Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dindi

Jaki proszek do prania dla niemowlat??

Polecane posty

Nie wiem jaki mam kupic proszek do prania tzn.czy do rzeczy kolorowych czy do bialych?Czy to jest jakas duza roznica?Bo mam i biale i kolorowe ciuszki,a chce kupic duza paczke,bo wychodzi taniej.Widzialam Lovele do bialych i kolorowych i nie wiem,ktora lepiej.A czy oprocz proszku powinnam jeszcze uzywac plynu do plukania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiss
ja uzywam dzidziusia,ktory jest taniutki i wlasciwie taki sam jak lovela i jelp-tez ich uzywalam. Plyn do plukania jest narazie zbedny. Nie polecam natomiast cypiska, bo nie dopiera i nie ladnie pachnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiss
a czy do kolorow czy nie to bez znaczenia, bo to tylko dodatkowa kasa, a prawie to samo,tylko inaczej zapakowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Używam Jelpa do kolorów. Biały to też kolor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela biała
Ja używam głównie loveli do białego bo lepiej dopiera plamy niż ten do kolorów. Płynu nie używam. Jelp też niezbyt dobrze dopirał plamy po jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
przyjemny zapach i skutecznie usuwa plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pralam zwyklym arielem od poczatku tylko podwojnie plukalam .obserwowalam moja mala i nie miala najmnierjszej alergii wiec po co inny proszek niz ten,ktorego zawsze uzywalam?jak miala miesiac to wrzucilam jej ubranko jedno do prania z lenorem i tez nic jej nie bylo wiec od tej pory pralam razem z naszymi rzeczami w arielku z dodatkiem lenora.moja corka ma 7 m-cy i nigdy nie miala nic na skorze,nawet na pupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
A ja mam dobre wspomnienia po Cypisku :-) Ale też prałam tylko do 3 miesiąca w oddzielnym proszku, potem zrobiła test jak agais i w wyniku braku negatywnych reakcji - prałam z wszystkimi ciuchami :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama28
jeśli chodzi o firme proszku to nie jestem ekspertem w tej dziedzinie bo jeszcze nie mam dziecka ,ale chce wam dziewczyny doradzić żebyście nie prały w proszkach normalnych gdyż skóra dziecka do 3 lat jest bardzo cienka i wrażliwa .A takie normalne proszki nie tylko powodują uczulenia ,ale również mają różne związki które nie są napewno przyjazdne dla maleństwa ,które jak wspomniałam ma wrażliwszą i cieńszą skórę . równiez pranie swoich rzeczy z dziecka zwłaszcza tak małego nie jest rozsądne . mam nadzieje że nikogo nie uraziłam ,dodam że jestem w trakcie robienia specjalizacji z dermatologii i troche zaczęłam sie interesować dziećmi bo juz planuję staraka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas
a co myslicie o bobasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama-masz racje i dlatego trzeba zrobic probe(czyli uprac jedno ubranko ,wlozyc je na noworodka i zobaczyc,czy nie ma zmian na skorze).jednak,moim zdaniem,jesli skora jest normalna to powinno sie przejsc na normalny proszek.dziecko musi sie przyzwyczajac do wszystkiego jak najwczesniej,zeby nie bylo nadwrazliwe.podkreslam,jesli nie ma reakcji alergicznych-nawet najmniejszej kropeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj 10-mie3sieczny synek tez ma prane ubranka w zwyklym proszku, wczesniej tak do 5 miesiecy mial prane w Jelp lub Dzidzius, ale niedopieraly tak super. Teraz piore w normalnym z plynem do plukania, nie rozdzielam na nasze i jego rzeczy...wszystko pierze sie razem i nigdy nie mial zadnej wysypki czy cos w tym stylu. I rzeczy ma teraz o wiele czystrze...nieraz nawet uzywam Oxy Action i po tym tez nic mu nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 30
Ja kupiłam Lovela do białego do prania pieluszek a do ubranek płyn Lovela kolor widziałam w sprzedaży płyn zmiękczający Jelp i jest też chyba silan lub Lenor dla dzidziusiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama28
robicie błąd że pierzecie ubrania dzieci w normalnym proszku ,to nie chodzi tylko o uczulenia ,ale o to jak pisałam wyżej że są w proszkach tych normalnych różne związki które sa szkodliwe dla tak młodego organizmu (przecież skóra dziecka jest cieńsza od naszej do 3 r.życia i szybciej to wszystko wchłania) To pranie wszystkich ubrań razem to też niezłe,wydaje mi sie że robicie to z lenistwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy
do Kamy28 Myślisz że twoja mama jak byłaś mała to do ukończenia przez Ciebie 3 lat prała twoje ubrania w Cypisku? Zastanów się trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
poza tym uważasz że w Jelpach, dzidziusiach i Lovellach nie ma fosforanów tylko dlatego że jest bobas na etykiecie ?? porównaj składy - też sa tylko pewnie w mniejszych ilościach, a jak ma przeniknąć to i tak przeniknie z kazdego proszku. Wystarczy póść z dzieckiem na spacer i przenika tyle toksyn przez skórę że proszek się chowa. A co do lenistwa: jak będziesz musiała iść do pracy, zrobić obiad, posprzątać uprać i uprasować, nie prześpisz nocy i dodatkowo zająć się dzieckiem spytam cię wtedy jeszcze raz: czy pranie ubranek dziecka z wszystkimi to lenistwo. Na razie rozmawiamy ze ślepym o kolorach w twoim przypadku :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama28
przepraszam was dziewczyny , z racji mojego zawodu jestem przesadna trochę i jeśli was uraziłam to sory.Każdy robi jak chce ,ja chciałam wam tylko doradzić . ale dam wam przykład mojej siostry pracuje ma dziecko ,ogromny dom i ogród przed domem i jaoś daje radę. Jej syn ma 6 lat i ona do tej pory pierze w dziecinnym proszku i wszystkie ubrania oddzielne.niewyobraża sobie prac swoich czy męża gaci z dziecka ubraniami. Ale to wasza sprawa zrobicie jak chcecie.jeszcze raz sory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko ma już rok a ja robię tak jak siostra Kamy, porę jego ubranka osobno w proszku dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze dodam tak jak juz wczeniej napisalam...proszek dzieciecy nie dopieral tak plam jak normalny proszek. Moj synek bardzo czesto ulewal i wtedy kazdy ciuszek bylby do wyrzucenia. I jeszcze jedno...proszki dal dzieci sa o WIELE droższe niz te normalne (a Dzidzius tani ale...no troszke gorszy niz Jelp czy najdrozsza Lovela)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssserrfer
zdecydowanie jelp jest najlepszy. konkretnie bialy jelp soft. ubranek moze nie extra dopierze, ale dla skory delikatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Przyznam, że zdarza mi się wrzucić ubranko mojego dziecka do "naszego' prania, ale tylko tzw. wierzchnie. Bieliznę - majteczki, body, piżamka, zawsze piorę oddzielnie w proszku do prania dziecięcych ubranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie jelp..chociaz lovela dla niemowląt tez nie wyywoływała żadnych poddrażnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się ich krzałtują
ceny tych proszków????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chciałam się zapytać doświadczonych mam, gdzie można kupić Dzidziusia. Póki co w sieciówkach widziałam Jelpa i Lovele - moze Dzidziusia przeoczyłam? Dodam, że koło mnie nie ma jakichś mniejszych sklepów z chemią, tylko właśnie sieciówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaaaa
ja do prania ubranek kupiłam lovele.. do białego i koloru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieromantyczna
ja narazie upralam wszystkie ubranka mojego jeszcze nienarodzonego dziecka w jelpie ale przyznam szczerze ze ubranka wydały mi sie szorstkie i ani troszke nie pachniały (po prasowaniu zrobiły sie juz bardziej miękkie). czy tez macie takie odczucie? kiedy mozna zaczac stosowac plyn do plukania tez np. jelp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie widzialam różnicy w proszkach dla dzieci no może jedynie w zapachu i w cenie. Miałam większość proszków tutaj wymienionych (lovela, Jelp, Dzidziuś, Cypisek , Bobas) i żaden z nich nie dopierał wszystkiego tak jak powinien (zwłaszcza jedzenia słoiczkowego) . Myśle, że nie warto przepłacać za proszki chyba, że dziecko jest uczulone na jakiś konkretny . W zwykłym proszku (Vizir Sensitive) zaczęlam prać jak dziecko miało jakieś 7- 8 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×