Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kapusta

sos musztardowy

Polecane posty

Gość kapusta

jak sie robi sos musztardowy - taki ktory dodaje sie do roznych salatek i takze taki ktory daje sie na cieplo na obiad np z ugotowanym jajkiem i ziemniaczkami pomocy prosze bo ani jednego z nich nie umiem robic a pamietam ich smaczek jeszcze z stolowki w szkole podstawowej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo, też pamietam ze stołówki :D pyszny! Ale sam nie zrobisz akiego, jak \"stołówkowy\". Tamten mial swój klimat, jadlo sie go w oparach zapachów ze szkolenj stołówki ;-) Ja robię taki, że gotuję wywar z mięsa, lub do garnka wody wrzucam kostkę rosołową. Potem dodaję tyle musztardy, aż smak bedzie pożądany, (kwestia gustu), mieszam. Odlewam troche do szklanki i mieszam z 1-2 łyżkami mąki, aż sie mąka calkiem wymiesza i nie bedzie grudek. Wlewam zawartość szklanki do garnka i jesli jest już gęste, doprawiam dola i pieprzem. Wg mnie - im wiecej musztardy - tym lepiej :) Mozna dodać smietany, (do tej szklanki najlepiej....potem wlac wszystko do garnka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapusta
o dzieki bardzo wyprobuje na nastepnym obiedzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własnie jak
sie robi?Ten przepis mnie nie przekonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawałek masła należy rozpuścić na patelni.Do tego łyżka mąki,kiedy się podrumieni rozprowadza się to rosołkiem tak by miał dosyć gęsta konsystencję,Przelać do garnuszka i zagotować, Do tego dodaje się musztardę i na koniec trochę śmietany. Wszysto się soli i koniec. W ten sam sposób robi się sos chrzanowy,zamiast musztardy chrzan.Jeśli wyjdzie nam za rzadki wtedy przed dodaniem śmietany trzeba go uratować,a można w ten sposób,że śmietanę rozbełtać z odrobiną mąki i wszysto zalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos musztardowy tylko do slatek: skladniki w zaleznosci do ilosci salatki powinno byc po duzej lyzce do kazdej porcji:) Musztarda,dobry olej,czosnek,sol,sok z cytryny. Proporcje na 3 lyzki musztardy lyzka oleju,i zabek czosnu przecisniety przez praske odrobine soku z cytryny i soli,wszystko dokladnie wymieszac na gladka mase,polecam z salatka wloska warstowowa ja ja robie tak: do kazdej miseczki czy talerza glebokiego ,spod wykladam lisciami salaty,potem pokrojony w cwiarti pomidorek,nastepnie osaczony tunczyk po lyzce ,jajko w cwiartki,szynka w paseczki do dekoracji szczypior posiekany,i na samym wierzchu lycha sosu:) Salatka bardzo pozywna i sycaca i pyszna,polecam z grzaneczkam,babietke pokroic w kromeczki delikatnie maselniem potraktowac,posypac utartym serkiem i odrobinka oregano i do piekarnika na blaszcze az serek sie rozpusci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aqp
Witam Mógłby ktos z was podac mi dokladny przepis na \"sos musztardowy na cieplo\" ( do ziemniakow i jajka) skladniki , i dokladnie co i jak mam zrobic. Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również pamiętam ten zapach i smak sosu musztardowego z jajkiem i ziemniaczkami :) A robię go tak: Na patelni rozpusczam łyżkę stołowa smalcu z łyżką mąki (tak jak na zasmażkę, tylko nie spiekam jej)>Osobno w szklance gorącej przegotowanej wody rozpuszczam kostkę rosołową. Do zasmażki dodaję 2-3 łyżeczki musztardy i całaść zalewam rosołkiem. Mieszam aż pięknie zgęstnieje. Doprawiam solą i pieprzem do smaku. Osobno gotuje ziemiaczki i jajka na twardo. Jaja kroję na pół i kładę na ziemniaczkach, a całość polewam sosikiem. Pychota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aqp
a tej kostki rosolowej to chyba dac pol z polowy bo taka cala to chyba za duzo jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TruskaFeczka
właśnie wypróbowałam przepis, palce lizać! :) Już dawno nie jadłam tak pysznego obiadku: ziemniaczki, jajeczko i kotlecik mielony z sosem musztadrowym na ciepło :D Proste i pyszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubolek
ja robie tak troche tluszczu wlewam dodaje lisc laurowy,ziele angielskie kilka podsmazam razem z musztarda.Nastepnie dolewam wode przegotowna i dodaje kostke rosolowa i gotuje z 10 min.Dodaje przyprawy wg uznania a na koniec smietane z maka i zostawiam zeby troche sie pogotowal na malym ogniu .Zawsze mi wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klikulina
DO Antuanetty- sosik pyszny!!!! juz dawno mi taki nie wyszedl!!! Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palac letni
co do salatek proponuje: oliwa-ocet balsamiczny-sol-pieprz-odrobina cukry-musztarda proporcje =rzcz gustu i smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikala
Heh. Z przepisami jest tak, że obojętnie jak zrobisz, i tak dobrze ci wyjdzie. Ja, właściwie robiąc te same potrawy, stosuję różne przepisy. Musztardowy sos robię zwyczajnie: w garnku z wodą rozpuszczam kostkę rosołową, dodaję dużo musztardy, troszkę czosnku granulowanego do smaku, w szklance bełtam mokę z wodą zimną (bo z ciepłą robią się grudki), wlewam, mieszkam, jak zgęstnieje, zabielam śmietaną i doprawiam. Aha, czasami, zamiast śmietany, dodaję twarożek odtłuszczony :-) Nie stosuję metody na patelni z tłuszczem, ponieważ jest bardziej kaloryczna, Sorki za odświeżenie starego tematu, ale trafiłam tu przez Google :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie czytam Wasze przepisy i brakuje mi w nich jednego, a minowicie cebulki,jak dla mnie to właśnie ona nadaje smaczek sosikowi:-) ja robię tak- w dużej ptelni podsmażam na rumiano cebulkę pokrojoną w kostkę, gdy się zrumieni zasypuję ją mąką, chwilę podsmażam, dodaję wodę-koniecznie ZIMNĄ (trzeba cały czas mieszać), potem kostkę rosołową i na koniec musztardę, po kilku minutach gotowania sos gęstnieje i można już zajadać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajebisty pomysł na tani i szybki obiad, smak ze szkolnej stołówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm jakie to pyszne
tanie, szybkie i proste :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też pamiętam ten zapach
ze szkolnej stołówki ;-) niestety, przyprawia mnie o mdłości ... robię czasami podobny sosik, ale nigdy do jajek... może gdyby nie zmuszały nas panie kucharki do jedzenia to miałabym lepsze skojarzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×