Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gosiaaa

Zęby mądrości!

Polecane posty

Witam! Mam problem z zębami mądrości.Tylko jeden wyszedł,a pozostałe 3 rosną krzywo(jeden rośnie w bok, tak jakby pod kątem 90 stopni do pozostałych w środku w dziąśle, a dwa pozostałe rosną w bok nad zębami któe już mam). Mam zrobione zdjęcie wszystkich zębów, i bedę miała usuwane te zeby. Chciałabym wiedzieć jak wygląda taki zabieg.Bo z tego co się orientuje nie jest to takie zwykłe wyrwanie zęba, bo ich przecież nie ma na zewnątrz. Dziękuję za odpowiedzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalllena
Coś mi się zdaje, że to będzie chirurgiczne usuwanie. Nie bój się. Mi kiedyś dentystka połamała zęba podczas wyrywania (korzeń został) i musiałam iść do chirurga szczękowego. Dostałam mocne znieczulenie, rozpłakałam się jak usłyszałam, że pięlęgniarka ma podać narzędzia chirurgiczne, szpikulcem mi usuwano :P Na szczęście nic nie bolało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula-zębów mądrości jest 4! Magdalllena, dzięki za odpowiedz. Kiedyś miałam usuwaną \"6\" i nie wspominam tego zabiegu miło!Trwał 50min,znieczulenie przestało na końcu działać i resztki zeba dentysta rwał na żywca.Dlatego teraz się boję. Idę do innego dentysty - bardziej doświadczonego, no i jest to chirurg szczękowy, czy jak to się tam nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi tylko 1!I pozostałe nie wyrosną:-(Po co wogóle są te zeby mądrości, kłopot tylko z nimi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
I co miałaś jes juz usuwane chirurgicznie?? Bo mnie to chyba tez czeka....Ale najpierw mi kazali sie zaszczepic p/zółtaczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Współczuję wam
:-) Ja na szczęście nigdy nie będę miał "ósemek", bo nie mam korzeni na nie. Tak mi powiedziała moja pani ortodontka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merioza
Moja siostra miala usuwane chirurgicznie. Mowila ,ze nic nie czula, ale potem to jej policzek spuchl i ledwo mogla cos jesc mowic:O Potem (po kilku tygodniach) zrobilo sie jej jakies zakazenie (z winy dentysty), ranka nie chciala sie goic i musieli jej jeszcze raz to przeciac i oczyscic... Ale trzymaj sie , sam zabieg nie jest bolesny...idziesz prywatnie czy panstwowo? Bo to tez roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
Dzieki merioza.Ja chce isc do szpitala wojewodzkiego-bo to wtedy jest to bezpłatne. A prywatnie kosztuje 300 zł jeden ząb....:/ Strasznie duzo. A czy Twoja siostra tez się szczepiła przed tym zabiegiem p/zółtaczce?? Bo dentystka mi powiedziała ze 605 Polaków zaraza sie właśnie zółtaczką przy usuwaniu zębów mądrości...Wiecie jakie mam opuchnięte dziąsło..Nie umi mi sie wybić ta ósemnka...Troche ją widac tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
Miało być 60 % Polaków. A nie 605 ,procenty mi nie wyskoczyły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merioza
Nie, nie szczepila sie...ja tez sie nie szczepilam jak mialam usuwane znamie. Ale jak to mowia lepiej dmuchac na zimne, moze lepiej sie zaszczepic, ale to kosztuje chyba... To chyba dobrze, ze idziesz panstwowo, moja siostra byla tez zadowolona z panstwowego dentysty (tego od drugiegi zeba, nie tego zakazonego...:O) Trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno nie usunęłabym zęba mądrości w szpitalu państwowym.Dziewczyny,nie żałujcie kasy na taki zabieg.Ja to przeżyłam więc wiem jak to wygląda.Byłam u prywatnego chirurga szczękowego.Każdy z tych zębów rośnie inaczej,są problemy z korzeniami,które bywają zakleszczone po innymi (mój np wchodzil jakoś pod te od siódemki) są czasami komplikacje.Długo mi go wyrywali i powiem,że wyrywanie zwykłego zęba to pryszcz przy tym.Więc dobrze radzę: idźcie do dobrego specjalisty,najlepiej tam gdzie wykorzystują laser do nacinania dziąsła (bezboleśnie),ząb łatwiej się wtedy usuwa,nie ma tyle krwi co przy tradycyjnym usuwaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e tam panstwowe
tez nie sa zle, poprostu jak dentysta widzi co ma na rentgenie to mu latwiej i nie sadze, zeby zalezalo to od panstwowe-prywatne, tylko od jego doswiadczenia. mnie usuwali dwie osemki - obie chirurgicznie. jedna wyrosla pod katem i sie nie mogla wybic z dziasla - to bylo wycinanie z rwaniem i szwami na koniec. znieczulenie dobre, wiec prawie nic nie czulam, tylko spuchlam potem no i dieta plynna raczej (bo szwy). a drugi usuwal mi student - chirurg stomatolog (na klinice w krakowie, przy montelupich) pod zadzorem specjalisty oczywiscie. i bylam bardzo, bardzo zadowolona, nawet nie spuchlam. ten drugi nie byl pod katem, ale za to byl poza lukiem - bardzo gleboko w srodku a ja mialam ostry stan zapalny i nie moglam otworzyc ust za bardzo... najwazniejszy jest dobry rentgen i dobra reka chirurga. taki w szpitalu powinien ja miec, w koncu ilu pacjentow dziennie on przyjmuje... troche nieprzyjemne, ale nie ma sie czego bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aliseeee
Dziewczyny dziekuję za wypowiedzi.Moze jeszcze któras mi cos doradzi??...W kazdym razie najpierw sie zaszczepie,podobno działa po drugiej szczepionce? Ale puchnie mi to dziasło coraz bardziej...źle mi sie mówi juz nawet...:( Co dzień to gorzej.... Jak nie wytzrymam to pojde jak najszybciej prywatnie. Ale tylke kasy....Skąd mam to wziąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×