Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jekaterina

cilest-skutki uboczne

Polecane posty

No to czysty bezsens. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wolę wyjść z domu,przejść na drugą stronę ulicy i kupić w aptece po 15 zł. A cilest to jeszcze taniej. Nie szkoda Ci pieniędzy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 656
nie wystarczy przejść na drugą stronę ulicy najpierw trzeba iść do lekarza po receptę a nie zawsze mam na to czas dlatego czasami kupuję tabletki przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 656
nie wystarczy przejść na drugą stronę ulicy najpierw trzeba iść do lekarza po receptę a nie zawsze mam na to czas dlatego czasami kupuję tabletki przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy patrzy na to z innej strony. Ja tam wolę znaleźć te pół godzinki,iść do lekarza i płacić za leki rozsądną cenę a nie przepłacać i to sporo. Wolę te pieniądze przeznaczyć na coś innego :-) Dołożyć i kupić dobry kosmetyk albo jakiś fajny ciuszek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 656
do papudron ty nie masz nic innego do roboty tylko piszesz te głupoty mnie nic nie obchodzi co ty byś zrobiła więc magłabyś sie nie wtrąć bo ja mam w dupie co ty o tym myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 656
do papudron ty nie masz nic innego do roboty tylko piszesz te głupoty mnie nic nie obchodzi co ty byś zrobiła więc magłabyś sie nie wtrącać bo ja mam w dupie co ty o tym myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fonka
pfff 50 dych? wizja łatwej kasy przesłania C normalnie myślenie. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forum służy do wymiany zdań-to forum publiczne. Więc tak jak Ty masz prawo wciskać ludziom cilest po 50 zł tak ja mam prawo to komentować. Przy czym ja nie byłam w stosunku do Ciebie nieuprzejma... Nie uważam abym to co pisała o cenie cilestu w aptece to głupoty. Głupotą jest płacenie po 50 zł za lek który przy odrobinie chęci-wizyta u lekarza-można kupić duuużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fonka
zgadzam się w 100% z Papudron. do tego idąc do lekarza zawsze przeprowadzane jest badanie. lekarz sprawdza czy wszystko jest okej. dlatego wypisują receptę na 6 opakowań. po 6 trzeba iść do lekarza, przebadać się i dopiero dostaje się kolejne. uważam, że szczególnie ważne jest badanie u osób młodych. nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie Fonka,masz rację. Ja np. chodzę do lekarza co 3 m-ce i dostaję receptę na potrójne opakowanie-takie trójpaki wychodzą jeszcze taniej niż pojedyncze. No i jestem pod stałą kontrolą lekarza. Zawsze pyta jak się czuję,czy nie mam jakis skutków ubocznych itp. Lepiej trzymać rękę na pulsie niż potem obudzić się z tą ręką w nocniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fonka
ot co. ja chodzę co pół roku i uważam, że nie jest to tak często, żeby kupować tabletki w necie... a jeśli mi się kończą a wizyta u ginekologa jest w terminie takim, że nie starczy mi tabletek to idę do rodzinnego po receptę na jedno opakowanie... i nie uważam, że jest to wyczyn, który zajmuje nie wiadomo ile czasu... szczególnie, że tu chodzi o zdrowie a z tym nie watro żartować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka razy zdarzyło mi się,że wizyta u ginekologa wypadła mi parę dni później niż miałam zacząć kolejne opakowanie a zostałam bez tabletek. Szłam wówczas do apteki. Pani w aptece była zawsze tak uprzejma,że sprzedała mi jedno opakowanie bez recepty a potem,po wizycie u ginekologa donosiłam receptę. Jak to mówią-dla chcącego nic trudnego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 001445jtkl
sprzedam cilest. 3 op. GG : 39552686

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia z pcos
Mam do sprzedania 1 liste Cilest. W cenie 14, 50 zł z przesyłka. Kontakt: niunka3@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barddottka
Strasznie zaśmieciłyście topik dziewczyny. Ja rezygnuję z Cilestu, właśnie skończyłam listek. Nigdy bym nie przypuszczała, że można mieć niemal wszystkie skutki uboczne z ulotki. Ból i zawroty głowy, mdłości, ciągłe wzdęcia nawet przy "lekkim" jedzeniu, przesuszona cera z mnóstwem wyprysków na całej buzi i szyi, paskudne obfite plamienia przez ponad 2 tygodnie, piersi nie da się dotknąć tak bolą, nastrój depresyjny, nerwowość, płaczliwość. Nie dam rady sprawdzać czy minie mi to wszystko. Bo w kolejnym miesiącu już się pochlastam. Generalnie, dla mnie coś tragicznego. Szkoda, bo wiązałam z nimi duze nadzieje. Dzieki, że mogłam się wyżalić. Ten miesiąc był dla mnie koszmarem przez te tabletki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fonka
na każdego tabletki działają inaczej. każdy organizm jest inny. dlatego lekarze przepisują na początek 1-2 opakowania, żeby sprawdzić jak organizm zareaguje. może po innych będzie Ci lepiej, albo w ogóle będziesz musiała zrezygnować z tabletek - bo takie przypadki też się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barddottka
Fonka dziękuję, Cilest to nie są moje pierwsze tabletki, a już chyba 5te z kolei. Przy 3 ostatnich właśnie wciąż wracały plamienia, ale Cilest pod względem skutków ubocznych bije te wszystkie ktore brałam na głowę. Po prostu koszmar. Niedługo zaczynam testować krążek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barddottka
papudron Nie, na razie tylko tabletki, ale nie jestem przekonana do formy w jakiej się go stosuje. Na razie czekam na założenie krążka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Lustrując to forum chciałabym podzielić się z moim doświadczeniem z tabsami. Otóż Tabsy zaczęłam brać od Cilestu gdzie zażywałam przez 4 cykle. Od samego początku bardzo bolały mnie piersi (tak po 5 tabletce) i powiększyły się.(podczas 7 dniowej przerwy ból ustawał) Dałam sobie zalecany 3 miesięczny czas na "zaaklimatyzowanie oraganizmu do nowego specyfiku" i tak po ostatniej wizycie u lekarza zmieniłam tabletki na Lesinelle. ALe problem w tym, że lekarz powiedział, że lesinelle mogę wziąć po skończeniu opakowania Cilestu bez 7 dniowej przerwy (czyli jeden po drugim) lub zrobić sobie miesięczną przerwę. Postanowiłam brać kolejne opakowanie Cilestu ( to będzie już 5) i po tym od razu Lesinelle. Wczoraj zażyłam pierwszą tabletkę i uświadomiłam sobie, że być może jak ja wytrzymam 2 cykle z tym bólem piersi? (bo nie wiadomo jak się zachowają Lesinelle) Zastanawiam się czy jednak zrobić sobie tą przerwę tylko jak organizm zachowa się po tej jednej tabletce? Dodam jeszcze, że wczoraj skończył mi się okres... Co myślicie? Miała któraś taką przygodę? :) pozdro for all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny potrzebuję pomocy... w piątek byłam u ginekologa okazało się że mam torbiel na lewym jajniku... przepisał mi Cilest... ale na ulotce piszę że bierze się go z 1dniem okresu..a a cykl zaczął mi się 3marca...a teraz mamy 12marzec.... i nie wiem co mam robić... doradcie czy mam zacząć brać te tabletki od dzisiaj?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fonka
Gosiek89 ja bym poczekała do kolejnej miesiączki. Zacznij je brać pierwszego dnia krwawienia, wtedy cykl się ureguluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdx123
Hej ja też biorę cilest prawie 3 lata ale już nie chce czy mogę tak sama przestać brać czy muszę iść do lekarza. Proszę o rady :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sussomi
Dziewczyny, Cilest to było największe gó*no, jakie kiedykolwiek w życiu przyjmował mój organizm. Przybrałam okropnie na wadze, doszło mi z 4 kg, ale za to w taki sposób i w takich miejscach, że szok. Cały brzuch miałam wywalony i obolały, straciłam talię. Strasznie zatrzymuje wodę w organizmie. Piersi w ogóle mi się nie powiększyły, za to całymi dniami bolały mnie straszliwie nogi, musiałam brać podwójne ibupromy max, żeby móc chodzić. Coś strasznego... Powiększyło mi się nawet owłosienie na twarzy :| Nie mówiąc o tym, jak zepsuła mi się cera, mimo że do tej pory (23 lata) nie miałam ani jednego pryszcza na buzi. Czułam się okropnie, ciągłe wahania nastroju i wagi, generalnie w ten miesiąc moje poczucie wartości patrząc na wygląd obniżyło się o jakieś -60%. Nie polecam kobietom z długimi naturalnymi cyklami (ja miałam 36-dniowe). Dziś moja przedostatnia tabletka, już zaczyna mi się okres, bo organizm chyba nie może wytrzymać. Przechodzę na Nuvaring...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeatkaC
Cześć, Odsprzedam kilka opakowań tabletek Cilest. Tabletki w pełni oryginalne (z apteki), w oryginalnym pudełku. Jeśli ktoś poszukuje śmiało piszcie na maila: beata.cykowiak@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie. Czy moge zacząc brac tabletki w ostatnim dniu okresu ? To moje pierwsze opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mam pytanko. zaczełam brac pierwsze opakowanie MERCILONU. tak jak kazał lekarz tzn od pierwszego dnia krwawienia. okres byl taki jak nalezy ale teraz mam rozne śluzy zabarwione krwia i plamie.. w moczu tez dziwne grudki krwi.. a to juz 8 dzien.. czy teraz jak skoncze to opakowanie tabletek to w przerwie znów dostane okres ? przeciez to bardzo krótki okres czasu pomiezy miesiaczkami. zalezy mi,żeby bylo co do dnia bo potem wyjeżdżam na upragnione wakacje !! nie wiem co robic :(:( POMÓŻCIE !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fonka
no niestety. jak skończysz opakowanie tabletek to w ciągu 7 dni przerwy powinno wystąpić krwawienie. z tymi plamieniami to możesz skonsultować się z lekarzem ale w ulotkach piszą, że to raczej normalne - organizm musi się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsAEnDeErA
Cześć dziewczyny.Najpierw nawiążę do pytania "klaudyyyna3" : Nie możesz zacząć brać tabletek w ostatnim dniu okresu ,jeśli jest to twoje pierwsze opakowanie :) Poczekaj kolejny miesiąc i postaraj się już nie zapomnieć wziąć tabletki w pierwszym dniu krwawienia ;). Nawiązując do tabletek Cilest: Jestem po pierwszym opakowaniu ;). Wcześniej brałam Microgynon21 ,czułam się fatalnie ,poranne osłabienia organizmu etc, Z Cilestu jestem zadowolona jak narazie. Ani razu nie czułam się po nich źle co aż mnie dziwi ?! Tabletki biorę o godzinie 21 ,gdyż moim zdaniem jest to najlepsza pora. Zmniejszyło mi się owłosienie na twarzy.Co trzy tygodnie musiałam chodzić do kosmetyczki na wyrywanie wąsika woskiem ,teraz minął już ponad miesiąc a ja jeszcze nie muszę iść ;) . Urosły mi piersi co bardzo mnie cieszy.I to jedyna część ciała która mi się powiększyła xD . Jedyny minus to taki ,że cały miesiąc brania tabletek musiałam nosić wkładki higieniczne ,bo występowało okropne plamienie ! W sumie to miałam na przemian : Raz plamienie ,raz krew itd.... Ale na początku po każdych tabletkach występuje plamienie ,bynajmniej tak powiedział mi ginekolog. No więc po zażyciu 21tabletek dostałam miesiączke po 2dniach ;). Odliczam siedem dni od zjedzenia 21tabletek i zaczynam nowe opakowanie ;DD. Buziaczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę cilest od roku. Jak już kilka razy pisałam nie miałam żadnych skutków ubocznych,żadnych plamień,bólu głowy itp. Nic. Jedyne to powiększył się rozmiar piersi ale -nie wiem jak jest u Was bo ja zauważyłam,że piersi robiły sie większe,takiej bardziej jędrne gdzieś w połowie cyklu. W momencie jak dostawałam okres wracały do normalnego rozmiaru. I tak było przez pierwsze 5 może 6 miesięcy. A teraz juz tak sie nie dzieje. Są takie jak były zanim zaczęłam brać cilest. Chyba organizm juz całkiem przywykł do tych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×