Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Gość starucha 666
3 jajka 1 margaryna 10 dkg cukru cukier waniljowy 30dkg mąki 1 mały proszek składniki[ zaczynając od jajek] razem zmiksować piec około 45 minut 170 stopni jeśli doda się potartych jabłek z cynamonem i cukrem [na połowę druga przykry]ćwyjdzie pyszny jabłecznik ,[może być z innymi owocami twż pycha]do sernika też dobrze się sprawdza[najłatwiej zrobić wg sernixa z torebki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PASTA Z WĘDZONEJ RYBY Rybę obrać z ości i przekrecic przez maszynkę razem z 1 cebulą i 3 ząbkami czosnku. Ugotować 3 jajka na twardo i pokroić w kostkę, dodać do ryby dodać 2 łyżeczki koncentratu pomidorowego i 2 łyżki majonezu Posolić i popieprzyć PRZEPYSZNA NAPRAWDĘ WARTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis mam na obiado-kolacje Prosiaczki parowke nacinamy (ale nie rozcinamy) wzdluz. wkladamy ser, po srodku owijamy plastrem boczku, szynki czy co kto lubi i zapiekamy na 175stopni przez 13 min. boskie z ketchupem, majonezem albo surowka z salaty, pmidora, cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze salatka na szybko zrobic kuskus, dodac tunczyka w oliwie razem z ta oliwa, pol drobno posiekanej cebuli, 3-4 zabki czosnku, troche oliwy z oliwek, lyzka soku z cytryny, sol, pieprz, ziola, dodac majonez i odrobine ketchupu i wymieszac. dobre na szybka przegryzke bo robi sie doslownie 10 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka z tuńczyka: ugotować woreczek ryżu, puszka kukurydzy, cebula - w kostkę, puszka tuńczyka, słoik ogórków konserwowych - w kostkę, majonez, śmietana sól i pieprz. Układać warstwami: ryż, ogórki, tunczyk, kukurydza cebulka - na to majonez pomieszany ze śmietanką - na wierzch sól i pieprz i później znów ryż itd:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybka tortilla: Kupuje się tortille z delecty, do tego farsz - poddusić pieczarki z cebulką - jak już będą gotowe dodać starty ser żółty (ładnie się rozpuści), podsmażyć z przyprawą kebab - gyros pierś z kurczaka drobno pokrojoną, zrobić sos czosnkowy (śmietana, majonez, 2 ząbki czosnku, sól pieprz musztarda). Tortille smarować sosem i ketchupem, położyć pomidora - plasterek, kurczaka pieczarki - zawijamy i do mikrofali na 1 min. Danie pycha i szybkie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, 🌻 przepis na ozezwiajaca salatke Glowka salaty maslowej, ogorek zielony, peczek rzodkiewek, sol, pieprz, olej salatkowy, sok z cytryny Bardzo ozezwiajaca po obfitych swietach, bez kalorii Ogorek i rzodkiewki poszatkowac bardzo cieniutko, smacznego :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciało jak ciało
pisał tu ktoś o tortilli nie kupuję, tylko robie sama, oczywiście nie są takie okrąglutkie jak z folii, ale za to pyszne i szybko się robi 2 szkl mąki wsypujemy do miski dodajemy 6 łyżek oleju, mieszamy dodajemy 1 szkl gorącej wody, wyrabiamy, najpierw łyżką bo gorące, póxneij ręką, ewentulanie dodając trochę mąki jak za rzadkie lub wody jak za gęste ciasto ma być elastyczne i ładkie (zagniata sie chwilkę) dzielimy na kawałki wielkości piki golfowej, każdy rozwałkowujemy na dość cienki placek, na blacie kuchennym, nawet nie trzeba podsypywać mąką i smazymy krótko na suchej patelni rozgrzanej z obu stron może 15 minut roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paczka andrutów (takie suche duże wafle) purre ziemniaczane gorące mięsko mielone wcześniej usmażone na patelni z przyprawami,co kto lubi zamiast mięska mogą byc cienkie parówki Rozkładamy wafel, na nim rozsmarowujemy warstę puree aby nie było przeswitow, na brzeg nakładamy mięsko lub parówki i zwijamy w rulon tak jak naleśniki( ciepły wafel łatwo się zwija) kroimy na 2-3 mniejsze kawałki obtaczamy w jajku i bułce i smażymy na rumiano. Podawać z surówka. Ja robię tak: pekinka, marchew starta, groszek konserwowy, pieprz , sól ,cukier , majonez. smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawietta
Upieklam murzynka z pierwszej strony i nie wiem czy taki powinien byc . Zaznacze ze to chyba przepis na mala blaszke bo ja zrobilam na duzej i ciasto mialo gora 1,5 cm , przekroilam na pol , polalam tym plynem w srodek i na wierzchu i obsypalam wiorkami . Chociaz to ciasto jest takie dziwnie , takie jakby zbite , niby nie zakalec ale takie dziwne , czy takie ma byc ? NAPISZCIE PROSZE JAK KTOS ROBIL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 piers z kurczana pół opakowania szpinaku mrozonego pół opakowania brokuly mrozonej 2 zabki czosnku łyż. śmietany troche startego zoltego sera sol pieprz Kroje piers na kawalki, podsmazam na malej ilosci oleju. Dodaje soli, pieprzu (wg uznania) oraz rozgniatam 1 zabek czosnku. Gdy piersi sa prawie zrobione dodaje szpinak i brokuły dodaje pół szklanki wody, zakrywam pokrywka i dusze dopuki brokuly nie beda miekkie. Dodaje zabek czosnku, sol, pieprz, śmietane. Przed podaniem posypuje startym serem. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszzzze
Składniki 0,5 kg maki 5 dag drożdży 1/2 szklanki śmietany 1 Kasia sól dowolne owoce lub marmolada Zagnieść ciasto, utopić w zimnej wodzie i czekać aż wypłynie lub włożyć do lodówki na 2-3 godziny. Następnie cienko rozwałkować na okrągło, pokroić na ósemki, wkładać owoce i zwijać rogaliki. Posmarować jajkiem i posypać cukrem. Temperatura piekarnika: 180oC Czas pieczenia: ok.20-30 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszzzze
to sa rogaliki powyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej.......
ja kiedyś też piekłam tego murzynka tylko,że w tortownicy i wyszedł taki normalny wszystkim smakował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaciamadzia
ugotować ryż na wodzie rozmrozone truskawki pokroić zmiksowac smietane odrobine mleka i łyz eczke cukru ryż na talerz truskawki na ryz i polac zmiksowaną polewą nie wiem czy najłatwiejsze ale dla mnie przepyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarenika
ojej jaka fajna stronka :))) wlasnie szukalam jakiegos latwego przepisu na ciasto drozdzowe i natknelam sie na wasze przepisy...:)))coz moje ciasto wlasnie rosnie a ja buszuje strona za strona :)) gratuluje pomyslu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rennnnnnnnata
ja z kolei coś słodkiego i prostego:P bananowe racuszki z bananami:D (przepis tutaj znalazłam : http://www.klubdobrejenergii.pl/przepisy/slodkosci.html/19/Bananowe_racuszki/ -tyle, że zwykłej mąki używam też, a nie razowej zawsze:) z naleśnikami, czy omletem miewam problemy, ale te racuszki zawsze mi wychodzą, choć jestem antytalentem kulinarnym:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mega szybki" placek z jabłkami do góry nogami " 1 KG JABŁEK 1 szklanka maki 1 szklanka cukru 3 jajka 1 łyżeczka proszku do pieczenia Jabłka ,myjemy ,obieramy i kroimy na cząsteczki (ósemki),ja czasem obsypuje jabłka bułką tartą i cynamonem . Układamy na dnie tortownicy (tortownica wysmarowana i posypana mąką ) Z jajek i cukru ucieramy kogel-mogel ,dodajemy mąkę i proszek do pieczenia. Wylewamy na jabłka .Pieczemy ok.30 minut w temp.180st.Po wystudzeniu obrócić do góry nogami (zdjąć brzeg tortownicy położyć na wierzch talerz duży i obrócić . Posypać cukrem pudrem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maarenika
apropo tego ...DO GORY NOGAMI..zamiast jablek mozna dac plastry swiezego ANANASA..efekt bomba :)) i serwowac z cieplym budyniem :) / angielskim custardem../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam! Mam dwa świetne przepisy, które smakują wszystkim, którzy spróbowali. KARKÓWKA PIECZONA W RĘKAWIE ORIENTALNIE: Składniki: 4 plastry kakrówki wieprzowej bez kości (ok 0,5 kg) Curry w proszku Chilli w proszku 3 kostki knorr bazylia 2 kostki knorr majeranek zioła prowansalskie sól śmietana 18 % 200 g lub jogurt grecki 1-2 papryki (wg uznania) 1-2 większe cebule (wg uznania) ryż basmati w torekach Przyrządzenie: Wszystkie przyprawy wymieszać w śmietanie. Curry dodać wg uznania (jak karkówka się upiecze to będzie z tego sos- im więcej curry tym bardziej intensywny). Chilli dla pikanterii- jak kto lubi. Pokroić w kostkę paprykę a cebule w piórka. Karkówkę radzę pokroić w kostkę. Karkówkę i warzywa wrzucić do miski, dodać powstały sos ze śmietany i przypraw, dokładnie wymieszać. Wszystko przełożyć do foliowego rękawa do pieczenia. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 190 stopni i piec 50-60 minut. Ugotować ryż w lekko osolonej wodzie. Ostrożnie przy przelewaniu do miski sosu z mięsem z rękawa- jest dość rzadki. Rękaw dobrze zamknąć, żeby sos się nie rozlał wkładając do piekarnika. Jedzenie jest wyśmienite- karkówka i upieczone warzywa z nią rozpływają się w ustach. Ryż basmati dopełnia smak swoim specyicznym zapachem i smakiem. SAŁATKA Z RYŻEM I CURRY: Składniki: Puszka kukurydzy Ogórek Pomidor Czerwona cebula Papryka Pierś z kurczaka curry sól pieprz 3 kostki knorr bazylia masło 1 torebka ryżu basmati Przyrządzenie: Pierś z kurczaka pokroić drobno w kostkę, przyprawić solą i curry oraz usmażyć na masełku. Ryż ugotować, ale nie solić w trakcie gotowania. Pokroić warzywa drobno w kosteczkę, dodać ostudzony ryż, przyprawy i dokładnie wymieszać. Aby ryż nie był kleisty należy po wyciągnięciu z garnka zlać porządnie zimną wodą dopóki nie będzie zimny- tylko nie miętosić go bo efektu nie będzie- zlepi się albo zrobi się miazga dziwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam wszystkie strony i szkoda, że topik upadł. Może jednak uda się reanimacja, wiec podaję przepis na pyszne tagliatelle w sosie gorgonzola: na 4 porcje 150 g sera gorgonzola 250 ml śmietany 30% sól pieprz cukier 150 g szynki parmeńskiej ale może też być wędzona lub inna opakowanie tagliatelle 400-500 g 1 pęczek natki pietruszki Z gorgonzoli zdjąć skórkę , pokroić w kostkę i roztopić w rondlu na małym ogniu. Następnie dodać śmietanę, doprawić solą, pieprzem i cukrem i gotować 3-5 minut ciągle mieszając. Plastry szynki pokroić w paski i dodać do sosu.Makaron ugotować wg przepisu na opakowaniu. Umytą i osuszoną natkę posiekać. Makaron polać sosem serowym i posypać natką i zajadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROSTY SOS KREWETKOWY DO RYZU LUB MAKARONU skladniki: oliwa z oliwek 1-2 lyzki, 1 szalotka, 1 srednia papryka lub wiorki, 30 dag krewetek, 1/4 szkl. smietany, sok z cytryny, sol, pieprz, swieza pietruszka,swiezo mielony pieprz 1. na patelni, na oliwie zeszklic drobno pokrojona szalotke (ew. zwykla cebule, ale to juz niestety nie to samo) i rozwniez drobno pokrojona papryke z rodzaju ostrzejszych (papryka jest opcjonalna, mozna uzyc wiorek suszonej papryki) 2. wrzucic teraz rozmrozone i przeplukane surowe obrane krewetki, posypac mala iloscia soli i skropic sokiem z cytryny 3. smazyc, mieszajac, 3-4 minuty, tak zeby nie byly surowe (zakladam, ze krewetki sa sredniej wielkosci) 4. zalac wszystko smietana taka gesta, jak do ubijania i sypnac spora garsc zielonej pietruszki (w wersji orientalnej zamiast smietany mleczko kokosowe, zamiast pietruszki kolendra, a zamiast cytryny limonka) 5. pogotowac na lekkim ogniu ze 2 min. w celu zageszczenia sosu i polaczenia smakow 6. podawac z ryzem basmati lub. ew. makaronem, na talerzu przyprawic swiezo mielonym czarnym pieprzem (jezeli danie nie jest juz bardzo ostre od papryki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbliżają się święta więc proponuję pyszną soljankę rybną. 1 pęczek dymki 150g pieczarek 2 łyżki oliwy z oliwek 1,5 litra wywaru z ryb lub warzyw 400 g filetu z ryby o ścisłym mięsie 100g ogórków kiszonych 1 pęczek koperku 2 łyżki odsączonych kaparów 2 łyżki czarnych oliwek bez pestek sól pieprz 20 g przecieru pomidorowego plastry cytryny do dekoracji Dymkę umyć i pokroić w krążki, pieczarki oczyścić i pokroić w plasterki.Rozgrzać oliwę i udusić krążki dymki i pieczarki a następnie zalać wywarem i zagotować Dodać przecier pomidorowy.Rybę umyć, pokroić na kawałki,takie na kęsa, dodać do wywaru i gotować na małym ogniu 10-15 min. Ogórki kiszone pokroić w paski, koperek umyć , posiekać i dodać do zupy razem z ogorkami, oliwkami i kaparami, przyprawić solą i pieprzem. Pogotować jeszcze kilka minut i podawać udekorowaną plastrami cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przysmaczek :)
Witajcie... Mam bardzo latwy przepis na sos do frytek mies itd SKŁADNIKI: Ketchup Majonez Przygtowanie jest najprostsze(najlepiej w malej misce) nalewamy polowe miski ketchupem i o cwiartke mniej majonezu mieszamy az zrobi sie kolor kremowy i dodajemy do czego chcemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hem hym
no szoque ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FAWORKI Z INDYKA 1/2kg fileta z indyka 3 jajka bułka tarta wiórki kokosowe sól,przyprawy Filet kroimy w paski,nacinamy w srodku na dł 1,5cm-jeden koniec wkładamy w otwór (faworki) maczamy w przyprawy,jajko ,bułkę wymieszaną z kokosem. Smazymy sosiki do faworków: -papryka konserwowa,majonez,śmietana,keczup-zmiksować -serek homogenizowany,ogórekkonserwowy,koperek,cebulka,pieprz,sól-zmiksowac SMACZNEGO Z wielu przepisów skorzystałam -dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla prawdziwych facetów -i nie tylko Drink ,,Wsciekly Pies,, Do kieliszka wlać 10ml soku malinowego uzupelnić 15ml wódki dodać 3-4krople tabasco NIE MIESZAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już tutaj jestem wypróbowany przepis na CALZONE 40dkg mąki 1lyzka cukru 6dkg masła 200ml mleka 3dkg drożdży 3łyżki oliwy 1płaska łyżeczka soli W ciepłym mleku rozpuscić drożdże,wlać do mąki,dodać pozostałe składniki.Wyrabiać z 5min-odstawić na 20min(do wyrosnięcia) Podzielić na 3 cz.Uksztaltować koła-posmarować keczupem polożyc farsz skleić na pól(jak pierogi)posmarować jajkiem.Upiec na złoty kolor Farsz:smażone pieczarki okrawki wędlin papryka surowa,pokrojona w kostkę ser żółty lub mozarella kukurydza z puszki Tutaj pelna fantazja co do smaku i ilości produktów.Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pech chce, że nie umiem gotować, więc z przepisami u mnie w zasadzie tez na bakier. Nie oznacza to jednak, ze nie lubię od czasu, do czasu czegoś dobrego zjeść. Teraz mam na ten przykład ochotę na jakoś fajnie przyrządzonego sandacza. Znalazłam na stronie Krakowskiego Przedmieścia takie danie w menu - ktoś z was tam był i próbował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×