Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość miśśka

Miał ktoś kamienie na nerkach?

Polecane posty

Gość rudek
Powiedzcie mi dokładnie gdzie mogę kupić te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena0209
czy po wydaleniu kamienia pobolewało kogos troche w okolicy ledzwiowej? wlasciwie nie jest to ból tylko takie delikatne ćmienie, nie wiem moze mam nerwice po tych przejściach bólowych :P mialam urografie i wszystko ok z nerkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7mm
Czy mial ktos rozbikanie kamienie za pomoca ESWL.Napiszcie prosze jak sie czuliscie po.Podobno sam zabieg nie boli,ale co pozniej.Czy resztki rozbitego kamienia wydostajac sie powoduja kolke?Jak sie czuliscie po.Prosze odpowiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynaOsiolek
Ja miałam robiony wczoraj zabieg rozkruszania kamienia na nerce laserowo ESWL. Zabieg wyglada tak, ze 5 godzin przed zabiegiem nie mozna jesc, a jego same wykonanie trwa kilkanascie minut zalezy jakiej wielkosci jest kamien. kladziemy sie i unosimy bluzke, dostajemy kroplowke wraz z srodkiem przeciwbolowym i lezymy lekarz przyklada specjalna maszyne przez ktora leci wiąska laserowa ktora rozbija kamyk. To uczucie jakby lekkiego uderzania. Mozna tez poporsic o dodatkowe srodki przeciwbólowe. Po zakonczonym zabiegu wstajemy ubieramy buty i opuszczamy koszulke. Podchodzimy do lekarza on daje leki antybiotyk i cos jeszcze i umawia na nastepna kontrolna wizyte. Ja czułam sie dobrze bo zabiegu lecz jednak pozniej troche bol dokuczal i wystapila goraczka ale to normalne przez pierwsze dwa dni moze ona byc jezeli jest juz dluzej i cos sie dzieje to trzeba zglosic sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś na kamienie nerkowe doskonale działał GINJAL, ale teraz go nie ma na rynku. Ostatnio pojawił się GINJAL urit, może działa trochę słabiej, ale też jest dobry. Polecam. Mnie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 13
GINJAL urit świetny. Działa podobnie jak dawniej GINJAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również polecam ginjal urit , działa bakteriobójczo. Zawiera naturalne składniki. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojej kolezance pomogło na kamienie nerkowe RDEST PTASI kupuje się go w aptece można o nim przeczytać w necie od dziś sama go zaczęłam stosować bo też pojawił się u mnie kamień w nerce 9mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka123xx
cierpiałam na kamicę przez długi okres czasu. chodziłam od jednego lekarza do drugiego, niewiele pomagało, żadne ziółka ani 'cudowne' domowe sposoby. dopiero jak zaczęłam brać tabletki nefrotabs, sytuacja się zmieniła. kamienie się rozkruszyły i udało mi się je wydalić z moczem. polecam ten lek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolkaa00
hej ;) też wyczytałam gdzieś o tej kuracji z cytryn, ale jakoś mi nie spasowała. napary i nalewki też nie działały. lekarz zalecił dietę i przepisał nefrotabs - pomogło!! od czasu gdy pozbyłam się kamieni, tylko raz wydawało mi się że wystąpił u mnie nawrót choroby, ale zastosowałam wtedy jeszcze raz kurację tymi samymi tabletkami i obyło się nawet bez wizyty u lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna789
ja miałam kamień 4,5mm ale wyleczyłam się za pomocą nefrotabs, nie musiałam mieć żadnego zabiegu na całe szczęście. brrr, aż mam dreszcze jak pomyślę o zabiegu. także jestem ogrooomnie zadowolona z tych tabletek bo prędzej bym umarła niż zdecydowała się na zabieg, a tak przynajmniej nie musiałam w ogóle rozważać tej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikurilla
A co z ESWL? Ktoś słyszał o tej metodzie rozbijania kamieni? Ja czytałam wiele pozytywnych opinii więc co raz bardziej jestem skłonna się jej poddać. Jestem z Poznania więc pewnie poszłabym do Certusa, ktoś wie jak tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałem podobny problem i bardzo cierpiałem, z resztą wam chyba nie muszę tłumaczyć jak bolesna są złogi w nerkach. Od samego początku leczyłem się u pana doktora Piotra Kowalskiego http://www.gabineturologicznylodz.com.pl/ i całe szczęście, że na niego trafiłem bo dzięki temu żadna operacja nie była konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama009
ESLW to zabieg rozbijania kamieni. jest to rozbijanie kamieni na mniejsze za pomocą jakiś fal. ja takie coś słyszałam, tyle o tym wiem. moje dwie ciocie przechodziły kamicę. jedna miała ten zabieg. miała straszne bóle podczas choroby, strasznie to wspomina. ale ważne że już po. natomiast druga ciocia też miała kamicę, ale w jej przypadku obyło się bez zabiegu. stosowała tabletki. chyba te nefrotabs, tak mi się wydaje. ja podejrzewam u siebie kamicę. u lekarza jeszcze nie byłam, dopiero się wybieram... mam nadzieję że sobie to uroiłam i nie mam kamicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos kiepski ten nefrotabs,tak nieudolnie reklamowany tutaj.Na pewno tego nie kupie.Nie lubie nachalnych reklam i wciskania mi jakiegos badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na kamienie to cytryny i oliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_xxx
Witajcie sama zmagałam się jeszcze 3 msc temu z kamykiem w nerkach na szczęście udało mi się go urodzić uff (po 8 latach) ale ja nie o tym potrzebuję pomocy w wypełnieniu krótkiej ankiety do mojej pracy mgr dotyczącej żywienia przy tym schorzeniu jeśli ktoś znalazł by chwilkę czasu była bym wdzięczna za pomoc chciałam tu wstawić link do ankiety ale się nie da więc jeśli ktoś będzie chciał pomóc niech pisze tu ja się jakoś skontaktuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakamieniona73
Mam problem. Miałam mieć zabieg w Kościerzynie, ale zepsuła się maszyna. Jaki ośrodek możecie mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek_89
Mój brat był w Elblągu i jest bardzo zadowolony. Dwa kamienie udało się mu rozbić, a na ten ostatni zabieg praktycznie nie musiał czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam rozbijane kamienie w elblągu, ale niestety po dwóch latach problem znowu powrócił, nie mam juz kasy na kolejny zabieg, czekam na wizytę z NFZ, w torebce mam zestaw pierwszej pomocy w przypadku kolki, który zawsze noszę w torebce- no-spa, ketonal forte. Ostatnio na stronie apteki czerownej wyczytałam że przy problemach z kamieniami warto stosować preparaty z Żurawiną. Kupiłam Żuravit (mają najlepszą cenę) w internecie i jem sobie 30 kap. dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przez 9 dni maiłam kolki. Sama jeździłam na pogotowie - podawali mi Spasmalgan czy cos podobnego w kroplówkach - po 4 rech wizytach co 2-3 dzień przeszło. Jestem matka karmiącą więc jakieś zabójcze antybiotyki odpadały. Jadłam i piłam żurawinę oraz łykałam żuravit i 3x dziennie nospe forte i Agumentyn 1,5 tabletki co 12 h. W silnym bólu brałam pyralgine ale wtedy nie mogłam karmić. USG nic nie wykazało a ze mnie leci ciągle w raz z moczem jakieś białe paprochy. Podejrzewam że 20 sekundowe USG nic nie wykazało bo się lekarzowi nie chciało dokładnie sprawdzić. Termofor pomaga niestety tylko doraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do gościa, który miał zabieg u dr Piotra Kowalskiego http://www.gabineturologicznylodz.com.pl/ Nie było u ciebie problemów z dostaniem się do lekarza? Słyszałam, że doktor jest bardzo dobry, ale są podobno całkiem spore kolejki... To mnie troszkę zniechęca, ale słyszałam, że warto do niego czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, po co się tak męczycie? Moja żona miała kamienie i piasek, największy 8 mm. Syn jej kupił te chińskie tabletki (te tańsze ale to jest to samo), brała przez miesiąc według przepisu, po miesiącu kontrola pokazała brak kamieni i piasku - czyste nerki. Po co się męczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam, to było okropne! :( Straszny ból, ta choroba nie dawała mi spać w nocy. Leczyłam się urologicznie w http://www.conticlinic.pl/ , na szczęście pomogli mi i po jakimś czasie to wyleczyłam... To jest choroba, którą trzeba leczyć szybko, bo z tym nie da się normalnie funkcjonowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam kamienie w nerce, za duże, żeby urodzić, za małe, żebym zdecydowała się na zabieg... 2 miesiace temu zaczęłam pić wode z cytryną.. do 1,5 llitra wody wyciskam sok z 1 cytryny i piję cały dzień, co prawda zaczęłam ją pic na oczyszczenie organizmu nie przypuszczałam, że rozpuści mi kamienie ale tak sie stało, dzis miała usg kontrolne, które wykazało zero kamieni, tak więc polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, Czytam Wasze Wypowiedzi i wydaje mi się, że warto abyście zapoznali się z artykułem z linka poniżej. Pan, który go napisał ma dość pokaźną wiedzę (sam wyleczył się z raka) i na swoim blogu ma dużo fajnej wiedzy ale ja zamieszczam ten o nerkachch: http://www.zdrowietoenergia.pl/2014/10/o3-jak-oczyszczac-i-dbac-o-nerki.html#more Mam nadzieje, że się komuś przyda, bo nie chodzi tylko o zioła ale o szersze spojrzenie na problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam kamienie. W każdej miedniczce w obu nerkach. poszłam do lekarki Mongołki na ul.Polna w Warszawie. kazała dać usg i analizę z kamienia, który urodziłam wcześniej. Dała tabletki shilintong i po 3 mies wszystkie zniknęły. usg po 7 latach wykazało czyste nerki. Spróbujcie tego koniecznie. Na samo wspomnienie tego co przeszlam przy rodzeniu robi mi się słabo. Szczęśliwie to już przeszłość.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam taki problem w przeszlosci, ale na szczescie znalazlam lekarza www.urolog-gorecki.wroclaw.pl i udalo sie to pokonac, polecam szybko zglosic sie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×