Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Happy_27

Termin kwiecien 2006!!

Polecane posty

Hej:) U mnie Iza znowu zaczęła bardzo kaszleć i ma katarek.Kilka dni było spokoju Poszłam wczoraj z nią do lekarza jest "czysta" :) gardełko też, więc dlaczego dziecko pół nocy nie śpi i się dusi. Lekarka podejrzewa że może być alergiczką przepisała Claritine i dała skierowanie do alergologa, ale co z tego jak mnie nigdzie nie chą przyjąć, bo jest jeszcze za mała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam, mialam wczoraj problem by wejsc na cafe, ale dzis juz jest ok, czy wasze dzieci tez sa takie humorzaste? ja codziennie obserwuje ja i sprawdzam jaki ma humorek. rano potrafi byc jak skowonek, by potem przejsc w marudzenie, placz i z powrotem w smiech. Najlepszym poprawiaczem humorkow jest mleko rano, jak zje swoja porcje to jest ok. W piatek dzwonili mi do drugiej pracy z przedszkola, ze iga dostala histerii na widok opiekunki i nie chce z nia isc, czy oni maja ja wydac czy przyjade po nia. Powiedzialam ze maja ja wydac bo ja mam tez male dzieci pod opieka i nie dam rady. No ale zadzwonilam 20 min pozniej do opiekunki i iga juz sobie radosnie szczebiotala. wczoraj na szczesnie nie bylo takich problemow. i posza z pania chetnie. w sobote bylam z kolezanka na wystawie kawiatow, ograniczylam sie, bo nie mog przesadzac, ale dowiedzialm sie co moj rozanecznik ma, bo marnie wyglada i mam nadzieje ze preparat ktory kupilam mu pomoze. potem pojechalysmy do kolezanki na ogordek zawiesc wszystko i odstalam tyle roslin pieknych. Zalezalo mi szczegolnie na floksach i piwoniach pachnacych i mam:)) clematis mi zakwitl, narazie tylko dwa kawiaty ale i tak sie ciesze, bo to jego pierwszy raz. Julka mimo ze ma teraz komorke z niej nie korzysta tak jak powinna, oglada sobie tapety, wybiera dzwieki, ale jak dzwonie do niej to cisza, wyciszony i nie reaguje, potem nie wiem czy dotarla na zajecia czy nie. wiec dzownie do pani z zajec i sie pytam czy moje dziecko jest, tak dotarlo ale nie nauczylo sie tekstu:( udusic to za malo. ide do lekarza, musze dzis zalatwic laryngologa i wysilek glosowy. nie cierpie tego. a dzis juz jesien.... niestety lece papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Asmanka dziwne że do allergologa nie chcą Ci przyjąc jak Tynia jest pod opieka allregologa odkąd skończyła 1 rok :) a Mati jak skończył 3 latka:) Tynia tez jest na cleratinie i musze Ci powiedzieć że pomaga , teraz przez wakacje nie była ale nie właczyłam jej cleratiny we wrzesniu i zachorowała no i teraz znowu przez zime i wiosne na clertinie będziemy jechać może o to chodzi że jest za mała na badania żeby stwierzic allergię bo doktor steirdziła że te testy w jej wieku sa mało wiarygodne więc musimy poczekac aż skończy 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko udało mi wię w końcu ją zarejestreować na 8 grudnia:( Iza we wakacje wogóle nie chorowała i teraz nagle wielkie booom. Zobaczymy czy ta claritine cos pomoże, bo strasznie mi jej szkoda jak sie tak idulka męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmanka no to super :) u nas tez tak dugo się czeka my jeździmy do allegrologa co 2,5-3 miesiąca. cleratina powinna pomóc tylko trzeba ja stosować bez dnia przerwy , my w wakcje mileiśmy przerwę bo tak zleciła allegrolog ( bo wiadomo to taki okres niezachorowań ) Eli z Tynia to też róznie bywa . wstaje rano wesoła potem nie wiadomo o co poszło i humor się psuje albo wstanie lewa noga a poźniej się rozchmurza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie weekned, dzis mielismy impreze w szkole taka oficjalna na cale miasto, spac nie moglam i wogole, ale udalo sie, i nawet pani z deutsch wagen tour - takie auto promujace niemiecki jezdzace po kraju- dala nam po tym kilka fajnych gazetow:)0 najbardzie podoba mi sie koszulka, bedzie do spania:)) julka chapnela mi czapeczke, do twarzy jej a iga pileczke niestety dziecko ma dar do niszczenia i gubienia, odrazu jej sie zapodziala, a przeszukalysmy z julka caly dom i nic nie ma. dac idze cos.. moge dzis do was napisac, bo wczoraj przygotowujac sie do dzisiejszego dnia wylalam kole na klawiature i za kazdym razem jak uzywalam literki e wyskakiwalo mi we, szalu mozna bylo dostac, dzis musialam zainwestowac w nowa i kuplam sobie taka malutka, pan mnie ostrzegl ze gwarancja nie obejmuje koli na klawiaturze:( wrrr jak u waszych dzieci z jedzeniem sniadania, iga jest dosc monotonna, tzn lubi platki, owsianki itp, z kanapek to najchetniej z maslem albo z pasztetem, mzoe byc tez parowka, jajecznica i tyle, nie zje serka topionego, bialego, zoltego, ani pomidora, rzodkiewi ogorka na kromce. ale jakby cos lezalo na ziemi to odrazu by to zjadla. wczoraj idze stuknelo 3,5 roku:)) e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Ostatnio Oskar też był przeziębiony, dostał kropelki do nosa i witaminy.Jak na razie jest ok. Nic nie pisałam bo nie mieliśmy czasu , chodziliśmy i szukaliśmy mieszkania, znaleźliśmy i wiecie co zakochałam się w tym mieszkaniu za wszelką cenę chcemy go kupić.Zobaczymy czy Erni dostanie kredyt.Jak kupimy zrobię zdjęcia.Także trzymajcie kciuki. Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wercia trzymam mocno :) a jak Oskarek chodzi do przedszkola ????? Eli montonna w sniadaniach to jest moja Tynia :chleb z masłem ,lub sucha bułka, czasmi parówka, lub serek , jogurt bardzo rzadko chlebek z serem lub wędliną a o warzywach nie ma mowy :( a najczęścuiej jej sniadanie to tylko kubek mleka bo mleko pije codzienie 2-3 razy , o komórce Julki to jak bym czytała o Mateuszu;) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko 🌼 Oskar nie chodzi do przedszkola bo najpierw przez tydzień brał antybiotyk, miał pójść w poniedziałek ale w sobotę dostał kataru i kaszlu,to było tylko przeziębienie , może pójdzie od przyszłego tygodnia zobaczymy . Co do jedzenia to Oskar tak jak Tynia , ostatnio tosty je , sam chlebek , kiełbaskę to jak go coś naleci jogurt to z Biedronki te z kolorowymi kuleczkami innych nie chce.Ostatnio zjadł ze mną śledzia w sosie pomidorowym, chyba mu smakował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wercia coś takiego http://www.wielkiezarcie.com/recipe19805.html Tylle że ja torchę sobie ułatwiam i nie gotuje budyni tylko kupuje mase karpatkową na mleko 9 tylko ubic na mleku bez dodawania maragaryny),masę krówkowa tez kupuje gotową , a śnieżki ubijam na 18 słodkiej :) i każda porcje herbatników przed nałożeniem masy nasączam mlekiem Układam w takich sposób herbatniki masa krówkowa ,herbatniki , masa karpatkowa herbatniki śmietana ubita, hebatniki i na to robie polewę z czekolady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Eli pani mówi dzieciom aby przedstawiały się po polsku(tzn. imię wymiawiały tak jak polskie) ale maja teraz wykonac drzewo genalogivczne i Mati chce napisać imiona po niemcku , szukałam w wyszukiwarkach ale nic nie znjduje napiszę Ci imiona o jakie biega;) Zofia, Jerzy, Teresa, Ryszard, Żaneta Adam, Mateusz i Martynka :) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robię inaczej herbatniki na to krem karpatka nastpenie herbatniki potem mleko słodozne skondensowane (gotuje wczesniej 3 godziny) i potem wylewam na te herbatniki, potem kłade znowu herbatniki i przez nic herbatniki miekkkną następnie biotę śmietane 30 % ubijam dodając fix i kłade ostatnioą waryswe i tre gorzką czekoladę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmanka podobnie :) a chce Ci sie gotować to mleko skoro można kupic juz ugotowane ??:) Eli jeszcze jedno pytano może polecisz jakiś słownik pol-niem. dla dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asmanka - "mleko słodzone zagęszczone gotowane" a innej firmy "masa krówkowa" :D:D i przed nalożeniem na herbatniki po wyjęciu z puszki lekko podgrzewam w mikrofali żeby dobrze się rozsmarowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętam że z tym gotowaniem mleka to byla makabra nie dość że tak długo ,to trzeba było pilonować żeby woda się nie wygotowała i nie rozsadziło puszki ;) a podbno i czasmi lubiło wybuchnąć po ugotowaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak otiwrałam puszkę po przegotowaniu to tak wypływało, ale nie tak by wybuchało;). Ja torcik robiłam w sobotę, bo Natalki ma urodziny w środę, zrobiłam pocałunek murzyna - pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sophia, po niemiecku znalazlam :Georg, Jörg, Jürgen, Jörgen (jerzy) Therese, Richard, Jeanette, Adam, do mateusza znalazlam odpowienikow tyle mozna sobie wybrac:) Matthias, Mathias, Mattias, Matias, Mathis, Mattheis, Mattheus, Heis, Matthes, Mattes, Mades, Mat, Matz, Matze, Matzi, Mattes, Matti, Mattse, Mati, Maeti, Thias, Atze, Moartl, Hiasi, Hias, Hiasl, Matthäus, Mäthu, Mätthu, Mätu, Mäthi, Mätthi, Mätti, Mätzler, Tisu, This, Tisi, Ti, Hias, Hiasei, Hiesl Martina polecam wikipedie, wklepujesz slowo, a potem wchodzi na inny jezyk i masz odpowiednik, jesli chodzi o slowniok strikte dla dziecka, to moze byc pons duzy zielony,albo jakis inny dobry, ale byle nie te takie z hipermarketow, bo w pewnym momencie bedzie potrzebowala wiekszego zakresu slownictwa, ja mam langenscheidt od 10 roku zycia ten sam slownik zolty z duza literka L, ten polecam, bo to w zasadzie na cale zycie. mam taki sam tez nowszy, bo wiadomo slowek przybywa, ale w zasadzie i tak wracam do mojego starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eli dzięki 👄 Kurcze Tyni nic ten kaszel nie ustaje (ani sie tez nie zwiększa ) i powrócił katar :( jedno chorubsko sie nie skończyło a drugie zaczęło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Oskar od wczoraj mówi , że go gardełko boli ale to jak wstanie rano , potem już nie .Psikam mu septoluxem. Słoneczko 🌼 tak samo jak u Oskara z jednej choroby się wyleczył, potem był kaszel i katar jak na razie przeszło, zobaczymy do jutra jak nadal będzie mówił że go boli gardełko to do lekarza.Do przedszkola nie chodzi , boję się go puścić bo znowu zachoruje i tak będzie w kółko a on nie może brać non stop antybiotyków. Nie wiem może pójdzie od 1 października. Chyba przyznali nam kredyt, jak Erni był w poniedziałek to decyzja już jest tylko musi podpisać ją dyrektor, także coraz bliżej mieszkania. Zimno się zrobiło i pada deszcz .Puściłam totolotka :) Pozdrawiam zapraszam na spagetti z 4 serami z brokułami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×