Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Hmm mi tydzień temu TSH wyszło 5,43 (norma 4,2) dodam,ze z objawów to mam nerwowość i o tydzień spóźnia mi sie okres...wcześniej miałam co 3 tygodnie dość skąpe. Btw. przez 3 tyg. jadłam dosc niewiele (taka przejściowa \'anoreksja\'czy brak apetytu)do tego intensywny wysiłek fizyczny no i stres ,jeszcze raz stres :O powinnam rzekomo schudnąć 3 kg a schudłam 1 kg (choć mam niedowagę lekką) W rodzinie nikt tarczycy nie ma ,a pediatra pocieszyla mnie,ze na pomorzu w 3miescie dużo osoba to ma bo niby za dużo jodu...:O W pon.ide robic powtórnie TSH i T3 i T4, potem załatwię se wizytę u endokrynologa. Z tego co przeczytałam mogę mieć wtórną niedoczynność , Btw. byłam pare razy u sprawdzonego bioenergoterapeuty (poprawił mi sie apetyt i jestem spokojniejsza) i z tego co mi powiedział nie działa mi jak należy przysadka ,nadnercza itp Coz kilka razy zdarzyło mi sie uderzyć w głowę np.w czerwcu ,wiec kto wie może mam jakiś guz. Albo ten stres i złe odżywianie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha problemy z koncentracją ,zimne ręce i nogi mam od zawsze niemalze... Niby miałam tam jakieś wole,ale co roku badania i usg nic nie wykrywały (niby to moja uroda odziedziczona po matce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokoliko
Corka wlasnie zjadla gryza chleba nim zazyla letrox. Po raz pierwszy zapomnialysmy obie. Czy musi odczekac by byc na czczo. Moze amcie jakies doswiadczenia w tym wzgledzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odczekaj godzinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokoliko
Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odczekaj godzinke
nie ma za co! :) też tak czasem robię i jest ok,pozdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
jak byłam w szpitalu przyjmowałam leki na tarczyce i choc powinny byc dawane na czco, to i tak zawsze mi dawali po jedzeniu więc chyba nic nie zaszkodzi, jak raz bedzie po sniadaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looooooooop
wlasnie dostalam wyniki krwi i wychodzi ze niby wszystko w normie glukoza78,5mg/dL(norma 55-108) sód 143 mmol/L (norma 135-145) potas 4.10 mmol/L (norma 3,6-5.5) no wlasie tylko ten sod mnie zastanawia!? czy to moze byc? a tsh 2,21mlU/L norma 0,4-4,2 i zrobilam badania bo myslalam ze to tarczyca cos nie tak(mam wszystkie objawy-pocenie nerwowosc itd) wiec moze ten sod?? prosze o pomoc jakakolwiek .... do lekarza ide dopiero za 3 tyg :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzę ci wrzucic te wyniki
na forum o chorobach tarczycy na gazecie, ja niestety nie pomogę bo się nie znam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość candy-aga
looop z normą laboratyryjna sie to zgadza jesli uważasz że powinnaś mieć mniej sodu troche, to jedynie musisz ograniczyć sól kuchenną i produkty przetworzone - zupy w proszku, przyprawy np jarzynka, wedliny , pieczywo, oliwki a pic wiecej wody ale wynik normy sie trzyma, za 3 tyg dowiesz sie wszyskiego od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis na czczo robilam ft4 i ft3 Zdarli ze mnie 52 zlote :O Biore regularnie magnez itd wiec kurcze miesni oslably ,ale zauwazylam sobie duza nadpoudliwosc,bezsennosc, jestem tez wybuchowa,ogolnie rozpiera mnie energia mimo kiepskiej pogody... Btw. czy jak sie dostanie letrox na niedoczynnosc subkliniczną (bez objawow praktycznie)to czy i tak mozna przytyc? :O Bo rozne opinie slyszalam....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja mam wizytę (prywatnie) w środę u endokrynologa :) Przez te strajki lekarzy przesunięto moją ostatnią wizytę ... a że nie miałem ochoty czekać kolejnych 3 miesięcy postanowiłem zrobić sobie na własny koszt badania :P Poczytałem fora ... no i znalazłem informacje, że przy podejrzeniu niedoczynności tarczycy powinno się zrobić TSH, FT3, FT4 ... no i tak też zrobiłem ... z tego co widzę mam chyba tę niedoczynność ... ale wszystko okarze się w środę :) TSH - 6,12 ulU/ml (0,27 - 4,70 ulU/ml) FT3 - 3,38 pg/ml (1,68 - 3,54 pg/ml) FT4 - 1,17 ng/dl (0,93 - 1,70 ng/dl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niechcemalemuszem
Hej dziewczyny! Niestety obawiam się, że mnie to też dopadło. Czy macie może namiary na jakiegoś godnego polecenia endokrynologa w Krakowie? Na fundusz to mi każą do grudnia czekać (conajmniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niechcemalemuszem
nie otwiera się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dzis odebralam wyniki... FT4-12.29 pmol/l norma-12.0-22.0 FT3- 4,59 pmol/l norma-3.1-6.8 pmol// metoda ECLIA otoz czy kwalifikują one mnie do leczenia ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula01
wiesz co? ja sie nie znam - ale skoro: FT4-12.29 pmol/l norma-12.0-22.0 FT3- 4,59 pmol/l norma-3.1-6.8 pmol// metoda ECLIA to masz idealne wyniki - te normy przecież to pokazują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześnie pisałaś, że masz podwyższoną wartość TSH, a teraz widzę tutaj, że twoje FT4 ledwo mieści się w granicach ... myślę, że możesz mieć niedoczynność ... Nie jestem ekspertem (jutro sam się dowiem czy będę leczony) ... ale z tego co wiem, wystarczy, że z jednym hormonem jest coś nie tak i już można chorować ... Polecam stronę: http://www.laboratorium.swinoujscie.pl/normy.html oprócz norm badań lekarskich, można tam znaleźć informację np. co nam grozi gdy mamy podwyższone TSH, a co jeśli obniżone itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i byłem u lekarza ... powiedziała, że mam utajoną niedoczynność tarczycy ... kazała powtórzyć badania ALE U SIEBIE W KLINICE - z tego co widziałem to raczej nie podejmie się leczenia ... bo tego się niby nie leczy ... Nie wiem komu już wierzyć, przed wizytą przejrzałem milion stron na ten temat ... Nie ważne jaka niedoczynność powinno się leczyć, no ale skoro lekarz mówi inaczej ... już nie wiem co robić ? Zrobię te badania jeszcze raz ... Chyba póje do innego lekarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś byłam u dobrej irydolog. Nie wspominałam jej o tarczycy a i ze zdjęcia tęczówki oka wykryła ,ze mam pomniejszony prawy płat tarczycy,plus do tego lamblioza :O i silna nerwica. Gdy jej pokazałam wyniki wręcz\' zmusiła\' ,ze muszę zrobić usg iść do endokrynologa po leki (podobno poprawa nastąpi z dnia na dzień :> :> :>) A i wspomniała,ze lekarka moja miała dobrego nosa,ze z powody byle bolu lydki skierowała mnie na badania TSH A przyczyną tejze niedoczynności ujawnienia się jest stres. Akurat przez rok BARDZO intensywnie denerwowałam sie sprawami rodzinnymi/uczuciowymi/szkolnymi toteż mam wyniki :O W sobotę idę do endo Btw. czy po Letroxie czy Euthyroxie jak nie miałam praktycznie żadnych objawów tarczycy mogę nagle mieć? :O:O:O :( ps:gracias:czym prędzej zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie planuje iśc do innego ... Najgorsze, że tego u którego byłem ludzie polecali na forum gazeta.pl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tego cos mi sie apetyt pogorszyl.Glodu nie odczuwam ,a smakują mi jedynie slone potrawy, jakies salatki,rybki,warzywa,byleby było słono przyprawione ...Niedobór jodu czy co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cini_mini
Witam, moje wyniki: TSH - 0,672 (0,270-4,20) FT3 - 3,33 (2,57-4,43) FT4 - 1,68 (0,932-1,71) Czy mozna tu mowic o nadczynnosci, czy jednak mieszczenie sie w normach jest ok. Prosze o interpretacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euthyrox to syntetyczny hormon, jeśli będziesz miec żle ustalona dawkę, to nie pomoże, ale nie będzie od tego chorej tarczycy, chyba, że masz zdrową tarczycę i zaczniesz brac lek, by mieć nadczynność (dużo hormonu) bo przy nadczynności się chudnie.... tego nie rob. Ja mam niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox od stycznia, codziennie rano tableteczka, tak witam dzień.... i najpawdopodobniej do końca życia... wg mnie endo jest mało i nie trafiłam na dobrego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizyte u ponoc dobrego endo mam w przyszly wtorek. dzis mialam usg , i mam malą tarczyce tzn. lewy plat 3,1 ml prawy zas 4,3 ml cieśń 3 mm :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niechcemalemuszem
Czy skierowanie na badanie FT3 i FT 4 może dać internista, czy tylko endo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trunia10
Mam pytanie biore euthyrox 50 i polowe 25,kreci mi sie w glowie i wczoraj zemdlalam i neiwiem co robic czy odstawic moze za duza dawka prosze o pomoc,mam niedoczynnosc tarczycy i guzki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×