Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grey

MIESO MIELONY - WASZE PRZEPISY

Polecane posty

Te paluszki z mielonego to cziwapcziczi.Bóg raczy wiedzieć jak się to pisze.I jak się robi też nie wiem,raz kupiłam w intermarche gotowe na grill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terra est rotunda
no to mam problem z obiadem na jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z mielonym zrobić można np. papryke faszerowaną, kotlety szpinakowe (moje ulubione http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01d0b880fb6914e7.html), kotlety tzw. Francuskie - z dodatkiem pasztetu do miesa mielonego) 40dag mięsa mielonego 2 czubate łyżki miękkiego pasztetu (ok. 5dag) 5 dag startego sera żółtego 1 jajko Sól, pieprz Olej do smażenia Tarta bułka do panierowania Połączyć mięso, pasztet, ser i jajko, doprawić, formować kotlety, panierować, smażyć na rozgrzanym oleju. Masa jest bardziej lepka niż przy tradycyjnych mielonych (nie dodaje się czerstwej/tartej bułki), ale myślę, że można od czasu do czasu coś takiego przygotować na obiad, bo smak potrawy jest oryginalny. kotlety mielone z pieczarkami (do mieska dodać podsmażone pokrojone w kostkę pieczarki z cebulką) różnego rodzaju pieczenie np. taką 1 kg mięsa mielonego (ja użyłam pół kg drobiowego i pół kg wieprzowo-wołowego) półcentymetrowy plaster szynki lub ze dwa grubsze plasterki kiełbasy szerokiej - nie za dużo 2 jajka 100ml śmietany gęstej (pół opakowania) sól, pieprz, łyzka posiekanej natki pietruszki łyżka oleju Szynkę/kiełbasę pokroić w kostkę, dodać do mięsa mielonego, wrzucić natkę, jajka, śmietanę, doprawić solą i pieprzem, wymieszać. Masa nie będzie gęsta jak na kotlety mielone i tak ma być. Formę keksową posmarować olejem, wypełnić mięskiem (ale nie maksymalnie, niech trochę miejsca zostanie), piec w 200 stopniach Celsjusza około 1,5godziny. Podczas pieczenia będzie się wydzielał sosik, ale mięsko zmaleje (nie ma w nim bułki tartej czy czerstwej), więc nie jest potrzebna dużo większa forma. Dobre na ciepło, pyszne na zimno do chlebka, jak zastygnie. lazanie z mieśem mielonym..... Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy, to napiszę po południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukasz prezentu:)
a ja robie pulpety wielkosci orzecha wloskieo:doprawione rubomielonym-pieprzem i sola, gałka m. obsmazam i sos z zielonego pieprzu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co zrobić z resztą mięsa mielonego z http://www.kiszeczka.pl/ która została mi z poprzedniego obiadu? kupiłam za dużo, odłożyłam, a teraz nie wiem, co z tym zrobić.... pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×