Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
love for sale

Kacik Jazzowy

Polecane posty

Mysle ze wszyscy jestesmy rozczarowani ale pozwol sobie powiedziec ze (IMHO) popelniasz maly blad. Polega on na tym ze wykonales swego rodzaju zdjecie (snapshot - mysle ze angielskie slowo jest bardziej adekwatne) obu systemow i porownujesz je. Tymczasem wszystko jest dynamiczne, powiazane ze soba i nie mozna analizowac jednego w oderwaniu od drugiego. To ze teraz \"jest jak jest\" to tez efekt tego co bylo i tego ze wszyscy \"mieli prace\" (ukryte bezrobocie), tego ze nierozliczono ludzi ktorzy dalej kradna i oszukuja itp. Nie jestem oszolomem katolickim (tak na prawde jestem...buddysta) ale z tym utrzymywaniem Watykanu to troche przesada. Mysle ze wiecej stracilismy na tym ze kolejne ekipy nie robily potrzebnych reform (albo je knocily), wysokie podatki, afery itp. Porownujac sie np z krajami nadbaltyckimi czy chociazby Czechami widac ile bledow u nas popelniono. A propos Gato B. Czy wiesz jak sie nazywa plyta z muzyka z filmu \"Ostatnie Tango w Paryzu\"? Szukam jej od jakiegos czasu. A Ty jakiej plyty sluchasz? Pozdrawiam, Y. PS wyglada na to ze tylko my tu zagladamy a na pewno tylko my piszemy, wiec male \"zboczenie\" z tematu nie zaszkodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
Last Tango In Paris/ Ultimo tango a Parigi [tytul taki sam jak film], wydany przez United Artists w 1972 roku. A czego slucham-Fenix-1971 [+Don Cherry, Lenny White, Nana Vasconcellos}, Under Fire-1971 [+Stanley Clarke, John Abercrombie, Airto Moreira], Latin America-1973 [+Dino Saluzzi, sadzac z nazwisk graja tu sami latynosi], Ruby Ruby-1977 [+Lee Ritenour, Lenny White, Bernard Purdie, Steve Gadd, Paulinho daCosta, Don Grolnick, Ian Underwood], Tropico-1978 [+Carlos Santana, Leon Ndugu Chancler, Armando Peraza, Jose Chepito Areas], to wszystko sa pozyczone vinyle...A co do polityki-to nie tak mialo byc, no ale co zwykli szarzy ludzie moga zmienic, w czasach PRL bylem opozycjonista i kontestatorem, teraz tez jestem, chociaz chcialbym czuc sie w Polsce jak w swoim kraju, gdzie ludzie sa szanowani, traktowani normalnie.To meczace, kiedy ciagle slyszy sie o aferach, oszustwach, a ludzie boja sie o wlasna przyszlosc...ogolnie mowiac, nie jest dobrze [i moze na tym poprzestane, pora wracac do tematu -tzn. jazzu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Yaqui Mam monitorki od zestawu do kina domowego , niestety są za słabe i brzmią niezbyt ciekawie, zastanawiam się nad kupnem kolumn podstawkowych mniejszej mocy. Troche mi szkoda że jazzem interesują się tylko osoby starsze(dorosłe) Ciekawi mnie życie za PRL-lu nigdy tego nie doświadczyłem.Pamiętam z mojego dzieciństwa na początku lat 90-tych ojciec posiadał niezłą kolekce płyt winylowych dużo polish jazzu i muzyki klasycznej , bardzo wtedy uwielbiałem słucham gershwina i korsakowa namysłowskiego , jednak mój pirwszy kontakt z jazzem był cotrane my favorite things, miałem ją na kasecie byłem wówczas zachwycony tą muzyką .Póżniej ojciec przywiózł z niemiec orginalny kompakt trana i mam go do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi Darknocie ;-) wiem ze masz monitorki ale pisales ze Jamo. Firma niby okey ale mi troche kojarzy sie z supermarketem (mam nadzieje ze sie nie obrazisz). Proponuje przesluchac w jakims sklepie (typu Top Hi Fi czy Elektryczna Pomarancza o ile taki masz w poblizu) kolumienek firm typu B&W, Dynaudio, Epos, Monitor Audio, Totem, Vienna Acoustic, itp. Dlugo mozna wymieniac. Ceny czasem powalaja ale warto chociaz okreslic w jaka strone isc i czy na prawde zmiana \"przodow\" przyniesie Ci znaczaca poprawe. Ja uwazam ze jak najbardziej ale to kazdy musi indywidualnie. Obawiam sie ze kolumny podlogowe moga byc za duze do Twojego pokoju co moze dac dudniacy bas a la dresiarski samochod (bum, bum, bum... ;) Tego chyba nie chcesz. Unikaj stawiania kolumn w rogach i wogole zbyt blisko scian (zarowno tylnych jak i bocznych). Zwlaszcza jak otwor bass-reflex maja z tylu. Pozdrawiam, Y. PS Ostatnio zrobilem sobie skladanke z samymi wolnymi kawalkami: \"Infant Eyes\" Shortera, \"Circle\" Davisa, McCoyTyner \"Search for Peace\" i inne tego typu. Wieczorkiem pieknie sie tego slucha ale za kazdym razem zasypiam juz po pierwszym kawalku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Yaqui Na przeszkodzie stoi tylko kasa .Najchętniej kupił bym vienna acoustics ale droższych bym nie kupił.poza tym bez przesady to są firmy które żerują na snobach chęć posiadania żeczy które nie mają inni nie jestem tak doświadczonym audiofilem żeby zobaczyć różnice w brzmieniu. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
Take Five ! A Love Supreme !Take the A-Train ! East St. Louis Toodle-oo ! Maple Leaf Rag ! The Entertainer !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubie : Solitude, Softly , Donna Lee ,Stella by Starlight , Whats New ,Dont get Around much anymore, My funny Valentine , Lotus Blossom, Stomping to Savoy, Naima .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wlaczylam komp i zaczelam sluchac Marcus Miller. Ale chce napisac o czyms innym .. bylam na koncercie Marcusa, na koncercie, ktory odbywal sie nie w sali ale w przepieknym parku w podparyskiej miejscowosci Vincennes, bylo to latem 3 lata temu. Wrazenie? nie zapomne tego do konca zycia i o jeden dzien dluzej. Stan podniecenia a pozniej orgazm, ktore trwaly 3 godz. Polecam wszystkim przezycie czegos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
nazad na pierwsza strone i do sluchania jazzu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flowereus
widze ze ten temat troche zamiera :( szkoda..., bo ciagle pilnie go obserwuje... dzieki temu kacikowi jazzowemu odkrylem Patricie Barber. ostatnio u kolezanki znalazlem jej plyte - "Companion" . Wysmienita, mniam :) dzieki serdeczne :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
pojawila sie nowa plyta Metheny'ego [nie znam tytulu] w pocz. 2005... Czy mozecie cos napisac-recenzje, info, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnos: plyta nazywa sie \"The Way Up\". Kilka recenzji mozesz przeczytac tutaj: http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/393856 Ja niestety swojej nie doloze, bo nie jestem fanem Pata. No moze poza trzema plytami (A Map Of The World, Letter From Home i przede wszystkim: Secret Story). Ale jesli ktos bedzie mnie potrafil przekonac do nowej plyty, to moze sie skusze :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
jesli o mnie chodzi to uwazam ze niektore plyty Pata sa genialne-Bright Size Life, Watercolors, Pat Metheny Group, New Chautaqua, American Garage, 80/81, As Falls Wichita So Falls Wichita Falls, Offramp, Travels, Rejoicing [pierwsze 10 pozycji z dyskografii], Song X, I Can See Your House From Here, Dream Teams, Imaginary Day, One Quiet Night- a na tych plytach oprocz Pata-Jaco Pastorious, Lyle Mays, Dan Gottlieb, Eberhard Weber, Marc Egan, Charlie Haden, Jack deJohnette, Paul Wertico [aktualnie w SBB], Pedro Aznar, Nana Vasconcellos, Steve Rodby, Michael Brecker, Ornette Coleman, John Scofield, Steve Swallow, Sonny Rollins-giganci, a nad wszystkim czuwa mistrz Metheny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
jedni mowia, ze to rock inni ze jazz, jeszcze inni nazywaja ta muzyke fusion...panie i panowie Mr. Donald Fagen & Mr. Walter Becker...Steely Dan ! Co myslicie o tym duecie www.steelydan.com , plytach, kompozycjach, tekstach, moze ktos widzial koncert?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaaaaa
ok...50 razy mowicie o tych samych wykonawcach i albumach...tak wiem...wsyztskie wysmienite ale ile mozna??lubie jazz...lubie sluchac alepo co tyle gadac w kolko o tym samym? w sumie wasza sprawa:) z pozdrowineiami malwina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
no to Malwino zapraszamy do pisania.... Skoro tematem topiku jest jazz to dlaczego mielibysmy pisac tutaj o czyms innym ? Posluchaj jazzu [np. tych wykonawcow o ktorych ciagle piszemy] a moze zrozumiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaaa
do Angosa:) ====> tak sie sklada ze slucham jazzuu...polecalam tam gdzies na poczatku diane krall i innych....wlasnie:)polecalam raz i to chyba wystarczy a nie wypisujecie kilkanascie razy to samo:) nie wiem czy jest sens wypisaywc w kolko to samo...ja bynajmniej tego sensu nie widze:) pozdrowienia dla Ciebie i wszystkich jazzowiczow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Bylem na wakacjach (narty, ech bylo super!!) i widze ze topic nie umarl i bardzo sie z tego ciesze. Na urlopie sluchalem troche ale z jazzu tylko Chick Corea - Friends. Natomiast inna muzyka mnie oczarowala, choc nie jazzowa ale polecam wszystkim zwlaszcza niepoprawnym i troche infantylnym romantykom takim jak ja. Muzyka z filmu Spirited Away niejakiego Joe Hisaishi. Przepiekna tak jak film ktory niesamowicie mi sie podobal pare lat temu ale plyte z muzyka zdobylem dopiero teraz. Do Malwiny - napisz prosze o co Ci chodzi. Czy o to ze ludzie pisza o tym co ich fascynuje? A kto sie powtarza? Nie bardzo rozumiem. Pozdrawiam, Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaa
dorgi Y.:) powtarzaja sie ludzie ...nie chemy zebym i ja rowniez sie powtarzala:)napisalam o co mi choddzi .nikt nie musi sie ze mna zgadzac..tylko tylko zapytalam czy jest sens kilkadziesiat razy powatrzac to samo:) nom...powtorzylam sie...eh...no coz...pozdriawiam Was wsyztskich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaa
dorgi Y.:) powtarzaja sie ludzie ...nie chemy zebym i ja rowniez sie powtarzala:)napisalam o co mi choddzi .nikt nie musi sie ze mna zgadzac..tylko tylko zapytalam czy jest sens kilkadziesiat razy powatrzac to samo:) nom...powtorzylam sie...eh...no coz...pozdriawiam Was wsyztskich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he... no i sama sie powtarzasz (dwa takie same wpisy) Nikt nie jest doskonaly ;) Pozdrawiam, Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaa
gheh:) oczywisice masz racje:) przecie nie mowie ze jestm...hmmm...chociaz znam jedna taka osobke ktoa jest naprawde doskonala...Ty moze rownierz? pozdrawiam malwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
299 !!! Co do moich ulubionych Steely Dan polecam www.steelydan.prv.pl -po polsku z fragmentami utworow ! A moja ostatnia rewelaja: http://nonesuch.com/main.html -wystarczy kliknac w "hear Nonesuch radio" i mozna sluchac genialnej muzyki- min. Laurie Anderson, Leonard Bernstein, Iva Bittova, Ry Cooder, Paolo Conte, Bill Frisell, George Gershwin, Joao Gilberto, Phillip Glass, Emmylou Harris, Scott Joplin, Kronos Quartet, k.d. lang, Bobby McFerrin, Pat Metheny [jedynie utwory z The Way Up, ale przynajmniej mozna poznac te plyte], Joni Mitchell, Jelly Roll Morton, Youssou N'Dour, Randy Newman, Alex North, Astor Piazzola, Joshua Redman, Steve Raich, David Sanborn, Stephen SondheimAli Farka Toure, Wilco, Brian Wilson, John Zorn, World Saxophone Quartet, ...wielu innych z jazzu, folku, nowej klasyki, roznorakiej awangardy...posluchajcie i napiszcie co o tym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Malwinki: W zasadzie mam tylko jedna wade - jestem doskonaly ;-) Tak powaznie to daleko mi do doskonalosci ale staram sie. A kim jest ta doskonala osoba jesli wolno spytac? I na czym polega jej doskonalosc? Podobno takie osoby sa nudne. To prawda? Pozdrowienia, Y. PS Napisz jakiego jazzu sluchasz moze dowiem sie czegos nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
bardziej okolice jazzu niz jazz...czy zna ktos plyty Alana Ginsberga, Jacka Kerouaca, szczegolnie z ich slowem mowionym i jazzowym podkladem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
what's happenin' with that jazz [& ragtime] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaa
uchajcie i muzyki i szukajcie swiatla...i bedzie dobrze:) buzka malwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaa
uchajcie i muzyki i szukajcie swiatla...i bedzie dobrze:) buzka malwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaa
uchajcie i muzyki i szukajcie swiatla...i bedzie dobrze:) buzka malwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaaa
do Y.:) nie znasz tej Osobki? myslalam ze znasz...hmmm...:)..nieprawda ze sa nudne...kazdego dla zaskakuje mnie On czyms nowym...:)gheh:) jezlei chodzi o jazz to slucham evy cassidy...diany crall...ray charles:) a tak poza jazzem to roznie...dzem to chyba wsyztko przewzyzsza u mnie...nom...ostatnio dostalam taka fajniutka plytke od kolegi...john williams...sluchac only gitarke...zdolny facet:D pozdriawiam :) malwinaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×