Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
love for sale

Kacik Jazzowy

Polecane posty

Gość Agnos
Gato Barbieri...Charlie Haden...John Scofield...John Abercrombie...Charles Mingus...Bill Evans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podupada to to, podupada... Ano ja sobie buszuję ostatnimi czasy patriotycznie i historycznie... Patriotycznie-w polskim jazzie-Raduli,Pilichowski,Lewandowski Three Generations....Muzyka łączy pokolenia w całej pełni,czego oto jest dowód w istocie,haha:)... A to historycznie-w brzmieniach średniowiecznej Europy-od pieśni pątników zmierzających ku Santiago de Compostella do zmysłowych florenckich karnawałów budzącego się renesansu... Mix total,ale za to wyobraźnia kwitnie,pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tojka
Polecam nową płytę BEBEL GILBERTO. Może to trochę z innej półki niż JAZZ, ale jest bardzo klimatyczna. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do goory up
To najpiękniejsza muzyka !!! A Peter Cincotti rzeczywiście słodki. Muszę sobie ściągnąć płytkę, z której utwory są prezentowanena jego stronie. Bardzo mi sie spodobały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaqui
Ja tu nowy jestem ale chcialem powiedziec ze jazz bardzo lubie i wogole jest fajnie (tylko nie myslcie ze sie czegos napalilem ;-) Szczegolnie lubie Bill Evansa, Keitha Jarretta, Wayne Shortera i jeszcze dlugo by wymieniac. Ostatnio kupilem sobie plytke Freedom Jazz Dance z takimi kawalkami wykonywanymi przez Wlochow i innych jakis malo mi znanych. Jest to bardzo fajne, polecam!!! Aha, tylko blagam nie chlodzcie Bordeaux ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upp
cullum ,cincotti, buble, olstead - wspaniałe świeżynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa fani jazzu. Wlasnie wczoraj dostalem Renee Olstead (to tak sie pisze?) Tylko raz przesluchalem i troche niedokladnie bo byli znajomi i gadalismy. Napisze wiecej jak porzadnie przeslucham. A ostatnio sciagnalem sobie Gino Vanelli plytke z 1975 roku - Powerful People. Taki zapomniany juz troche wokalista hmmm...jazzowy(?) kiedys czesto grany w pr III. Troche traci myszka ale mile w sluchaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy znacie albo wychwalacie Davisa , owszem był wielkim trębaczem chociaż jego gra nie była najwyższych lotów, ogólnie bardzo lubie go słuchać ale denerwuje mnie piskliwy ton jego trąbki z tłumikiem.Ja osobiście zdecydowanie stawiam na Johna Coltran`a wiem że muzyka to nie zawody sportowe ale jednak. Dużo osób jakby boji się jego muzyki ale ja uważam że jego muzyka jest piękna, genialna , ta każda jego fraza na saksofonie do tego dochodzi McCoy Tyner którego również uwielbiam.Lubie posłuchać troche avangardy np:Mingusa ,ale to nie znaczy że też takich frytów jak Ornette Coleman.Wszystkich tych którzy nie słuchali Coltran\'a gorąco zachęcam polecam albumy Impressions, Ballads, A love supreme,My favorite things.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś słucha Oscara Petersona? Może ktoś ma album Soul Espanol? Podobno są to bossa novy w sylu Stana Getza jest piękna ballada Mahna de Carnaval.Na Szczęście Oscar nie gra tam w trio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś słucha Oscara Petersona? Może ktoś ma album Soul Espanol? Podobno są to bossa novy w sylu Stana Getza jest piękna ballada Mahna de Carnaval.Na Szczęście Oscar nie gra tam w trio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delicatessen 4
Czesc Kochani! Pozwolcie, ze wypowiem sie troszkiem na niezwykle interesujacy temat: 1. Jesli mialbym komus niedzezowemu polecic cos z jazzu to zaproponowalbym Kind of Blue Davisa. Przepiekna choc troche juz stara 2. Polecilbym odpuscic sobie Norah Jones, poza muzykami i fizjonomia nie ma niczego do zaoferowania 3. I koniecznie trzeba sie wybrac na koncert. ktos powiedzial, ze lepiej patrzec na usta rozmowcy, gdy mowi cos trudnego, tak samo jest z muzyka - najlepsza na zywo ;-) koncerty najlepsze klubowe, bylem np. na 2 koncertach All Foster'a raz w klubie raz w teatrze, to pierwsze mialo swoja niezwykla dynamike i napiecie, to drugie - choc swietne - tego napiecia juz bylo pozbawione. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAN5IE
Wynton Marsalis płyta : the Midnight blues ....... Jest po prostu Boska ... Moge jej sluchac calymi dniami :D po prostu miodzio :) a szczegolnie "the Party's over" mniam mniam :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DarkNote: A jakie plyty Coltrane\'a polecasz? Ja mam Stardust i jakies wydawnictwo 7 plytowe ktorego jeszcze w zasadzie nie przesluchalem. Stardust bardzo mi sie podoba - nastroj jest super. Ale slyszalem ze inne plyty Trane\'a sa ciezkie w odbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DarkNote: A jakie plyty Coltrane\'a polecasz? Ja mam Stardust i jakies wydawnictwo 7 plytowe ktorego jeszcze w zasadzie nie przesluchalem. Stardust bardzo mi sie podoba - nastroj jest super. Ale slyszalem ze inne plyty Trane\'a sa ciezkie w odbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just one more...
Mam nadzieję że to jeszcze nie koniec Waszej listy dyskusyjnej, bo z przyjemnością na nią sobie od czasu do czasu zerkałam. Właśnie słucham sobie "Just one more dance" Michaela Buble i... polecam każdemu początkującemu miłośnikowi jazzu. Szkoda tylko że płyty w Polsce mamy takie strasznie drogie, bo przecież jaką przyjemnością byłoby kupienie oryginału w sklepie zamiast przeszukiwania baz e-mula czy kaazy:-(( Moje ulubione oprócz oczywiście wcześniej wspomnianego M.B. to Norah Jones (wszystkie jej utwory najeżą do mich ulubionych), Susie Arioli ("Pennies from heaven":-)), PeterCincotti (cudowny głos w jakże cudownej szacie;-)), obowiązkowo Ella F., Pat M., hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten \"P*nis from Heaven\" brzmi dosc interesujaco ale niestety ja jestem hetero ;-) Wiem wiem - dowcip nie najwyzszych lotow ale dzis mam dola i na nic innego mnie niestac.... Wydawalo mi sie ze na jazzie sie jako tako znam a tu ciagle nowe nazwiska sie pojawiaja. Piszcie czego sluchacie to popatrze w dc++ albo w ostatecznosci wezme kredyt i pojde do sklepu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elita
Obowiązkowo trzeba posłuchać Możdżera z Makowiczem z Carnegie Hall.Caravana zagrana, w sposób genialny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Yaqui:Płyty które wymieniłem nie są ciężkie są to jedne z najlepszych płyt w historii jazzu.Płyty Tran\'a które podchodzą pod free jazz nie polecam np:Sunship , jedna płyta z Archie Schiepem.Na początek którzy dopiero zaczynają polecam Ballads, Coltrane plays the blues,Giant Steps wytwórni Atlantic i Impulse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś cos ma z ragtime np:Scotta Joplina nie moge nigdzie znaleść The Entertainer w jego wykonaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
Scott Joplin jest wielki, ale skad zdobyc jego wlasne wykonania-mam ragtime'y w wykonaniu Joshua Rifkina, Marvina Hamlischa [na vinylach], jakies rozne wersje-szczegolnie Entertainer i Maple Leaf Rag, ale oryginaly-nie dysponuje. Ja ostatnio [jesli chodzi o jazz] najczesciej slucham Pata Metheny [szczegolnie lata 70-80-te], Dave Brubecka, Stephane Grapelliego [solo i z Django], no i nieco odmienne-Ravi Shankar, Trilok Gurtu, po Coltrane'a, Colemana, Aylera, Sheppa czy Turiye siegam rzadziej-alo wszystko sie zmienia. A Renee Olstead jest rzeczywiscie rewelacyjna-w tym wieku taka muzyka...no i jeszcze Cassandra Wilson...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzarnaZjawa
Dopiero dzisiaj tu trafilam. Witam wszystkich milośników muzyki :) Bardzo milo poczytać wasze wypowiedzi... :) Szczerze mówiąc, to w jazzie słabo się orientuję. Choć słuchalam kiedys płyt Norah Jones i Path Metheny&Anna Maria Jopek. Bardzo mila i ciepła muzyczka. Ale w duszy gra mi blues... :) A dzis w nocy polecam np. Jonh Lee Hooker & Carlos Santana "Chill out" - troche latynoskich rytmów :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptz
Oj,cudze chwalicie ,swego nie znacie... polecam wszystkim wizytę na stronie www.grazynaauguscik.com Wszystkie płyty Tej Zjawiskowej Wokalistki dostępne są obecnie w Polsce w sklepach internetowych/w merlinie najwięcej/ Kto raz wejdzie do tej Rzeki,będzie chciał płynąć z Jej prądem:) pozdrawiam,ptz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
tu nie chodzi o nasze, cudze itd.-najwazniejsze jest zeby byla to dobra muzyka-taka jak min. Namyslowski, Komeda, Urbaniak, Laboratorium, SBB, Osjan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptz
Nie było moim zamiarem deprecjonowanie "cudzego"-sama słucham Diany Krall,Jamiego Culluma,Cassandry Wilson... Chciałam tylko zwrócić uwagę na Grażynę,bo Jej muzyka jest tego jak najbardziej warta...I powiem więcej-jest nie tylko dobra-jest bardzo dobra:) pozdrawiam,ptz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam wszystkim płyte Freddiego Hubbarda \"Red Clay\" płyta z elementami fusion i znakomitym składem np:Hancock, Joe Henderson. A co do Hancocka nie wieże że nikt nie słuchał funky Headhunters

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość despo
No co tu duzo gadac,rowniez lubie sobie posluchac jazzu.Poza tym lubie klasyke,nieco rocka i innych takich tam.Moi ulubieni wykonawcy to m.in latin-jazzowcy:Arturo Sandoval, Michel Camilo,Chic Corea,a z innych Pat Metheny,Zbyszek Namyslowski,Leszek Mozdzer,strasznie podoba mi sie zmyslowy glos Ani Jopek. Mam niewielu znajomych o podobnych gustach,tym bardziej sie ciesze ze tu zajrzalem.Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DarkNote: Dzieki za info o Tranie. Co do Oscara P. to kiedys dawno sluchalem jakis koncertowych nagran ale byly w trio :-( Mowiac szczerze bardzo mi sie podobaly, cos z nimi nie tego? A z pianistow to jestem pod wrazeniem Billa Evansa. Co za kulutura, wrazliwosc. Nie jestem rasista ale czarni pianisci tak nie potrafia (oczywiscie to glupio tak pisac bo co by Evans zrobil gdyby nie czarni pianisci ;-). Mam na mysli odmienne podejscie do harmonii i takie tam. No dobra dosyc madralowania sie na forum. Aha, a czy wogole sa jakies nagrania Scotta Joplina? Obawiam sie ze tylko nuty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×