Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość tarczycowa

TARCZYCA!! Bardzo ważna sprawa!!

Polecane posty

Gość dzwoneczek81
cześć dziewczyny, mam prośbę odebrałam wyniki TSH - 1,69 Ft 3 - 3,8 Ft 4 - 1,17 ATPO - 10,5 ATG - 443,6 wszystkie w normie oprócz ATG co to może oznaczać? Proszę o podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koniec forum
Ogłaszam wszem i wobec, że trzeba zakończyć działanie tego forum. Już nawet zdechły pies na niego nie wchodzi. Szkoda. Kiedyś cieszyło się dużym zainteresowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goorio
Mam złą wiadomość dla tych wszystkich którzy chcieliby dostać się do endokronologa,zapisy są dopiero od maja na grudzień .Ja musiałem iść prywatnie ,za wizytę zapłaciłem 130zł wizyta trwała 10 minut lekarz przepisał mi tabletki na niedoczynność tarczycy Euthyrox N 25 mam je brać przez 30 dni po 1 o 8:00 rano następnie po 30 dniach zwiększyć dawkę do N 50 też po 1 dziennie do maja .W maju powtórne badanie TSH w między czasie zrobiłem badanie na drożdżaki -Candida albicans cena badania to 32zł pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izolda123
Do AlicjizMilano Proszę, napisz coś na temat revivogenu. Parę stron wcześniej pisałaś, że opiszesz efekty jego działania. Rozważam jego zakup, ale w necie brak opini na temat jego stosowania. Czekam z niecierpliwością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GINEKOLOG ENDOKRYNOLOG ŁÓDŹ !!! Nie mieszkam w Łodzi i stąd proszę o post albo Łodzian, albo osoby, które orientują się w temacie. zgłoszenie do poradni endokrynologicznej do ginekologa endokrynologa - co doradzicie - ICZMP czy szpital na Sterlinga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudyklusek
Zdecydowanie wybierz CZMP. Tam są naprawdę dobrzy specjaliści. Jeśli ma być leczenie niekonwekcjonalne to polecam dr. Skawińskiego z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikołajkaa
Może ktoś pomóc? Biorę Euthyrox N 100 i dziś przez przypadek zażyłam 2 tabletki bo zapomniałam, że brałam wcześniej jedną jak się przebudziłam rano i poszłam dalej spać. Coś mi grozi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s;lsmlsmsmsssssss
taaak! Dzs o 23 wykitujesz kretynko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyklamenka 78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam niedoczynnosć tarczycy,bez guzków itp.Cztery lata biorę tabletki,czytałam jesnak,że można leczyć niedoczynnośc jodyną!!!Jest to naturalny sposób,dr Różański pisze na swoich stronach ,że jodynę można jak zażywać wewnętrznie.Czy ktoś może wie o tej metodzie lub,też ją syosuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporo info przeczytałam na stronach angielskojęzycznych,właśnie dotyczących płynu lugola bzmi to wiarygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja choruję na niedoczynność tarczycy od 4 lat. Będąc u endokrynologa dostałam eutyrox 25 i brałam go cały czas ,jednakową dawkę przez 3,5 roku. Wyniki były cały czas takie same. Mam na lewym płacie małego guza 5 mm na 8 mm. Czyli wszystko bez zmian, przy czym czułam się kiepsko , wiecznie zmęczona,niewyspana, o huśtawkach nastroju, suchej skórze,zaparciach nie wspominając. W zeszłym roku w listopadzie byłam u rodziny i tam zgadałyśmy się z ciocią, która tak jak ja choruje na niedoczynność.Ciocia opowiedziała mi o wizycie u siostry zakonnej leczącej naturalną metodą, która właśnie poleciła jej picie jodyny. Ciocia po odstawieniu leków w ciągu roku schudła bez żadnej diety 20 kg, bo przecież te leki to same hormony,a jodyna to czysty jod którego tarczyca nie produkuje przy niedoczynności.Ja postanowiłam też spróbować i od listopada piję na czczo na na łyk (ok 4 łyżki) ciepłego mleka 3 KROPLE JODYNY( tej zwykłej z apteki). Tabletki odstawiłam całkowicie. Czuję się świetnie, wchodząc do mieszkania po schodach ( 3 piętro) nie mam zadyszki, humor powrócił, zaparcia zniknęły i chęć do życia powróciła. Do tego wszystkiego od półtora miesiąca jestem na diecie DUKANA ( która przy niedoczynności jest zakazana) i już 9 kg jest mnie mniej :):):) W przyszłym tygodniu idę na 1 wyniki TSH na jodynce.Ostatnie wyniki przed jodyną były 5,41. Dam znać jakie wyszły, bo do lekarza u nas nie ma możliwości się dostać,a jodynke piję na swoją odpowiedzialność bez wiedzy lekarza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać,że ciocia ma tez guzki 27 sztuk, na obu płatach i od czasu picia jodyny niektóre się zmniejszyły a inne nie rosną. Więc coś w tym jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraAs
mala_tarczyca1234 Z tymi chorobami tarczycy to wcale nie jest tak prosto, że przy nadczynności się chudnie, a przy niedoczynności tyje i same wyniki tsh wystarczą do zdiagnozowania. Ja od niedawna mam problemy z tarczycą i okazało się, ze moje wyniki raz oscylowały na pograniczu niedoczynności, a teraz miałam większość objawów nadczynności - niestety bez chudnięcia. Mój endokrynolog stwierdził,ze mój organizm produkuje przeziwciała przeciwko mojej tarczycy i niszczy ją (w obrazie USG tarczyca jest nieco pomniejszona) i określił to jako chorobę Hashimoto. Leczenie przewidział na rok lub dwa, a potem ciagłą czujność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Gosiu bardzo się cieszę że się odezwałaś,ja też zaczęłam brać jodynę i nie wiem czy odstawić letrox,ale jak twoja ciocia to zrobiła i ty to i ja to zrobię.Gosiu ja poczytałam też o profesorze ,który leczy jodyna i on peoponuje na początek pić 50mg jodu.To wychodzi około 14 kropelek przez 3 miesiące do nasycenia organizmu jodem,a póżniej do utrzymania 4 kropelki.Ja właśnie tak zaczęłam,dzisiaj jeszcze wzięłam letrox,ale jutro już odstawiam.Nie mam żadnych guzków,lecz utajnioną niedoczynność,która na pewno miałam dużo wcześniej,a stwierdzona została oczywiście przez moją sugestię 5 lat temu.Inaczej bym do dzisiaj z tym się męczyła.Jak to dobeze ,że wpadłam na twój post,naprawdę cieszę się ,będziemy mogły się wymieniać uwagami bardzo serdecznie pozdrawiam i zaglądaj tutaj pa🌼 a tu link,poczytaj http://norwid.wordpress.com/2010/12/06/znaczenie-jodu-dla-zachowania-dobrego-stanu-zdrowia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiu to bardzo ciekawe co mowisz na temat tej metody z jodyną.I jestem skłonna spróbować tylko mam prośbę jak bedziesz u lekarza to spytaj prosze o jego opinię na ten temat bo ja u swojego wizyte mam dopiero za 3mies.noi oczywiscie jestem ciekawa jakie beda twoje wyniki tsh;bo ja mam zdjagnozowaną niedoczynność od niedawna moje wyniki tsh to 5,20 ale przy tym mam bardzo mała tarczycę prawy płat 18mm a lewy 20mm.lekarz kazał brac euthyroxN25.pozdrawiam i czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
I jeżeli ktoś pije jodynę przy hashi i czuje się lepiej to właśnie dlatego, że niszczy ona tarczycę i komórki niszczonej tarczycy uwalniają zawarte w nich hormony do krwi. Poczytajcie o tym trochę zanim zrobicie sobie krzywdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusia331 lekarz będzie przeciwny leczeniu naturalnemu jodem,po to mają sztuczne hormony żeby nimi leczyć.Leczeniem naturalnym natomiast zajmują się lekarze zakonnicy np.u bonifratów lub zielarze.A kelarze to nie ten adres,oni na studiach uczą się jak "leczyć"chemicznie Przypusczam ,ze już większej krzywdy nie można sobie wyrządzić- hormony tarczycy w przewlekłym zażywaniu prowadzą do poważnych chorób,też proponuję przeczytać.A jeżeli chodzi o jod ,mamy niestety zbyt mało tego pierwiaststka i jeżjeli cierpimy na niedoczynnośc ,to jod jest wskazany. Jestem bardzo pozytywnie ustosunkowana do leczenia naturalnego,ponieważ już miałam przykład i odniosłam sukces właśnie tym leczeniem.Lekarze przepisywali mi tabletki latami i było coraz bardziej źle. Każdy z nas bierze odpowiedzialnośc za siebie i swoją decyzję i nikt tu nikogo nie zmusza do takiego czy innego leczenia ,wolna wola.Ja i gosia wybrałyśmy alternatywne leczenie i nikt nas do tego nie nakłaniał.Dzielimy sie doświadczeniem i informacją. Czytałam wiele artykułów dotyczących leczenia jodem i juz sobie wyrobiłam zdanie na ten temat.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz zwątpiłam,lekarz mi nc nie powiedział czy mam haschmoto........:( bedę się musiała dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie ja dzwoniłam do mojego endokrynologa i powiedział ,że nawet jak jest haschmoto to można brać jod!!! nic z tego nie rozumiem??? To jest dobry endokrynolog i nie znał by się ??? już sama nie wiem.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro i tak wiesz
lepiej, to po co zawracasz głowę endo? :O Jod jest zakazany w hashimoto trzeba nawet uwazac na suplementy, bo niektóre go zawierają. Sól oczywiście niejodowana choć trudno dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
Kurczę. Czytam Wasze posty i się załamuję. Mnie niedawno przez przypadek wyszło, że TSH przy normie 4.2 mam 5.6.Wysłali mnie do endokrynologa, który stwierdził subkliniczną niedoczynność, bo nie miałam żadnych objawów... No chyba, ze wypadanie włosów podciągnąć pod tarczycę, ale byłam i jestem w trakcie odejścia od blondu do naturalnego i wiadomo w jakiej kondycji one są. Nieregularne cykle mam odkąd pamiętam, a żadnych innych objawów nie mam. Dał euthyrox 25. Nie czuję żadnych zmian, poza 2kg w dół. Ft3, ft4 miałam w normie, choć w dolnych granicach. Przeciwciała w normie, książkowo. Natomiast koleżanka ma tsh 10 ft3 lub 4 poza normą i podwyższone przeciwciala i jej jakiś inny endo na razie kazał tylko obserwować, bo za niski wynik, zeby ładować hormony. Bo one ponoć rozregulowują gospodarkę itp i można sobie jeszcze zaszkodzić... I ogólnie idę w pon zmierzyć tsh I raz odkąd biorę leki, czyli miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesiąc to za wcześnie
najwcześniej za 6 tygodni organizm wysyci się hormonem ale i tak nie będzie większej różnicy w wynikach, bo bierzesz małą dawkę i stopniowo lekarz powinien ją podnosić. Ciekwe forum jest na forum gaZeta.pl o chorobach tarczycy, kopalnia wiedzy, są też polecani lekarze endo z różnych wojewodztw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawracam bo nie wiem, właściwie zgłupiałam ale z tego co widać mój edykronolog też się nie zna -szok! i znowu pogłębam swoje przekonanie co do ignorancji lekarzy!W poniedziałek pójdę zrobić badanie na przeciwciała, ciekawe ile kosztuje i będę wiedziała czy mam haschi czy nie mam.Jestem ci niezmiernie wdzęczna ,że zwróciłaś na to uwagę.Kiedyś właśnie pytałam owego lekarza ,czy mogę brać suplementy z jodem ,on odpowiedział ,ze nie ma przeciwwskazań.Więć użńałam ,ze mnie nie dotyczy haschi.Dzisiaj mu zadałam pytanie czy mam,a on odpowiedział że nawet gdybym miała to mogę brać suplementy z jodem.O samej jodynie nie mówiłam.Więc widzę ,że ten lekarz nie wie co mówi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika07
Dziewczyny zaczęłam brać yasmin i po pierwszym opakowaniu unormowane wyniki ths znacznie spadły poniżej normy. Czy yasmin może mieć wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuka33
Po operacji Jestem tydzień po całkowitym wycięciu tarczycy. Wychodząc ze szpitala dostałam: eltroxin 50, alfadiol, calperos 1000 (3x2 tab.). Odczuwam bóle głowy, pojawiło się wysokie ciśnienie. Do endokrynologa mam się zgłosić po wyniku his-pat. Mam pytanie do osób po operacji, jakie leki brali i jak przetrwali początek po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już naprawdę nie wiem co mam mysleć wklejam wypowiedź Anka 1983 z dnia 03.01.2011 "Pytałam też o przyjmowanie jodu przy Hashimoto, bo wszyscy w Polsce straszą taką kombinacją, ale lekarz stwierdził, że nie widzi żadnych przeciwwskazań i w zależności od mojego samopoczucia mam sama zdecydować czy mi to pomaga, czy też nie ( w końcu geneza Hashimoto jest nieznana, a zachodnia literatura wręcz poleca jod, jako pierwiastek dobroczynny przy tej chorobie)." TERAZ TO JUŻ NAPRAWDĘ NIC NIE WIEM !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×