Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sajgonki

SAJGONKI - czy ktos umie zrobić?

Polecane posty

Gość sajgonki

bo ja kupiłam papier ryżowy ale jeszcze nigdy nie robiłam i boje sie do tego zabrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra skoro nikt nie chce podac przepisu ;) Sajgonki ( Egg Rolls ) Ciasto: 1-1/2 szklanki zwykłej maki, 1/2 szklanki maki ryżowej lub kartoflanej, 1 łyżeczka soli 1 jajko, 3-4 łyżki wody (ile wejdzie) Przygotowanie: Zagnieść ciasto jak na pierogi, odstawić pod przykryciem na pół godziny. Rozwałkować bardzo cienko. Wykrawać kwadraty (15 cm). Przesypać delikatnie mąka kartoflana, najlepiej pędzlem. Przykryć ściereczką, aby nie wyschły. Nadzienie: 25 dkg mielonej wieprzowiny, dużą garść drobniutko posiekanej chińskiej kapusty 1 marchew, starta na grubej tarce, 1 łyżka startego imbiru, 1 ząbek posiekanego czosnku 1 cebulka dymka, posiekana drobno, 1 łyżka sosu sojowego, 1 łyżeczka octu, 1 jajko, dwie łyżki pociętych na wąziutkie paski kiełków bambusowych, 2 łyżki wytrawnej sherry albo białego wina zamiast octu. Przygotowanie: Składniki nadzienia starannie wymieszać. Przygotować rozbełtane jajko do smarowania brzegów. Nadziewać w następujący sposób: Ułożyć kwadrat rożkami do siebie, tak jak romb. Posmarować brzegi jajkiem. Ułożyć mały wałeczek z nadzienia po środku. Założyć boki do środka, zakrywając nadzienie. Dolny róg podnieść do góry, zakrywając nim nadzienie i założone boki. Teraz powinno to wyglądać, jak otwarta koperta. Zacząć zwijać od dołu, kierując się w gore, w stronę tego otwartego rogu. Gdy zawinięte, ułożyć \"szwem\" na spod, na woskowanym papierze. W woku rozgrzać około 5 cm oleju, najlepiej z orzeszków ziemnych. Założyć balkonik na brzeg woka, jak również przygotować ręczniki papierowe do osaczania. Wkładać 3-4 na raz do gorącego oleju, smażyć po obu stronach, aż złote, wyjmować na balkonik, aż przestaną kąpać, a potem na papier. Podawać gorące z zimnym słodko-kwaśnym sosem. SMACZNEGO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale co
hop hop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
zrobiłam kiedyś takie na kupionym w sklepie papierze ryżowym i nie były zbyt dobre, ten papier psuł smak :-/ takie z chińskiej kanjpy są sto razy lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślisz ze w knajpie to w jaki papapier zawijaja???? Smak sajgonek zalezy tylko i wylacznie od wykonawcy a nie od papieru:) Trening czyni mistrza .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak ale
chyba są różne rodzaje papieru ryżowego nie? ja też kiedys trafiłam na kiepski, w kanjpach pewnie mają inny niż w supermarketach Hesper cielaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cielakiem to TY jestes nie wiem jak tam Cie nazwac poniewaz nawet nie masz odwagi podpisac sie normalnym nickiem... Jesli ktos nie ma pojecia o sztuce kulinarnej to niech smazy nalesniki do herbatki o ile to potrafi zrobic ...gdyby to no tak ale czy jak mu tam wlazlo na zaplecze tej knajpy to by w zyciu nie zezarlo nic wiecej na wybiegu ....lepszy papier hahahah chyba toaletowy W kanjpie sie gotuje tanio a drogo sprzedaje zapamietac raz na jutro i niezaleznie odkategorii ma byc ekonomicznie ..zysk to podstawa a szczegolnie jak przychodza takie lewusy co nie potrafia w kuchni zbyt wiele .... zycze smacznego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Identycznie jak te z miesem tyle ze bez miesa doklada sie wiecej grzybow mun .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nooooooooooo
masz papier kleisz go bialkiem wieprzowina ( miesko mielone), grzybki, kapusta wcale nie chinsaka a biala, troche makaronu sojowego marchew troche soli pieprzu soi i wszystko Sajjgobki zwijasz w dwa papiery nie jeden w dwa kleisz za pomoca bialka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nooooooooooo
pracowlam w knajpie chinskiej i tam jest taki sam papier jak w markecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćirena
Także warto spróbować z dobrym pieczonym jabłkiem. Warto z tym eksperymentować od siebie dodam też takie nietypowe pomysły http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-sajgonki/ tego ostatniego nie polecam bo jest dziwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy sama się nie odważyłam. W Biedronce zdarzyło mi się kupić takie "polskie" sajgonki z marchewką, mięsem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×