Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zuza0000

fotelik 0-13kg

Polecane posty

Gość Zuza0000

Za dwa miesiące będę mamą i zastanawiam się czy niezbędny jest zakup fotelika dla dziecka 0-13kg? Jeszcze kilka lat temu nie było przecież takich fotelików. Jest to dość duży wydatek i zastanawiam się czy można go czymś zastąpić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz zamiar podróżować z dzieckiem, to fotelik jest niezbędny. Nie tylko dlatego, że tak mówią przepisy, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo maluszka. Taki fotelik posłuży Ci ok. 12 -13 miesięcy. Nasz kupiliśmy za 120 zł, więc nie było aż tak drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama101
Są tez foteliki od 0 do 36 kg ja taki mam i się świetnie sprawuje.Fotelik od 0 do 13 kg są o tyle wygodne że jest rączka i wygodnie jest przenosić malca w nim ale szybko malec z niego wyrasta.Najważniejsze żeby fotelik miał atest!Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek mieścił się niestety do takiego fotelika tylko przez 8-9 miesięcy przez to że montuje je się tyłem do kierunku jazdy, ale nie podjęła bym ryzyka przewożenia dziecka bez fotelika. Jest to wydatek ale chodzi o bezpieczeństwo naszego dziecka więc tu nie liczmy kosztów, i faktycznie nie musi być ten fotelik ładny najważniejsze aby miał atest. Na rynku jest bardzo duży wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza0000
czy wykorzystujecie go również w domu czy można go zastąpić np. gondolą od wózka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak dziewczyny pisaly, jesli podrozujesz samochdem z dzieckiem, musisz miec fotelik. Mozna go poczatkowo zamienic gondolka wyjmowana z wozka, majaca specjalne mocowanie do siedzenia (taka opcje ma np. Wozek Focus lub Premier Deltimu) - http://www.deltim.com.pl/gf150.htm. Moja kolezanka, mama rocznego synka, radzila nam, zebysmy kupili fotelik Grillo Deltimu http://www.deltim.com.pl/grillo.htm bo starcza na dluzej, niz inne foteliki - ma specjalna wkladke dla noworodkow i jest troche szerszy - pozniej wkladje sie wyjmuje, gdy dziecko jest juz wieksze, fotelik jeszcze posluzy... :) Ps. Tez zostane mama za mniej wiecej 2 miesiace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej z takiego fotelkia możesz korzystać w domu oby dziecko nie przebywało w nim cały dzień. Tak jak asieńka napisała są gondole, które mają specjalen pasy do montowania w samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to musi buć specjalnagondola, a nie taka zwykła z pierwszego lepszego wózka. Wyobraź sobie, że następuje ostre hamowanie. Wówczas dziecko trzymane pasami jest poprostu zgniatane pod siłą nacisku własnego ciała wyrzucanego podczas hamowania/zderzenia. Mnie się włosy jeżą na głowie, jak matki chcą na kolanach wozić swoje dzieci autem. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr I nie jest prawdą, że trzeba wozić dziecko tyłem do kierunku jazdy. Tak, jeśli przewożone jest na przednim siedzeniu ( i nie ma tam poduszki powietrznej). Na tylnym siedzeniu można wozić przodem do kierunku jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka niektórcyh fotelików 0-13 nie ma możliwości zamontowania inaczej niż tyłem do kierunku jazdy. Ten model maxi-cosi jaki posiadałam to można było montować tylko tyłem. Co do tej godnoli to nie wiem czy to jest dobry pomysł. Bo dziecko 5-6 miesieczne chce już widzieć i jak przewozić je na leżąco w gonodli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IzaM - dlatego pisalam, ze ta gondolka moze tylko poczatkowo zastepowac fotelik (bez ktorego w sumie i tak sie nie obejdzie - predzej czy pozniej trzeba go kupic, jesli wozi sie dziecko samochodem). Co do innych zastosowan fotelika - wiele z moich kolezanek uzywa go tez w domu, zamiast lezaczka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotelika 0-13kg NIE DA SIĘ zamontowac PRZODEM do kierunku jazdy!!! Zreszta foteliki ktore sa 0-18kg i siedzi w nich dziecko ktore wazy do 9 kg MUSI byc wozone tylem do kierunku jazdy-to dla bezpieczenstwa dziecka!!! Ja mam fotelik 0-13kg Baby Dreams kupiony rok temu za 180zł - nadal wyglada jak nowy, ma wkladke dla noworodkow. Teraz dziecko ma prawie rok (ok 9kg) i juz trzeba wymienic na wiekszy (chce kupic taki w zakresie 9-18kg bo dziecko moze wtedy w nim spac a fotelik mozna przechylic na plasko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio czytałam że dziecko powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej - nawet po roku, bo to kwestia bezpieczeństwa. Siły podczas uderzenia inaczej się rozkładają na dziecku siedzącym tyłem. No ale przepisy mamy takie, że ma tak jeździć tylko w pierwszym foteliku. Ale fotelik musi być bezwzględnie. Bałabym się jechać z dzieckiem na rękach, nawet do karmienia dziecka w podróży trzeba się zatrzymać, nie można tego robić na rękach. Co do długości przebywania dziecka w takim pierwszym foteliku - fizjoterapeuci mówią, że dziecko nie powinno w nim przebywać dłużej niż 2 godziny dziennie (ze względu na kręgosłup - małe dziecko, które jeszcze nie siedzi powinno przede wszystkim leżeć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×