Niedawno z dziećmi na półkoloniach robiłam różności z masy solnej. Osobiście zrobiłam sobie taki pojemniczek do np. spinaczy biurowych i obrazek - czyli na prostokat z masy nalepiłam kwiatek, też z masy. Suszylismy to w piekarniku w temp. około 150 stopni, jak figurki się lekko zrumieniły, ale bardzo lekko, to od tego momentu jakieś 3-4 minuty. Tak na wyczucie bardziej. I wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyska
Cześć!! Dziś przypadkiem trafiłam na tą stronke !! Ja tez uwelbiam roic figurki z masy solnej kiedy tylko mam trochu czasu robie ryby -bo inne zwierzeta mi narazie nie wychodza :P laleczki i tego typu sprawy .Super jest ta stronka z aniolkami !!! tylko zeby zrobic taki cuda trzeba mieć trochu wiecej talentu niż ja !! :P ALe naprawde są piekne sprubuje też takie zrobić :) WY TEŻ sprobujcie nie pożalujecie :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Draconis
Witam. Ja osobiście lubie robić z ciasta solnego figurki Wszechpotężnego Innosa, magiczne runy, pierścienie i inne tego typu rzeczy. Najlepiej jak doda sie do ciasta czerwonego barwnika na przykład krwi albo soku z buraków zamiast wody. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salvadrin
Osobiście zgadzam się z Draconisem, ciasto solne doskonale nadaje sie do robienia figurek i run. Dobrym pomysłem może być też zrobienie figurek zycerzy lub magów wody a potem zrzucenie na nie coś ciężkiego np. wielkiego pustaka lub ewentualnie sąsiadke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suszyć ok 2-3 godz. w 150 stopniach w piekarniku na blaszce. Aż się zrumieni.Mniejsze rzeczy ok. 90 min. Może być troszkę niższa temperatura. Do ciasta nie dawaj dużo wody bo będzie dłuuugo schło. Świetnie sprawdza się też suszenie w piekarniku /dochówce pieca kaflowego -oczywiście tylko podczas palenia w piecu:-) Można też blaszkę postawić na piecu ale schnie już gorzej. Można spróbować na blaszce położyć na gorący kaloryfer (w sumie tego nie polecam bo za niska temp. /chyba ze coś małego). 1/4 mąki pszennej zastąpić ziemniaczaną - ciasto jest przyjemnie gładkie w dotyku. Suszone w temp. pokojowej nabiera chropowatości i ma nieładną powierzchnię. Maluję farblami wodnymi: metaliczne, akwarelki, plakatowe. Można pokryć lakierem. Świetnie wyglądają też pomalowane akrylowymi, to już dla koneserów:) bo zwykłe farbki to prawie każdyw domku ma:) Można zrobić: figurki do szopki Bożonarodzeniowej, owoce do ozdoby ścian w kuchni, właśnie aniołki, ramki, figurki, owoce dla dzieci (uwielbiają malować - można dołączyć np. do prezentu) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie otwiera
cos sie nie chce otworzyć stronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokxi fokxi 11
Czesc wam dziewczyny !!! ja zawsze ciasto solne robie wieczorem dlatego,ze nie lubie czekac kiedy ono twardnieje.mój pszepis to;tye samo mąki ile soli i i jak bedzie za słuche to dodac troszke wody a jak bedzie rzadkie to dodac mąki.ja pózniej daje to na noc do lodówki zeby stwardniało troszke.Zazwyczaj o 12 wyciagam ciasto solnei robie z niego rózne rzeczy.moją najładniejszą rzeczą to kosz z owocami.nastepnego dnia po wyschnieciu rzezb maluje ja farbai plaktowymi. p.sbardzo lubie robic z ciasta solnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kats
Hejka Właśnie się biorę za robienie dekoracji.. chciałam się spytać, jakim lakierem mam potem malować figurki? A jeśli pomaluję je białkiem, to czy mogę je później malować normalnie akrylowymi? chciałam też dodać, że figurki można też przystrajać wszystkim, co nam przyjdzie do głowy, posypką do ciasta, cekinami, koronką, koralikami.. można wierzch pomalować klejem z brokatem.. pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pusia_1995
Ja znam - wez dwie takie same szklanki i miske , w jedna ze szklanek wsyp make do pelna w druga szklanke wsyp sol do pelna wsyp te dwa skladniki do miski i daj na oko wody.Masa nie moze byc mokra ani sucha.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chł to zboki
musicie wsypac 1 szklanke wody maki i soli a jezeli chcecie miejsza porcje to wszystkiego po poł szklanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serferka
Ja z ciasta solnego robię makietę. Ciekwe jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulotny
Czy ktoś z was robił figurki do szopki z tego ciasta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati1997
ja będę robić - właśnie dla tego chciałam znać proporcie i weszłam na tę stronkę ale z ciasta solnego można robić wiele innych reczy ja np.kiedyś kiedyś robi łam dla babci miskę z owocami potem trochę farby i gotowe!pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktori
dzięki za przepis dzisiaj próbuje po raz pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie miem
ile soli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×