Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eda2

Ribomunyl

Polecane posty

Gość idzie zima............
Moja córka brała Ribomunyl w czerwcu i lipcu. we wrześniu poszła znów do szkoły i jak na razie ( odpukać) chorowała tylko raz gdzie do tej pory raz w miesiącu było zapalenie gardła.W trakcie podawania nie chorowała a odstawić miałam tylko w przypadku wymiotów lub biegunki.Przepisał mi to alergolog.Groprinosin mi odradziła ponieważ podobno nie ma potwierdzenia jego skuteczności.Od maja mam podać następna dawke Ribmunylu ale teraz już tylko 4 saszetki raz w miesiącu. Zobaczymy...Mam nadzieje że zadziała bo już mam dość tych chorób:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darlingm
idzie zima - ciekawe, że według Twojego lekarza groprinosin nie ma potwierdzonej skuteczności. z tego co wiem ten lek jest już od 20 lat na rynku i jest często polecany przez lekarzy jako lek dobry i bezpieczny szczególnie dla dzieci (mogą go stosować dzieci już od 1 roku życia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wynika to z tego że groprinosina nie podrażnia żołądka dlatego tak często jest on przepisywany dzieciom, których nie trzeba faszerować syropami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_marchewwki
Zgadzam sie z Toba.Poza tym jednak nasze dzieci maja awersje do syropów.Nie lubią zapachu i smaku.Dlatego rozpuszczenie tabletki w soczku jest jakby na to nie patrzec najlepsze rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idzie zima............
Nie wiem dlaczego.Napisałam po prostu opinie mojego alergologa. Sama o to spytałam ponieważ chciałam wiedzieć czy mogłabym córce zrobić taką trzy miesięczną kuracje groprinozinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darlingm
co lekarz to opinia ;). Ja pytałam znajomych lekarzy o lek i szukałam na forach. Wolę się sama zorientować a nie sugerować się tylko opinią jednego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na forum na pewno mamy które mają doświadczenie z lekami z pewnością doradzą jaki lek można podać dziecku i co jest najlepsze, a potem można po prostu iść do lekarza i nakierować go na dany lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idzie zima............
Czytałam różne opinie na temat groprinosinu na różnych forach i dlatego zapytałam lekarza. Tak jest,co lekarz to opinia a i nie każdemu dziecku dany lek pomaga więc i opinie mam są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona_marka3
ja mam pozytywne doświadczenie z groprinosiną. Lekarz mi go polecił/przepisał i "uratował" mi moją rodzinę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darlingm
no tak, mamy mają różne opinie na temat róznych leków, ale chyba warto podpytać się kogoś kto też miał ten sam problem, może akurat coś dobrego poleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo że leki to kwestia indywidualna i każdy organizm inaczej reaguje, więc na pewno nie wszystkim dany lek pomoże w ten sam sposób, ale skoro bardzo często lek przewija się i to w pozytywny sposób na forum, to znaczy że dla wielu osób lek był trafiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darlingm
też mi się tak wydaje, że skoro tyle osób o nim dobrze mówi to znaczy, że jednak działa a przynajmniej sporej liczbie osób pomógł. Pełno jest teraz leków i ja jak idę do apteki to naprawdę nie wiem na co się zdecydować :/ a pani aptekarka też nie zawsze kieruje się tym czy lek jest najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym jeśli chodzi o samą groprinosinę to można ją dostać w aptece w bardzo atrakcyjnej cenie, a opakowanie starcza na bardzo długo, dlatego ze nie zawsze (zwłaszcza w przypadku małych dzieci) podajemy cała tabletkę na raz, często jest ona dzielona, dlatego starcza na dłużej. Poza tym dla oszczędnych albo niezdecydowanych czy oby lek na pewno poskutkuje dobra wiadomość jest taka że a aptece można dostać blistry leku, nie trzeba od razu kupować całego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasterka
wydajny jest groprinosin? Bo szczerze mówiąc cena mnie trochę niepokoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona_marka3
Wydajny, wydajny. To znaczy lekarz nie musi koniecznie ci przepisać całego opakowania. Może pojedyncze "listki", więc się nie martw o cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasterka
Aha :) To dzięki za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasterka
A macie jakieś "specjalistyczne" informacje o tym leku? Np. jakąś ulotkę w wersji elektornicznej albo coś w tym stylu? O ile ktokolwiek się tym interesował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber2
Nie mam żadnej ulotki niestety, ale poszukaj w necie, napewno jest w nim wiele informacji. Na przykład tu jest taki link z opisem: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=983. Ja się tym aż tak bardzo specjalistycznie interesowałam. Jestem jedynie "praktykiem" w tym zakresie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasterka
Dziękuję :) Po prostu czytam często tego typu rzeczy, bo mnie zwyczajnie interesują. A że moi bliscy mają problem ze zdrowiem to tymbardziej mi zależy, żeby było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szałwia23
Ja wolę od Ribomunylu Groprinosin o którym tutaj się pisze. Jakoś tak lepiej mi przypadł do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasterka
A ja mam jeszcze pytanie co do groprinosinu - czy trzeba od razu kupować całe opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szałwia123
Nie, spoko, można kupować w blistrach - i tak najczęściej lekarz przepisuje. No i jest taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasterka
No to dobrze. Uspokoiłam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apple jack
Ja jak tylko widze ze coś sie zaczyna dziac to nawet prosze lekarza tylko o przepisanie jednego listka - 10 tabletek dla moje 3 letniej coreczki na taka kuracje wystarczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xeniaaww
a od jakiego wieku można brać ten lek? I na ile starcza takie jedno opakowanie bo z tego co widzę to dosyć drogi ten lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę Groprinosinę stosuje się już od 1.roku życia. Lek można podawać w 3/4 dawkach, które uzależnione są od wagi pacjenta. Cena leku to ok 90zł za 50 tabletek (np. dla dziecka to 5 tygodni terapii). Zdarzają się jednak promocje w aptekach i lek można dostać w cenie 60-70 zł. Apteki także wydają Groprinosinę na blistry jeśli pacjent nie chce kupować całego opakowania, ale ja osobiście spotkałam się z opakowaniem, gdzie było 20 tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xeniaaww
dzięki, a nie wiesz moze jaki jest przelicznik wagowy? Bo widzę, że dobrze znasz lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co żeby najlepiej oszacować dawkowanie powinnaś udać się z dzieckiem do lekarza, nie chciałabym Cię wprowadzać w błąd, bo wiadomo jeśli chodzi o dzieci i dawkowanie to najlepiej przestrzegać zaleceń lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×