Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość ewazet
enni ja biore letrox 50 tke cholera noo zero schudniecia raczki jak z ciasta uda itp....21 jade na badanie to zobaczymy ile tsh spadlo....najgorzej ze tez mam nieregularny okres i to tez z winy ukochanej tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
a co to jest hashimoto>????jak to zdiagnozowac>>>>?to tez jest jakies cholerstwo?idzie w parze z niedoczynnoscia????czy wystepuje niezaleznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANILUŚ
BYŁAM DZIŚ U ENDO. W SUMIE NICZEGO SIĘ KONKRETNEGO NIE DOWIEDZIAŁAM... KAZAŁ POWTÓRZYC WYNIKI I PRZYJŚC 26.01.2010. HM... NIE PODOBA MU SIĘ, ŻE MAM WYNIK TSH 0,1 A WYGLĄDAM RACZEJ NA NIEDOCZYNNOŚC. I ZNÓW CZEKANIE NA DIAGNOZĘ. JEDYNY PLUS DZISIEJSZEJ WIZYTY, TO TO,ŻE NIE MAM GUZKÓW NA TARCZYCY, ANI NIE JEST POWIĘKSZONA. DOBRE I TO. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANILUŚ
AHA! CZY TO MOŻLIWE, ŻE MI ŹLE ZBADALI KREW? BADALI JĄ PO ZAMROŻENIU, BO BABKA, KTÓRA UMIE TE BADANIA ROBIC BYŁA NA URLOPIE. CZY TO MA JAKIEŚ ZNACZENIE? JAK MYŚLICIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aniluś
a jakie badania robiłaś? ja też tak miałam, że przez pewien czas miałam lekką nadczynność w wynikach tak jest przy hashimoto często, tak powiedział mój endokrynolog ale nigdy nie miałam objawów nadczynności, tylko wyniki badań takie były ja żeby potwierdzić Hashimoto miałam robione badania przeciwciał tarczycowych (badanie krwi) i biopsję tarczycy ale jak robili mi usg tarczycy to lekarz powiedział, ze widać wyraźnie, że to Hashimoto - chociaż podobno nie zawsze widać, więc usg nie zawsze wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
Ja robilam i USG i krew -mam niedoczynnosc mam nadzieje ze Hashimoto nie mam !!!Lekarka oczywiscie za duzo mi nie mowi musze pytac pytac.. dala mi teraz TSH i TPO i jade w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem właśnie po usg..no i tarczyca typowa dla hashimotki-tak powiedziała doktorka :( ostatnie usg robiła 3 lata temu i było ok,czyli choroba robi swoje.... do ewazet Też mam bardzo nieregularne miesiączki do 54 dni,ale ze strony ginekologiczne jest wszystko ok,czyli broi tarczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość breszka
a co jak nie bralem tabletek przez 3 tygodnie ? wczesniej przez pol roku regularnie przyjmowałem i od dzis zacząłem bralem ranoooo chodzi mi o to jakie moga byc tego konsekwencje odpiszcie pozdro ;d;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość breszka
to jeszcze je choruje na hshimotoooo japan nazwa pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do breszka
konsekwencje mogą być 2, mianowicie: 1) organizm odzwyczaił się od hormonów i może gwałtownie zareagować, czyli na przykład pojawią się kołatania serca czy uczucie gorąca (jeżeli tak będzie bierz np. pół tabletki na raz i po kilku dniach dopiero całą), 2) po trzytygodniowej przerwie mogą pojawić się (teraz lub po pewnym czasie) objawy niedoczynności, czyli na przykład nadmierna senność, wypadanie włosów.... Generalnie unikaj takich sytuacji, bo przy naszej chorobie bardzo ważne jest ustabilizowanie hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do breszka
bez przesady, jeśli miałaś unormowane hormony, brałaś wcześniej odpowiednia dawkę leku i odpowiednio go brałaś czyli na czczo 1h przed jedzeniem i ostatni posiłek zjadałaś do 20 to wtedy nic sie nie stanie. mi lekarz tłumaczył że jeśli lek zażywa sie tak jak napisałam wyżej to przerwa w braniu leku nie zaszkodzi. najważniejsze jest to żeby być na czczo i żeby po zażyciu leku nic nie brać i nie jest przez ok 1 h. inaczej lek trafi do żołądka i gucio z tego będzie. ja przetestowałam tą metodę i muszę powiedzieć że gdy pilnowałam się i wieczorem nie jadłam i rano przestrzegałam godzinna przerwe w jedzeniu po leku to lepiej sie czułam a gdy wieczorem jadłam a rano roiłam małą przerwę miedzy lekiem a jedzeniem (30min a nawet mniej) to czułam jakby lek na mnie nie działał. tak wiec prof powiedział że takim sposobem nawet jak gdzieś wyjade i zapomne leku to nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do osoby post wyżej
dziewczyno, czytaj ze zrozumieniem, jeżeli chcesz komuś doradzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do osoby post wyżej
widze że mało orientujesz sie w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
do ewazet Widzisz ja teraz tez nosze rozmiar 42-44 a nosilam 38-40 ja tez wygladam jak balon i na piersi dostalam rozstepow....brzuch, uda czyli tam gdzie najbardziej przytylam NIC a na piersiach sa:( teraz wrocilam do PL i wszyscy mi mowia ze przytylam (jakbym nie wiedziala) i to jest najgorsze!!! bo zmiesiaca na miesiac probowalam sobie przetlumaczyc, ze to przez chorobe i prawie sie pogodzilam a teraz jak tu wrocilam kazdy mi przycina i popadam w depresje...... chce miec bardzo dziecko i wiem, ze teraz nie moge a tu kazdy jak mnie widzi to gada ze ja w ciazy, ze wszystkch oszukuje, zebym sie ogarnela...ach jest mi ciezko wysluchiwac i tlumaczyc, ze to hormony:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do roxy_84
a endokrynolog nie interesuje się twoją wagą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
roksy 84 ja mam to samo :(((((jestem ciastowata milam rozmiar 38 a mam 42-44!!!!!!to jakby deprymujące i tez musze sie tlumaczyc dlaczego przytylam,,,dobrze ze chlopak jest wyrozumialy..te zniamy nastrojow.placzliwosc, nieregularne okresy!!!ach....zycie z tarczyca latwe nie jest-do tego mowie ze po letroksie mam krosty na szyji a la tradzik hormonalny -zwroce na to uwage endokrynolog!!tarczyca tarczyca ale skad te krosty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO EWAZET Endo prawdopodobnie zaproponuje ci ,mniej jadła,więcej ruchu,bo to niemożliwe żeby od tarczycy tak tyć!!!!bynajmniej ja tak od kilku usłyszałam,że na kanapie nie schudnę!!1a ja typem kanapowca wcale nie jestem,chodzę na aerobik,spaceruję,pracuję i ograniczam jedzenie.Zawsze nosiłam rozmiar 40,teraz 42-44 Przytyłam ok.12kg :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale macie prolem
idźcie do takiego endokrynologa który zainteresuje sie waga. a może macie zakwaszony albo zagrzybiony organizm i dlatego tyjecie. ja miałam problemy ze wzdęciami poczułam sie lepiej gdy zaczęłam odkwaszać organizm a i przemiana materii polepszyła się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serrenada
a ja się leczę wg zaleceń medycyny alternatywnej przez internet na GG, badania robię w laboratorium, mój endokrynolog mówi że jest poprawa i akceptuje to leczenie choć go bliżej nie zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIMKA
Witam ! Też jestem zainteresowana metodą Viktora Żenni, który pisze, że kilkaset ludzi dzięki jego terapii uniknęło operacji tarczycy. Mam bardzo duże wole obojętne guzowate tarczycy i prawidłowy poziom hormonów i nie chcę iść na operację. Czy ktoś miał taki przypadek podobny do mojego? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimka, ja osobiście nie wierzę w takie metody. Ja tez miałam taką sytuację jak Ty. Mam 26lat i jestem już 5 miesięcy po operacji. Przytyłam 2,5kg. Jeszcze organizm się nie wyregulował, bo mam sporą niedoczynność. Mnie groziło zezłośliwienie tych guzków, dobitniej rak! guzowate wole jest dużym zagrozeniem. Lepiej zgodzzić się na operację i mieć to z głowy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do PIMKA
smaruj tarczycę 2 razy dziennie maścią bursztynową, można też stosować w ten sposób nalewkę bursztynową. gdy posmarujesz tarczycę mascią szyje okręć ciepłym szalikiem. a operacja tarczycy to poważna sprawa. osobiście bałabym sie jej roić bo to za duże ryzyko. może sie wszystko wydażyć w trakcie jak i po operacji. kiedyś poznałam panią która miała wyciętą tarczycę, źle jej zrobili i skóra jej zwisała. no i przypadek o którym pewnie wszyscy słyszeli o dziewczynie która poszła na operacje tarczycy i do dziś jest w śpiączce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Brad 1506 A co robisz że tak ładnie gubisz kilogramy przy niedoczynności?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serrenada
Do PIMKA. Też mam wole guzowate obojętne i jak pisałam leczę się metodami naturalnymi /mój lekarz to aprobuje chodzę do niego na kontrole/,między innymi pszczelarskimi, operacja to poważna sprawa i ostateczność, całkowitą racje ma tu mój przedmówca "do PIMKA"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boże widzisz i nie
grzmisz,jestem przerażona tymi głupotami które tu czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do osobby wyżej
to po co to czytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polly3
hej, od pol roku lecze niedoczynnosc, najpierw brałam Euthyrox 25, ale po zrobieniu badan TSH mialam na granicy gornej normy. P. doktor zwiekszyla mi dawke do 50. Wieksza dawke biore od 1,5 miesiaca, jednak w ostatnim czasie cos jest nie tak z moja tarczyca. Chyba tego nie mozna nazwac do konca bólem, ale ja czuje jakby byla nabrzmiała.. Mniej wiecej mam takie odczucie ok 6-7h po wzieciu tabletki, gdy jak znalazlam stezenie leku jest max. Nie wiem, czy to moze minie?? Czy cos robic w tym kierunku? Wizyte u endo mam dopiero za 1,5 miesiaca.. Jesli ktos ma wieksze doswiadczenie w tym temacie prosze o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enni. Ja nie tak ładnie spadam z wagi. Teraz ważę 65kg, bo 28 grudnia zaczęłam dietę proteinową Dukana. pozdrawiam, napisz co u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie 4,5 kg to dużo!!!od listopada ograniczam jedzenie,nie jem kolacji ,ćwiczę i schudłam ok.2kg Czekam na wyniki tarczycowe,zobaczymy,może jeszcze się nie uregulowało Na czym polega Twoja dieta??? Doda ,że zawsze sporo jadłam i byłam szczupła,a teraz mało jem i dup.a rośnie :( 176cm waga 86 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj enni! myślałam, że nikogo tu nie ma ;) Fajnie, ze się odezwałaś. Ta dieta jest dieta wysoobialkową. Jest takie forum na kafeteri, gdzie częśto bywam. Francuska dieta proteinowa. Poczytaj, to tam jest najwięcej informacji. Ja w ciąży przytyłam 10kg, ale nie zrzucilam wszystkiego i do tego operacja. Ja też muszę szybko zrobić badania. W listopadzie moje tsh było 30 !!!!!koszmar. W grudniu spadło do 13. Zobaczymy teraz:) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×