Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość ANILUŚ
Dzięki. a wiesz może czy te tabletki tymczasowo się bierze czy do końca życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boomer do Aniluś
Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Przepraszam jesli odpowiedz na to pytanie juz sie pojawila, ale niejestem w stanie przeczytac tylu stron. Podejrzewam u siebie chora tarczyce, lekarz nie chciał mi dac skierowania na badanie, wiec chce to zrobic sama. I tu pytanie d was dziewczęta. Czy to badanie (TSH T3 I T4 ) robi się w jakimś okreslonym dniu cyklu czy to jest obojetne?? Dziękuje wam z góry za odpwowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Ja mialam badania robione razem czyli prl i tsh i musialam byc naczczo rano ale to jest potrzebne do badania prolaktyny ale jesli chodzi o tsh to sadze, ze mozna kiedy sie chce. Czy ktos mpoze wie w ktorym dniu cyklu bada sie progesteron? w 21 czy 23??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika___________
Lorelei26, zrób badania tsh, ft3 i ft4 (t3 i t4 są mniej miarodajne) i polecam też gorąco zbadanie przeciwciał tarczycowych (to też badanie krwi) nie musisz być na czczo i dzień cyklu nie ma znaczenia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANILUŚ
Ale tu zastój... nikt nic nie pisze. Ja umówiłam się wczoraj do endokrynologa. Wyobrźcie sobie, że cuda się zdarzają- wizytę z NFZ mam już 5 stycznia! A lekarz ma same dobre opinie i w necie i wśród ludzi, których znam. Zobaczymy czy podzielę ich pogląd. Pozdrawiam wszystkich tarczycowych!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
No to szczescie naprawde:) bo wizyta u endo w Polsce to tragedia!!!!!!!! kiedys w wiadomosaciach mowili, ze we Wroclawiu to ok2 lat sie czeka na wizyte!!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANILUŚ
O kurka! Naprawdę szok. Ciekawe co mi powie ten lekarz. Nie mogę się doczekac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fumfa
od dziś smaruje tarczycę i dekolt maścią bursztynową. podobno dobrze działa na tarczycę a dekolt smaruje sie pewnie ze względu na grasicę. w zasadzie niczego wielkiego nie spodziewam sie ale zobaczymy co sie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fumfa a skąd się ty urwałaś
posmaruj lepiej 4 litery to będziesz miała przynajmniej gładką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kretyna wyżej
wyobraź sobie że takie smarowanie tarczycy maścią bursztynową lub olejem rycynowym jest pomocne czy problemach z oddychaniem czy z bólem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata09081987
czy poporodowe zapalnie tarczycy, moze sie ujawnc po jakims czasie, a wczesniej dawac objawy?? mam sporo objawów podobnych do nadczynnosci... a tsh ft3 ft4 i usg, mam dobre bo byłam u endokrynologa. Mówia mi ze mam nerwice, ale jakos mi sie nie chce wierzyc, mam stany depresyjne, ale tylko wtedy gdy źle sie czuje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Beata09081987
myśle że tak. np noworodki nie mają chorej tarczycy dopiero później to sie ujawnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANILUŚ
Laski moje kochane, pomóżcie, bo nie ogarniam tych terminów, zależności. czy można przytyc przy nadczynności? bo wszędzie piszą, że przy niedoczynności, a ja chyba mam nadczynnośc (TSH 0,1). Jestem gruba, ostatnio znów przytyłam. Mam 160 cm, ważę 70kg, mam 32 lata. w styczniu idę pierwszy raz do endokrynologa. to co ja w końcu mam "nad" czy "niedo"? Głupia jestem zupełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tsh 01 świadczy o niedoczynnś
ci i w tej sytuacji się chudnie,ale może masz inne zaburzenia hormonalne-dlatego warto iśc do endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
witam mam 31 lat cere tlusta czasemw ypryski i zdiagnowozwao iu mnie niedoczynnosc bez guzkow wola itp .Biorę letrox 50 od miesiaca i TSH mi juz spada ladnie ale mam pytanie czy lek ten nie powoduje trądziku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huggitta
tsh 0,1 to NADczynność trądzik możesz mieć m.in od tarczycy a nie od leku a Letrox jest lepszy od tego leku na E po którym jest dużo skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
no wlasnie slyszalam ze Eutyrox to jest lek ktory wysusza oko itp itd a letrox jest lepszy !!moj 1 endokrynolog wypisal mi oczywiscie eurytex ale poprosilam go o zmiane!2 pani niby profesjonalistka ze szczecina to tez sie zdziwila ze wole letrox bo wg niej to jedno i to samo!!lekarze maja kase czuje za wypisywanie recept na eurytex !w kazdym razie moje tsh spadlo z 6 na 3,6 i licze na calkowite wyleczenie:))guzkow nie mam,wola nie mam i inne wyniki w normie lacznie z hormonami plciowymi ,testosteron mam co prawda wysoki ale w granicach koncowych normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewazet
jeśli tsh spadnie ci do 1,5 to nie znaczy że tarczyca jest zdrowa i można nie brać lekarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewazet
nie licz na wyleczenie, bo takiej możliwości nie ma-tsh będzie w normie a leki bierze sie nadal,ja tak już 27 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też do ezawet
nie myśl o wyleczeniu, bo takiej możliwości nie ma, tsh w normie a leki bierze sie nadal ,ja tak już 27 lat i jakoś żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysiaka
Mam 52lata jestem zrezygnowana ,leczę się 4lata mam guzek ,który ponoć nie trzeba usuwać ,nie mogę spać ,w nocy budzę się z kołataniem serca ,skacze mi wtedy ciśnienie .nawet nie pomagają mi tabletki na spanie ,chodzę jak psychol .Mój lekarz twierdzi że mam kapryśną tarczyce, bo raz mam nadczynność ,a drugi raz niedoczynność,aja błagam o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
ja juz mam 3 TSH -pozatym powiedzcie mi czy faktycznie tarczyca i jej niedomagania tzn niedoczynnosc powodują wlasnie tlusta cere i krostki tradzikowe??Czy zaleczenie tarczycy unormowanie hormonow pomoze mi w walce o cere?dodam ze ginekologicznie jestem zdrowa lacznie z hormonami idealnie!!tylko ta tarczyca....i do tego zmarnialy mi wlosy:*((((Lykam witaminki i tran i ten letrox 50,stosuje drogie odzywki i nic,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewazet
może pij zioła np skrzyp polny. najlepsze są zioła sypane. kiedyś piłam dużo skrzypu polnego żeby wypłukać bakterie i wtedy miałam super włosy. co do trądziku można pić mieszankę z ziół + okłady z ziół. jak mi coś wyskoczy to wieczorem o umyciu twarzy smaruje ją gruba warstwą maści z witaminą A, gdy wyskoczy mi coś wiecej to do na tą warstwę nakładam maść cynkową. rano twarz wygląda lepiej. teraz oczyszczam organizm i wydaje mi sie że od tego wyskoczyło mi trochę tego badziewia na twarzy i zamierzam na to pić zioła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_______
krysiaka, ja miałam podobne jazdy z nocnymi "napadami", ale przeczytałam gdzieś, że powodem są ataki przeciwciał tarczycowych, które są najsilniejsze właśnie w środku nocy. Na obniżenie przeciwciał pomaga selen - można o tym poczytać choćby na forum o Hashimoto na gazeta.pl. Można go dostać bez recepty. Wspomagająco można też łykać lek o nazwie Padma Basic - ma podobno dobre właściwości immunomodelujące. Ja biorę obie te rzeczy i nie śpię już spokojnie, chociaż obniżenie ilości przeciwciał trwało dobrych kilka miesięcy - efekty nie były widoczne z dnia na dzień. Więc może zbadaj sobie przeciwciała przy najbliżej okazji i kup ten selen w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
na trądzik czasem nie dzialaja leki Letrox np?Nie zwieksza on trądziku?Ja wiem ze masci zapychaja skore a ona raczej na noc powinna oddychac:)To tak na moj rozum :)Kupię sobie bratek oraz skrzyp i bede pila a fuuu -witaminy juz lykam a moja cera zimą jest kaprysna.Inna sprawa ze tarczyca powoduje wlasnie rozne niespodzianki moze i trądzik???Mam lekką niedoczynność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewazet
nie wiem czemu piszesz że zioła są fuu. to jest lepsze niż herbata czy kawa. możesz łykać ile chcesz witamin a i tak mogą ci nie pomóc bo możesz ich nie przyswajać a mój immunolog powiedział że witaminy można brać ale wszystkie np centrum, pojedyńcze witaminy nie działają. jest jedno ale... nie możesz brać produktów witaminowych w których jest jod wiec centrum i podobne odpadają. ja używam tej maści http://torebka.kafeteria.pl/katalog.php?mode=view&id=5382 i uważam że jest bardzo dobra dla mojej cery a mam bardzo wrażliwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysiak
Dzięki że mi coś podpowiedziałaś ,napewno będę próbować .życzę dużo zdrowia w nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frąca bąca
nie przesadzajmy z selenem. ja przez rok brałam selen i przeciwciała nie zmniejszyły się. ja sądzę że od tarczycy możne nie działać tak jak powinien układ nerwowy, na początku może szaleć - tak jak było u mnie. po jakimś czasie wszystko sie normuje. tarczyca nie takie byle co w końcu chodzi tu o hormony. jesli tarczyca źle pracuje to i inne narządy, cały organizm źle funkcjonuje. wyczytałam w książce że na guzki i w ogóle na tarczyce dobrze działa maść bursztynowa, nalewka bursztynowa, ciepłe okłady z oleju rycynowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam, przejrzałam sporo stron. Mam też własne pytanie. Mam najprawdopodobniej niedoczynność lub Hashimoto, po Nowym Roku robię badania hormonów, TSH podwyższone. Czekam na wynik biopsji guzka. Samopoczucie FATALNE, ledwo się ciągnę. Do ginekologa-endokrynologa trafiłam z bolesnymi, obfitymi miesiączkami i pmsem. Biorę od roku tabletki antykoncepcyjne. Lekarka ogólna twierdzi, że to tabletki zahamowały czynność jajników i stąd problem z tarczycą. Czy nie jest raczej odwrotnie? Tabletki brałam też kilka lat wcześniej przez kilka lat... Po Nowym Roku idę z wynikami do endo, ale tak chciałam podpytać, co o tym myślicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×