Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iki

co dobrego z cukinii?

Polecane posty

Gość iki

mam cukinie i nie wiem co zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nafaszerowana jestem cool
nafaszeruj cukinię farszem jak do gołąbków i podawaj uduszona w sosie pomidorowym-pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iki
a jak to leczo zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna szalona
a moze ciasto? jest zaskakująco smaczne..przepis w dziale bon appetit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia111
placuszki z cukinii - pychota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squid ink
pyszne i proste: makaron, cukinie, krewetki, smietana, pieprz, sol, ziola do smaku, troche czosnku. Makaron gotujesz, podsmazasz pokrojona cukinie na oliwie, doprawiasz lekko, mozesz dodac troche sosu sojowego, na koniec dorzucasz rozmrozone krewetki, zeby sie podgrzaly tylko (jesli kupisz juz ugotowane). Ostatnia sprawa to sos smietanowo-czosnkowy, ktorym mieszasz calosc na patelni. Potem w garnku od makaronu mozesz wszystko polaczyc. Na koniec mozna posypac startym serem, ja lubie nie za duzo. Pycha i szybkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
placuszki robie tez tak samo jak z jabluszkiem, sa bardzo pyszne i delikatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia111
tak jak placuszki ziemniaczane - tylko dodaję jeszcze odrobine posiekanej natki pietruszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwielbiam cukinie robie z niej masę taką do amkaronu wydrązam cukinie, i środek kroję drobno (mozna tez zmiksowac) dodaję cebulę pokrojoną w kostkę i trochę pomidorów-moze tez byc koncentrat, potem dodaje currry i wszystko zasmażam/duszę na patalni :) mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam placki z cukini:) Robi się je tak jak ziemniaczane tylko zamiast ziemniaków sciera się cukinie , należy do tej masy z której będzie się smażyć olacki dodać też sporo czosnku - pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam pyszna cukinie w formie najprostrzej: poktojona w plastry grubosci 5-6 mm, ktore solimy i pieprzymy, a nastepnie smazymy na dobrze rozgrzanej oliwie, az beda przyrumienione i mikkie. mozna dodac troce bazylii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukiniowa
ale czy obierac je z zielonej skórki? i czy smak mają taki sam jak te starte na tarce? a czy mozna je obtaczac w bułce tartej czy nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie obieram cukinii, z tym ze kupuje tylko takie male jak ogorki. te duze giganty to inna historia - maja gruba skorke i sa na tyle pozbawione smaku, ze faktycznie nadaja sie tylko na przrobke typu kotleciki, faszerunki itp. a czy trzeba je obtaczac w bulce? ja nigdy niczego nie panieruje w bulce, wiec to samo tyczy sie \"moich\" cukinii z wpisu powyzej. nie widze sensu czegokolwiek panierowac, bo raz ze to puste kalorie pochodzace z niezdrowego produktu, jakim jest biala maka (+ inne dodatki), a poza tym opanierowane kotlety, ryby itp. przybieraja nudnego i zawsze takiego samego smaku panierki. zdecydowanie wole czuc konkretny smak warzywa, ryby, czy miesa przyprawionego ziolami itd., niz smak panierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsze sa z cukini placuszki - wycina sie nasiona, kroi tak jak ogórka w plasterki (ale takie nieco grubsz;)) obtacza w jajku i bułce i na patelnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×