Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

ostatni miesiąc ciągnął mi się jak flaki z olejem :) ale wreszcie się skończył :D a teraz jest rok później... i jest fajnie :) mam już ochotę na następne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
Hej:)) Himerko moję dziecie to zasypia bardzo różnie.czasami na rekach u mnie lub na klacie u taty , czasem udaje sie jej zasnac jak lezy ze mna w łóżku a czasem po kapieli jaest tak padieta ze zasypia przy piersi i to jest jedyna okazja gdzie kładę ja do łóżeczka ale przespi godzinę i zaczyna sie strasznie wiercic i drapac 9Bo jest alergikiem) wtedy szybką ja zabieram do mojego lóżka bo tam łatwiej mi jej rączki trzymac bo jest juz cała podrapana i ma naderwane uszka:((W noyc budzi się czesto tak jak pisalac czsem sprawdza tylko czy jestem obok a czasem ciagnie cycka.Ogólnie problem u nas polega na tym ze ona pije tylko z jednej piersi ( ok 3 minuty) z drugiej nie pila wiec pokarm zniknął( Wyobraź sobie jak wugladam doslaownie jak mamdonna z wielkim(jednym) cycem):))Próbowalam sciągnac sobie mleko ale ona i tak nie wypije wiecej niz 60 ml takwięc jest ciagle głodna i niewiem jak sobie z tym poradzić Sztucznego mleka nie chce nawet powąchać no i tez nie powinna go pic bo ma skazę. pomocy dziewczyny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
sorki za literówki ale trzymam ja na rękach i ona tez chce pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki :D w końcu pojawiły się zawieruszone Ferka i Chimera :P Wstyd sie przyzna ale pojawilam sie co by sie pochwalić: Mateusz ma pierwszego zą bka (dolna prawa jedynka) :D :D :D i ja ja odkryłam :D :D :D a w czwartke zrobił dwa \"raczki\" znaczy zacząłraczkować. Chwiał się jak pjaczek :D cóż z tego że juz prawie chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! pozdrawiam wszystkie nowe i stare;) Siwek, dopiero przeczytalam starsze wpisy-bądź dzielna dziewczyno, tego twoja dzidzia najbardziej potrzebuje. furka, moj zaczal raczkowac tak okolo 1,5 miesięca temu, tez na poczatku strasznie sie chwial i nie czail, ze podloga twarda( rzucal sie jak na łózku i nabijal lima), a teraz biega na czworakach, no i wszedzie za mna leci jak ogonek. Jak staje przy meblach, probuje sie puszczac, ale jeszcze nie jest stabilny, zeby stac samodzielnie. kupilismy nocnik, najmniejszy rozmiar, chyba troszke za maly, bo malemu suraczek wystaje, ale kupke wczoraj zrobil prawie od razu, dzis nie zdążylam:););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bym zapomniala...macie jakies sposoby na podcinanie wloskow??chyba na śpiaka?? no i jak dawalyscie twarog? pisza, ze od 11 miesiąca można juz bialy i zółty ser, wiec chce cos wymyslic, ale np wiejskiego troche boje sie podac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferka mój śmiga wzdłuż stołu jak ta lala jak sie zapomni to potrafi ustac z 10 sekund albo jak nie widzi ze sie go nie trzyma ale jak tylko zajazy ze sie nie trzyma to odrazu pac dupka na dywan :D a my mamy za duzy nocnik mały sie boi na nim siedziec bo nie czuje sie stabilnie :O a dzisiaj jak przyszedł do mnie do pracy i sie szczerzył to przykukałam ze obok prawej jedynki która wyszła to juz pod dziasełkami po lewej stronie przeswituje nastepny ząbek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, twoj Mati nalezy pewnie do grupy dzieciakow, ktore omijaja etap raczkowania;) są takie przypadki cwaniaczkow:) Marcelowi wyrzynaja sie gorne jedynki, strasznie to dlugo trwa, bąble są juz spore, a zebow nie widac. Z dolnymi nie bylo tego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferka ale najlepsze w tym wszystkim jest to że ja cos czuje że on jak juz bedzie umiałchodzic to i zacznie raczkowac :D a co do zębów to u nas to było zupełnie inaczej. w ogóle nie robiły mu sie bąble normalnie mu wyszedł. Dzień wcześniej nie miał nic a następnego perełka się pojawiła i jak fajnie nią gryzie mame, tate , babcie.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mogę już pisać, bo Marcel albo wyłącza komputer (ostatnia jego pasja to naciskanie przyciskow) albo sie wspina po mojej nodze, a tu same kanty, cholera... jedliśmy razem śniadanie i młody zwinął z mojej bułki kawałeczek sera żóltego:) aaa, chyba furka pisala o pierwszych słowach. więc moj gada sobie mama, amba, baba, ale to jest nieświadome, natomiast jest jedno słowo w 100% świadome i czesto wypowiada je mój pasibrzuch - \"am\":) to jest taki żarłok, brzuszek ma jak sumuś:) ostatnio kupiliśmy huggiesy do 14 kg i powrzynały mu sie w boczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
furka, zapomnialam ci napisac , ze jak marcel zaczynal się szykowac do raczkowania, to kladlismy tak metr przed nim jakieś zabawki. gdzieś czytalam że to dobry sposob na zachecenie do raczkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina przede wszystkim nie panikuj :D dzidzia się rusza kiedy chce w zależności co robisz regularnosc mozna wyłapac przynajmniej u mnie tak było wieczorem zwłaszcza późnym kiedy ja juz sobie leżałam albo kładłam sie spac :D a wciagu dnia to różnie bywa :D ehhhh jak sobie przypomne....ja chce juz drugie :D ferka ja tak robie ale to jest taki leniuch ze jak nie ma ochoty to sie wułoży jak długi na podłodze i zaczyna płakać to juz wtedy nici z cwiczen trezba go podnieść :O ale wydaje mi sie ze i tak sie nauczy wczoraj np raczkował do tyłu próbował sie przesuwac do tyłu ale jakos mu na odwrót wychodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina-ja nigdy nie mialam regularnie, maly ruszal sie jak chcial;), wstawal dosc pożno, ale w nocy nieraz lubial dokazac (po tacie, hehehe) Furka-u nas bylo dokladnie tak samo, to juz moment jak bedzie raczkowal, na razie mu sie nie chce, bo sie nie rozruszal.nie obejrzysz sie, jak bedzie latal. u nas na osiedlu wszedzie ktos stuka, wierci, masakra, mnie juz uszy bolą, a gościu śpi jak zabity. Ostatnio śpi dlugo w dzien (tak, 2, 3 razy po 2 godziny), ale z usypianiem są cyrki. A było tak pieknie, potrafil juz sam zapsypiac. Wina Rafala-zaczal go brac do łózka znowu-bo sie bardzo stesnil. Nie uśnie sam w łóżeczku, musi być teatrzyk (Rafal mu latarka swieci po suficie i opowiada), lulanie, po prostu sie księciuniu zrobil. Musz ecos z tym zrobic, bo za 2 lata będziemy supernianie wolać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogole, to pozdrawiam Rafala, ktory siedzi w pracy i podczytuje żonę;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomozcie mi,jestem w 22 tyg ciazy, czuje delikatne ruchy dziecka ale nie sa one o stalych porach, sa nieregularne. to jest normalne, ze czasmi przez jeden dzien kopnie tylko raz, albo kilka razy, a czasmi ciagle?? pomozecie, boje sie mojego dzidziusia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpoweidz,a czulyscie tez takie straszliwe mrowienie w dloniach i bole w podbrzuszu. bol dloni daje we znaki zwlaszcza rano, a bole brzucha to zalezy. ale od czasu do czasu wystepuja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola w spraiwe bólu brzucha to nie wiem bo nie mialam boli ale wydaje mi sie ze powinnas sie zgłosic do gina i mu o tym powiedziec :O mi lekarz powiedział ze jak kobieta w ciazy sie czymkolwiek martwi znaczy ma lęki o dziecko to powinna sie zglaszac kiedy chce i ma taka potzrebe a lekarz ja musi przyjac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
karolina U mnie było tak samo jak dziewczyny Ci pisały.Dzieciatko wierciło sie nieregularnie.Najczesciej jak lezałam wieczorem w łózku.W dzień bobas najprawdopodobniej smacznie sobie śpi jak go kolyszesz podczas chodzenia:))Ból brzucha czasem mialam (taki jak przed okresem).Ale porozmawiaj o tym z lekarzem:)) Pozdro P.S. nie denewuj się za dużo bo to dopiero może zaszkodzić Tobie i dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
hej Maka:)) To chyba odwieczny problem "pierwiastek":)) Ja tez sie balam ze nie rozpoznam kiedy sie zaczyna ale gwarantuje Ci ze poczujesz kiedy masz zabrac Torbe i fruuu do szpitala:)) ....u mnie był chwilowy "ścisk" brzucha i wracal co 7 minut a potem co 5:))) aaaaaaa powiem Ci ze moja szwagierka ma termin na 1 kwietnia i dzwonila do mnie kilka dni temu z takim samym pytaniem i powiedziala ze sie martwi ze bedzie spalaa i tego nie poczuje i urodzi w domu:))ale sie z niej uśmialam:)) P.S. pierwszy porod wcale nie musi bolec.ja jestem tego przykladem.Jestem BARDZO szczupla (wrecz chuda) a porod mialam szyki,lekki i przyjemny:))naprawde prawie nic nie bolalo:))A balam sie panicznie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć ciężarowy 🌻 a ja Wam powiem, że u mnie nie było żadnych bólów) w nocy odeszły mi wody i mąż zawiózł mnie do szpitala. Tam od razu cesara i po krzyku. Kurcze, gdyby każdy mój poród miał tak wygladac, to miałabym przedszkole w domu;) Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy i życzę spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia***
cześć dziewczyny mam pytanie od kiedy trzeba brać witaminy ? byłam u dwóch lekarzy i każdy mówi mi coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKAA
Hej dziewczyny tak czytam i czytam te posty i sie boję coraz to bardziej. Ja mam termin na czerwiec ale myśle że dam rade ale dobrze tez poczytać rad innych osób. Dzieki i pozdrawiam serdecznie :):):cz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejooo!!!! (to z teletubisiów ;) ) dede miałaś rację, to super baja dla dzieciaków :) witam ciężarówki :D ja u siebie nie czekałam na rozwój wypadków, bo miałam zaplanowaną cesarkę. ułożenie pośladkowe. ale jak już wylądowałam w szpitalu to po pierwsze okazało się, że mi w nocy wody na ubikacji odeszły, ja tego nie poczułam :o myślałam że to coś innego, ale kto trzeźwo myśli koło 1 w nocy wyrwany ze snu :) po drugie miałam skurcze rano, ale się nimi nie przejęłam, bo były takie same jak przepowiadające, znaczy brzuch mi się spinał i robiła się z niego mała kulka. tylko że tym razem te skurcze były regularne i co kilka minut, a na ktg zajmowały calutką skalę :) zaraz potem jak Ferka, na stół i po frytkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) teletubiski rules:D ale tez przyznaje, ze kuba lubi ogladac domisie - moze nawet bardziej niz tubiski:) tubiski mu sie nudza jak sie zaczynaja historie z prawdziwymi dziecmi... a wogole to gdy tylko domisie zaczynaja spiewac to moj kuba tanczy:) stoi i sie kiwa na nozkach i robi takie polprzysiady i caly uchachany jest a my razem z nim:):):) no i gdy oglada \"jaka to melodia\" to ta sama historia- co piosenka to mamy popisy taneczne:) mam dzis maga maxi lenia!!!! czy to przez wiosne, slonce a moze dluzszy dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie ;) u nas dłuższy dzień wyszedł na plus gdyz kapiemy małego nie o 7,30 jak to mialo miejsce przed zmaina czasu ale o 8,30 :D i sie zaczęłam z wszystkim wyrabiac i nawet zostaje troche czasu dla mnie :D jeden minus to to za mały nie spi juz o 20 tylko godzine póxniej ale jestem w stanie sie poswiecic :D mam pytanie do mam nie karmiacych juz cycem czy byłyście skontrolować stan swojego upiersienia u gina?? bo słyszalam ze trzeba a mój to tez tancerz jak trza :D giba sie przy muzyczce dupka do przodu i tyłu :P zamieściłam nowsze fotki na bobasach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
hej :)) a moje dzieciątko chyba pomyliło czas letni z zimowym i teraz chodzi spać godzinę wczesniej,więc kąpiel wypada nam o 18:))) Z kilkoma (ok 6) przerwami na cycka śpi do 7.30 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem ostatnio zakręcona, przybyło mi w pracy obowiązków, będę jeszcze bardziej zajęta niż jestem :) wybaczcie więc jak rzadziej u zaglądnę. ale czytam na bieżąco :) pozdrowiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć zmęczone, zapracowane ja też zakręcona, bo zaczęlam łazić za pracą. Jakoś na końcu zostawiam sobie szkołę, chcialabym czegos nowego sprobowac... w gazecie jest mnóstwo ogłoszeń dla telemarketerów i przedstawicieli handlowych. Macie jakieś doświadczenia w tych branżach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×