Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Absolwentka888

Księgowa

Polecane posty

Gość Absolwentka888

Mam pytanie do pań księgowych: Jakie studia trzeba skończyć, żeby wykonywać ten zawód i co właściwie robi księgowa??? Będe wdzięczna za wszystkie informacje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolwentka888
Ponawiam prośbę. Będe wdzięczna za wszelkie informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaa
To zależy, ja akturat jestem po Liceum Ekonomicznym (dyplom: technik ekonomista o specjalności finanse i rachunkowość) oraz po studiach na wydziale Zarządzania ale specjalizacja również finanse i rachunkowość. Możesz skończyć studia jakieś ekonomiczne, byle tylko wybrać odpowiednią specjalizację. Co do zawodu to też jest różnie, ja akurat nie lubię okreslenia księgowa, bo robię dużo więcej niż zwykła księgowa (czyli księgowania faktur, prowadzenia magazynów, kasy) współpracuję z bankami, robię analizy finansowe, różnego rodzaju zestawienia. Czasem potrzebują kogoś do działu księgowego i prowadzisz rozrachunki z kontrahentami, kto płaci, kto zalega i dzwonisz w sprawie płatności - czyli bardziej windykacja. Generalnie im mniejsza firma tym więcej robisz (i oczywiście więcej się nauczysz - więc tam lepiej zaczynać), a im większa tym węższa specjalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej skończyć studia związane z rachunkowością i szukać doświadczenia w postaci praktyk, stażu, umowy zlecenia jako asystentka księgowej, bo od tego się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sam ekonomik nic nie da, tylko to, że zna się podstawy niestety, teraz trzeba mieć doświadczenie dopiero potem szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończyłam ekonomię, zastanawiałam się nad podyplomówką z rachunkowości, mam doświadczenie w administracji, a chciałabym się przebranżowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×