Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość ludzie ludzie ludziska 0101
poty nocne, kołatania serca, sucha swędząca skóra, gdy sie podrapie to zostają wypukłe pasy, coraz gorzej widzę, chociaż okulista nic nie stwierdzil poważnego jestem szczupla czy to może być niedoczynność tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
ludzie ludzi Raczej nadczynnosc. Marieta.Nie wiem co masz na mysli, ze nadczynnosc jest wiele powazniejszym schorzeniem.... w porownaniu do czego? do grypy? czy do niedoczynnosci? Dla kazdej z nas czy to nadczynnosc czy niedoczynnosc jest tak samo wazna i powazna. Przy niedoczynnosci tez mozna miec guzki.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spetJaL
Dzień dobry ,moja przygoda z tarczycą dopiero sie zaczyna ,więc proszę o wyrozumiałość ,proszę o interpretację wyników ,wiem że nie jesteście lekarzami ale może ktoś z państwa miał podobne wyniki.Do endo mam dopiero na przyszły tydzień wizytę ,a chciała bym już coś wiedzieć co może wynikać z tych wyników. Wynik USG : Płat prawy tarczycy wielkość :42,6 x 14,7 x14,2 mm -objętość 4,6 cm3. Płat lewy tarczycy wielkość :41,6 x 16,8 x 16,4 mm -objętość 6,0 cm3. W lewym płacie tarczycy ,posrodkowo zmiana ogniskowa wielkości 16 x 8mm lito-cystyczna ,dobrze ograniczona i bogato unaczyniona . Przepływ miąższowy wzmożony. Okoliczne węzły chłonne nie powiększone . TSH3 1,095 uIU/mL 0,350 - 5,500 Wynik scyntygrafii : Tarczyca położona ponad mostkiem ,długość płatów po ok. 5 cm. Rozmieszczenie radio znacznika nierównomierne (przebudowa guzkowa miąższu) pole ciepłe w górno -środkowej części płata lewego,tuż po niżej pole dyskretnie zmniejszone gromadzenia radioznacznika. Wskazane wykonanie badania SPECT/CT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazkach
ja mam niedoczynnosc biore thyrozol wyniki sie poprawily ale trzy miesiace nie mam okresu moze to juz przekwitanie mam 50 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do endokrynologa w naszym miescie syn na wizyte czeka na liście rezerwowej już 1 rok i jeden miesiąc. Jest na liście rezerwowej. Chce tam pojechac , wmieszac sie w kolejke i zagadac ludzi ile czekali za wizyta. Bo nie wiem. Czy u Was tez tak długie sa terminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam go zarejestrowac zaraz pierwszego dnia otwartej rejestracji, ale zazadali numeru skierowania. Niestety , nie miałam pod reka. zadzwoniłam na 2 dzień i....i podałam ten numer , ale oni na 2 dzień otwartej rejestracji wciagneli go na liste rezerwową i kazali czekac za telefonem. Czekam juz 1 rok i 1 miesiąc, w międzyczasie dzwoniąc do nich i uzyskując odpowiedź :prosze czekac za telefonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sory za potoczną skrótowa mowę. Oczywiscie kazali czekać az oni zadzwonią. Czekamy...1. rok i 1 miesiąc i czekamy, ciekawe ile każa czekać. 10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzeek
gazia no szok żeby tyle czekać na wizytę to już totalna przesada ,ja nie wiem jak jest na NFZ bo ja chodzę prywatnie a i tak czekam 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blubella
ja lecze sie prywatnie u endokrynologa i na wizytę też trochę czekam. pani endokrynolog w grudniu gdy u niej byłam chciała abym przyszła do niej pod koniec kwietnia a najbliższy wolny termin byl na koniec maja. wiec nawet prywatnie trzeba czekać na wizyte u DOBREGO specjalisty. u jakiegoś pierwszego lepszego można mieć w ciągu paru dni wizytę tylko co z tego jak sie nie zna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzeek
dziewczyny a powiedzcie mi czy wy też macie taki meszek na twarzy ? czy to jest od tarczycy i czy da to się leczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Ja tez prywatnie chodze. Prof przyjezdza raz w miesiacu do mojego miasta i jestem zapisana na koniec kwietnia. Panstwowo to sie u mnie czeka te 5-6 m-cy i to jeszcze zalezy do kogo sie trfai, bo niektorzy nie zlecaja wogole badan. Pisalam wczesniej, ze dostalam pelno krostrek na twarzy szyji i dekoldzie. Otoz tak jak sie te krostki szybko pojawily tak i szybko zaczely znikac! Do dermatologa mam dopiero na kwietnia a krostki juz zdzazyly zejsc. Mysle, ze pewnie tabletki zaczely dzialac i hormony ruszyly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak myslicie czy wypada gdzies zadzwonic czy czasami nie robia w jajo tych z kolejki na liscie rezerwowej rok i 2 miechy to sporo czasu. Gdzie to sprawdzić? Do kogo zadryndać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki prosze powiedzcie mi czy mam tarczyce bo sie niepokoje i zadreczam, odebrałam wyniki Tg moje to 202 mg/dL a norma jest u mnie zapisana 30-150 co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 2 tyg. biore THYROZOL 20 najpierw 2 razy dziennie i juz od tyg raz dziennie, czy zauwazyłyście jakies skutki uboczne?np tycie?bo ja cos szybko nabrałam na wadze a nie zauwazyłam zwiekszonego apetytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 2 tyg. biore THYROZOL 20 najpierw 2 razy dziennie i juz od tyg raz dziennie, czy zauwazyłyście jakies skutki uboczne?np tycie?bo ja cos szybko nabrałam na wadze a nie zauwazyłam zwiekszonego apetytu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mandi86
prawdopodobnie masz zapalenie tarczycy (hashimoto) tego sie nie leczy. leki dopiero zaczyna sie brać gdy zrobi sie niedoczynnosc lub nadczynnosc. zrób dodatkowe badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulak - przeczytałam w interneie ze dobrze dobrane leki nie wplywaja na tycie,. musisz ponownie zglosic się do lekarza. tycie to objaw uboczny wiec cos ci szkodzi. moze byc zle dobrany lek albo zle dawkowanie. ja duzo zaczełam czytać o tym po wyszukaniu tematow w google poniewaz chyba tez mam chora tarczyce ale dopiero robie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazia - w moim miescie wojew. do dobrego endo. czeka sie 3 miesiace a do innych 1-2 miesięcy. Może lepiej sprawdz czy o twoim synu pamietaja. albo sproboj zarejstrowac sie od nowa udajac ze tamtej rezerwacji nie masz. wtedy porownasz czy sa jakies roznice czasowe. albo sproboj gdzies indziej. moze NFZ liczy ze ludzie sami sie wykoncza i beda mieli niektorych z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nannulka
Poradżcie mi proszę.... otóż od bardzo dawna mam guzki na tarczycy,a od 1,5 roku lecze się na niedoczynność biorę eutyrox 50.Do niedawna czułam sie dość dobrze.Jednakże tak od 3 miesięcy zaczęłam tyć,mam strasznie nalaną-gruba twarz i czuję z rana,że mam opuchnięte palce u rąk.Do tego czuję się osłabiona.Nie mówiąc już o masakrycznym stanie moich włosów-są kruche,suche i wypadaja na potęgę pomimo stosowania różnych odżywek. Jak rok temu robiłam badanie hormonów to wyniki wskazywały,że chyba zaczynała się u mnie horoba hasihimoto.przeciwciała miałam zawyzone. Czy ta nalana twarz i inne objawy mogą być od tarczycy??? czy znacie jakis sposób,żeby sie tego pozbyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxy_84
Ja przy niedoczynnosci tez tak mialam. Palce mam jeszcze troszke opuchniete ale na pewno nie tak jak kiedys. Niestety nic z tym nie zrobisz, musisz isc do endokrynologa by zwiekszyl ci dawke leku. Ja tez bralam 50 i przestalam tyc ale bylam jeszcze opuchnieta. Prawie od 2 m-cy biore euthyrox 75 i jeste troche lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przyszłym tyg. ide do mojego endo i wszystkiego sie wypytam ... co do wypadania włosów, to wiele sie o tym naczytałam, dziewczyny chore na nadczynność (tak jak ja) a biorące Metizol bardzo narzekały na wypadajace włosy, dosłownie na łysienie...koniecnzie udaj sie do lekarza i opowiedz o swoim problemie...mam nadzieje, ze cos temu zaradzi...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nannulka
powinnaś zrobić badania. nie będziesz przez cały czas na jednej dawce leku. to wszystko sie zmienia. ja na początku miałam podwyższaną dawkę leku co 3-4 miesiące teraz trochę rzadziej. twoje złe samopoczucie może wynikać z tego że potrzebujesz wiecej hormonów niż dotychczas zażywałaś. choroby hashimoto nie leczy sie. hashimoto czyli zapalenie tarczycy powoduje że przeciwciała zjadają tarczycę. gdy tarczyca sie zmniejsza to rośnie zapotrzebowanie na hormony a te musimy dostarczyć w formie tabletki. twój endokrynolog powinien zainteresować sie twoim tyciem i ewentualnie dać na to jakieś dodatkowe lekarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugoboss
witam mam nadczynnośc tarczycy wyniki wyszly dos wysokie bylam u lekarza przepisał mi propanol i kazal zrobić jeszcze parę wyników a ja jestem przeciwniczka chemicznych lekarstw więc znalazłam sobi e coś takiego jak suplementy diety flawonoidy i wiecie co biore ich od dwoch miesiecy i powoli zaczyna mi ustepowac drzenie rąk mogę prawie swobodnie oddychac przedtem nie mogłam nabrać powietrza narazie moge napisac że czuje się juz troszkę lepiej a nie biorę zadnych leków chemicznych kiedy zrobie następne wyniki bede mogla napisać coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalony.kot
Witajcie! odebrałam przed Świętami wyniki badań i TSH wyszło mi 14,00 a mieścić się powinnam między 0,27 a 4,20 Czy to oznacza że mam niedoczynność tarczycy? Czy po rozpoczęciu leczenia się chudnie jeśli ma się dużą nadwagę? będę wdzięczna za interpretację bo do lekarza idę dopiero po świętach. pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do niedoczynnosći...to wiesz, różnie to bywa, najczęsciej przed zdiagnozowaniem jej dziewczyny skarża sie na szybkie tycie mimo normalnego jedenia, potem okazuje sie , ze to wina tarczycy, myśle, ze jak zaczniejsz brac leki i hormony zaczną sie normowac to waga sama bedzie spadać...tak czytałam...nie moge tego opisac na swoim przykąłdzie, bo ja zaczełam bardzo szybko chudnac...no i okazało sie, ze to przez nadczynnosć...teraz sie lecze...powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do szalony.kot
ja przed leczeniem sporo przytyłam . gdy zaczęłam brać lekarstwa to zaczęłam stopniowo chudnąć. teraz jestem chudsza niż byłam przed chorobą :-) po lekarstwach powinnaś chudnąć gdybyś nie chudła to powinnaś porozmawiać o tym z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marieta.
Hej kobiety ! :) , pisałam tu już wcześniej na temat tarczycy i muszę powiedzieć , że jestem po wizycie u endokrynologa i przepisał mi na 3 miesiące Jodid , a na następne trzy Multitabs bo mam za małą tarczycę . Następnie za pół roku znów badanie TSH i znów kontrola . Jakoś się żyje :) . Dobrze , że na razie nie mam guzków . :) Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalony.kot
dzięki :) mam nadzieje, że zgubię chociaż kilka kilogramów bo ważę dużo za dużo. czytałam, że również depresja może być spowodowana nieleczoną niedoczynnością, więc czeka mnie zmiana na lepsze :) jutro idę po skierowanie do endokrynologa. znacie może kogoś wartego polecenia w Warszawie czy lepiej iść we własnej przychodni? Buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki mam do was prośbe, możecie zdiagnozować moje wyniki, nie mam tarczycy tzn nigdy nie miałam moja internistka wysłała mnie na badania na tarczyce i sie niepokoje moje wyniki to: hTSH w normie, PRL-3IS w normie, Free-T4 tez w normie, ale Tg 202mg/dL a norma to 30-150, GLU 119mg/dL a norma to 70-110, HDLD 31,3 mg/dL a norma to 35,0-85,0 Czy to sa objawy tarczycy? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×