Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Labirynt2

Gastroskopia!!Kto ja mial?

Polecane posty

Gość zgagowiec
mariusz_87 gastroskopia nie każdego boli. Najczęściej nie boli. Mnie nie bolała, czułem tylko prężenie się tej rurki w żołądku. Wszystko zależy od indywidualnych odczuć. Tak samo kolonoskopia - też ją miałem i też nie bolało, choć z opinii w internecie wiem, że niektórych ludzi boli. Tak więc wszystko zależy i nie ma co generalizować. Jednego boli a drugiego nie boli. Jedyne co to było mi bardzo trudno na polecenie lekarza który wykonywał badanie wstrzymać wtłaczane gastroskopem powietrze - musiał kilka razy je wtłaczać żeby dobrze obejrzeć przełyk i żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrednamalpa26
dzisiaj mialam wykonywane te badanie i powiem wam nigdy w życiu więcej się na to nie zgodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marylka 40
niektórzy z was straszą swoimi wypowiedziami innych,a ci mogą zrezygnować z tego badania.Gastroskopia może i jest nieprzyjemna ale trwa krótko i dzięki niej można ocenić żoładek ,12stnicę ,wdrożyć leczenie i zapobiec np.rakowi żołądka.Podczas badania jak już ktos napisał nalęzy głeboko oddychac,ja oddychałam ustami,nie miałam absolutnie zadnych odruchow wymiotnych.Moim zdaniem duzo zalezy od nastawienia psychicznego.Moj tato szedł na gastroskopie jak do fryzjera,zero stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka 1234
czesc jestem wlasnie pare godzin po gastroskopi i naprawde dla wszystkich tych ktorzy wypisuja ze to takie straszne puknicie sie w glowki to nic a nic nie boli ja dostalam kroplowke z czyms w rodzaju glupiego jasia ponad to wlozyli mi rurke do nosa ktora miala mi pomoc oddychac pare minut i po sprawie praktycznie nic nie pamietam coprawda mieszkam w Kanadzie i tu mialam to badanie przeprowadzane ale nie sadze zeby byla roznica miedzy Polska a Kanada w kazdym badz razie jak ktos jest przed to glowa do gory to wcale nie jest nic strasznego !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
Kochani przeczytałam Wasze wszystkie posty - idąc 7 lat temu na kolonoskopię,przeczytawszy też posty na forach,szłam z drżeniem serca - a najgorsze było przygotowanie się do badania,opróżnienie jelita-sama kolonoskopia,tylko dyskomfort w jamie brzusznej ze względu na wtłaczane powietrze i pod koniec badania czułam ból do wytrzymania,a muszę zaznaczyć,że mam niski próg bólowy.Jak ktoś pisał,że kolonoskopia w stosunku do gastroskopii to koszmar,więc nastawiłam się,że gastroskopia to pikuś,ale to są sprawy indywidualnego podejścia,to co mamy zakodowane w naszych umysłach. Ja mam gastroskopię na 11 czerwca w Olsztynie,zamierzam 2 godziny przed badaniem wziąść tabletkę wyciszającą,żeby być rozluźnioną(boję się odruchów wymiotnych,bo i u dentysty one występują). Także sądzę,że dużo zależy od naszego nastawienia się psychicznego. Opiszę Wam rzetelnie swoje doznania z przebytej gastroskopii 16 czerwca - tylko kochani bez paniki,bo to nas b.często gubi przed każdym badaniem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
11 czerwca mam gastroskopię,pomyliłam się wyżej w poście,także 11 czerwca około 14.00 zdam relację Wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka
hej kochani!!! nie bójcie się!!! Miałam to gastro przez nos i było wszystko w porządku! Jedyna nieprzyjemna rzecz to lidokaina do gardła , bo ma się wrażenie wielkiej kuli w środku i ciężko się przełyka i oddycha, ale za chwilę organizm się przywyczaja i jest ok. Ja mając gastro przez nos normalnie gadałam sobie z lekarzem :D raz mnie pociągnęło na wymioty jak już lekarz wyciągał rurkę i niechcący trafił w migdałek :D absolutnie nic złego się nie dzieje i praktycznie nie ma odruchów wymiotnych! mówię Wam to ja panikara, która nawet boi się przełknąć jedzenie, że jej stanie w gardle! moja gastro nie wykazała nic złego... pozdrawiam Was i nie bójcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
salatka - proszę napisz czy każdemu robią przez nos? gdyż to co wiem to przez gardło,bo po co wówczas,robiąc przez nos spryskują gardło? Czy też sami pytają pacjenta - nos czy gardło? Dobrze byłoby,ażeby odezwali się ludzie,którzy mieli robioną gastro przez nos i gardło i co jest w miarę lepsze jeśli chodzi o odczucia? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
salatka - i napisz ile trwało u Ciebie badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
świetny artykuł,napisany w pzystępny sposób.Mam pytanie,czy mogę wziąść 2 godz. przed badaniem tabletkę uspokajającą,którą rozgryzę i popiję minimalną ilością wody,żeby zdążyła się wchłonąć? Tak mi lekarz I kontaktu podpowiedział,czy ktoś wziął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROBIN1228
Ania58 zaglądnij na fora medyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
Robin - szukałam na forach i nie znalazłam nic na temat wzięcia leku przed badaniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
Robin - szukałam na forach i nie znalazłam nic na temat wzięcia leku przed badaniem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salatka
Aniu mi lekarz nie bronił brać Afobamu (tabletka na lęk) ale i tak nie wzięłam. Lepiej iść na żywca uwierz. Nie każdemu robią przez nos, tylko prywatnie jak zapłacisz (u mnie w KRK 250zł). Tak to robią normalnie przez gardło. Zobacz u siebie w mieście w którym szpitalu mają najcieńszą rurkę (poszukaj opinii ludzi) ale naprawdę nie jest tak strasznie. Spryskują gardło i podczas robienia gastro przez nos i przez gardlo. Gdy robią przez nos do też spryskują obie dziurki lidokainą. Badanie trwało około 5 minut. Jak już rurka jest poza gardłem w żołądku to nie ma szans, żeby pojawiały się wciąż odruchy wymiotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszałam,że aby zrobić gastro przez nos trzeba mieć prostą przegrodę nosową ale nie wiem ile w tym prawdy :) Gastro przez nos wykonywana jest tylko prywatnie i jej koszt wynosi ok 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutuutiiii
ja tydzien temu mialam robiona gastroskopie. Na NFZ.Ze znieczuleniem. Jakos przezylam. Mam - przepukline rozworu przelykowego przepony i nadrzerki.PObrano mi wycinki. i test urazowy dodatni. wyniki badan za dwa tyg. i nie wiem co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
Salatka - dziękuję za odp. Ja już wolę przez gardło - jak by mi mieli wpryskiwać lek do dziurek do nosa. Lekarz I kontaktu mi przepisał właśnie Afobam 0,5,ale jeszcze nie wykupiłam,a muszę go wypróbować jak na mnie zadziała. Raczej nastawiam się pozytywnie na badanie,a 1 tabl. na pewno wezmę przed badaniem 2 - 3 godziny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
trutuutiiii - nastaw się pozytywnie do leczenia. Masz bakterię helicoba.... wyleczą serią antybiotyków, nadżerki też wyleczalne.Myśl - "będzie dobrze" , bo jak choruje dusza nasza,to i ciało. Diagnoza jest,to ważne a resztę wyleczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszulka bezzzzzzzzz
nie ma co sie bac badania.Owszem jesydosc nie przyjemne. Boli jak wklada to rurke i ja przesuwa w dol. I uczucie ze sie udusisz ale podstawa to oddychanie. MI pomogl porod i wtedy jak oddychalam. Da sie przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutuutiiii
A co to za bakteria i co robi z ogranizmem? Skad ona sie wziela? Jak narazie czekam na wynikii wtedy zobaczymy co z leczeniem. jaka diete powinnam miec. co jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama ma helico ,brała już różne antybiotyki i nie może ich (bakterii) się pozbyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutuutiiii
a moze byc tak ze ta bakteria jest jak tasiemiec. Boi ja bardzo duzo jem mimo ze jestem szczupla i bardzo szybka przemiane materii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
trutuutiiii -wrzuć w google "helicobakter",jest masa artukułów i różne fora na ten temat i poczytaj. Bakterię tą posiada znaczna ilość osób,ona się przyczynia do wszelkich nieżytów żołądka,nadżerek,wzodów - bądź spokojna,wyleczysz się. Niektórzy po 1 serii leków są wyleczeni,inni latami leczą ją, ale myśl,że Ty należysz do osób,które szybką zwalczą ową bakterię. Pozdrawiam ciepło.Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibo
Witajcie Dzisiaj jestem po badaniu gastroskopowym, badanie faktycznie trochę nie przyjemne a nawet troszkę śmieszne bo dziwnie się czułem jak mi gastroenterolog wpuszczał powietrze do żołądka, na początku się stresowałem aczkolwiek nie jest to takie straszne jak się wydaje, wystarczy nie panikować i dać lekarzowi wykonywać swą pracę, mnie badał 5 minut raptem, wyniki miałem po 50 minutach, miałem pobierane próbki, nawet nie poczułem, jestem zdrowy jak ryba ;) Także spokój, spokój i jeszcze raz spokój ;)! Nie bać się widoku rurki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
sibo,co prawda czekam na badanie,ale czytając posty - faktycznie należy zachować spokój,ale nie każdy go zachowa,gdyż stres dużo robi. Piszesz,że wynik miałeś po 50 minutach,a z tego co wiem,o ile biorą wycinki to się czeka na ich wynik ok.3 tygodnie - bynajmniej tak jest w Olsztynie. Mam pytanie do wszystkich - z jakimi objawami kierowano Was na gastroskopię,skoro badanie wychodzi prawidłowo - i dobrze jak taki jest wynik badania - a co z objawami? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIROS1228
Ania58- dolegliwości są różne. Nie wszystkie muszą świadczyć o chorobie żołądka. Gastroskopia daje odpowiedź, czy choroba dotyczy układu od przełyku do dwunastnicy, jeśli nie, trzeba szukać dalej. Zajrzyj na układ pokarmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
MIROS - wolę niczego sie nie doszukiwać,bo przed badaniem mam stres,a po co mam jeszcze się doszukiwać czegoś więcej,aczkolwiek u mnie wszystkie symptomy wskazują na sprawy żołądkowo-dwunastnicze,zgaga.puste odbijania,bóle z prawej strony aż pod żebro,obłożony język obłożony i posmak metaliczny w ustach(z tymi bólami żyję już 20 lat).Usg nic nie wykazało,kolonoskopia też,także pozostała ta gastroskopia.Test kupiłam w aptece na helicobacter i wyszedł ujemny,[ponadto zrobiłam sobie badanie na helico... w laboratorium za 30 zł i też ujemny. Pewnie nadkwasota,bo tyle lat z tym żyć i nic się nie wyknuło okropnego(na szczęście!sic!!) a może jakieś wrzodziki 20 lat mnie męczą.Za 9 dni będę wiedziała. Sama jestem ciekawa diagnozy. A może ktoś się męczył z podobnymi objawami - będę wdzięczna jak mnioe uspokoi. Pozdrawiam cieplutko wszystkich.Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×