Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość - hashi -
Witam :) 20 lipca mam pierwszą wizytę u endokrynologa. Powód - TSH - 10 Lekarz (reumatolog) stwierdził, że to najpewniej Hashimoto. Moje pytanie: do endo idę publicznie, tj na kontrakcie z nfz. Jak sądzicie, zrobić wcześniej wszystkie badania tarczycy łącznie z usg i przynieść je od razu na peirwszą wizytę (badania prywatnie oczywiście, a propos - prywatne gabinety diagnostyczne w W-wie: tanio i dokładnie - zna ktoś? ;)), czy może zrobić je dopiero na podstawie skierowania od endo? Boję się, że na drugą wizytę też mi przyjdzie poczekać ok 2 - 3 miesięcy... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkzs
oczywiście radze ci iśc na wizyte z badaniami to znacznie przyspieszy leczenie,że masz niedoczynnośc to oczywiste i trzeba juz włączyc leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! od dłuższego czasu wypadaja mi włosy i czuję się potwornie senna. Wreszcie jeden z lekarzy wysłał mnei na badania. Oto moje wynikisprzed 3 miesięcy: TSH: 4,93 (o,27-4,20) anty-TPO: 253 (34) anty-TG : 6,03 (0,00-4,11) Po tych wynikach zaczełam przyjmowac hormony. Teraz robiłam nowe badania. TSH: 5,82 (0,27-4,20) anty-TPO:222 (34) dlaczego tsh tak podskoczyło? czuje sie coraz gorzej, praktycznie nie funkcjonuje...ciagle śpie :/ pozdrawiam, Maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fenfeta
do osób które piszą że operacja tarczycy to pikuś. wczoraj byłam świadkiem rozmowy dwóch pań. jedna opowiadała że jej kuzynka miała operacje tarczycy i po niej straciła głos. to zrozumiałe wystarczy zobaczyć gdzie leży tarczyca. a taka operacja jest bardzo ryzykowna. jednemu sie uda drugiemu nie. oczywiście operacja tarczycy może doprowadzić do czegoś gorszego... nie piszę tego aby kogoś nastraszyć tylko po to aby rozsądnie podchodzić do tego typu zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Maga85
być może masz za małą dawkę hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
hejka czy wiecie coś na temat narkozy przy niedoczynnosci i hashimoto...mam miec operacje kolana i czy narkoza jest przeciwskazana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
hejka czy wiecie coś na temat narkozy przy niedoczynnosci i hashimoto...mam miec operacje kolana i czy narkoza jest przeciwskazana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz miec zgodę
endokrynologa i TSH w okolicach 1. Anestezjolodzy nie lubią chorych na tarczycę bo są problemy na przykład z wybudzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
a ja biore 50 letrox mam niedoczynnosc i zauwazylam ze kurcze strasznie smierdząco sie pocę....jakbym jadla czosnek a nie jem itp ten pote nie ukrywam mnie dziwi tzn jego zapach bo nigdy nie mialam z tym problemow!!nie pocę sie duzo ale zapach jest baaardzo nieprzyjemny i czy moze to byc po letroxie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewazet
a czy po letroxie ktoras z was zauwazyla ze np zmienil jej sie zapach potu?ja jestem przerazona bo biore 50 Letrox i mam strasznie cuchnacy zapach potu a nie jem ani czosnku ani nic...kurcze czy to od leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia040290
słuchajcie mam 20 lat, 1.5 roku temu urodziłam córke jak sie pożniej okazało bylam chora na tarczyce. Poród spowodował jej powiekszenie...po zrobieniu badan TSH wynosiło 153.5. pierwsze słowa jakie usłyszałam od mojej pani doktor to"nigdy pani nie zajdzie w ciąże, to jest nie mozliwe ze urodzila pani zdrowe dziecko, jesli jednak sie uda to dziecko bedzie chore..." teraz biore tabletki ale nie moge sie przyzwyczac i ciagle zapominam o nich... teraz w ostatnich dniach zle sie czuje mdłosci goraczka i bóle całego ciała... słyszalam ze przez ta tarczyce jestem uczulona na jakies pyłki, ale czy to mozliwe??? i czy kazdego czeka operacja na nadczynnosc tarczycy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
powiem ci tylko tyle u mojej córki po urodzeniu tez nie wykryli choroby tarczycy a gdy skonczyła 4 latka ..bo wtedy u mnie wykryli to ją też zbadałam,wiążąc wszystkie wczesniejsze fakty,ze długo nie umiałam zajsc w ciaże potem ogromne problemu z jej donoszeniem...i niestety ptwierdziło sie moja córka tez ma niedoczynnosc..wiec przynajmniej raz na rok badaj dziecku tsh...bo ta choroba jest dziedziczna))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
do gosi.. powiem ci tylko tyle u mojej córki po urodzeniu tez nie wykryli choroby tarczycy a gdy skonczyła 4 latka ..bo wtedy u mnie wykryli to ją też zbadałam,wiążąc wszystkie wczesniejsze fakty,ze długo nie umiałam zajsc w ciaże potem ogromne problemu z jej donoszeniem...i niestety ptwierdziło sie moja córka tez ma niedoczynnosc..wiec przynajmniej raz na rok badaj dziecku tsh...bo ta choroba jest dziedziczna))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
do gosi powiem ci tylko tyle u mojej córki po urodzeniu tez nie wykryli choroby tarczycy a gdy skonczyła 4 latka ..bo wtedy u mnie wykryli to ją też zbadałam,wiążąc wszystkie wczesniejsze fakty,ze długo nie umiałam zajsc w ciaże potem ogromne problemu z jej donoszeniem...i niestety ptwierdziło sie moja córka tez ma niedoczynnosc..wiec przynajmniej raz na rok badaj dziecku tsh...bo ta choroba jest dziedziczna))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hashi29
"hejka czy wiecie coś na temat narkozy przy niedoczynnosci i hashimoto...mam miec operacje kolana i czy narkoza jest przeciwskazana?" spokojnie możesz mieć narkozę. ja mam hashi i niedoczynność i miałam już jedną narkozę (operacje) i nic sie nie stało. anestezjolog tylko pytała czy brałam lekarstwa i czy dużo popijałam wody. z wybudzaniem to myśle że to nie zależy czy masz niedoczynność czy jesteś zdrowa, sądzę że to indywidualna sprawa. ja po wybudzeniu bardzo szybko doszłam do siebie (aż sie pielęgniarki dziwiły że tak dobrze sie czuje). nie wiem ile miałam tsh przed operacją bo tego nie sprawdzałam. pytałam endokrynologa czy mogę mieć operacje ona nie widziała przeciwskazań, dała mi zgodę na piśmie. gdybym musiała dostać wcześniej oddaną swoją krew to też bym mogła. tak wiec śmiało możesz mieć narkozę. ja w tym miesiącu będę mieć dość poważną operację i też tarczyca nie jest przeszkodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hashi29
"hejka czy wiecie coś na temat narkozy przy niedoczynnosci i hashimoto...mam miec operacje kolana i czy narkoza jest przeciwskazana?" spokojnie możesz mieć narkozę. ja mam hashi i niedoczynność i miałam już jedną narkozę (operacje) i nic sie nie stało. anestezjolog tylko pytała czy brałam lekarstwa i czy dużo popijałam wody. z wybudzaniem to myśle że to nie zależy czy masz niedoczynność czy jesteś zdrowa, sądzę że to indywidualna sprawa. ja po wybudzeniu bardzo szybko doszłam do siebie (aż sie pielęgniarki dziwiły że tak dobrze sie czuje). nie wiem ile miałam tsh przed operacją bo tego nie sprawdzałam. pytałam endokrynologa czy mogę mieć operacje ona nie widziała przeciwskazań, dała mi zgodę na piśmie. gdybym musiała dostać wcześniej oddaną swoją krew to też bym mogła. tak wiec śmiało możesz mieć narkozę. ja w tym miesiącu będę mieć dość poważną operację i też tarczyca nie jest przeszkodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jksmn
do hashi 29-prosze napisz jakie objawy zauważyłaś u córki,że robiłaś jej tsh,bo ja babcia i moja córka również też mamy hashimoto, no i boję się o wnusie,która ma 3 lata.Czy są już jakieś objawy u córki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jksmn
hashimoto nie leczy sie, dopiero gdy zacznie sie niedoczynność lub nadczynność. hashimoto może nie miec objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
do jksmn..u mojej córki nie zauważyłam żadnych objawów...była bardzo nadpobudliwa tylko ale to przeciez norma u niektórych dzieci..ale jej to mineło...zbadałam jej tsh tylko dlatego ze ja miałam hashi..z czystej troski o dziecko))pozdrawiam radze zbadac dziecko do swietego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
do jksmn..u mojej córki nie zauważyłam żadnych objawów...była bardzo nadpobudliwa tylko ale to przeciez norma u niektórych dzieci..ale jej to mineło...zbadałam jej tsh tylko dlatego ze ja miałam hashi..z czystej troski o dziecko))pozdrawiam radze zbadac dziecko do swietego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
do jksmn..u mojej córki nie zauważyłam żadnych objawów...była bardzo nadpobudliwa tylko ale to przeciez norma u niektórych dzieci..ale jej to mineło...zbadałam jej tsh tylko dlatego ze ja miałam hashi..z czystej troski o dziecko))pozdrawiam radze zbadac dziecko do swietego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jksmn
tak to wszystko wiem,ale u tak małego dziecka to jakie tsh wyszło?czy może robiłaś przeciwciała? no i co podajesz jej hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
dzieki za tą wiadomosc o narkozie...to sie ciesze bo innego znieczulenia nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
ona miała tsh 5,5...dopiero potem u endo miała konkretne badania usg i inne...ale po samym tsh juz wiadomo ze to niedoczynnosc i dostała skierowanie do endokrynologa,a dostaje lek eutyrox 25,ponoć juz na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Poradźcie mi proszę! mam guza tarczycy, odebrałam dziś wyniki biopsji- ADENOMATOID NODULE Z CECHAMI ZWYRODNIENIA. Mam od dawna niemal wszystkie objawy niedoczynności ale moje TSH wynosi 0,989... Czy wiecie może, czy ten rodzaj guza jest czynny hormonalnie? czy wymaga dalszego leczenia hormonami? Onkolog powiedział, że powinien być usunięty bo mam go przy tchawicy i zacznie mnie podduszać, ale dokładne leczenie zostawił endokrynolog, a u niej wizytę mam za 3 m-ce...... Jakie badania mogę zrobić jeszcze "sama z siebie", na jakie leczenie mam się przygotować? Poradźcie mi proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Poradźcie mi proszę! mam guza tarczycy, odebrałam dziś wyniki biopsji- ADENOMATOID NODULE Z CECHAMI ZWYRODNIENIA. Mam od dawna niemal wszystkie objawy niedoczynności ale moje TSH wynosi 0,989... Czy wiecie może, czy ten rodzaj guza jest czynny hormonalnie? czy wymaga dalszego leczenia hormonami? Onkolog powiedział, że powinien być usunięty bo mam go przy tchawicy i zacznie mnie podduszać, ale dokładne leczenie zostawił endokrynolog, a u niej wizytę mam za 3 m-ce...... Jakie badania mogę zrobić jeszcze "sama z siebie", na jakie leczenie mam się przygotować? Poradźcie mi proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Poradźcie mi proszę! mam guza tarczycy, odebrałam dziś wyniki biopsji- ADENOMATOID NODULE Z CECHAMI ZWYRODNIENIA. Mam od dawna niemal wszystkie objawy niedoczynności ale moje TSH wynosi 0,989... Czy wiecie może, czy ten rodzaj guza jest czynny hormonalnie? czy wymaga dalszego leczenia hormonami? Onkolog powiedział, że powinien być usunięty bo mam go przy tchawicy i zacznie mnie podduszać, ale dokładne leczenie zostawił endokrynolog, a u niej wizytę mam za 3 m-ce...... Jakie badania mogę zrobić jeszcze "sama z siebie", na jakie leczenie mam się przygotować? Poradźcie mi proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radze już iśc do endokrynologa
i nie czekac trzy m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashi29
zmykaj do prywatnego ...już!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×