Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka jedna cholera

nietolerancja laktozy

Polecane posty

Gość taka jedna cholera

kto ma taki problem?? czy jedynym wyjsciem jest unikanie produktow nabialowych?? wymiekam.. ale kurcze czy z tego sie wychodzi?? czy do konca zycia mam sobie odmawiac rzeczy ktore lubie?? bylam juz u kilku lekarzy i na to wychodzi ze nie wie medycyna co dalej.. unikac i tyle..no chyba ze do takich lekarzy trafilam.. moze ktos jakos poradzil sobie z tym fantem?? nie probowalam "terapii zastepczej" jeszcze.. typu.. kozie mleko..czy sojowe.. ma ktos takie doswiadczenia? juz myslalam ze powoli mi przechodzi.. wczoraj zjadlam kawalek mojego ukochanego sernika wiedenskiego... juz mi przeszlo.. ale okolo 9 h wyciete z zycia.. :( czy naprawde jedynym sposobem jest unikanie?? wczesniej spozywalam wapn w tabletkach i niedlugo do tego wroce.. (pomine walory smakowe..mleko i przetwory po prostu sa smaczne, wzgledy zdrowotne tez kurcze sa wazne).. teraz jestem w stanie blogoslawionym..i mam nadzieje ze jednak ciaza (lekarz zaleca spozywanie jednak jakichkolwiek produktow mlecznych.. no tak tylko ze ja potem zle sie czuje.. a tabletek nie mozna) .. ze mojemu szczesciu nie zabraknie wapnia.. :( mam to cholerstwo od kilku lat..po zatruciu pokarmowym.. ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami w tej sprawie?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elleelle
lepiej unikać mleka itp. ale mozesz kupić Enzym Laktazę- produkuje go firma Putitan,s Pride.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna cholera
dzieks... tego mi zaden lekarz nie powiedzial.. elleelle .. malo o tym leku w necie, moze zapytam w aptece..czy to na recepte??.. stosowalas?? to powinno sie brac razem z produktami mlecznymi?? moge spozyc maly jogurt i kefir w malych ilosciach.. ale budynie, serniki, ser zolty itp .. w ogole.. czasem zapomne.. sie skusze i... mam dzien z glowy.. elleelle jak u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna cholera
dzieks jestes wielka.. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona ono on
podnosze bo temat aktualny jak dla mnie. jesli ktos takze cierpi na nietolerancje laktozy poprosze o odzew. chodzi mi mianowicie o to,jakie skutki u was wystepuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona ono on
zrezygnowalam juz z normalnego mleka na rzecz mleka bez laktozy,unikam serow ale mimo to zdarza mi sie zgrzeszyc. tymbardziej jak jestem gdzies w knajpce na kawie albo u znajomych,to nieswiadomie doleja mi mleko lub smietanke do kawy. jeszcze gorzej jest z lodami, ostatnio tez sobie pozwolilam,fakt,nie bylo tego duzo ale juz dalo sie odczuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona ono on
ludzie,nie wierze,ze nie ma nikogo na kafe kto nie ma tego defektu. 15-30% europejczykow to ma,a na kafe nikogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirki
a oprocz biegunki macie jakies dolegliwości ?bo ja mam jeszcze refluks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona ono on
ja nie mam biegunki tak czesto.raczej czesciej mam odwrotny problem. jedynie co mnie najbardziej wkurza to wzdecia i gazy.a takze ta dziwna wydzielina na kale. wyglada to jak jakies gluty albo sluz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirki
ja też mam wzdęcia i gazy po mleku,niedługo idę do alergologa moze coś mi konkretnego powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona ono on
szczerze mowiac,nie jestem rada,ze i mnie to niezaoszczedzilo gdyz bardzo lubie normalne mleko i przetwory mleczne. ciezko sie przyzwyczaic do innych rzeczy,o soi nawet niewspomne. jedynie co ujdzie to jeszcze wedzone tofu ale to tez z dlugimi zebami. co robisz by uzupelnic zapotrzebowanie na wapno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnie było ale...
a ja po nabiale mam nieświeży oddech,czy to może być nietolerancja pokarmowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam taką nietolerancję od jakiś 20 latpo nabiale jest mi niedobrze, mam taki niesmak w ustach i nie jem/nie piję nabiału od tylu lat i mam sie dobrze czasem mozarelkę zjem albo cos tam ze śmietaną, ale aż tak bardzo tego nie przeżywam co do diety - weganie w ogóle nie jedzą mięsa ani nabiału a mają sie raczej dobrze (Ci, co jedzą z głową) - ich ciąże też mają sie dobrze i dzieci potem również tylko trzeba poczytać trochę o żywieniu, gdzie jest dużo bialka, w jakich roślinach i tym można zastąpić białko i inne skladniki nabiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka daj jakis link albo napis
cos wiecej ok dzienks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, moja siostra dostala ostatnio takie wlasnie objawy, straszne wzdecia i bolesci brzucha i mocne biegunki, wogole niewiedzialysmy co to jest, myslala ze cos tlustego je zaszkodzilo i jadla (jak na zlosc) prawie same jogurty i dostala takie mocne bolesci, ze az sie poplakala :-/ teraz wiemy, ze to nietolerancja laktozy, ciezko ej bo ma 23 lata i uwielbia nabial, tym bardziej ze od ok 9 lat nieje miesa i ryb, piszcie jak sobie z tym radzicie, ona probuje narazie z mlekiem i wyrobami specjalnymi tymi bez laktozy ale nie sa dla niej zbyt smaczne, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można też brać suplementy diety jak LactiZero z http://www.langsteiner.eu/pl/produkty/lactizero-20-tabletek-na-nietolerancje-laktozy/ , jedna tabletka, zawieraja 6000 jednostek FCC laktazy, ułatwia trawienie laktozy z mleka i jego przetworów. Dawka zależy do wrażliwości organizmu oraz ilości spożywanego posiłku mlecznego, jednak nie należy przekraczać 3 tabletek dziennie, gdyż istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się biegunki. Zanim jednak się zdecydujecie na przyjmowanie jakiegokolwiek preparatu warto skonsultować się z lekarzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha_33
ja też mam ten problem ale teraz na szczęście łatwo dostępne są różne tabletki i kapsułki - łykam zawsze do posiłków i rewolucje jelitowe zniknęły! Teraz mam Lacteze prebi i jestem zadowolona, do tego zawiera inulinę więc też dodatkowo pomaga, cena ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto to pisał, laktoza to cukier, a nie białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milise
Długo nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mam nietolerancję laktozy. Po prostu źle się czułam kiedy zjadłam jakiekolwiek mleczne produkty. Później myślałam, że będę zmuszona z nich zrezygnować, co nie nastrajało optymistycznie, bo bardzo je lubię:) od jakiegoś czasu używam tabletek na nietolerancję laktozy LactiZero http://www.langsteiner.eu/pl/produkty/lactizero-20-tabletek-na-nietolerancje-laktozy/ są dla mnie ogromnym zbawieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz stosowac Latopic, probiotyk stosowany przy alergii pokarmowej, skazie białkowej, teraz jest w wersji w kapsułkach. Wspomaga trawienie laktozy, zmniejsza nieprzyjemne uczucie wzdęcia czy bólu brzucha, no i wysypka skórna jest o wiele mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ponoc normalne ze dorosli nie trawia laktozy i wtedy trzeba ja wyeleimnowac a teraz na rynku jest sporo zamiennikow wiec nie powienno byc klopotu. Moze tez isc do kogos kto Ci ułoży bezlaktozowa dietę. Ja trzymam się ekologicznych produktów z organic24 pl wybieram te ktore dla mnie sa odpowiednie, polecam przerzucić się na eko dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzankaaa
też mam podobny problem, nie tylko jeśli chodzi o spożywanie mleka, ale także o orzechy. czytałam na alergia expert, że najlepiej usunąć produkty, które źle trawi nasz organizm, stosować zamienniki albo ograniczyć do minimum. no i w ten sposob pozbyłam się problemow żoładkowych takich jak wzdęcia (z czym miałam do czynienia niezwykle często), zgaga czy biegunka a dodatkowo poprawil sie moj nastrój bo przestałam być taka opuchnieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objawy towarzyszące nietolerancji laktozy moga być dość szerokie, zaczynając od wzdęcia, bólów brzucha a kończąc na wymiotach. Najlepiej sprawdz na stronie http://www.euroimmundna.pl dostępność takich testów i sama się przekonaj czy to nietolerancja a może alergia pokarmowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nietolerancja laktozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasianski

już długi czas męcze się z nietolerancją laktozy dlatego zdecydowałam się na specjalną dietę od cateringu Łódzkie Pudełko, żeby ułatwić sobie trochę życie, zaoszczędzić czas i czuć się zdrowsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×