Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niedoszła mamusia

W jakim wieku obudził się Wasz instynkt macierzyński kobietki??...

Polecane posty

Gość niedoszła mamusia

Powiedzcie proszę,jak to u Was bylo...?Ja mam 28 latek i dopiero zaczynam odczuwać chęć urodzenia dzidzi:):):) Czy to pózno czy to teraz taka norma wiekowa?:) Bardzo mnie to interesuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachaaa
moim zdaniem to calkiem normalny wiek, ja mam 29 lat i jestem w pierwszej ciazy i dopoki w nia nie zaszlam to tak do konca tez nie bylam przekonana czy to juz :) teraz jestem i sie bardzo ciesze, ale wcale nie zaluje ze to nie bylo wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka
J a chciałam miec dziecko... od dziecka. Tak, to nie pomylka, miałam taki instynkt ze jako 8-10 letnia dziewczynka wozilam i zabawiałam cudze dzieci po sąsiedzku. Juz miałam 16 lat i dalej "chowałam " maluchy.Moja mama tez tak miała, dzisiaj MAM 2 swoich i bardzo je kocham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 26 i już nie umiem wytrzymać, zazdroszce każdej która już ma dzieciątko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoszła mamusia
:):):) teraz faktycznie opóźnił się wiek, w którym rodzi się dzieci....u mnie ta potrzeba się dopiero rodzi...czuję to:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoszła mamusia
powiedzcie coś jeszcze:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWKA26
JA JAK MIAŁAAM JUZ 21 LAT CHCIAŁAM MIEC DZIDZIE:)ZAWSZE BARDZO KOCHAŁAM DZIECI:)NO ALE PIERWSZE DZIECKO DOPIERO URODZIŁAM W WIEKU 26 LAT MOJ MALEC MA TERAZ 3 MIESACE I JEST NAJUKOCHANSZYM NASZYM SKARBEM NA SWIECIE:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Psycholożka
Nie ma reguły. To, że w podręcznikach psychologicznych autorzy piszą o jakiś przedziałach wiekowych, kiedy kobieta dojrzewa do macierzyństwa itd., jest niewiele warte. Z doświadczenia wiem, że istnieje wiele czynników, które mają wpływ na pojawienie się tego instynktu. U niektórych kobiet rodzi się bardzo późno, czasem za późno lub wcale. istnieje też grupa nastolatek, która pragnie dziecka bardzo wcześnie, czasem za wcześnie, marząc tylko o tym i zaniedbując naukę, rozwój osobisty itp. Dla większości następuje to samoistnie - wyjście za mąż, po niedługim czasie pragnienie urodzenia "owocu miłości". Ogromną grupę stanowią też kobiety, u których instynkt rodzi się dopiero na początku ciąży (często niespodziewanej, ale to nie jest istotne), kiedy zrozumieją swój stan, ujrzą maleństwo podczas badania USG, poczują pierwsze ruchy dziecka w brzuchu itd. No wreszcie, są kobiety, które instynkt macierzyński zaczynają odczuwać dopiero po narodzinach swego dziecka. Nie ma więc - jak widzisz - żadnej reguły. Są za to pewne czynniki, które mogą warunkować to, kiedy i czy w ogóle pojawia się instynkt macierzyński. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza100
ja mam 25 lat ibardzo chciałabym mieć już dziecko, ale muszę jeszcze poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realizująca idealistka
A jest taka możliwość, że instynkt macierzyński nigdy się nie obudzi?? Mam koleżanką, która ma 38 lat a dzieci jak nie lubiła tak nie lubi, mimo że ma kochającego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko chyba zaczęło się od snów :) Mogłam mieć jakieś 20 lat i \"świadomie\" dzieci - a szczególnie niemowlęta raczej mnie odstręczały. No, ale - parę razy śniło mi się, że mam dziecko, takie może 3-letnie, czasem trochę starsze i każdy z tych snów był jakiś taki ciepły :) Teraz mam 24 lata i za 3 tygodnie termin porodu :) Nie czuję może jakiejś wszechogarniającej zaśliniającej słodyczy ;) ale na pewno hmm... to jest jakby bardziej instynkt... ojcowski? Wyobrażam sobie, że jest przecież tyle do pokazania, nauczenia, tyle nowych zabaw do wymyślenia... Niemowlęctwo specjalnie mnie nie zachwyca :) ale wiem, że kiedyś mała troszkę dorośnie i wtedy już na pewno odnajdę się w roli mamy. Rozczula mnie bardziej to, że może kiedyś popatrzy na mnie i zapyta ile żyje motyl, albo dlaczego bańki mydlane są okrągłe, że zrobimy latawca... a mniej to że będzie na początku miało małe stópki, rączki i skłonność do ślinienia oraz produkcji brudnych pieluch ;) No i nie sądzę, żebym nadużywała wkrótce cio, nio i jakiś tam dziwnych wyrazów dźwiękonaśladowczych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam 22 lata jak urodzilam synka, teraz chce drugie ( mam 24 lata). Stwierdziłam ze praca moze jeszcze poczekac, kariera zawodowa nie ucieknie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczelam to czuc jak...zaszlam w ciaze... mialam wtedy 21 ponad lat, dzis tez mam 24 latai tez marze o nastepnym ;-) brednie-------> chyba jestes moja ziomalka, hehehe, pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie obudził się jak miałam 17 lat teraz mam wspaniałego synka -pierwszoklasistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko
a u mnie jak urodziłam ,26 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirrikirri
a czy on zawsze sie budzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoszła mamusia
witam ponownie:):):) też myślę,że nie powinno się wyznaczać w tej kwestii jakiejś normy wiekowej....ale powiem szczerze,że też często martwiłam się...że się u mnie "nie obudzi" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jumi28
jak zaszlam w ciaze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 23 lata
ale zaczęło się chyba z rok temu i od tego czasu widząc kobiety w ciąży lub z dziecmi baaardzo im zazdroszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×