Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość atram

chili conkarne

Polecane posty

Gość atram

jakis czas temu jadlam w jakies mexicansiej restauracji chili conkarne, pychaaa, probowalam tego w domu ale nie wyszlo :(, moze znacie jakis przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40dkg mięsa mielonego 1słoik lecza pieczarkowego 1słoik fasolki czerwonej konserwowej 1słoik fasolki szparagowej 1słoik groszku Usmażyć mięso i następnie wszystkie te składniki władować do tego mięsa i wymieszać, dodać przyprawe chilli con carne i mozna zajadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwona malina co to jest co podalas??? Nie powiesz ze to czego szuka kolezanka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czepiacie sie
mieso mielone - ile dasz tyle bedzie, groch ( fasola) z puszki - najlepiej maly bialy, czerwony, pomidory( moze byc przecier , moga byc swieze obrane z lupki i posiekane drobno, cebulka drobno pokrojona - najlepiej gotowac w piwie i wywarze z kurczaka. ma byc dosc geste - podawac posypane serem i z kleksem smietany tak robi moj kolega meksykanin ( czasem zeby bylo ostrzejsze dodaje paprychki jalopeno albo chilli im ostrzejsze tym lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaaaa
Chili con carne -mielone,czerwona fasolka i ew troche cebulki + ja dodaje gotowa torebke chili con carne.Zadnego grochu czy fasolki szparagowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czepiacie sie
przepraszam za nieuscislenie dla mnie groch to czerwona fasolka z puszki, biala fasolka z puszki, taka malutka fasolka z puszki ( baby ) :) w kazdym razie kazda fasolka z puszki to prawda zadna szparagowka ani groch rozumiany w polskim znacezniu, czyli nie ten z ktorego sie robi fasolke szparagowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu tlumaczyc niby znawcom ze kazda kuchnia opiera sie na pewnych produktach widze ze niebawem zrobi sie z chili conkarne slynnna polska \"chińszczyzna\" dla wiekszosci polakow jedyne danie niby chińskie w kuchni dalekowschodniej ...wspomnialem kiedys znajomym ze bede gotowal danie z kuchni chinskiej bez nazwy stwierdzili ze tez potrafia ...wnioskuje ze z tym daniem jest podobnie danie meksykanskie i tyle ......hihihihihi zenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czepiacie sie
to dobrze , ze jest choc jeden znawca - bardzo jednak bys sie zdziwil gdybys zobaczyl jak meksykanki robia ta potrawe, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robie tak smaze cebulke z czosnkiem (1 cebula, 1 czosnek) dodaje wolowine (okolo 400 g) smaze dodaje sol pieprz cayenne, papryczki chilli (2 albo wiecej ale ja lubie ostre), mielona kolendre 1 lyzeczke do tego puszke pomidorkow calych, a na koniec czerwona fasole i zielona papryke pokrojona w kostke - dusze to z pol godziny tak aby papryka byla jeszcze chrupka a nie miekka jemy to z ryzem albo z tortillami |(meksykanskie nalesniki) i kapka jogurty naturalnego do tego salata z pomidorami papryka kukurydza albo guacamole (awokado z cebulka i pomidorkiem i zielona kolendra) - pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię zupełnie inaczej na sposób teksański.Kroję wołowinę bez kości na małą kosteczkę i smaże na oleju.Kiedy podsmażona dodaję pokrojone w kostkę cebule,papryki /czerwona i zielona/i kilka ząbków czosnku posiekanego. To wszystko smażę. Potem otwieram puszkę czerwonej fasoli,wylewam zalewę na smażenie ,ale przez sito tak by fasola została w oddzielnym naczyniu. Zmniejszam gaz i powolutku duszę. Kiedy mięso jest miękkie dodaję pokrojone pomidory,ewentualnie puszkę pomidorów pelatti. Znów podduszam.Na koniec dodaję odstawioną fasolę i szybciutko mieszając podduszam/fasola może się przypalać stąd daje się ją na samym końcu. Do potrawy dosypuję soli,pieprzu i chili w proszku.Podaję z makaronem.W taki sposób robioną potrawę jadłam na swiecie i tak robię.Mięsa daję około 60-70 dkg i tylko wyborne chudziutkie.To wcale nie jest bylejaka potrawa i na pewno nie najtańsza.Jest doskonała smakowo pod warunkiem,że nie oszczędza się na niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×