Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość do lilcia1
podaj wynik tsh i przeciw ciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lilcia1
jeśli masz samo zapalenie czyli Hashimoto to tego sie nie leczy jeśli bedziesz mieć niedoczynność to bedziesz dostawać hormony zwykle z zapalenie prowadzi do niedoczynnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Beata09081987
idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
ponawiam pytanie: hej, mam jeszcze pytanie..... przy przy braku tej ferrytyny to ja moge sie czuc raz lepiej raz gorzej?? bo sa momenty że jest ok, a mam momenty że mnie takie słabości nachodzą i w głowie robi mi sie jakoś tak dziwnie, jakby mi ciarki przechodziły i pulsuje mi wszystko we mnie...... dodam, ze ok miesiąc temu robiłam morfologie i była ok, żelazo miałam 29(50-150), niedawno żelazo miałam już 54...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
ja juz bylam u wielu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilcia1
wynik tsh 1,3 anty tpo 96 hormony tarczycy w normie, ale blisko dolnej granicy dodam,że czuję się fatalnie: włosy wypadają mi garściami, ciągle mi zimno, często robi mi się słabo, często mam niski hematokryt i hemoglobinę. jak nie biorę żelaza w tabletkach, to wyniki odrazu lecą w dół :( kiedyś tak nie miałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boomer do lilcia
Twoja tarczyca niedomaga. Odwiedź to forum: http://tinyurl.com/hashimoto-forum wpisz swoje wyniki. Tam Ci dobrze poradzą i będziesz mogła poczytać o tym, jak sobie pomóc. Wizyta u endo jest niezbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lilcia1
tsh masz w normie podaj normy przeciwciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ala
Bardzo prosze o interpretacie wynikow tarczycy TSH 1,71 a norma to 0,27 do 4,20 ft4 18,81 a norma to 12,00 do 22.00 ft3 5,53 a norma to 2,8 do 7.1 Anty TPO 23.7 a norma mniej niz 34 a Anty Tg bedzie jutro czy te wyniki sa ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzkaaaaaa
te wyniki są OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilcia 1
norma przeciwciał 0-34 ja mam 96 a więc poza normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilcia 1
norma przeciwciał 0-34 ja mam 96 a więc poza normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilcia do Boomer
bardzo dziękuję za linka do tego forum :) na pewno je odwiedzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilcia1 do Boomer
bardzo dziękuję za linka do tego forum :) na pewno tam zajrzę :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Dziewczeta odpowiedzcie mi bo troche sie pogubilam.... Jesli mialam robione badania na tsh i prl to te wyniki wystarcza do interpretacji??? z wyniku wychodzi niedoczynnosc ale czy lekarz moze na podstawie tego wyniku przepisac leki??? czy nie powinnam miec robionych badan??????? poszlam do lekarza (nie w Polsce) przepisal mi tabletki ( nazwa T4)i zalecil badania dopiero po 3 miesiacach! zadnego usg, anty tpo, zadnych badanT3 i T4, a i powiedzial, ze prl sama spadnie od zazywania tabletek na tarczyce..... Nie wiem moze tu inaczej traktuja chorych???!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do roxy_84
mi endokrynolog przepisał leki na podstawie wyniku tsh, i przeciwciał. akurat jak trafiłam do tego lekarza to miałam już te badania zrobione a że źle sie czułam to dała mi minimalną dawkę leku. na następną wizyte kazała zrobić ft3, ft4 i USG na podstawie tego ustaliła dalsze leczenie (po wynikach ft3 i ft4 może zobaczyć czy jest źle czy dobrze). dodatkowo warzyła mnie, osłuchiwała i mierzyła ciśnienie w październiku byłam u innego endokrynologa (do swojego nie mogłam sie dostać) i on nie chciał wypowiadać się na temat moich wyników bo jak powiedział: ona uznaje wyniki tylko z jednego laboratorium. czyli zależy na jakiego lekarza trafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę. Nie byłam jeszcze u lekarza ale nie wiem czy mam się czym przejmować. Moje wyniki TSH 0,461 norma 0,400 do 4,670 FT 3 2,17 norma 1,45-3,48 FT4 0,85 norma 0,71-1,85 Wynik USG tarczycy : lekko powiększone płaty tarczycowe,torbiel ok.4X3 mm (kilka lat temu miałam trzy torbielki o średnicy 2 , 3 mm). Do tego testesteron 29 przy normie dla kobiet przed menopauzą 63-120.Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych itp. a mam wynik dokładnie jakbym brała tabletki anty lub była po menopauzie.Nie wiem o co chodzi. Jakie mam objawy: jestem ciągle nerwowa,łatwo wyburcham non-stop trądzik na twarzy i plecah,i tłusta cera na twarzy choć policzki suche,swędzące i czasem pieką łatwo się rumienię,uczucia gorąca bardzo się pocę gdy jestem zdenerwowana nie mam generalnie problemów ze snem,choć czasem jestem tak zmęczona,że zasypiam o 21 a czasami nie mogę zasnąć choć jestem wykończona, w nocy gdy się obudzę ssie mnie w żołądku i ciągle chce mi się jeść w nocy jestem szczupła,zawsze się lekarze pytają czy zawsze byłam taka chuda mam powiększoną tarczycę wizualnie wypadają mi włosy brak ochoty na seks pieczenie oczu,łzawienie itp.,ból oczu suchość jamy ustnej i podczas stosunku ciągłe infekcje pochwy (drożdże) częste katary i zapalenia krtani,bóle gardła (choć to pewnie nie jest związane z tarczycą) jestem po poronieniu (przyczyna prawdopodobnie bardzo niski progesteron) obecnie nie mam problemów z regularnym okresem,choć jest bardzo obfity (9 miesięcy temu urodziłam dziecko) zmienne nastroje,częste przygnębienie i skłonności depresyjne Przed urodzeniem dziecka często nieregularne okresy,czasem 50-60 dniowe cykle i plamienia międzymiesiączkowe (II grupa cytologii,prawdopodobnie mam mięśniaka wg pani ginekolog) Bardzo proszę o radę.Czy mam się martwić czy taka moja uroda z dolegliwościami i nie powinnam ich łączyć z tym niskim TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 67657567868
to może być od ciąży może przez ciążę wpadłaś w nadczynność albo po prostu przez ciążę trochę nawaliła ci tarczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka8178
Witam, jestem po pierwszej wizycie u endo, po biopsji i teraz czekam na wunik badania (10 dni)....Endo poiwedziała mi, ze to najprawdopodobniej guz ale nie rakowy tylko ....zwyrodnieniowy (jesli mozna tak poiwedzieć). Wczoraj pan od biopsji poiwiedział, ze musiałam go mieć bardzo długo (rozmiar - 3cm) i wstępnie może powiedzieć, że raczej to nie jest guz rakowy. Co do wyników to są następujace: TSH - 1,612 (norma: 0,470- 4,640) FT3 - 2,86 (1,45 - 3,48) FT4 - 1,03 ( 0,71 - 1,85) TPO - 7,60 (a norma to:0,00 - 40,00) ATG - 276,00 (norma: 0,00 - 100,00) i moje pytanie brzmi czy to nieszkodzi jeśli ATG jest przekroczone? lekarz powiedział, że to normalne bo pewnie w guzku był wylew (co widać na usg i dlatego mnie bolał). Jeśli możecoe to odp co o tym myślicie, może widzicie coś dziwnego w tych wynikach?? endo wykluczyła zapalenie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdfyt
z tymi guzkami to dziwna sprawa. mi na 1 usg wyszło dość dużo guzków. gdy brałam jakiś czas letrox i wit pp forte wszystko sie rozmyło. czy letrox mógł wpłynąć na rozmycie guzków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANILUŚ
Odebrałam dziś wynik TSH- 0,1. Z tego co wyczytałam to wskazuje na nadczynnośc, ale objawy pasują raczej do niedoczynności- jestem apatyczna, senne, zmęczona, mam problemy z koncentracją i przytyłam. Czy to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Aniluś
Tak. "niedoczynność wtórna – będąca skutkiem niedoboru TSH (hormon tyreotropowy) wydzielanego przez przysadkę; rzadko jako choroba izolowana, zwykle jako element zespołu niedoczynności przysadki" http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedoczynno%C5%9B%C4%87_tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaa_123
Witam, jakies 6 lat temu wykryto u mnie niedoczynnosc tarczycy. zdziwilam sie bardzo gdyz mieszkam nad morzem wiec jodu powinno byc tam wystarczająco, ale to nie wazne. bylam mloda wiec skarzylam sie na bol jakby gardla, takie sciskanie, poszlam wiec do lekarza myslac ze mam jakies zapalenie migdalkow czy cos z gardlem zwiazane. pediatra stwierdzil ze to moze byc tarczyca wiec zrobilam badania. okazalo sie ze mam takie wyniki masakryczne jak na taka mloda dziewczyne ze trafilam na tydzien do szpitala. zaczeli mnie faszerowac lekami, lykalam po 9 tabletek rano i wieczorem, horror. oczywiscie chudlam, bylam rozdrazniona, nie moglam sie skupic na niczym. lekarze zabronili mi dzwigac wiec nawet rodzice zabraniali mi dzwigac 3 kg ziemniakow ze sklepu hehe :) leczylam sie moze z pol roku na niedoczynnosc, i niedoczynnosc zmienila mi sie od lekow chyba na nadczynnosc tarcvzycy. zbytnio nie utylam bo zawsze bylam szczupla, i nie czulam jakichkolwiek zmian w moim organizmie ale dalej jadlam tabletki. oczywiscie ciagle badania kontrolne byly itd. po jakims roku czasu kazali mi odstawic leki bo wszytsko mi sie unormowalo. powiedzieli mi ze to pewnie okres dojrzewania tak na mnie wplynal, ale powiedzieli ze moze mi sie tarczyca w przyszlosci znow powiekszyc. no i wlasnie sie zastanawiam czy w tym momencie sie to nie dzieje. musze isc na badania bo jestem chuda jak patyk mimo tego ze jem za 5, ciagle jest mi zimno ale sie poce i jestem nerwowa, wiec mysle ze czas wybrac sie na badania, ale sie boje ze znow sie okaze ze jestem na nia chora :( ale nie ma sie co zalamywac, z tarczyca da sie życ i normalnie funkcjonowac tylko troche optymizmu wiecej. a kawe pilam, herbaty ziolowe tez i nikt mi o tym nie mowil ze tego nie wolno. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
agaa_123 Jaj to nie wolno pic kawy i herbaty??????? mozesz to rozwinac, bo nie bardzo zrozumialam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam 20 lat moja mama choruje na tarczyce od jakiegos czasu jestem ciagle senna, brak mi energii, mam ciagle za niskie cisnienie wyniki robilam we wrzesniu moje wyniki TSH 3-generacja 2,76 ( 0,4-4,0) Ft3 3,83 ( 1,8-4,2) Ft4 1,28 (0,89-1,76) Czy powinnam za kilka miesiecy powtorzyc wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika________
Ja bym jeszcze zrobiła badanie przeciwciał tarczycowych na Twoim miejscu, bo jeżeli masz Hashimoto na przykład, to wyniki hormonów mogą być na początku OK, a choroba już się rozwija i powinno się zacząć brać hormony. I poszukaj sobie w necie dobrego, polecanego endokrynologa przyjmującego w Twojej okolicy i wybierz się do niego z wynikami. Może znajdzie inną przyczynę Twoich dolegliwości, niekoniecznie związaną z tarczycą. Teraz wyniki są w miarę, chociaż mogło by być lepiej, zwłaszcza jeżeli jesteś młodą osobą. To niestety jest tak, że nie ma jednej uniwersalnej normy dla każdego. Jedni dobrze się czują przy TSH w okolicach 4, a inni muszą mieć poniżej 1, żeby jakoś funkcjonować. Tak samo z ft3 i ft4. To lekarz (dobry lekarz, a dobrego endo jest bardzo ciężko) powinien kompleksowo zarówno ocenić wyniki badań i przeprowadzić dokładny wywiad przed diagnozą, zwłaszcza gdy wyniki są niejednoznaczne albo właśnie tak jak u Ciebie, w normie. Nawet wyniki mieszczące się w normie nie zawsze świadczą o tym, że nic się z tarczycą nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANILUŚ
Dzięki za informację, ale gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyc prostszym językiem o co chodzi? taki niski poziom TSH, a samopoczucie do bani- sennośc, zmęczenie, przyrost masy ciała.... Wybieram się do lekarza we wtorek, ale do tego czasu chciałabym coś więcej wiedziec, żeby mi kitów nie wciskał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boomer do Aniluś
No, możesz mieć niedoczynność wtórną, kiedy to przysadka mózgowa nie wydziela wystarczającej ilości TSH, żeby pobudzić tarczycę do pracy. U zdrowych ludzi (ze zdrową przysadką) TSH pobudza tarczycę do pracy i wtedy jeśli jest niskie, to jest nadczynność = za dużo hormonów tarczycy. Jak jest wyższe, to znaczy, że hormonów jest za mało, stąd pobudzenie dla tarczycy. Przy niedoczynności wtórnej TSH jest niskie nie przez za dużą ilość hormonów tarczycy we krwi, ale przez to, że przysadka niedomaga i nie reaguję na ilość hormonów tarczycy we krwi. Więc może być ich mało, a TSH wciąż będzie niskie. No, to tak upraszczając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANILUŚ
Dzięki za wyjaśnienie. Czyli wychodzi na to, że mam coś nie tak z mózgiem? :))))) Niezłe jaja! Czyli wszystkiemu winna jest przysadka? To się jakoś leczy czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boomer do Aniluś
No, pewnie, że się leczy :D musisz iść do doktora. Skoro masz objawy niedoczynności, to pewnie hormony są niskie (przydałoby się je oznaczyć: FT3 i FT4) i pewnie będziesz musiała te hormony uzupełnić tabletką (hormon tarczycy tyroksyna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×