Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ebusia21

22 tydzień ciąży !!!!prosze o odp...!!!

Polecane posty

Gość ebusia21

pardzo prosze o odpowiedz!!przeczytałam w internecie że 22 tydzien to 6 miesiąc, ale jakoś niechce mi sie w to wierzyc czy ktoś w koncu mógłby mi odpowiedzieć który to faktycznie miesiąc??plizz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szeptać
ciążę liczy się od ostatniego okresu, poza tym miesiąc ciążowy to tylko 28 dni a nie 30 lub 31 tak naprawdę to jesteś w ciąży 10 mieisięcy księżycowych jest to rzeczywiście 6 mieisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam, cos TAKIEGO: \"Ciąża powinna trwać 9 miesięcy kalendarzowych, co równa się 10 miesiącom księżycowym (10 razy 28 dni). W przeliczeniu na tygodnie wygląda to tak (od OM): 1 m-c - 1-4tc 2 m-c - 5-8tc 3 m-c - 9-13tc 4 m-c - 14-17tc 5 m-c - 18-22tc 6 m-c - 23-27tc 7 m-c - 28-31tc 8 m-c - 32-35tc 9 m-c - 26-40tc\". Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebusia21
no dzieki wam za odpowiedz:) a 40 tygodni to jest tak umownie, bo jak bym np, urodzila w 38 tygodniu to nic sie nie stanie??wiem troszke smieszne pytania mog.a sie wydawac ale coż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic się nie stanie. Jest tolerancja +/- 2 tygodnie od terminu porodu, czyli i w 38 i w 42 tyg. to jeszcze norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 38 to ciąża donoszona
Normalnie ciąża trwa 40 tygodni ale lekarze uznają za donoszoną ciążę już od 36 tygodnia. Poród w 38 lub 42 tygodniu nie odbiega od normy i jest normalny gdyż każda kobieta ma inny cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciaza trwa 38 tygodni - liczac od momentu zaplodnienia do porodu. Te 2 tygodnie wiecej biora sie stad, ze lekarze licza ciaze od daty ostatniej miesiaczki - owulacja wystepuje przecietnie w okolo 2 tygodniu cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elska79
ja mam 22 tydzień i każdy mi mówi coś innego co do miesiąca.lekarz sugeruje się tylko miesiącami księzycowymi (a jest ich 10:))bo tak liczy się ciąże!!więc od 21 tyg,jest już 6 miesiąc :).pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej mamusi ja urodziłam w 23 tc, maluszek nie przezył :( porod przed 30 tc jest niebezpieczny, wiadomo, im dłuzej w ciąży tym lepiej. jesli masz lekkie skurcze to lez jak najwiecej, zmus lekarza zeby kontrolował stan twojej szyjki macicy, czy się nie skraca i nie rozwiera pod wpływem skurczy. nie daj sie \"olac\" lekarzom, ja dałam sobie wmówic ze to co czuję to nie skurcze a wiercenie się dziecka, odesłano mnie do domu, a tydzien pozniej była juz akcja porodowa w toku i nie dało się jej zatrzymac. jesli twój lekarz twierdzi ze jest ryzyko przedwczesnego porodu, i nic z tym nie robi to zmien lekarza. w takiej sytuacji powinnas być po szczególną opieką, przy zagrozeniu porodem często zakłada się na szyjkę szew, dla bezpieczenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva76
Witam:) U mnie również zaczął się 22 tydzień ciąży i faktycznie to już 6 miesiąc. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos zle liczycie
cos zle liczycie, wg gina i prawie wszystkich kalnedarzy 6 miesiac zaczyna sie od skonczonego 23 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany a nie lepiej
liczyć tak jak ja na przykład? termin mam na 7 października i każdego 7-go kolejnego miesiąca zaczynam kolejny miesiąc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva76
Ja dostałam od gina takie fajne kółeczko - kalendarz i według ostatniej miesiączki zgadza się 22 tydzień to u mnie 6 miesiąc a nawet wraz z 21 tygodniem zaczął sie 6 miesiąc. Chyba każda z nas jakoś indywidualnie ma to obliczane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulek
22 Tydzien MOJA DROGA to 5 miesiac i 2 tygodnie!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do młodej mamusi ---> tak jak mówi minimonia, nie daj się zlekceważyć lekarzowi. ja od 19 tygodnia mam skurcze i mój lekarz bardzo się tym przejął, biorę fenoterol od tego czasu i skurcze się zmniejszyły. ważne by lakarz kontrolował pogotowie skurczowe macicy i szyjkę jeśli mu nie ufasz zmień lekarza - to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja tez jestem w 22 tc. ostatnio ( od 2 tygodni), miewam bardzo twarde podbrzusze, cos na zasadzie skurczy, powiedziałam o tym lekarzowi, uspokoił mnie że to naturalne i może wystepowac do 10 skurczy dziennie, ale zbadał mnie natychmiast i powiedział że szyjka jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 m-c - 1-4tc 2 m-c - 5-8tc 3 m-c - 9-13tc 4 m-c - 14-17tc 5 m-c - 18-22tc 6 m-c - 23-27tc 7 m-c - 28-31tc 8 m-c - 32-35tc 9 m-c - 36-40tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlą dobra mama
22tydzień to 6 miesiąć!! Mam przed sobą książkę z opisanymi miesiącami. 6 zaczyna się od 21tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlą dobra mama
1m- 1-4tyg 2m - 5-6tyg 3m- 9-12tyg 4m - 12-16tyg 5m- 17-20tyg 6m- 21-24tyg 7m- 25-28tyg 8m- 29-32tyg 9m - 33-40m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlą dobra mama
Przepraszam pomylilo mi się żle przepisalam to tak powinno byń na 1000% 1 m-c - 1-4tc 2 m-c - 5-8tc 3 m-c - 9-12tc 4 m-c - 13-16tc 5 m-c - 17-20tc 6 m-c - 21-24tc 7 m-c - 25-28tc 8 m-c - 29-32tc 9 m-c - 33-40tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to lekki misz-masz...
Ja urodziłam moje Maluchy w 1 dniu 27 tc i mi mówiono (Medycy opiekujący się Dziećmi), że to ostatni tydzień 6-go miesiąca....... A "uczono" mnie liczyć tak: 1 m-c = 4 tygodnie. "Uczona" byłam przez ginekologa-położnika.......... Reazumując to jak byłam uczona pokrywa się z tym co mi mówiono po narodzinach Maluszków......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to lekki misz-masz...
Nie reazumując a reasumując miało być rzecz jasna. Przepraszam za błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimini20
Czesc dziewczyny Jestem w polowie 23 tyg ciazy we wtorek mialam robione USG moj synek wazyl 458g czy to malo czy duzo ? Ogolem czuje sie idealnie tyle ze czasem jak np wczoraj w nocy miaalam strasznbe bole jak przy okresie ale wzielam nospe i bylo po bolu... czy to normalne ? lekarz mowi ze jestem waska bardzo i normalne ze sa czasem bole bo wszystko sie rozsciaga ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loris26
margaretkas to chyba Ciebie powaliło.Nie wiedziałam, ze 9 miesiąc liczy aż 7 tygodni.To ostatnie podanie tygodni i miesięcy jest jest chhore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia...:)
Ja tam mam 22 tydz i to jest 5 miesiecy i 2 tygodnie. moja dzidzia malutka daje mi czadu ostatnio nawed weszla mi pod zebra i nie moglam z bolu wytrzymac tak mnie bolalo ale niestety takie uroki ciazy pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tydzień, 2 miesiąc - 5-8 tydzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz No i według którego schematu tu liczyć? Ja liczę schematem nr 2 i on mi się wydaje najbardziej wiarygodny , szczególnie ze kalendarzowo miesiąc to właśnie 4 i pół tygodnia. No i ciąża trwa 280 dni = 40 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to powinno być
chyba matematyka się kłania pozostałym 40 tygodni podzielić na 4 bo tyle ma każdy miesiąc to jak wół wychodzi 10 1ms 1-4 2ms 5-8 3ms 9-12 4ms 13-16 5ms 17-20 6ms 21-24 7ms 25-28 8ms 29-32 9ms 33-36 10ms 37-40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka3112
hmm 23 tydz i dziewczyny o co tu sie sprzeczac kazda niech liczy po swojemu a i tak matka natura sama wie lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×