Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jekaterina

cilest-skutki uboczne

Polecane posty

Gość ola90asdad
anulka nie ma takiej opcji. Bierzesz tabletki;p a on miał prezerwatywę! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Cilest to moje pierwsze pigułki, biorę je dopiero 3 dzień, ale niestety odczuwam skutki uboczne. Przeczytałam trochę komentarzy i podobno nudności są bardzo popularne, więc to mnie już nie martwi. Poza tym pigułki biorę przed snem więc nie dokucza mi to aż tak bardzo. Jednak dzisiaj obudził mnie potworny ból piersi. Normalnie jakby mi ktoś szpilki wbijał. :( Czy któraś z was spotkała się z czymś takim? Aktualnie jestem w trakcie miesiączki i zawsze przed piersi mnie bolały, były wrażliwsze, ale nigdy w trakcie i nigdy aż tak, więc raczej jest to spowodowane pigułkami. Niestety mój ginekolog jest na urlopie więc pozostają wasze sugestie. :) Aktualnie mój biust jest nabrzmiały, jakby miał zaraz wybuchnąć. I to wszystko po 3 tabletce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asssia
Witam Mam pewien problem... Biorę Cilest od prawie roku, wszystko ładnie żadnych skutków ubocznych, okres jest zawsze wtedy kiedy powinien być. Lecz... ostatnio dużo się kochaliśmy z chłopakiem... przeszło mi przez myśl czy te tabletki dadzą radę;) Ale powiedziałam sobie, "tyle czasu dawały to i teraz muszą". 4 sierpnia miałam małą operację, właściwie zabieg (przepuklina). I martwię się teraz, bo jeżeli nie daj boże byłabym w ciąży to te wszystkie znieczulenia, leki i kroplówy przeciwbólowe uszkodziłyby płód? Niby miałam robione badania krwi ale czy na ciążę to nie wiem - raczej nie:( Ale wczoraj dostałam okresu (regularnie) lecz już dzisiaj jakby zanika, a leciało dużo śluzu.. nie miałąm tak nigdy :( Błagam powiedzcie coś co może wiecie czy przypuszczacie. Wizytę u gina mam mieć dopiero w październiku, jeżeli coś się będzie za mną działo to skocze wcześniej, ale jeszcze muszę poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11Shafali11
Asssia, nie przejmuj sie!! nie ma czegos takiego, ze tabletki "nie dadza rady" jesli duzo sie kochasz... to tak nie dziala,ze jest jakas okreslona ilosc stosunkow podczas ktorych jestes zabezpieczona, a po jej przekroczeniu mozna zajsc w ciaze. Tabletki antykoncepcyjne maja taki sklad hormonalny, ze wprawiaja jajnik, w taki stan,ze ajjeczko nie jest w ogole uwalniane, nie ma owulacji, nie ma tez mozliwosci zaplodnienia jajeczka. NAjwazniejsze to brac tabletki regularnie, nie pomijac zadnej,a o zaplodnienie nie musisz sie martwic:) I kochaj sie z chlopakiem ile tylko macie na to ochote :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery2801
Cześć. Wczoraj byłam u lekarza i przepisał mi cilest, wcale nie prosiłam się go o te tabletki. Przepisał mi je zapewne dlatego, żebym nie używała prezerwatyw, ponieważ mam problem z nadżerką ;/ Powiedział mi, że gumki powodują podrażnienia i dlatego ranki nie chcą mi się goić.. Mam mieć zabieg zamrażania.. Ale na razie mam stosować właśnie cilest. Mam pytanie czy jestem zabezpieczona przez te 21 dni brania tabletek i później przez te siedem? Chodzi mi o to, czy mogę kochać się ze swoim chłopakiem do końca? Troszkę przeczytałam stron na tym forum i są różne opinie, boję się, że jeśli bd długo stosować te tabletki to w przyszłości nie zajdę w ciążę. jak to jest z tym wszystkim? Mam wziąć na razie 1 blister.. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Wybaczcie, że nie bardzo na temat, ale proszę o radę. ;) Tabletki Cilest biorę dopiero od lipca. W ostatnim dniu, przed 7 dniową przerwą, pominęłam jedną tabletkę i w ogóle jej nie zażyłam. Krwawienie z odstawienia wystąpiło w 4 dniu przerwy. Po siedmiu dniach przerwy zaczęłam nowy blister. Co w wypadku jeżeli w 6 dniu zażywania tabletek z nowego blistra doszło do stosunku? Czy jestem zabezpieczona, czy istnieje jednak ryzyko ciąży? A jeśli tak, to jak duże? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D-c
Witam, Cilest biorę już kilka miesięcy odkąd jestem mężatką. Na początku były skutki uboczne (bóle brzucha, piersi, zmienne nastroje). Do 3 opakowania organizm się przyzwyczaja. Na chwilę obecną jest wszystko w porządku. Tabletki działają od zażycia pierwszej, jednakże kochać powinno sie min 3 godzi od zazycia 1 tabletki a najlepiej odczekac tydzien. Dziewczyny czytajcie ulotki. Tam wszystko pisze. Dagmara_K od nowego blistra jestes w pelni zabezpieczona. Nie powinnas sie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaM pytanko?? Dobrze zrozumiałam że tabletki antykoncepcyjne zabezpieczają przed ciążą od pierwszej dawki??? Chodzi mi głównie o cilest :P Hmmm.... To moje pierwsze opakowanie wzięłam dopiero 5 tabletek . Przedtem brałam plastry Evry i byłam z nich zadowolona tylko cenowo mnie przytłaczały :( Proszę o odpowiedź, z góryb dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech zakręcona jestem :P przecież moja poprzedniczka wszystko wyjaśniła ;p heh ... nie było pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraset
ja biorę cilest od około 7 miesięcy i jestem jak najbardziej zadowolona. żadnych skutków ubocznych, znaczne poprawienie komfortu podczas okresu. mniejsze krwawienie, zero bólu. no i idealnie regularny cykl :) i do tego pełne zabezpieczenie. polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lililo
Witam, Biorę Cilest od 8 dni i są moimi pierwszymi tabletkami. Nie mam praktycznie żadnych skutków ubocznych prócz najgorszego: trądziku. Bardzo długo z nim walczyłam i miałam już całkiem niezłą cerę a po tabletkach jest dosłownie APOKALIPSA. Oczywiście porozmawiam o tym z ginekologiem ale zanim tam się wybiorę to może Wy mi pomożecie. Czy trądzik przejdzie przy 2-3 listku, czy czeka mnie zmiana tabletek? Czy miała któraś z was podobny problem i jak go rozwiązała? Najbardziej się boję, że moja cera będzie tak reagować na większość tabletek... Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie tycia, kiedy zauważyłyście, że wasza waga się zmienia? Przy którym listku? Dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja33334444
ja właśnie kilka dni temu wzielam ostatnią tabletke cilestu:) Brłam go ok 2 lata, niby wszystko ok, ale zawsze w ostatnim tygodniu opakowania aż do krawawienia z odstawienia moje piersi powiększały sie o 2 rozmiary i bolały nawet podczas chodzenia. Ponadto bóle głowy. Ogólnie przytyłam 10 kilo, ale nie przez same tabletki-one po prostu zwiększyły apetyt nad którym nie panowałam. Zaczełam to odczuwać po ok 2 opakowaniu. teraz zmieniam i postanowiłam że to będzie moja ostatnia próba z tabletkami. jedyne co w cilest było ekstra to CERA-naprawde nigdy ne miałam takiej łądnej cery jak przy tych tabsach-no ale coś za coś. Jak wiec widac tabletki nawprawde rożnie działają na rózne kobiety. Teraz zmieniam tab. i zaczynam odchudzanie, bo tak dalej być nie może:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) czy któraś kochała się moze po 7 wzieciu zalednie 7 tabletek? tak wiem, pisze jak byk w ulotce ze dziala juz od pierwszej, ale wole zapytac :) bo mam nieco obawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katka88
Witam, Cilest to moje trzecie tabletki, wczesniej jako pierwsze, przez 4 miesiące brałam Yasmin, 3 miesiące tłumaczyłam sobie ze sie organizm musi do tych hormonów przywyczaic, niby nie było tak źle, minęły bóle menstruacyjne, a w moim przypadku były one baardzo silne, poprawiła mi się cera, w ciąże nie zaszłam ale w trakcie 4 brania blistra juz sama ze sobą nie mogłam wytrzymać, po rozmowie z chłopakiem i siostrą, którzy tez zauważyli u mnie drastyczne zmiany nastrojów poprosiłam o inne tabletki, moja ginekolog powiedziała wprawdzie ze nie mozliwe ze to od tabletek ale przypisała mi Qlairę, te z kolei bierze sie praktycznie bez przerwy ale przy 2 opakowaniu to ja nie wiedziałam kiedy mam okres a kiedy to było plamienie, które praktycznie nie mijało...brałam je 3 miesiące i przy 3 opakowaniu bez zmian :( poza tym ich cena... zmieniłam wiec lekarza, a ona z kolei zmieniła tabletki na Cilest, własnie skonczyłam brac pierwsze opakowanie i nie chcę ich jeszcze oceniać ale mam nadzieję ze w końcu będą dobre, a jak nie to kończę z tabletkami!! Pozdrawiam Was dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisse
od którego dnia zazywania pierwszego opakowania moge czuc sie zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emisse jesteś bezpieczna od pierwszego dnia wzięcia pigułki (przy pierwszym opakowaniu jest to pierwszy dzień miesiączki.Ale chyba nie chcesz powiedziec, ze będziesz sie kochac mając okres?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 83agata83..................
bzdura nie prawdą jest że od pierwszego opakowania jest się zabezpieczoną, wczoraj rozmawiałam z profesorem (ginekologiem) uznany autorytet który kategorycznie powiedział, że zabezpieczenie następuje dopiero od drugiego OPAKOWANIA ! A co do samego cilestu rzygałam po nim jak kto ale to już drugie tabletki anty po których rzygam więc jestem wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
83agata83.................. Powiem Ci jedno-z własnego doswiadczenia-od pierwszego opakowania jak tylko skonczył mi sie okres (ok 4-5 dnia brania tabsów) kochałam sie z męzem "na żywca" po kilka razy dziennie niemal codziennie i jakoś nie zaszłam w ciążę! Jestem w trakcie brania 3 blistra i wszystko jest OK. Moim zdaniem od 1 opakowania jest sie bezpieczną i koniec, a jacyś tam naukowcy to tylko trzepią teoriami i straszą ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafialna
ja biore cilest juz 2 lata - na poczatku bylam zadowolona, nie przytylam , czulam sie dobze, zero mdlosci, i duzym atutem jestvtakze cena cilestu, ostatnio listek kupilam za 10,50. niestety latem zauwazylam ze od slonca robia mi sie przebarwienia na twarzy - to duzy minus, bo niezbyt fajnie chodiz sie w upal z tapeta na twarzy byleby nie opalic sie, bo od razu pojawiaja sie plamy. druga rzecz, to okropne hustawki nastrojow-jednego dnia mam super nastroj, na drugi dzien totalny dol - albo mam tak zryta psyche, albo to wina tabletek (tu naprawde nie jestem pewna czy winny jest cilest) . chcialabym wyprobowac inne tabletki ale chyba tylko te sa w atkiej cenie? jesli sie myle prosze napiszcie. aha, nie traktujcie tego jako antyreklame bo naprawde kazda z nas moze inaczej zareagowac na tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafialna
dodam ze cera niestety po cilescie nie poprawila mi sie i ze zdziwieniem i zazdroscia czytam ze wielu z was poprawila sie skora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaa l
Ja biore Cilest i nie mam żadnych skutków ubocznych. Tyle że po pierwszym opakowaniu tabletek mialam bardzo obfitą miesiączke pozatym nie tyje po nich , nawet mi sie biust powiekszyl wiec nie jest zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kundzia25
hej laski właśnie czytma wypowiedzi plamienia sa norma przy lykaniu dla mnie to jest owulacja nie wiedzialyscie o cyklu? przygotowujemy sie do okresu. normlane ze boli z podbrzuszu bo jajniki bola dlatego to tak bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotanika
dziś moja pierwsza tabletka Cilest,zobaczymy jak będzie,mam nadzieję że nie będzie jakokolwiek skutków ubocznych, mam nadzieje ze nie będę się zle czuć jak po ostatnich Stediril 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiew78
Cilest jest bezpieczny i nie ma skutków ubocznych!biorę go juz pare lat i czuje sie swietnie!!!!polecam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Cilest to nie polecam. Z jego powodu wylądowałam w szpitalu,bo TYLKO te tabletki powoudją przerost endometrium(czyli tego co sie złuszcza w trakcie okresu) i krwawiłam obficie przez ok 20 dni bez przerwy.Wuniki badań wyszły dobre czyli usg i morfologia ale byłam osłabiona i zmeczona całą sytuacją.A brałam tabletki prawie 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squidka
biore cilest od jakis 3 lat. nie chudnie sie po nim....jedyny ale dosc duzy skutek uboczny to po prostu odpierdalanie. swirujesz. zmieniaja ci sie nastroje co 3 sek. i stajesz sie bardzo nerwowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez brałam masakra
hejka od "zawsze" cieszyłam sie piękną figurą , nienaganną skórą itp.... i wtedy sie stało heh postanowiałm sie zabezpieczac tabletkami gin przepisła mi cilest i w ciągu 5 m-cy + 11 kg szok ......szok.... buzia gruba jak u bałwana , rozstepy na udach , tyłku i brzuchu od szybkiego tempa przyrostu tknaki tłuszczowej ciało ogolnie wypełnione wodą zajeło mi to kolejne 5 m-cy diet ., odchudzania efekt.... brzuch oponka tyłek i uda wróciły do formy niestety rostepy i celulit pozostał płakać mi sie chce - czasu nie cofnę żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia17
na cilest kazdy organizm moze zareagowac inaczej. mi lekarz przepisal cilest na torbiel krwiotoczna lewego jajnika. po trzech miesiacach brania tych tabl. torbiel ma sie wchlonac. a jesli nie to lipa. wyglad cery od cilestu moze sie poprawic ze wzgledu na uspokojenie hormonow ktore sa zazwyczaj przyczyna problemow skornych. i od cilestu raczej powinno sie tyc. jesli ktos schudl oznacza to ze jego organizm sie unormowal( w przypadku nadwagi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samirah24
Wczoraj wzięłam 1 tabletkę Cilestu, o godzinie 21. Obudziłam się w nocy, zrobić jeść małej córce i było mi strasznie niedobrze, chciało mi się wymiotować. Poczytałam sobie trochę tutaj i chyba zrezygnuję z niego, nie chcę przytyć, ani mieć okresu przez 3 tygodnie :/ Jeżeli mój organizm ma reagować tak jak podczas ciąży to jedynym plusem będzie większy biust... ale nie za cenę tycia, świrowania i mdłości :/ żaden seks nie jest wart tego, by zrobić z siebie potwora z huśtawką emocjonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara1984
a ire cilesty ani nie przytylam ani zadne wymioty po prostu przyjely sie:)a nie ma kto odsprzedac cilestow????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×