Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Niwa

Zaśniad groniasty --pomocy

Polecane posty

Błagam pomocy czy ktoś miał doczynienia z zaśniadem groniastym bo ja ostatnio poszłam do ginakologa przekonana że jestem w ciązy a tu na usg niewiele widac było i moja gin. podejrzewa że to właśnie zaśnaid.Proszę powiedzcie co dalej ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Zaśniad groniasty Zaśniad groniasty jest najczęstszą chorobą rozrostową dotycząca kobiet ciężarnych. Występuje ze stosunkowo dużą częstością wg. różnych danych 1-3/1000 ciąż. Jest to zespół zmian patologicznych łożyska (trofoblastu), polegający na rozroście (nieprawidłowa budowa) kosmków, co utrudnia (zaśniad częściowy - możliwy płód) lub uniemożliwia (zaśniad całkowity - brak płodu) wymianę pomiędzy matką, a płodem. Wzrost ryzyka tej choroby to: 1. wiek kobiety poniżej 20 lub powyżej 35 roku życia 2. wiek ojca powyżej 45 lat 3. palenie papierosów zarówno przez ojca jak i matkę 4. kobiety po kilku poronieniach 5. po zapłodnieniu in-vitro 6. następna ciąża po bliźniaczej 7. poprzednia ciąża zaśniadowa 8. córki kobiet leczonych dietylostylbestrolem Pierwszym objawem ciąży zaśniadowej może być pojawienie się krwawień w I trymestrze oraz nadmierne w stosunku do wieku ciążowego powiększenie macicy, ale najczęściej szczególnie w przypadku zaśniadu częściowego choroba przebiega bezobjawowo. Rozpoznanie choroby opiera się na badaniu USG oraz ocenie stężenia gonadotropiny kosmówkowej (β-hCG) we krwi. Leczenie polega na usunięciu zawartości macicy (warunki szpitalne!). Gdy wynik badania histopatologicznego potwierdza zaśniad to: a. kontrolna ocena β-hCG w odstępach 14 dniowych przez 2 mies., b. co 1 mies. przez pół roku, c. kolejne 6mies. co 2 mies. W tym okresie wykonuje się dodatkowe badania ginekologiczne, USG, Rtg ew. tomografię komputerową. Jeśli β-hCG nie wykazuje zadowalającego obniżenia pozostaje chemioterapia. W okresie obserwacji i ewentualnego leczenia konieczna jest ścisła antykoncepcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie Ninka35, ogólnych informacji to ja się już oczytałam tyle, że jestem potwornie przerażona chciałabym z kims pogadać kto miał z tym doczynienia i dowiedziec się jak to wygląda od strony praktycznej bo Ty niemaiałas tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Nie miałam, ale chciałam Ci pomóc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny bo ja siedzę czytam to wszystko i pomstrzymuje się od płaczu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dana 1809
Do Niwy, Hej to jest chyba post sprzed roku ,ale ja dopiero odkryłam to forum. Ja to niestety znam z własnego doświadczenia.Dopadło mnie ,gdy nikt głosno nie mówił o takim powikłaniu w ciązy. Jeśli chcesz wiedzieć jak się żyje po.....to odezwij się na tym forum.POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dana 1809
Do Niwy, Hej to jest chyba post sprzed roku ,ale ja dopiero odkryłam to forum. Ja to niestety znam z własnego doświadczenia.Dopadło mnie ,gdy nikt głosno nie mówił o takim powikłaniu w ciązy. Jeśli chcesz wiedzieć jak się żyje po.....to odezwij się na tym forum.POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela151957
Cześć dziewczyny (chociaż nikt tego nie odczyta) Dawno nikt nie pisał z czego bardzo się cieszę. Może zaśniad już żadnej z nas się nie przytrafił. Życzę tego wszystkim dziewczynom. Wszystkiego dobrego w Nowym - 2007 - Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela151957
Nie napisałam - miałam zaśniad. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w 7 tv udałam się do szpitala powiedziano ciąża martwa groniasty i szykujemy do łyżeczki wania podano lek na poronienie a po 2 dniach stwierdzono ze ciąża żyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ja juz pisałam na kafeterii na ten temat ale tutaj tez sie wypowiem. przezylam zaśniad - w marcu 2012 roku. lekarze mowili ze po 3 miesiacach moge znow sie starac o dziecko... żałuje że ich posłuchałam... rozpoczelismy starania i 5 miesiecy pozniej zaszłam w 2 ciaze. rowniez obumarła. na szczescie nie był to zaśniad- przyczyna nieznana. wszedzie pisze aby odczekac minimum rok po zaśniadzie bo istnieje ryzyko ciazy zagrozonej . Ja załuje że nie odczekałam tego roku. i naprawde wam równiez to radze. poczekajcie ten rok dla pewności i dajcie organizmowi sie zregenerować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×