Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baszczu

mam nieuleczalną wadę wymowy

Polecane posty

Gość baszczu

nie jest taka straszna, ludzie rozumieją co do nich mówię ale rzuca się w uszy. niby można przejśc nad tym do porzadku dziennego ale zawazylo to na calym moim zyciu: np. nie podejde do laski i do niej nie zagadam bo boje sie co by sobie pomyslala. w przeciwienstwie do moich rowiesnikow umiem ukladac pelne zdania, wiem co dziewczyny chca uslyszec, jestem oczytany itd ale wszystko psuje moj defekt w mowieniu. sila rzeczy jestem cichy i zamkniety w sobie. patrze jak zycie ucieka mi przez palce i nic nie moge zrobic. nie oczekuje zebyscie mnie tu pocieszali i zapewniali ze na pewno kogos znajde. chcialem tylko pokazac jak rozne nasze defekty potrafia calkowicie przycmic czlowiekowi zycie. nie ma czegos takiego jak milosc do jakies abstrakcyjnej duszy czlowieka - kocha sie zestaw cech ktore tworza dana osobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech..dlatedo takim dobrym miejscem jest internet,można zaczynać tutaj przłamywać swoje zachowania,a pozniej wcielać je w realne życie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój eks- mąż jąka się jak cholera. Nie przeszkodziło mu to podejść do mnie na imprezie i poprosić do tańca. Rok później byliśmy po ślubie. Teraz, 3 lata po rozwodzie ma nową babkę, całkiem fajną laskę. Więcej pewności siebie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to się przyznam
chyba..:) lubię ludzi, którzy mają wadę wymowy :) w jakiś sposób zaciekawia mnie ta inność, odrębność, naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bedzka
Z wadami jest tak, ze widac je na poczatku bardzo, a potem znikaja. Naprawde! Pomysl o tych wszystkich ludziach na wozkach, ktorzy graja w kosza, malarzach, co uzywaja nog, bo rak im brak. Oni przelamuja bariery, by zyc normalnie. Ty tez mozesz wstac jutro i przelamac bariere i zaczac robic wszystko jak by wady nie bylo. Zaloze sie , ze osiagniesz sukces. Moze nie 1szego dnia, ale... Ja kiedys bylam zupelnie inna. Balam sie wielu rzeczy. Az powiedzialam stop i teraz robie to, czym bym kiedys nawet nie pomyslala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma nieuleczalnych wad
wymowy!!!! .............sa cwiczenia...... nie zalamuj sie tylko idz do specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lol_
Do Edypa....a ty cwoku nie powiniennes byc teraz w szkole??? Co, na wagary sie poszlo??? Spadaj ty chamski prymitywny matole!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka
baszczu moj maz tez ma wade wymowy i wiem, jak jest mu z tym ciezko; tzn teraz jest juz o wiele lepiej, chyba powoli sam zaczal to akceptowac, ale kilka lat temu to byl temat i problem numer jeden. Mnie ta jego wada w ogole nie przeszkadza i nikomu kogo znam, ale jemu sie zawsze wydawalo, ze wszyscy to widza i wszystkim to przeszkadza. Wcale tak nie jest i powiem Ci, ze od momentu kiedy on jakos tak sam z siebie zaczal ja akceptowac, jest o niebo lepiej. Nie ma juz jalowych dyskusji na ten temat, ktore prowadza donikad, bo on widzi tylko to, co chce widziec. A ja wierze w to, ze ktoregos dnia cos sie tam w jego glowce odblokuje i bedzie ok. Choc bardziej zalezy mi na tym ze wzgledu na niego, bo wiem, ile to dla niego znaczy, niz dla mnie, bo dla mnie to jest czesc jego osobowosci, ktora tak bardzo kocham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,tez mam wade wymowy.....mianowicie chodzi o litere \"r\",jak na przyklad mowie rower,traktor,to wszystcy slysza,poniewaz zalatuje pod taki akcent niby francuski :P pisze Wam tak abyscie mogli sobie wyobrazic.Niby nic wielkiego,ale.......jestem cicha,spokojna.....w szkole podstawowej oczywiscie chlopacy nabijali sie z tego jak mowie,jak stalam przy tablicy i odpowiadalam to z klasy slychac bylo np.jakies wyrazy z litera \"r\" i tak celowo zaciagniete,aby upodobnic sie do mnie.......z tego powodu mialam kompleksy,nie nawidzilam nigdy odpowiadac,publicznie wystepowac,malo sie odzywalam,szczegolnie przy chlopakach,bo czesto sie nabijali.Jak jeden zaczal to reszta za nim......z dziewczynami bylo inaczej. Pamietam bylam w liceum,podobal mi sie pewien chlopak :) ojjj baaardzo mi sie podobal,nawet nie wiecie jak sie wstydzilam przy nim odezwac.Myslalam sobie ze jak uslyszy jak mowie to bedzie tak jak w klasie :P On mial na imie Wiktor.....i to nieszczesne \"r\" bylo w tym jego imieniu :O wstydzilam sie nawet zawolac po imieniu......sam to nawet zauwazyl,powiedzial mi......no ale nie bede wszystkiego opisywac bo bym pisala i pisala..... Teraz koncze studia,dalej sie wstydze,ale juz nie tak bardzo......zle kojarza mi sie szkoly,bo w szkolach zawsze chlopacy sie nabijali...... Teraz mam chlopaka,jestem z nim ponad 2 lata i pamietam jak na samym poczatku nie slyszal mojego \"r\",poniewaz ja unikalam wyrazow z tą literą.......chore,ale tak niestety bylo.Pozniej zauwazyl,ale juz sie go nie wstydzilam :) juz wszystko do przodu sie potoczylo.......teraz psioczy sie ze mna :D jak cos mowie (wiadomo ze jest w tych wyrazach litera \"r\") to on po mnie to samo powtarza i tez probuje powiedziec tak jak ja mowie :D Jak dzwonie domofonem,a jego mama odbiera,to krzyczy do chlopaka \"XXXX Dorrrrotka idzie do ciebie\" :D i tak to wyglada... Nie wiem co ci mam napisac,bo w sumie nie chce ci pisac pustych slow - przesadzasz,sa ludzie ktorzy maja wieksze problemy,znajdziesz kogos kto cie pokocha itd. itp. wiem jak to jest,zycie ucieka......masz ochote sie odezwac,ale sie powstrzymujesz bo myslisz ze beda sie smiac albo patrzec.To juz na psychice siedzi,ale to jest wina tylko i wylacznie ludzi ktorzy \"normalnie\" mowia,bo sie nabijaja......... A na kafeterii teraz beda pocieszac :P -nie mowie oczywiscie o wszystkich,zeby komentarze sie nie posypaly Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam wadę wymowy. I lubię ją. Moja wada jest niesłyszalna w innych językach- niemieckim, angielskim czy francuskim. wymawiam bezdźwięcznie \"R\". Jak bylam w podstawowce to mi chłopcy trochę dokuczali, ale nie przypominam sobie, by jakoś szczególnie złośliwie. Nigdy nie miałam kopleksów, choćmam listę trudnych słówjak trawler czy terror. Wszyscy moi faceci szaleli na punkcie tej wady-mowili że bardzo seksowna jest. W zasadzie bardziej mi w życiu pomogła niż zaszkodziła.Dlatego nigdy nie myślałam, by się jej pozbyć. Ale powiem Ci, że gdyby moją wadą było jąkanie - na100% zwróciłabym się do specjalisty. Jaką wadę masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie,ja tez z ledwoscia wymowie terror,horror :D mecze sie :D ciezko hehe :) ......terror,horror.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paszczura
Mnie sięniesamowicie podoba taka wada z francuskim "r" , jedna moja koleżanka miała coś takiego i to było dla mnie zawsze fascynujące Daj sobie luz , chłopie , żadna normalna dziewczyna nigdy by nie robiła z takiej rzeczy problemu , a noenormalnych to chyba nie warto poznawać :P No chyba że się jąkasz - to wtedy warto na d tym popracować , bo to jest dość męczące - przede wszsytkim dl;a mówiącego , ale też dla audytorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baszczu
moja wada to to nieszczesne rrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chłopcze nie rób
sobie jaj. Tez mi wada. Musisz iść do logopedy i ćwiczyć, ćwis\czyć, ćwiczyć ......, ręczę tobie, że wszystko bedzie ok, ale praca nad soba jest konieczna :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To wada
chyba żartujesz? Znasz starego Kydryńskiego, on jest rozpoznawalny właśnie dzięki swojej wadze wymowy, jego rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr jest boskie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mów tak
Znam chłopaka który sepleni i bardzo mnie pociaga. Nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Chłopak ten jest na jednym roku ze mna i jest całkiem całkiem. Ma dwie bardzo istotna cechy, które przyciagaja mnie do facetów Jest dojrzały i mądry, a w takiej sytuacji to, ze sepleni dodaje mu jedynie uroku. Chciałabym także podkreslic, że znam wielu facetów, którzy sa beznadziejni, chamscy i płytcy, a wśród nich nie ma zadnego osobnika z wada wymowy. To też znak działajacy na korzysc tych z wadą :) Pozdr. Uśmiechnij sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szymm
Jeśli te cwiczenia mają formę elektroniczną to ja chętnie poproszę. U mnie też rrrrrr zalatuje francuskim;) Prawdziwa zmora. A logopedka powiedziała mi że takie wady koryguje się do 8 roku życia. Pi**a jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja*maja
uwielbiam gdy facet ma drobne wady wymowy!!!! nawet to "rrrr"! to takie seksowne! baszczu, proszę, podaj mi jakiś namiar do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lily***
Baszczu, uwielbiam facetów z wadą wymowy :D Poważnie. Sama trochę syczę na "s" i na "c" - zwykle faceci są w tym zakochani :) Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co jak ćwiczenia? Zrobiłeś coś w tym kierunku czy tylko lubisz narzekać i użalać sie nad sobą :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteście porypani wg was życie obraca sie tylko wokół tego, ze brak r jest seksowne czy nie seksowne co wy macie w tych łbach niestety wady wymowy blokują człowieka na całe życie, a takie banalne jest pozbycie się ich, wystarczy chcieć i zacząć coś robic. Człowiek z wadą nie tylko staje się nieśmiały, zablokowany, wycofany,z dystansowany, to jeszcze ma zamknięte drzwi do kariery, zawodu w którym wymagana jest nienaganna dykcja, np. nauczyciel, aktor, lekarz, prawnik i wiele wiele innych, nawet w sklepach nie chcą przyjmowac ludzi z wadą wymowy z wadą wymowy to najlepiej pracować na taśmie na produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×