Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

JUŻ DAWNO TYLKO DRUKUJĘ PRZEPISY I POSTANOWIŁAM W KOŃCU ŻE COŚ DORZUCĘ OD SIEBIE GOLONKI W KAPUŚCIE 2 SZT. SUROWEJ GOLONKI 1/2 KG KISZONEJ KAPUSTY 1/2 CEBULI ZĄBEK CZOSNKU 3 ŁYŻKI SMALCU SÓL PIEPRZ LIŚĆ LAUROWY ZIELE ANGIELSKIE 1/2 KMINKU GOLONKI OBSMAŻYC NA SMALCU ZE WSZYSTKICH STRON NA RUMIANO. CEBULĘ POKROIĆ W KOSTKĘ I ZESZKLIĆ .DODAĆ DO GOLONEK, DODAĆ TEŻ CZOSNEK,POSZATKOWANĄ KAPUSTĘ I PRZYPRAWIĆ SOLĄ, PIEPRZEM, KMINKIEM,DODAĆ ZIELE I LIŚCIE. DUSIMY WSZYSTKO RAZEM PRZEZ 2 GODZ. POD PRZYKRYCIEM AŻ MIĘSO BĘDZIE MIĘKKIE W CZASIE DUSZENIA PODLEWAMY CO JAKIŚ CZAS WODĄ I OD CZASU DO CZASU MIESZAMY GOLONKI PODAJEMY Z CHLEBEM LUB ZIEMNIAKAMI W TAKI SAM SPOSÓB MOŻNA PRZYGOTOWAĆ TEŻ ŻEBERKA WIEPRZOWE JA ZAWSZE WYJADAM KAPUSTĘ (DLATEGO DODAJĘ WIĘCEJ NIŻ W PRZEPISIE) A MÓJ MĄŻ GOLONKA SMACZNEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sagga
Zakalec na palec wyszedł mi z przepisu na jabłecznik z budyniem . Może za duzo jabłek dałam (6 małych ) . Spód byłmokry i sam zakalec ale góra jadalna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki przepis na jabłecznik Jabłecznik z masą budyniową ciasto kruche 1/2 kg mąki 2 jajka 1 margaryna 1 szkl.cukru pudru 1 łyżka prosz.do piecz. cukier wanilinowy budyń 2 budynie śmietankowe 1 litr mleka duża łyżka mąki ziemniaczanej 11/2 kg jabłek ciasto wyrobić podzielić na dwie częsci. Jedną częścć zamrozić, drugą rozwałkować i przenieśc na blachę . na to położyć plastry jabłek. następnie wylać budyń gorący. na to zetrzeć na tartcce drugą część ciasta Piec ponad jedną godzinę. Jabłek nie słodzić. Ciasto wyjąć z blachy dopiero po ostudzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sagga
Vektra - a ten Twój przepis to sprawdzałaś ? Bo jest podobny do poprzedniego . Drugiego zakalcą moja rodzina by nie zniosła . Może coś źle robiłam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja podam przepis na szybki i smaczny obiad - makaron w sosie serowym z papryką: - makaron lubella pełne ziarno (1/2 opakowania) - średnia zielona papryka - rama creme fine do gotowania - mała cebulka - 6 plasterków żółtego sera zwykłego i 6 wędzonego cebulkę należy pokroić w kostkę i lekko podsmażyć (1-2 minutki), dołożyć paprykę pokrojoną w drobną kostkę, smażyć ok 2-3 minuty (jeżeli ktoś woli bardziej miękką paprykę, to można dłużej), zalewamy to ramą i dodajemy ser pokrojony w kostę, dalej trzymamy na patelni na małym ogniu aż ser się roztopi, praktycznie cały czas trzeba mieszać. Po rozpuszczeniu sera doprawić odrobinką soli i pieprzu, polać wcześniej ugotowany makaron i gotowe :) palce lizać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może jeszcze podam przepis na pyszny i bardzo łatwy w wykonaiu sernik: - 1 kg sera (półtłusty lub śmietankowy) - mąka ziemniaczana - 8 jajek - cukier waniliowy - kostka masła (200g) - 300 g cukru ser można zmielić jeżeli ktoś dysponuje maszynką do mięsa, jeżeli nie to wystarczy mikser, czyli tak wrzucamy do miski ser, dodajemy 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 8 żółtek, cukier, cukier waniliowy i roztopione wcześniej i ostudzone masło - wszystko miksujemy kilka minut aż powstanie jednolita masa. Białka ubić osobno na sztywną pianę i dodać do reszty składników (małe obroty miksera). Blachę wyłożyć papierem pergaminowym, wylać ciasto i piec ok. 45 m w temperaturze 170 stopni (piekarnik elektryczny góra i dół). Do ciasta nie dodaje się proszku do pieczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej markotka
smakuje ci to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś go robiłam i smakował wszystkim. W sobotę też go muszę zrobić bo mi ślinka już cieknie. Ja nie mam talentu do pieczenia, ale zawsze mi wychodził. Dzisiaj zrobiłam likier z przepisu A*N*U*L*K*I ze strony 42 będę miała co popijać wieczorkami, pyszny. Dzięki A*N*U*L*K*A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
Do Vectry78 , tych jabłek do jabłecznika to myślę, że ma być 1,5 kg., a nie 11,5 kg.? Po prostu chyba za dużo jedynek się wdusiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jjjjjjjjjjjjjja
INDYJSKA potrawa ugotowac ryz ( najlepiej zolty) dodac swierza papryke , cebulke oczywiscie przysmarzona razem z kawalkami kurczaka( filety) do tego przyprawy .Oczywiscie ostre albo tylko do smaku. dokladnie wymieszac, a na koniec robimy jajecznice i jak juz jest scieta dodajemy do tego ,oczywiscie minimum 5 jajek, bardzo dobre. polecam na kolacyjke z wytrawnym winkiem . talerz ozdobic papryka, dookola.a potrawe na srodek;)) smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sagga
A ja tam widze w przepisie Vectry półtora kilograma jabłek . Aagunia jest dzisiaj chyba niewyspana . 1 1/2 kg to też wydaje mi się dużo , bo jak odparuje sok jak jabłka są przykryte budyniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, miało być więcej tych jedynek, a więc 1-1 1/2kg. to znaczy 1-1.5kg od jednego kg do półtora kg to będzie ok 7-8 szt jabłek na blachę to chyba nie będzie za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JABŁECZNIK EWY WACHOWICZ 1 kg jabłek ½ szklanki cukru 1 łyżeczka zmielonego cynamonu ciasto: 3 szklanki mąki szczypta soli 1 kostka masła (200 g) 6 łyżek wody 1 jajko Mąkę przesiać, posolić. Dodać masło, wysiekać (całość powinna przypominać bułkę tartą). Wybić jajko, wlać wodę, wyrobić ciasto. Zawinąć w folię spożywczą, chłodzić w lodówce ½ godziny. 2/3 ciasta cienko rozwałkować, ciastem wyłożyć tortownicę (20-23 cm) lub płytką formę na placek (wysmarowaną masłem i wysypaną bułką tartą). Jabłka obrać, pozbawić gniazd nasiennych, pokroić na ćwiartki, poszatkować na szatkownicy. Wymieszać z cukrem i cynamonem, wyłożyć na ciasto. Pozostałą część ciasta rozwałkować i taką „pokrywkę” nałożyć na ciasto z jabłkami. Brzegi skleić, w razie potrzeby przyciąć. Całość polukrować jajkiem. Na wierzchu wykonać 1-2 nacięcia. Placek można udekorować „listkami” z ciasta lub ciastem o innych kształtach (wyciąć, np. przy pomocy foremek, i ułożyć na brzegu placka). Piec 20 minut w temperaturze 200 st. C. Następnie zmniejszyć temperaturę do 180 st. C i piec 30 minut, aż ciasto lekko się zrumieni. Placek podawać na zimno lub na ciepło, posypany cukrem pudrem, z lodami waniliowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja dodam cosik od siebie:) paczki w tlusty czwartek moje corki namowily mnie abym zrobila paczki wiec ambitnie wzielam sie do roboty ..myslalam ze szalu dostane drozdze maka ..strasznie pracochlonne i oczywiscie paczusie mi nie wyszly ..porazka no ale nie dalam za wygrana i zadzwonilam do babci ktora dala mi swietny przepis na paczusie przepis; 1serek homogenizowany wanilioy 1,5 szklanki maki 3jaja 1lyzeczka proszku do pieczenia cukier puder skladniki wszystkie mieszamy oczywiscie bez cukru pudru..rozgrzewamy olej i na malea lyzeczke nakladamy ciasto i wkladamy do tego oleju poczusie beda mialy rozne ksztalty moja corcia mowi ze to potworki...smazymy na kolor zlocisty na koniec posypujemy cukrem pudrem paczki palce lizac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345567656
POLĘDWICZKI WIEPRZOWE W SOSIE ŻURAWINOWYM Do oliwy i czerwonego wina dodajemy dużo słodkiej, mielonej papryki. Sporo czarnego pieprzu, sól i kilka posiekanych ząbków czosnku. ziele angielskie oraz liście laurowe. Całość dokładnie mieszamy i nacieramy polędwiczki. odstawiamy na całą noc. Następnego dnia wrzucamy na bardo gorący tłuszcz o obsmażamy z obu stron, potem przekładamy do piekarnika, Przygotowujemy sos żurawinowy rozgrzewamy w rondelku masło i dodajemy żurawiny. Następnie dolewamy czerwone, wytrawne wino. Całość zagotowujemy Doprawiajmy cytryna i cukierem. Do polędwiczek i sosu możemy podać surówkę z marchewki o smaku pomarańczowym. Marchewkę trzemy na tarce o grubych oczkach. Posypujemy cukrem, wciskamy sok z cytryny i pomarańczy. Całość dokładnie mieszamy i odstawiamy na tak długo, aby marchewka „wypiła” soki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
Podaję przepis na placek, dobry, a niedrogi . 1 szkl. kwaśnej śmietany (ewentualnie maślanki), pół szklanki oleju, 2 jaja, 3/4 szkl. cukru, 2 i 1/2 szkl. mąki tortowej, 3 łyżeczki proszku do pieczenia, cukier waniliowy, jakieś owoce . Składniki wymieszać łyżką,wylać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, ułożyć na to owoce, posypac kruszonką, piec ok.1 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
I jeszcze przepis na babkę, który dostałam od mojej teściowej. Babka ta długo zachowuje świeżość. 6 jaj, 1 szkl. mąki ziemniaczanej, 1 szkl. mąki pszennej, 250. g. margaryny, 6 łyżek oleju, 2 łyżki octu, 1 i 1/4 szkl. cukru, 3 łyżeczki proszku do pieczenia. Żółtka oddzielić od białek, cukier z margaryną utrzeć, połączyć z żółtkami, dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, a na samym końcu dodać pianę z białek. Wyłożyć do formy keksówki, pieć ok. godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ktos ma przepis na krem sultanski. Znam to z mlodosci i teraz w ramach sentymentu nagle mi sie przypmnialo i chce go zrobic sama. Poprosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krem sułtański
kiedyś robiłam tak:ubić śmietanę kremówkę z cukrem pudrem dodać kakao, ten krem przypomina mi krem sułtańaski z czasów młodości:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sagga-no kurczę nie wiem czemu zakalec ci wyszedł,hmmm... piękę to ciacho przynajmniej 2 razy w miesiącu od kilku lat i nigdy zakalec mi nie wyszedł...może jabłka pusciły za dużo soku?spróbuj pokroić jablka na wieksze kawałki albo obtocz je w mące przed polozeniem na ciasto-może to cos da ;-) może potrzymaj ciasto np 10 minut dłużej niż w przepisie...sama nie wiem co ci doradzić... pozdrawiam serdecznie i zycze miłego eksperymentowania!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gffggffdg
Tradycyjne SPHAGETTI z prawdziwych pomidorów (albo z tych z puszki :D) Na patelni rozgrzewamy oliwę i wrzucamy drobno posiekany czosnek. Chwilę trzymamy (czosnek nie może się przpalić, będzie wtedy gorzki) i wrzucamy pokrojone w kostkę pomidory, smażymy (można też dusić pod przykrywką). W tym samym czasie gotujemy makaron. Pod koniec do naszego sosu dodajemy przyprawy: u mnie jest to sól, pieprz i bazylia ;) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka ta od bolka
zna ktoraś z Was przepis na rybę po japońsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krem sułatański
rybę po japońsSkładniki: - 1 kg filetów z dorsza (dorsz jest najlepszy, ale może być inna ryba), - oliwa do smażenia. Ciasto: - 2 szklanki mąki, - 2-3 jajka, - szklanka wody. Warzywka: - 3-4 cebule, - 3-4 papryki, - słoik ogórków konserwowych. Zalewa: - 2 szklanki wody, - pół szklanki oliwy, - 1 koncentrat pomidorowy, - 4 łyżki ketchupu, - 3 łyżki octu, - 2 łyżki cukru, - odrobina soli. Jak przyrządzić? Dorsza pokroić, posolić i posypać przyprawami ( według własnego smaku) i zostawić na 1 godzinę. Ubić ciasto naleśnikowe, obtaczać rybę w cieście i usmażyć. Pokroić warzywa, układać w naczyniu rybę i przkładać ją warzywami (ogórek, papryka, cebula). Przygotować zalewę (jej smak można modyfikować według własnego gustu - ja np. nigdy jej nie smakuję, tylko robię według przepisu i zawsze wychodzi extra). Zalać rybę z warzywami zalewą (gorącą) i odstawić na jeden dzień. Potrzebne przybory: Patelnia, deska do krojenia, nóż, łopatka do smażenia. Jak podawać? W dużych ilościach bo jest naprawdę bardzo smaczna. Uwagi: Oczywiście czasami trudno wytrzymać do następnego dnia i wtedy wystarczy wytrzymać do czasu, aż zalewwa wystygnie, ale na drugi dzień rybka jest najsmaczniejsza. ku robię z tego przepisu:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
Rybka po japońsku rzeczywiście jest extra, ja mam bardzo podobny przepis, z tym, że ryby obtacza się w mące i smaży, ale w cieście też może być dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sagga
Darya - dzięki za rady . Napewno jeszcze kiedyś wypróbuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... Nikt się nie odzywa. To aż prawie niemożliwe, że nikt tu nie zagląda... A teraz przepisik na coś smacznego , a mianowicie na udka z majonezem : 5-6 udek z kurczaka, sól, pieprz, jak ktoś lubi, to przyprawa do kurczaka, ajeśli nie to jeszcze trochę majeranku, papryki słodkiej, 4 łyżki majonezu, 2 łyżki ketchupu, bułka tarta , olej. Udka natrzeć solą zmieszaną z pieprzem i przyprawą do kurczaka, pozostawić na ok. 1 godz. w chłodnym miejscu. Blaszkę wysmarować olejem, ułożyć udka. Majonez wymieszać z ketchupem i nałożyć niewielką ilość na każde udko. Wierzch posypać tartą bułką. Przykryć folią aluminiowa i piec w piekarniku.Gdy udka będą miękkie, zdjąć folię, aby się zrumieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagunia
I jeszcze na coś słodkiego : Ciasto z kremem chałwowym Biszkopt : 6 jajek, 1 szkl. cukru, 1 i 1/3 szkl. mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia. Krem : 20 dag. chałwy, 20 dag. masła, 4 łyżki cukru-pudru,3 łyżki rodzynek, 5 łyżek rozdrobnionych orzechów włoskich,2 łyżki spirytusu. Do dekoracji : polewa czekoladowa. Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać,dodać żółtka i nadal ubijać.Następnie dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.. Delikatnie wymieszać.Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej blachy i piec ok 25 min. w temp. 170 st. C. ostudzić i podielić na 2 części. Masa: masło utrzeć z cukrem na puszystą masę, dodając pokruszoną chałwę. Pod koniec ucierania dodać orzechy, rodzynki i spirytus. Na jedną częśc biszkoptu wyłożyć 3/4 kremu, przykryć drugą częścią biszkoptu, lekko docisnąć i posmarować resztą kremu. Wierzch ciasta udekorować polewą .Schłodzić w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam ostatnio 3 rzeczy z Waszych przepisów: -murzynek - pyszny, ale musiałam potrzymać w piekarniku 15 minut dłużej (mam elektryczny) - zapiekanka makaronowo-brokułowa - super i ogromna porcja wychodzi, w sam raz na imprezkę, najlepiej zjeść tego samego dnia, bo następnego sos już nie teges -placuszki kukurydziane zrobiły prawdziwą furorę :D są genialne i tanie jak barszcz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusia42 gg7384895
może jeszcze ja parę słow do sałątki z brokółów i płatków migdalowych - ja do tego dodaję jeszcze ser feta - oczywiście pod te płatki i pod sosik smakuje wybornie dziewczyny - temat to super pomysł .strzał w 10;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×