Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
love for sale

Kacik Jazzowy

Polecane posty

Witam wszystkich zagladalem tu do Was czasem - topik odzywa i zamiera... Takie pytanko mam na marginesie: ma ktos moze (i udostepni mi) jakies ciekawe aranze big bandowe (glownie linia tenoru i klarnetu)? [o zapis nutowy mi chodzi] gg 5509422 tak czy inaczej pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A spodobał się wam Sławek Uniatowski, bo ja po raz pierwszy z przyjemnością śledziłam ostatnie odcinki Idola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaaa
u ns w nudnych Suwałkach nieldugo odbedzie sie wspanialy koncert jazzowy...beda dominowaly instrumenty dete:)yeah:)zbliza sie koniec roku... a w tle muzyka...jazz...what a wonderful world..lalalla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaa
ehem ...za pozdro ielkie dzieeki..a n akoncercie ni ebylam..nie stac mnie kurde od jakiegos czasu..straszne ale w ostatnim czasie prawdziwe;) buzka dzieciaki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
jestem...ostatnio coś mało słucham jazzu...więcej folku i bluesa, ale przyjdzie taki moment, że wrócę na jakiś czas do Metheny'ego, Scofielda, Abercrombie, Urbaniaka , Namysłowskiego, Laboratorium, Mahavishnu...czasami warto sięgnąć do nowości-odkryłem człowieka o nazwisku Devendra Banhart, zaledwie 24 lata, tylko 3 płyty na koncie, ale powala swoją muzyką-dla mnie największe odkrycie XXI wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
jak się okazuje jazz można łączyć ze wszystkim, nawet z celtic-folkiem - wystarczy sięgnąć po nowy Ferment- Carrantuohill z jazzmanami, jak dla mnie bardzo dobre granie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12344321
Uwielbiam wprost muzykę w wykonaniu Michała Urbaniaka. Relaksuje sie przy niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaa
tez uwielbiam urbaniaka:)czliwiek z ktorego wyplywa muzyka:D:D:Djazzz..uu czym jest jazz..kurde nieiweim:)faza i juz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i polecam świetną formację Cinematic Orchestra, stworzoną przez bardziej DJ-a niż kompozytora J.Swinscoe i płytę \"Motion\". Trudna do zaklasyfikowania synteza gatunków, osiągnięta przez muzyków jazzowych i...sample. Znalazły się nawet polskie utwory z lat 60-tych. Czytałam recenzje z pewnym niesmakiem, ale po wysłuchaniu, zmieniłam zdanie o 180*. Po prostu piękna muzyka, warto.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ostatnio sluchalem pare plyt EMC glownie Terje Rypdhal, John Abercrombie, Ralph Towner. Boskie, piekne... Pozdrawiam. Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
...Yaqui -zdobyłem przecudnej urody Court And Sparks Joni Mitchell na vinylu , a także solowego Joe Walsha i Three Dog Night - to wszystko do 15 zł/sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w pracy ale w sluchawkach leci mi Heira. Niestety nie bardzo moge wsluchac sie w teksty - bardziej slysze niz slucham. No coz praca... Amelia - jaka piekna ballada. A teraz Furry Sings The Blues - kurcze co za glos co za interpretacja. A gdzie tak tanio plyty sprzedaja? Pewnie w Krakowie a to \"miles away\"...;-) Pozdrawiam, Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
czasami w Krakowie można kupić tanio rewelacyjne vinyle, są takie miejsca-a co do Hejiry to jest przepiękna -Hejira, Amelia, Furry Sings The Blues, Blue Motel Room, So9ng For Sharon, Refugee Of The Roads...cudowne perły- a teksty, dyskografia, info, zdjęcia i masa innych rzeczy na www.jonimitchell.com, polecam też cudowną nieżyjącą już Laurę Nyro -te cudowne Wedding Bell Blues, Eli's Coming, And When I Die [pamiętasz wersję BS&T ?], You Don't Love Me When I Cry, When I Was A Freeport, Stoned Soul Picnic czy My Innocence, polecam też Randy Newmana, Tima Buckleya, Nicka Drake, Carole King, Carly Simon, czy Jamesa Taylora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tych od Randy Newmana do Jamesa Taylora znam plus minus. Wogole widze ze jestes bardziej w strone amerykanskiej muzyki. Ja bardziej wychowany na muzyce Piotra Kaczkowskiego: Yes, Genesis i te klimaty. A co do Laury Nyro to jak przez mgle pamietam bylo o niej w magazynie Jazz chyba pod koniec lat 70\'tych. Niestety nie slyszalem chyba nic Pozdrawiam, Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i Blood Sweat and Tears z Davidem Claytonem Thomasem (sorry jesli sie inaczej pisze) pamietam oczywiscie. A Colloseum? A Bakerloo? Ech... Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
ja też wychowywałem się na audycjach Kaczkowskiego, a także Piotra Kosińskiego [aktualnie RockSerwis], Janusza Kosińskiego-zbieżność nazwisk przypadkowa - http://rea.livenet.pl/OdkurzonePrzeboje , Wojciecha Manna, Tomasza Tłuczkiewicza [wielki fan Grateful Dead, Jefferson Airplane, Zappy i jazzu, szczególnie fusion] . Kiedyś w programie 3 PR można było usłyszeć bardzo dużo wielkiej muzyki. A pamiętasz Traffic i Manfred Mann's Earth Band ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traffic troche mniej ale Manfred Mann\' EB oczywiscie. Dopiero pozniej dowiedzialem sie ze ten gosciu jest z RPA (jak Patric Moraz polecam - rowny Rickowi Wakemanowi). A Steve Winwood, Rupert Hine (moze nawet tych dwoch panow nic nie laczy ale jakos tak stylistycznie mi pasuja)? Pamietasz audycje Jerzego Kordowicza? Tangerine Dream - dla mnie najlepsze ich plyty to polowa lat 70 - Rubicon, Phaeda, Ricochet, Soccerer. No i Klaus Schulze - Mirage, Timewind, Moondown. Niestety nie moge znalesc Mirage nigdzie a tam sa takie piekne kawalki (po 29 minut ;-) Crystal Lake i Velvet Voyage. Pelen odlot. Pozdrawiam, Y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
Steve Winwood to właśnie lider i założyciel Traffic, a co do MMEB orzepiękna płyta Roaring Silece-są tam min. Road To Babylon i Blinded By The Light Springsteena, a cudowni Led Zeppelin, Pink Floyd, Animals, Who, Small Faces, Yardbirds....no jeszcze wspomnę niemiecki Amon Duul 2 i Collegium Musicum z Czechosłowacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnos
Tangerine Dream-cała masa pięknych płyt-Electronic Meditation, Alpha Centauri, Zeit, Atem, Phaedra, Rubicon, Ricochet, Stratosfear, Encore, Cyclone, Force Majeure, Tangram, Exit, Logos, Flashpoint, LeParc, Green Desert, Tyger, Destination Berlin.......Edgar Froese-Aqua........Klaus Schulze-Irrlicht, Cyborg, Time Wind, X, Audentity, The Dresden Performance........Isao Tomita-Snowflakes Are Dancing, Pictures At An Exhibition, Firebird, The Planets, Kosmos, The Bermuda Triangle, Bolero, Grand Canyon..........Vangelis-Earth, Albedo 0.39, Beauborg, Odes, Rhapsodies, China, The City, Charriots Of Fire ijeszcze wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinaa
desczyk pada desczyk pada...lalala...muzyka jest jak dzisiejsza pogoda nad Suwałkami.raz cieplo, raz zimno, tu słoneczko, tam piekne granatowe chmurki...muzyka jest cudem...za duzo nie mowcie..wiec ej słuchajcie...)i powiedzcie z czym wam sie kojarzy....zycie leci sobie leci...tak...ale juz niedlugo chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a ja już jestem czarny...-blues & jazz forever ! folk rock i soul także

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na Złotej Tarce ktoś z was był? to przecież święto maniaków jazzu tradycyjnego... albo chociaz słyszeliście coś o tym? (agnos, i topik o Beatlesach upadł...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinkaa
o zobacz..maniak malwina nie slyszlala....ale coz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee....
pusto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abula
A ja ostatnio wpadłam na prawdziwe cudo. Zespół nazywa się Globetrotters i składa się z najlepszych polskich instrumentalistów jazzowych i nie tylko,którzy zaprosili do swojego grona Indonezyjczyka,grającego na perkusjonaliach.Właśnie wydali trzeci album pt Both Sides i będą go promować na 13 koncertach w całej Polsce.Singiel z niezwykłej urody piosenką All You Want znalazł się na Liście Przebojów Trójki.Pewnie przepadnie bo nie jest na okrągło puszczany ale to prawdziwy klejnocik-swoją drogą ciekawe kto to śpiewa, piękny męski wokal,rarytas,mniam :)) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpływam się. W Augustowie trwa Festiwal Jazzu Tradycyjnego, właśnie wróciłam, chociaż chętnie zostałabym do rana. Na szczęście grają na tyle głośno, że słyszę ich do teraz. Piękna muzyka, a ja mam fajny nastrój do spania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmr
Odświeżam temat :-))) po długiej przerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×