Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Gość goska23231
Dzieki dziewczyny za super przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na dobra kolacje we 2
Dzwonko z łososia lekko posolone, polane sokiem z cytryny i oliwą i zapieczone w piekarniku Do tego gotowany ryż Oraz "sałatka": ugotować na twardo brokuly. Na oliwie zezłocić drobno posiekany czosnek, dodać brokuły, polać sosem sojowym i nieco poddusić. Do tego białe wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurczak inaczej
Na dwie osoby Podwójny filet z kurczaka nakłuć widelcem, natrzeć niewielką ilością soli, oliwą i przyprawą do gyrosa (albo kebaba), wstawić do piekarnika, zapiekać ok. 40 minut w temp. 180-200 stopni. Podawać z kaszą gryczaną albo ryżem i sałatką: ugotować z odrobiną soli i odrobiną cukru brokuły, wystudzić je i zalać sosem czosnkowym: po 3 łyżki majonezu i jogurtu naturalnego (albo śmietany), 2-3 wyciśnięte ząbki czosnku, pieprz do smaku Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajne przepisy
----:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Sałatka z pieczarkami i wędzonym udkiem kurczaka: 5 jaj ugotować na twardo pokrojone na twardo 1 puszka kukurydzy 30 dkg młodych pieczarek pokroić w średnią kostkę i ugotować ( 15 min.) 1 duży por pokrojony w półkrążki (posolić go odstawić na 15 minut, żeby pozbyć się goryczki 1 duża czerwona papryka - pokrojona w małą kostkę 1 duże, wędzone udko kurczaka ( oddzielić mięso i pokroić w kostkę 2 łyżki musztardy majonez.Wszystkie tak przygotowane składniki wymieszać , dodać do smaku musztardę, majonez, doprawić solą i pieprzem - jest naprawdę bardzo smaczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reanimujemy topik :) na innym topiku zapodałam przepis na pyszną karkówkę , ale zaczeła się debata o szkodliwoś ci vegety:))) więc zapodam go tu , może ktoś już dał ten przepis bo nie przeczytałam, wszystkich 1kg karkówki pokroić w plastry( ciut posolić , popieprzyć, wegetka) i zostawić na 2 godzinki w lodówce0.5 kg pieczarek i 3 cebule pokroić i udusić na oleju karkówke otoczyć w mące i obsmażyć na patelni po czym włożyć do gęsiarki , na to wyłozyc pieczarki z cebulkązalać sosem : 4 łyżki magi 4 łyżki octu balsamicznego 4 łyżki cukru 4 łyżki wody 1 malutka puszka przecieru pomidorowego wszystko razem wymieszać i zalać karkówkę włożyć pod przykryciem do piekarnika , piec ok 1 godziny mniam naprawde pyszna i łatwa w przyrzadzeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
solenero - jadłam kiedyś tą karkówkę - moja ciocia taką robi, jest naprawdę rewelacyjna, a jeśli ktoś nie lubi vegety może ją przecież zastąpić , czymś co lubi i po problemie!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solenero do margolka66
na świeta się nadaje ta sałatka ? chodzi mi o to że zrobię ją w sobotę i jak dlugo może postać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solenero do margolka66
na świeta się nadaje ta sałatka ? chodzi mi o to że zrobię ją w sobotę i jak dlugo może postać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solenero do margolka66
w wielką sobotę mam na myśli żeby kto nie pomyslał że w tą :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Ta sałatka może postać 1 dzień w lodówce i nie straci nic na smaku ( tylko dobrze ją przykryj,filią aluminiową , żeby nie przeszła zapachem innych produktów.W jej skład wchodzi por a nie cebula, więc tak szybko się nie psuje.Robiłam ją dzień wcześniej na komunię syna i zrobiła furorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Tą sałatkę ( inne zresztą też) wkładam w takie małe miseczki - salaterki, wtedy nie trzeba jej ciągle wkładać i wyjmować z lodówki, zjemy , umyjemy salaterkę i spokój!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solenero do DrinkLady
te koła z ciasta wałkujesz czy tylko rozklepujesz i na jaką grubość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość memebe
Podoba mi sie ten przepis na karkowke,ale staram sie zdrowo karmic rodzinke wiec usune vegete i przyprawe magi (nie mam zreszta tego w domu).Jakimi przyprawami moglabym zastapic?Moze mi ktoras pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga koleżanko!!!
memebe - najlepszymi przyprawami są sól morska,pieprz,ewentualnie suszone warzywa - to na pewno nie ma chemii , magii tak jak wegeta jest z "dopalaczami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyAga40
Czy ma ktoś z was przepis , sprawdzony, wypróbowany, na sławetny drink "Krwawa Mary"? Chodzi mi o proporcje składników, bo na pewno chodzi o to ile czego dodoać, żeby było dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana ta
szukam przepisu na rogale ale pulchne bardzo prosze dajcie przepis poratujcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczkaaaa
reanimuje topa i ja moj przepis na super tortille: placki: 2szklanki maki pszennej 2szklanki maki kukurydzianej lyzeczka soli szklanka wody gazowanej gnieciemy ciasto jak na pierogi formujemy walek tniemy nozem na czastki grubosci 4cm. Mi wychodzi 14scie. Kazda czastke walkujemy na cieniutki placek o srednicy duzej patelni. Placek wrzucamy delikatnie na sucha goraca patelnie. Niczym kompletnie nie smarujemy. Kilka sekund az sie przyrumieni 'gdzieniegdzie' z obu stron. Nadzienie: kulki z kurczaka: 3filety(polowki)z kurczaka kroimy w drobna kostke doprawiamy sola,pieprzem,curry,imbirem papryka slodka i ostra,chili,cayen jak kto woli. Trzymamy z godz aby wchlonelo mieso. Kazdy kawalek obtaczamy obficie w mace, jajku i bulce tartej smazymy w glebokim oleju. Salata lodowa i rzymska,pomidor,papryka czerwona, ogorek, ser feta,cebula czerwona. Po usmazeniu tortilla jest twarda aby dobrze sie zwijala przed wkladaniem nadzienia najlepiej potrzymac placek nad para gdy bedzie gietki jak nalesnik wtedy nakladamy po lisciu salaty, kulki z kurczaka warzywa polewamy sosem majonezowym badz keczupem i zawijamy w rulon tak aby dolny koniec byl wezszy od gornego dolna czesc zaginamy do gory aby sos nie wyciekal bierzemy w garsc i smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja dodam też coś od siebie LECZO Z CUKINI - duża cukinia - kilka pieczarek - srednia cebula - 2 kiełbasy (mogą być parówki) - pomidor - keczup - łyżka przecieru pomidorowego - sól, pieprz Cukinię obieramy, wydrążamy (jeśli jest mała nie trzeba pozbywać się pestek) kroimy w kostkę, podsmażamy na patelni ok. 5min, wrzucamy do garnka, pieczarki,cebule, kiełbasę kroimy, podsmażamy i dodajemy do cukini. Całość dusimy na średnim ogniu, następnie dodajemy przecier i keczup. Przyprawiamy. Dla lepszego smaku możemy wbić jajko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełnie nie rozumiem
Natalka, a co to za leczo bez papryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda_jak_słomka
Rogaliki z szynką (przepis z bloga pani Tereski) polecam bardzo dobre :D Składniki na ciasto: 500 g mąki 1 Drożdże instant Dr. Oetkera 1 łyżeczka cukru 1 łyżeczka soli 350 ml mleka Składniki na nadzienie: 250 g szynki konserwowej 2 cebule 2 łyżki masła 2 łyżki pokrojonej natki pietruszki 1 jajko zmielony pieprz kolorowy sól Do posmarowania: 1 żółtko 2 łyżki mleka Wszystkie składniki już mam przygotowane, więc pora zakasać rękawy i zaczynamy. Do miski wsypuję mąkę, dodaję drożdże instant, sól, pieprz i dolewam ciepłe mleko. Mikserem z widełkami spiralnymi miksuję ciasto, aż uzyskam kulę. Aby ciasto dobrze wyrosło wstawiam je na 45 minut do piekarnika podgrzanego do 55 stopni . Kiedy ciasto sobie wyrasta ja zajmę się przygotowaniem farszu do nadzienia. Szynkę kroję na drobne kawałki. Cebulę obieram i również drobno kroję. Listki z natki pietruszki drobno siekam. Na patelni rozgrzewam masło, wsypuję cebulę i mieszając lekko ją podsmażam. Następnie dodaję szynkę, natkę pietruszki i roztrzepane jajko. Na koniec posypuję pieprzem solą do smaku, wszystko mieszam i odstawiam do ostygnięcia. Wyrośnięte ciasto wyjmuję z piekarnika i zagniatam ręcznie. Ciasto dzielę na dwie części. Jedną część wałkuję na koło o średnicy około 36 cm. Koło kroję na 8 równych trójkątów. Na Każdy trójkąt nakładam nadzienie i zwijam w rogaliki. Rogaliki będę piekła na blasze z piekarnika, którą wyłożyłam papierem do pieczenia. Po ułożeniu rogalików na blasze smaruję je na wierzchu żółtkiem wymieszanym z mlekiem i odstawiam do ponownego wyrośnięcia na około 15 minut. Piekarnik nagrzewam do temperatury 200 stopni, wstawiam rogaliki i piekę przez 20 minut. W tym czasie przygotowuję kolejne 8 rogalików z drugiej połowy ciasta. Z porcji składników, które podałam, otrzymamy 16 rogalików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Diana ta
No i nic nie macie ? naprwde nikt nie fajnego przepisu na rogale pulchniutkie z marmolatka . Kruche już robiłam i nie bardzo im podchodziły poratujcie drogie Panie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LajzaMinelli
dla głodnych, leniwych i bez kasy: parę ziemniaków obrać i pokroić wzdłuż w ósemki. blachę wyłożyć plasterkami boczku albo kiełbasy , poukładać te ziemniaczki, posypać papryką czerwoną i można tartym żółtym serem i do piecyka na pół godziny. Z kefirem kolacja pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingaki
Przepis na pyszne rogaliki drozdzowe z marmolada i rodzynkami=) 1kg maki pszennej 1/2litra mleka 8dkg drozdzy 1 jajko 2 zoltka 12dkg margaryny 25dkg cukru zarobic rozczyn z 1/3 kg maki, 1/4 litra mleka, lyzki cukru i drozdzy. Odstawic do wyrosniecia. Zoltka utrzec z cukrem, dodac wyrosniety rozczyn, reszte maki i mleka,szczypte soli. Wyrabiac az ciasto bedzie odstawac od reki. Dodac stopiony tluszcz i rodzynki, wyrabiac jeszcze chwilke zeby rodzynki dobrze sie wymieszaly z ciastem.. Odstawic do wyrosniecia. Wyrosniete ciasto podzielic na dwie czesci pierwsza rozwalkowac w ksztalcie kola o grubosci okolo 1cm, wycinamy trjkaty. Rogaliki proponuje robic dosc duze sa wtedy przez dluzszy okres swieze, wycinajac trojkaty polecam je robic wysokie i waski wtedy rogalik jest grubszy. nakladamy marmolade na kazdy trojkacik i zawijamy. ukladamy na blasze od piekarnika wylozonej papierem i odstawiamy do wyrosniecia. nastepnie smarujemy roztrzepanym jajkiem i wstawiamy do piekarnika o temp. 180stopni pieczemy do zarumienienia. To samo robimy z druga polowka ciasta. Rogalikow bedzie dosc duzo ale na pewno szybko znikna=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×