Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zła_baba

Jakim prawem lekarz może odmówić cc?!?!

Polecane posty

Gość zła_baba

Dla mnie to nienormalne!! Nie ma nic wspólnego z moralnością (jak tlumaczą lekarze!!) Chodzi tu głównie o kase. Bo skoro można sobie robić plastykę pochwy.. inne operacje plastyczne.. skoro to moje ciało.. to czemu nie mogę sama zadecydowac o tym, że chcę mieć cesarkę?? W klinikach prywatnych wszystko jest ok... Nie przeprowadzanoby cc jeśli byłoby to tak drastycznie niebezpieczne!! Kasa Kasa i jeszcze raz kasa.. Koniec ery wznoszenia na piedestał męczennic!! poród może być przyjemny!!! a nie kojarzony z cierpieniem!! cholercia nie trafilam i napisalam na erotycznych niechcacy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie mogę
cc to przyjemno poród? Chyba na głowę upadłaś. Idź do psychiatry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zła_baba
sama idz do psychiatry!! dla mnie byl przyjemny.. to sprawa indywidualna.. i dlatego kazda kobieta sama powinna wybrac jak bedzie rodzic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zając w berecie
Moze odmówić, jeśli brak wskazań medycznych, a lekarz jest uczciwy. To, że w prywatnych klinikach tną jak leci, nie ma się co dziwić, za taką kosę, każdy by ciął. Wszystko ma swoje wady i zalety i naturalny poród i cesarka i to tak dla matki jak i dziecka. O skandalu możesz krzyczeć, jesli masz przeciwwskazania do porodu naturalnego, a lekarz czeka na łapówkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zła_baba
a poza tym nie obrazaj mnie! ja mowie cos normalnie.. nikogo nie obrazajac..a jak nie potrafisz sie normalnie wypowiedziec to lepiej nic nie mow!bo pokazujesz swoj poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka29
Tak, zła-babo, kasa, kasa i jeszcze raz kasa. W prywatnych klinikach zrobią wszystko, nawet to, co niesie ryzyko powikłań, bo co ich to obchodzi, skoro dostają kasę?!?! A cc nie należy do przyjemności, uwierz mi, rodziłam pierwsze dziecko naturalnie (owszem, w bólach, ale po 2 dniach doszłam do siebie!), drugie przez cc - koszmar! - niby taka zadowolona na początku, ale gdy znieczulenie przestało działać..., leżałam przez ponad tydzień w szpitalu nie mogąc się ruszać (a musiałam zmuszać się powoli do chodzenia), na samą myśl, ciarki mnie przecghodzą, brrr. Oczywiście, są wyjątki od tej reguły. Ale generalnie każdy lekarz wie, że CC powinno się wykonywać tylko wtedy, gdy istnieje taka konieczność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wskazanie med
wskazanie medyczne moze byc takie ze nie chce miec potem robionej plastyki pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zając w berecie
A kto Ci powiedział, że zawsze po naturalnym porodzie czeka Cię plastyka pochwy? Na forum nastraszyli? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CC to operacja. Kobietom wydaje się, że po cc nie rozejdzie im się cipka i ich seks będzie lepszy od tych co rodziły naturalnie, a to g... prawda. Rodzisz, nie rodzisz bez różnicy. Chyba, ze będziesz jedną z nielicznych z powikłaniami. Ale po cc ryzyko tych powikłań i ich rozmiar jest znacznie większy. No i blizna. No i najważniejsze - dziecko, dla niego to niezbyt dobre. Więc nie dziwie sie lekarzowi. Masz rację co do tego, że to Twoje ciało i masz prawo robić z nim co chcesz. Niestety wtedy trzeba płacić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zła_baba
ale kazdy czlowiek sam wie co dla niego najlepsze. kobiety po cesarkach zyja.. i ja jestem zywym dowodem na to ze maja sie dobrze( sa oczywiscie wyjatki) moja kolezanka chce cesarke.. byla u lekarza.. odmowil..tzn ze taka pani ma sie modlic o wskazania do cesarki?! ja tego nie rozumiem poprostu.. moje cialo ja decyduje! a to ze w klinikach prywatnych robia cesarke swiadczy dla mnie bardziej o postepie.. o kase to chodzi lekarzom z panstwowych szpitali.. kaza sie prosic... a potem podaja piekna sumke.. w klinikach prywatnych stawiaja nie tylko na to zeby urodzic.. stawiaja na warunki rodzenia.. za kase nie traktuja kobiety jak kawal miecha.. rbia cesarke.. doskonale wiedza ze na ten zabieg decyduja sie kobiety ktore chca uniknac bolu.. oraz ktorym zalezy na tym by w procesie porodu nie doszlo do rozciagniecia pochwy( potocznie mowiac).. blizny nie widac.. pochwa jak przed porodem.. w klinikach prywatnych za kase licza sie z czlowiekiem.. licza sie z tym ze kobieta to nie maszynka do rodzenia.. traktuja ja tak jak ona sobie tego zyczy.. a w panstwowym robia cuda niewidy.. i i tak cesarke zrobia za kase..!!! choc spotkalam sie z przypadkiem ze lekarz po otrzymaniu naleznej sumki zrobil dziewczynie blizne przez caly brzuch!! w prywatnej klinice by do tego nie doszlo!! dziadoctwo i zacofanie w tej polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulka25--
jak to widać że rodziłaś naturalnie ! i że Twoja pochwa chyba troszkę sie rozklapciała!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fakt w państwowych szpitalach jesteś tylko jedną z wielu i niestety rodzące traktują jak śmieci. Mojej koleżance, gdy krzyknęła przy porodzie powiedział lekarz: \"po co dupy dawałaś\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zając w berecie
Mniej więcej z tych powodów, że takie mogą być skutki : W krajach, o najniższym odsetku umieralności okołoporodowej odsetek cesarskich cięć wynosi mniej niż 10%. W żadnym rejonie geograficznym odsetek cięć cesarskich nie powinien przekraczać 10 - 15 %. Brak jest dowodów na konieczność wykonania cesarskiego cięcia po wcześniejszym poprzecznym cięciu w dolnym odcinku brzucha. Poród powinien odbywać się drogą naturalną, o ile możliwe jest udzielenie - w razie potrzeby - natychmiastowej pomocy chirurgicznej". (13. i 14. pkt. zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia "Poród nie jest chorobą"). Co powinnaś wiedzieć o cesarskim cięciu? Jest to operacja mająca na celu wydobycie dziecka z brzucha matki. Na całym świecie lawinowo wzrasta odsetek cesarskich cięć wykonanych bez powodów medycznych, mimo iż cesarskie cięcie niesie za sobą od dwóch do czterech razy większe ryzyko śmierci matki niż poród drogami natury. W Polsce odsetek cięć cesarskich wynosi około 20%. Mity i obiegowe opinie związane z cesarskim cięciem: # "Nowoczesna kobieta ma prawo rodzić szybko i bez bólu." # "Cesarskie cięcie jest dla dziecka najbezpieczniejszym sposobem przyjścia na świat." # "Jeśli kobieta urodziła poprzednie dziecko przez cesarskie cięcie, następny poród musi odbyć się w taki sam sposób." # "Dzięki cesarskim cięciom zmniejsza się śmiertelność okołoporodowa." Nauka nie potwierdza tych opinii, a w niektórych przypadkach badania wskazują na coś wręcz przeciwnego. Jakie mogą być skutki cesarskiego cięcia? * Większe ryzyko krwotoku i infekcji u matki. * Dłuższa rekonwalescencja po porodzie. * Większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów oddechowych i żółtaczki u dziecka. * Większe ryzyko depresji poporodowej u matki. * Problemy z rozpoczęciem karmienia piersią. Informacje pochodzą ze strony Fundacji Rodzić po Ludzku: http://www.rodzicpoludzku.pl/wiesz/cesarskie_ciecie.html Przypuszczam więc, że są wiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zła_babaa
jakby mi tak lekarz krzyknal to nie wiedzialabym czy plakac czy zawolac meza zeby sku&*^(%^%syna udusil!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos mi rabnał nika zla baba
co mi tu o skutkach piszesz!?! ja mam google i wyszukac potrafie..i wiele o tym czytalam.. ale potrafie tez wyciagnac wniioski z tego co czytam a nie tylko wkleic wyszukany tekst:P i chyba najwazniejsze ze mam jakies doswiadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a strona rodzic po ludzku
to jest chyba strona Ligi Polskich Rodzin albo innych fanatyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nożesz
ale złababa wie co to cesarka, bo ją miała!!! ona się tylko pytan, dlaczego lekarze odmawiają!!! a jeżeli już odmawiają, to niech podadzą pacjentce racjonalne powody i starają sie ja przekonac do porodu naturalnego, a nie zasłaniac się "przekonaniami" czy traktowac pacjenta jako bezmózgi oboetk, któremu wystarczy odp. "nie bo nie, i tyle" :o potrzebny jest przede wszytskim dialog, a nie instrumentalne traktowanie człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zając w berecie
Podobnie jak Światowa Organizacja Zdrowia. Fanatyk katolicki na fanatyku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm____________
cc powinno sie robić ze względów medycznych (tak słyszałam). Jest to operacja, a jak każda operacja niesie za sobą duze ryzyko powikłań. Osobiście uważam jednak, ze każda kobieta powinna mieć wybór. W moim szpitalu jest akcja - rodzić bez bólu - nie znaczy to, ze cc jest wykonywane na prośbe pacjentki, po prostu za darmo jest znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zając w berecie
Chyba już pisałam, dlaczego odmawiają a dlaczego prywatnie robią? ani mi się śni kogoś od cc na życzenie odwodzić, samochód nowy chcę kupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwww
BO TO JEST OPERACJA - ten argument powinien wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna piekna
tak tak cesarka jest fu.. a ciekawe czy milo wam bylo po nacieciu krocza jak miedzy nogami mialyscie ... boze sama nie wiem jak to nazwac. Wszystko jest niezdrowe ludzie! Wezmy jednak pod uwage ze przy porodzie naturalnym nie wyszystko jest super.. mojej siostrze przy parciu wylazly takie hemoroidy ze 4 lata po porodzie ( mimo zalozenia gumek) nie moze dojsc do ladu z tylkiem. Ze mna moze az tak zle nie bylo(choc hemoroidy po urodzeniu wylazly bardziej).. ale np jesli chodzi o sex to jest zdecydowanie gorzej. I co mam zrobic? Nie zabije sie. Ale gdyby moj lekarz zgodzil sie na cesarke z pewnoscia czulabym sie teraz lepiej i nie miala kompleksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo to operacja
to w takim razie powinni zakazac wszystkich operacji plastycznych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwww
słuchaj chcesz płaćić to idz di prywaciarza nawet na Twoje zyczenie może Ci odbyt zaszyć. jeśli nie ma wskazań to nie ma co nareżać ani matki ani dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nożesz
a nacinacie czy zszywanie krocza to nie jest operacja? w takim razie lekarze nie powinni się zgadzac tez na znieczulenie przy porodzie, bo to tez ingerencja w "siły natury"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwww
zszywanie krocza to konieczność.... a cc to rozwalenie powłok brzusznych. czyli jak mam sadło na brzuchu to czemu nie biore noża i sobie tego nie wycinam????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak masz sadlo to sobie to
wyssywasz i to sie nazwya liposukcja i wykonuje sie to w szpitalach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nożesz
i do tego na zyczenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nożesz
a poza tym, dlaczego tak sie rzucacie, wy przeciwniczki cc? w końcu tu nie chodzi o to, żeby każdego zmuszać do cc, ale o to, żeby każda kobieta miała wybór wolny, nieuzależniony od stanu portfela. jak wy nie chcecie cc, to nikt was do tego zmuszać nie będzie. nie wasze brzuchy będa rozcinane, nie wasze dzieci będa się w ten sposób rodzić :o żyj i daj żyć innym, czy wszyscy musza być mierzeni jedna miarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego bo sa zazdrosne
same nie maja odwagi a zazdroszcza tym ktore troche sie przemecza a potem maja normalnie wygladajace i funkcjonalne muszelki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×