Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość parafka

3 miesieczny maluszek nie gaworzy - czy cos jest nie tak?

Polecane posty

Gość parafka

mam pytanie do wszystkich mamus... moja malutka juz zaczela 3 miesiac i wlasciwie nie gaworzy... ma swietny sluch, rozwija sie prawidlowo. Troszke zaczynam sie martwic. Powinnam? Kiedy wasze maluszki zaczynaly gaworzenie i mowienie? Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja....
moja zaczyna siódmy tydzień i już gaworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
a rozmawialas na ten temat z lekarzem. Ja juz nie pamietam jak bylo z moja małą ale teraz ma 5,5 miesiaca i juz wymawia sylaby typu mama atatata itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafka
lekarka mowila ze nie ma sie czym martwic... ale wiem ze dzieciaczki w tym wieku juz gaworza. Moja mala co prawda wydaje dzwieki mowopodobne ale to jeszcze nie samogloski ani nie spolgloski... Prosze o dalsze doswiadczenia mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka wczesnej interw.
ja studiuje wczesna interwencje... moze cos Ci poradze... sprobuj delikatnie pstryknac palcami kolo uszy malej i zobacz czy zareaguje- wtedy zobaczymy, czy napewno slyszy.. bo brak gaworzenia jest zazwyczaaj oznaka niedosluchu w roznym stopniu.. jesli mozesz, to zrob to i napisz jak reakcja malej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
jezeli lekarka tak powiedziala to chyba naprawde nie masz sie czym martwic. dziecko w tym wieku zmienia sie z dnia nadzien i moze przeciez byc tak ze jutro rano obudzi Cie swoim pieknym niewatpliwie glsikiem glowa do gory, kazde dzieciatko rozwija sie inaczej wedlug mnie wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafka
do studentki wczesnej interw. Malutka slyszy bardzo wyraznie... Wystarczy nawet ze w drugim pokoju przedziera sie kartke i ona od razu reaguje. Moze faktycznie jeszcze nie powinnam sie przejmowac jak pisza niektore mamy? Ogolnie malutka jest bardzo pogodna i swietna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci zaczynają głużyć około 2 miesiaca życia. Dźwięki wydawane w tym okresie są przypadkowe, najczęściej gardłowe i tylnojęzykowe, pojedyncze lub połączone z samogłoską. Głużą również dzieci głuche, dlatego wiadomo, że do głużenia nie jest potrzebny słuch (dzieci głuche przestają głużyć koło 18 miesiąca życia). Głużenie jest nieświadomym treningiem narządów artykulacyjnych. W owym czasie, w mózgu, powstają pierwsze skojarzenia miedzy wydawanymi dźwiękami a odpowiadającymi im ruchami aparatu artykulacyjnego. Dopiero około 6 miesiaca dziecko zaczyna gaworzyć. Polega to na powtarzaniu przez dziecko dźwięków, jest to więc czynność zamierzona. Dziecko próbuje naśladować te dźwięki, które udało mu się wydać przypadkowo lub te, które usłyszało w otoczeniu. Dzieci głuche nie gaworzą. Moje dziecko okolo 2 miesiaca wydalwalo calkiem wyrazny dzwiek errh errh a teraz zajelo sie przewracaniem na plecy i robi to w cichosci, czasem zapiszczy lub smieje sie glosno, zwykle tez jesli \'uczy \' sie nowego rodzaju dzwieku \'zapomina\' o poprzednim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka24
no cóż tak małe dziecko nie gaworzy tylko głuży i napewno wydaje jakieś dzwieki. Rozmawiałaś z lekarzem? Przepraszam nie czytałam poprzednich odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafka
tak, malutka wydaje dzwieki mowopodobne... patrze jednak na rowiesnikow i widze ze wypowiadaja pieknie samogloski... Wiem, ze to glupie porownywac ale tak trudno nie porownywac, zwalszcza jak cos nas niepokoi. Czy jeszcze jakies mamy moga podzielic sie swoimi spostrzezeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniczyna--- ma racje atkie dzieci narazie gluza a nie gaworza. Moja mala skonczyla juz 3 miesiace i wydaje dziwne dzwieki jak narazie jest to np ge albo gu i tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antresolka
jedne dzieci rozwijaja sie wolniej inne szybciej, jeszcze nie masz powodu do obaw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×