Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

trusiaczek

miałście jakieś skutki uboczne po novynette

Polecane posty

Dziękuję dziewczyny :-) Byłam 10 dni po współżyciu u ginekologa, zrobił mi usg dopochwowe i stwierdził, że wszystko w porządku czyli to nie zapalenie przydatków bo to podejrzewałam i nie ciąża. Zostały mi 3 tabletki do końca, zobaczę co będzie podczas przerwy, najwyżej zrobię sobie dłuższą przerwę. Ps. Mam pytanie czy w tak krótkim czasie usg dopochwowe mogłoby wykazać ciążę, pytam z ciekawości i chęci sprawdzenia czy stwierdzenie lekarza, że to nie ciąża miało mnie uspokoić. Pozdrawiam Novynettki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iris83
bo to tak jest ;), ja też należe do tych, co jak nie mają problemów to sobie same wymyślają. spokojnie poczekaj na okres :). ja też stresa miałam po pierwszym opakowaniu czekałam na okres, stresa miałam, że w ciąży jestem (choć bez powodu), po trzech nerwowych dniach przerwy -alleluja!!!! tylko spokojnie, wszystko będzie po Twojej myśli, zobaczysz ;) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonka
potężna depresja i nerwica , stany lękowe- nawet mi lek. psychotropy przepisała bo moj ginuś stwierdził że to niemożliwe. Biegunki trzy cztery razy w tygodniu.... Poszłam w koncu do ginekologa i mówie co i jak a on na to że nie widzi sensu zmieniac tabletek bo nie słyszal o takich skutkach ubocznych. Że może mi ew. spirale zamontowac (mam 21 lat!!!) Sama je odstawiłam i jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mamm zrobic
Hej, od okolo 5 miesiecy biore Novynette,na poczatku bolala mnie glowa ale po tygodniu przeszla i bylo ok.Teraz niestety dzieje sie tak,że po skonczonym opakowaniu mija ZAWSZE 5 dni i po prostu nie jestem w stanie wstac z lozka( i to nie jest od okresu,bo okres zazwyczaj dostaje po 2/3 dniach i boli mnie tylko brzuch).Bol glowy mam taki,ze nie jestem w stanie przejsc kilku krokow do lazienki,bola mnie oczy i strasznie mi slabo.Kolezanki,mowia ze to z powodu spadku hormonow,ale ja nie mam zamiaru miec tak co miesiac.Po pierwszym takim przypadku zrobilam sobie badania,bo myslalam ze moze mam anemie.Ale nic nie wykazaly,wszystko ok.Poza tym mam jakies dziwne jazdy o podlozu psychicznym,dopoki tu nie weszlam balam sie,ze moze powinnam isc do psychiatry,bo pomijajac juz moje napady placzu i stany depresyjne,to potrafie sie obudzic w nocy i nie moc sie uspokoic przez kilka godzin,snia mi sie chore rzeczy.Wczesniej tak nie mialam...Co Wy na to ?Odstawic tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinecka
dziewczyny ja brałam novynette aby uregulować miesiączki i zmniejszyć ból w czasie jej trwania. no i jeżeli chodzi o te sprawy to wszystko jest okey. Ale moja gin powiedziała że aby odstawić tabletki a skutek sie utrzymał musze STOPNIOWO zmniejszać dawkę. z 21 tabletek zeszłam do 17 potem 15, potem 10 a teraz jest 5. Od kiedy zaczęłam zmniejszać dawkę zaczął się horror. Coraz większe odstępy między miesiączkami, niesamowite zawroty głowy i migreny. im mniej tabletek miesięcznie biore tym jest gorzej. Moja lekarka powiedziała że albo sie troche pomęcze albo powróci stan początkowy czyli wizyty na pogotowiu po zastrzyk przeciwbólowy co miesiąc. Do końca terapii zostały mi 2 cykle. Czy zostać przy tabletkach? Czy męczyć się do końca? Czy to możliwe że po prawie 2 latach wszystko powróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlesomia
odkąd zaczęłam brać, nastrój mi tak opadł , że czasem nie mogę już sama ze sobą wytrzymać... płaczę, histeryzuję, a poczucie własnej wartości to już nie istnieje chyba? mam świadomość co się ze mną dziej i wiem, ze tak dłużej być nie może, bo grozi to poważnymi konsekwencjami psychicznymi! liczyłam, że przejdzie, bo biorę już 5 miesiąc, ale jest bez zmian... czasem oszukuję się, że to może nie jest wina tabletek, ale żeby to sprawdzić chyba będę musiała odstawić=( a jednak tabletki to taka wygoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jooojjjjj
u mnie humory - złośliwość, płaczliwość ale przede wszystkim libido niżej niż zero - za każdy dotyk miałam ochote walnąć - rzuciłam po 4 miesiącach: po cholere brać tabsy jak niema żadnej ochoty na seks..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89gb
ja biorę te tabletki od 4 lat i jestem bardzo zadowolona nie mam żadnych skutków ubocznych ani dolegliwości dla mnie są one w porządku nie wiem czy to ma związek z tymi tabletkami ale zanim zaczęłam je brać miałam częste bóle brzucha jakby jajniki od tamtej pory nie mam tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena89gb
ja biorę te tabletki od 4 lat i jestem bardzo zadowolona nie mam żadnych skutków ubocznych ani dolegliwości dla mnie są one w porządku nie wiem czy to ma związek z tymi tabletkami ale zanim zaczęłam je brać miałam częste bóle brzucha jakby jajniki od tamtej pory nie mam tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bumbumbum
Ja novynette zaczęłam brać kilka dni temu, wzięłam dopiero 6 tabletek i nie mogę normalnie funkcjonować... Całe dnie płacze, mam straszne ataki histerii, jestem nie do zniesienia. Nie mam na nic ochoty, wszystko mnie doprowadza do szału. Oprócz tego cały czas muszę coś jeść, czuję się bez przerwy głodna. Nie wiem czy to jest możliwe żeby po tak krótkim czasie były to efekty stosowania tabletek, jakoś nie mogę w to uwierzyć, ale nie wiem co to może być innego. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metamorphosis303
Hej! Zacznę od tego że też biore Novynette ! Teraz jestem w trakcie brania 2 opakowania ale moze zaczne od poczatku : 1 opakowanie wszystko ok nawet okres mi sie skrócil z 7 do 3 dni byla mile zaskoczona jednak gdzies w polowie dopadla mnie depresja .... płakałam nagle bez powodu masakra.... do tego wszystkiego suchosc pochwy ( jednak z moim chlopakiem uzywamy zelu z Durexa jest dobry) w czasie 7 dniowej przerwy- strasznieeee obfity okres ( nigdy w nie mialam tak obfitego okresu) bardzo ale to bardzo bolal mi brzuch potem jakos przestalo po 3 dniach ;/ 2 opakowanie to jest masakra !!! dosyc ze mam mdlosci jakbym byla w ciazy ( na bank wiem ze nie jestem) raz zdazylo mi sie ze zwymitowalam to moje libido ( poped seksualny) spadl zdecydowanie ponizej 0. Dalej mam sucha pochwe ale tez przy stosunku strasznie mnie boli tak jakbym ciagle przezywala pierwszy raz ... naszczescie za 10 dni ide do ginekologa i koniecznie ma mi je zmienic ! Serio nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoebell
Kazza i jak u Ciebie z tymi dolegliwościami? Ja biore Novinetki od pół roku i było wszystko ok, żadnych skutków ubocznych. I od pierwszej tabletki ostatniego blistra (a już biorę 19 tabletkę) mam dokładnie to co Ty, bóle podbrzusza i kłucie w jajnikach, zwłaszcza wieczorem. Nie jest to jakiś bardzo uciążliwy ból, dlatego nie ide z tym na razie do lekarza. Zastanawiam się jak się to skończyło w Twoim przypadku. Nie chciałabym zmieniać tych tabletek bo bardzo je lubie :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metamorphosis303
Zoebell ja tez odczuwam teraz to irytujace kłocie w jajnikach a jestem w koncówce drugiego opakowania... naszczescie bylam u gin i przepisal mi nowe tabletki cilest mam nadzieje ze beda lepsze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bcgfxdfxdfx
biore od miesiaca i jak na razie ból głowy tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolonaużytkowniczka
witam, biorę tabletki już od pół roku i jest super mój ginekolog trafił w samo sedno i bardzo dużo od niego właśnie zależy-czy umie dobrać lek! jedyny skutek uboczny zawroty głowy-przeszło po tygodniu. sex,samopoczucie,zdrowie, humor-ok! pozdrawiam szukajcie aż znajdziecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana.s
Ja wybrałam ponad pół opakowania i też mam mdłości,zmienne nastroje,piersi urosły mi i to sporo.Najgorsze jest to że mam straszny apetyt,juz przytyłam ze 2 kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana.s
Ale libido zwiekszyło mi się zdecydowanie,nie boli mnie już tak brzuch podczas okresu,poza tym nie trwa 6 dni tylko 5 i nie leje sie tak już ze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gossu
Brałam je kilka miesięcy- ale wystąpiły wzdęcia. Odstawiłam i wróciłam do Cilestu, po którym mi nic nie było. Niestety, sielanka się skończyła- depresja, nerwica i lęki :/ Jestem teraz w trakcie przerwy, ale nie mam zamiaru brać ich znowu. Rezygnuję z tego rarytasu dla zsrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mwm
dziewczyny jak czytam wasze posty to jestem lekko przerazona działanami ubocznymi tych tabletek, poniewaz wlasnie takie mi lekarz przepisał :/ prawie kazda z was mowi ze niezbyt dobrze działaja na organizm wiec jestem w małym dylemacie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczę trądzik
JEDEN WIELKI SKUTEK- OGROMNY TRĄDZIK!!!!! NIGDY WIECEJ ŻADNYCH TAB.ANTY.-JUŻ EKSPERYMENTOWAC NIE BĘDĘ. CAŁA SZYJA TWARZ I DEKOLT W KROSTACH-ROPNYCH. DOKOŃCZYŁAM PIERWSZE OPAKOWANIE. DWA TYG. NIE BIORE JEST POPRAWA ALE TERAZ TROCHE KASY WYDAM NA DERMATOLOGA I PREPARATY NA BLIZNY. ŻAŁUJĘ ŻE ZACZĘŁAM TO ŚWIŃSTWO BRAC BO ZNISZCZYŁAM SOBIE CERĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczę trądzik
A WSZYSCY PYTALI MNIE CZY MAM UCZULENIE- JA WYGLĄDAŁAM JAK PRZY OSPIE A TERAZ TAKIE BLIZNY,ŻE BEZ MAKIJAŻU ANI RUSZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupeczka
czesc dziewczyny ja skonczylam 1 opakowanie novynette jutro musze zaczac nastepne a jeszcze nie dostalam miesiaczku mialam tylko takie mocne plamienia strasznie sie boje czy mozecie mi cos napisac?? doradzcie mi moze ktoras z was miala podobnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore novinette pół roku i zauważyłam ze strasznie wypadają mi włosy.. moj lekarz powiedział że to jest nie możliwe ze one powinny działać korzystnie na cere i włosy, jakoś nie moge sie do tego przekonać a na cere to juz wogóle nie działaja.. nie wiem co mam robić mam teraz mmam przerwe ale od jutra musze wziąś kolejne opakowanie i chyba juz ostatnie... Miałyście też problem z włosami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata6
Ja brałam novynette i czułam się bardzo żle po nich ,mdłości ciągle było mi słabo i parę razy wymiotowałąm .przeszłam na mikrogenon,potem na yasmin tez żle się czułam a teraz przepisał mi mój lekarz logest ciekawe jak będę się czuła .A do tego lekarz nie chce mi zrobić badań hormonalnych czy wy też macie ten problem.Może lepiej zmienić lekarza . acah brałam też harmonet i yasminelle i tez do bani .czy miałyście takie problemy jak ja .Do tego miałam brak okresu po 40,60 dni albo dostawałam po 10 dniach od okresu krwotoki i wylądowałam na czyszczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaurinko
Widze że nie jestem sama.. tez mam bóle głowy i mdłości.. no i jeszcze troszke nerwowa sie zrobiłam... Mam nadzieje że niebawem przejdzie... słyszałam że czasami niestety tak sie zdarza przy pierwszym opakowaniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukawka22
Witam dziewczyny! Jakiś czas temu zmieniłam tabletki na Novynette, bo lekarz powiedział tak jak któraś zwas juz napisała mają mniej stężenia hormonów. Niestety, ale i mnie dopadło... Zaczęłam strasznie przybierać na wadze i to nie 1 czy dwa kg tylko 7-8 kg :( moje libido bardzo się obniżyło, co nie bardzo się przekłada na mój związek, moje ciągłe zmiany nastroju, mam często bóle głowy, jest mi często nie dobrze, bardzo często płacze z byle powodu, chodze zmęczona. Przy prawie każdym stosunku mam straszną suchość pochwy i częste pieczenie, co nie należy do przyjemności... Co robić??? Jestem załamana. Jedyne pocieszenie to to, że urósł mi biust :) Wiem, że musze pójść do lekarza, ale co dalej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaaaaaa
hej.Ja biorę novynette od 6 miesięcy. na samym początku przytyłam tylko jakieś 2 kg i żadnych innych objawów a teraz to poprostu dramat.mam straszny apetyt,przytyłam jakieś nastepne 3-4kg, mam częste bóle głowy, jajniki mnie bolą i zaczeły pękać mi naczyńka na nogach.w tym miesiącu kończe na dobre z tymi tabletkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atenadol
TAK,mam bóle głowy ,wahania nastrojów i trochę mi się przytyło,niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusieńńka
hej hej ja wlasnie mam przerwe po pierwszym opakowaniu novynette. mam straszne zawroty glowy bolesna miesiaczke nie wspominajac o huorkach placzu. jestem strasznie nerwowa i wybuchowa libido mi spada nie wspominajac o nieustannych mdlosciach i baku apetytu. wczesniej bralam cilest przez dwa mieisace ale mialam wieczorem mdlosci. wpadlam z deszczu pod rynne i chyba znowu zmienie tabletki bo nie widze innego wyjscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×