Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hommi

Czy moge już dać mleko krowie???

Polecane posty

Liczę na Wasze rady. Mój małpiszon ma 8 miesięcy i muszę skonczyćkarmić bo biorę silny antybiotyk. Na ten czas chciałabym podawać małej mleko krowie. Tylko ilu procentowe i jak często?? Może 50:50 z wodą? Piszta! Bo nie wiem jak to robić.Nie za wcześnie na mleko krowie? :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej takie pytanie zadać pediatrze opiekującym się Twoim \"małpiszonkiem\" ;) Nie wiem czy to dobry pomysł podawać krowie mleko. Ale jeśli dziecko nie ma alergii, to czemu nie? Zapytałabym jednak lekarza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o Twoje dziecko, nie o jakiegoś psa. Kobito, spytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko modyfikane najlepiej
na mleko krowie jeszcze za wczesnie, zreszta zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to, że kazdy pediattra mówi inaczej. jeden powiedział, ze mieszanki dla niemowląt, a drugi powiedział, że nie ma sprawy,skoro je serki bakusie ite inne, to można dać mleko krowie.ZGŁUPIAŁAM! A mój małpiszonek to córcia Paula :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hommi ja tez mam Paule
:) czy ludzie nie myla jej z Paulinka? bo u nas zawsze sa zdziwieni bo mysla, ze Paula to zdrobnienie od Paulinka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .--------......
nie szkodzi że je bakusie, tam mleko jest przetworzone. Krowiego nie powinno się podawać do skońćzenia 3 go roku życia. Kup modyfikowane. Dlaczego nad tym się nie zastanawiałaś? Dlaczego matki na siłę chcą karmić dziecko wszystkim co im w ręce wpadnie????????!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli sie zdecydujesz
podawać krowie mleko rób to po 1 łyżce - i sprawdź reakcję małej, potem stoponiowo zwiekszaj dawkę. Moja siostra przeszła na mleko krowie za szybko ( od razu podała całą butelkę) i teraz sie męczy z dzieciakiem totalnie uczulonym na produkty mleczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .--------......
Dlaczego mleko krowie jest nieodpowiednie dla Twojego dziecka? Mleko krowie zawiera: zbyt wysoki poziom białka i sodu - nadmiar tych składników obciąża nerki dziecka wyłącznie tłuszcz zwierzęcy, który nie pokrywa zapotrzebowania dziecka na nienasycone kwasy tłuszczowe zbyt niski poziom żelaza zbyt niski poziom wit. A, D, E, i C niezbędnych do prawidłowego rozwoju organizmu Ponadto w mleku krowim nie jest kontrolowany poziom metali ciężkich i pestycydów, hormonów i antybiotyków pod kątem norm dopuszczalnych dla niemowląt. Składniki odżywcze Mleko modyfikowane Mleko krowie Białko Skład i ilość białka jest dostosowana do potrzeb dziecka. Za dużo! Tłuszcz Zawiera tłuszcz roślinny - źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawiera tylko tłuszcz zwierzęcy! Witamina A Jest wzbogacone w witaminę A w ilości dostosowanej do potrzeb dziecka. Za mało! Witamina D3 Jest wzbogacone w witaminę D3 w ilości dostosowanej do potrzeb dziecka. Za mało! Żelazo Jest wzbogacone w żelazo oraz witaminę C, która ułatwia jego wchłanianie. Za mało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no pewnie
że możesz. może najpierw na początku daj jej mieszankę pół na pół, jeżeli nie będzie ujemnej reakcji,jeżeli nie jest uczulona na białko krowie...to będzie ok.A wtedy zwiększysz dawkę, zresztą sama zobaczysz.Ja swoje dzieci karmiłam na takim własnie mleku i wyrośli z nich chłopy jak dęby. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hommi ..jestes wyjatkowo nie rozsądna ..Bierzesz antybiotyk wiec zanim zaczelas brac to trzeba bylo sie spytac pediatry co z karmieniem dziecka ..? To dobrze ze chcesz na ten czas przerwac karmienie piersia ..ale wymyslilas najgorsza opceje typu \"mleko krowie\'.. Wstap do przychodni ..niech lekarz ci podpowie ..bo do uwag a forum nie musisz miec 100% procentowego zaufania. Powinnas przejsc na mieszanke zmodifikowana .. O mleku krowim ..zapomnij jeszcze na dlugo jesli nie chcesz zeby dziecko dostalo alergii..biegunki , a nawet bardzo groznej \"skazy bialkowej\" ! Jesli nie wiesz jakie mleko kupic albo nie mozesz sie skontaktowac z lekarzem ..to kup HUMANE lub ..Nutricia ..te firmy od zawsze byly sprawdzone . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drika
Ja podawałam mleko krowie z kartonika synowi jak miał 9 miesięcy, teraz ma 5 lat i zdrów jak ryba, a raczej wielki rekin;) Nic mu nie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .--------......
To że niektóre z Was dawały to nie znaczy że to jest dobre. Jakby powstał topik "kto skakał na główkę do kaluży" i ludzie by się wpisywali to też uznałybyście że skoro tyle ludzi to ja też??????!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.--------...... myślę że zbyt nerwowo reagujesz. Są dzieci, które dostają to mleczko i nic się nie dzieje.W rezultacie przed chwilką poszłam do sklepu i kupiłam NAN2. Bo już nawet pediatra nie jest godzien zaufania.Pozdrawiam Was wszystkich i dziekuję za wypowiedzi. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze jeszce za wczesnie na mleko krowie, nawet jesli od razu nie idac alergii, moze cos sie pozniej okazac---milm problem skazy bialkowej niemowlecej z corkaa niestety... radze ostroznei, a sa przeciez mleka modyfikowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj synek
moj synek zaczal pic mleko krowie jak skonczyl 9 miesiecy i nic mu nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bledne kolo
po pierwsze mleko krowie jest dla cielakow a nie dla ludzi dlaczego ciele pije mleko od matki jakis okres bo pozniej juz go nie potrzebuje ,tak samo dziecko powinno pic mleko matczyne przez dostateczny okres gdzie sa przekazywane przeciwciala pozniej nie ma takiej potrzeby picia mleka tylko ludzie sie nauczyli picie jego dzieci nie powinne pic mleka dluzej niz 3 lub 4 lata a dlaczego to poszukajcie informacji na ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, ze jest o wiele za wcześniej na mleko krowie niestety. Jest świetna książka, która przedstawia schemat żywienia niemowląt oraz odpowiada na nurtujące pytania. Produkt dostępny jest na CoZaCena – www.cozacena.pl w niskiej cenie. Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×