Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Gość musze Wam napisac
...robilam pare dan z tych przepisow rewelacja :D :D :D dziekuje :D :D :pysznosci ... :D jeszcze jeszcze kto ma niech daje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ktore
wyprobowalas:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do sałatki ,która robi -axxk dodaję jeszcze ser zolty scierany na grubych oczkach -pycha sałatka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Skorzystałam z przepisu podanego przez Psycholoszke na placuszki kukurydziane. Poprostu rewelacja. Cała rodzina się zajadała. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOŁYCH ŚWIĄT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
O Jejku !!!!!co Wy kochane,drogie Panie w tych kuchniach wyprawiacie .Taaakie pysznosci .Ciesze sie ,ze przed Sylwestrem zajrzalam na te strone .Szkoda ,ze nie przed Swietami .Piszcie o potrawach i wypiekach.Wiele kobiet podobnie jak ja nienajlepiej gotuje ,a o ciastach szkoda gadac .Pozdrawiam zycze SZCZESLIWEGO NOWEGO 2006ROKU Pomyslodawczyniom jak tez Pomyslobiorczyniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Ps:oczywiscie najpierw udanego SYLWESTRA !!!!!!!!-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM W PRZEDDZIEŃ SYLWESTROWEJ NOCY... Jako ,że zbliża się sylwester,to może jakiś pomysł na drinka się przyda ;-) podaję więc: BABSKI LIKIEREK Składniki: - ćwiartka Rumu lub wódki - puszka mleka skondensowanego (słodzonego) lub jak kto woli może być czekoladowe (też słodzone z puszki) Przygotowanie: Puszkę mleka zanurzyć w garnku z wodą i gotować minimum dwie, trzy godziny. Po ostygnięciu otworzyć, i przelać zawartość w postaci karmelu do głębokiego naczynia, dodać rum (LUB WÓDKĘ) i dokładnie zmiksować. Przelać do butelki i gotowe - jest naprawdę przepyszne! 🌼!!!!ŻYCZĘ WSZYSTKIM SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY SYLWESTROWEJ I SZCZĘŚLIWEGO 2006 ROKU!!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Mam ok 1/2kg ladnego schabiku bez kostki .Jakie danie moge przygotowac najszybciej na Sylwestra ,aby smakowalo i nie wymagalo duzo pracy .Prosze moze jeszcze ktos mi podpowie.Pozdrawiam mile Panie z tego topiku i zycze milego wieczoru Wszszszyyyystkim -:)-:)-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalala
dzięki Darya za przepis na pyszny likierek. Właśnie mam od dłuższego czasu rum w barku i nie wiem, co z nim zrobić. Dodawałam go do tiramisu, ale sporo zostało. A sam rum mi nie smakuje. Poza tym bardzo lubię takie słodkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcyla,proponuję coś takiego: Schab Po cygańsku schab bez kości 1/2-1kg. cebula, czosnek 1-3 ząbki,musztarda,pietruszka, marchew,seler,cebula,kostka rosołowa Schab pokrajać na plastry 2cm.grubości, natrzeć czosnkiem i posolić.Odstawić na 20 min. w chłodne miejsce.Następnie każdy plaster pomazać obficie musztardą.Ułożyć w naczyniu do zapiekania wysmarowanym olejem, pojedyńczą warstwą.Na wierzchupołożyć warzywa starte na tarce o dużychoczkach.Na warzywach można umieścićpołówkę cebuli (dowolnie).Podlać rosołkiemz kostki i wstawić do piekarnika 180-200 C -zapiekać ok 1 gdz.smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Do SSSSS, dziekuje!!!proste ,szybkie i smaczne .szybko sie zrobilo i szybko zjadlo .Jako ,ze gorace danie poszlo pierwsze na stöl .Zrobione töz przed podaniem Najpierw klopot bo zostal spory kawalek, potem klopot bo za maly .Miesko aromatyczne, ladnie zrumienione ,troszke ciensze kawalki ale nic nie zkodzi ,szybciej doszly PRZEPIS PODALAM SYNOWEJ w niedziele idziemy po dokladke .´Ja zawse robilam tradycyjne ,jajko ,panierka lub pieklam wiekszy kawalek w calosci ze sliwkami .Ja lubie ,dla meza za suche ,tak zawsze möwil Twöj przepis SSSSS jest ok! tak powiedzial w sosiku maczal kawalki bagietki :Co tam latwego masz z mieska pisz .Mam klopot z poledwica .maz ja je jako /FOUNDUE/ale gdy to naczynie z goracym tluszczem stoi na stole to mnie moze przy tym niebyc .Ja tam do mieska lubie sosik, ktöry powstaje z pieczenia lub prözenia .W przepisach jest duzo drobiu ,sledzi ,rybek .to dobrze lubie i zapisuje wszystko :Maz nie jada tych pysznosci .dla niego musi byc spory kawalek mieska .A wogöle to, taki typ ,ze posilek zjada tylko jeden i to wieczorem .Moze dobre przepisy otworza mu oczy, ile traci nieczesto jedzac .pozdrawiam Cie SSSSS i pozostale autorki .Ps: Mam cicha nadzieje ,ze gdy ponownie otworze te strone znowu zapachnie aromat przypraw i ziöl w mojej malenkiej kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcyla,proszę bardzo: \'\'polędwiczki w sosie\'\' 35 dag polędwicy wieprzowej 1 duża cebula 3 ząbki czosnku cała torebeczka słodkiej papryki pieprz czarny sól 2-3 łyżki mąki 1/2 szklanki śmietany 2 łyżki przecieru pomidorowego olej Polędwicę pokroić w plastry, obtoczyć każdy w mące i usmazyć na rozgrzanym tłuszczu na złoty kolor. Ściągnąć z patelni na talerz. cebulę posiekac w drobną kostkę, wrzucic na tłuszcz po mięsie, dusić 5 minut, dorzucić zmiażdżony czosnek i dusić jeszcze 2-3 minuty, cały czas mieszając. Przełożyć zarówno cebulę jak i mięso do rondelka podlac woda i dusić razem około 10 minut, dodać paprykę, przecier i dusić jeszcze kolejne 10 minut. Oddzielić mieso od sosu, dodać do sosu pozostałą mąkę, śmietanę, pieprz i sól i zmiksować wszystko. Ponownie dodac mięso, doprawić do smaku i zagotowac całość. SMACZNEGO!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Dziekuje bardzo SSSSS. Bedzie prawdziwa uczta juz mi pachnie ,schab po /Cygansku /i poledwica ,ja ja zwe po /Krölewsku /To na te niedziele .Chyba sie niedoczekam .W srode ma przyjechac möj syn i przyszla synowa .Ja im wlasnie pokarze jak maja gotowac .Jak to sie möwi ,przez zoladek do serca meza .Möj maz ,tak röznie to mnie kochal ,to nie .Nic dziwnego z gotowania powinnam miec dwuje .Za to teraz bede mu dogadzac a moze ,po to wpadl na pomysl by kupic komputer ? No dobra skoncze. Lepiej zerkne co nowego dzis polecaja kuchareczki.Pa-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Eeee taaam, nie zagladam juz nigdzie mam z tej strony sporo .Sledze dalej co nowego latwego podacie i zapisze na potem .;) :D🌼....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona m.
Najpyszniejsze sałatki na świecie. 1 puszka groszku, 1 puszka kukurydzy,mały słoik pieczarek maryn. mały słoik papryki kons, średni majonez. Puszka tuńczyka w oleju, puszka czerwonej fasoli, 2 ogórki kons, 2 średnie cebule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
🖐️.... lwon !TWOJA SALATKE nazwalam /SALATKA OGÖLNO SWIATOWA/🌼:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Sory:iwona m:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placuszki z kurczaka - 40 dkg, piersi z kurczaka - 20 dkg surowych pieczarek - 3 cebule - 4 jajka - 4 łyżki przyprawy w płynie do zup - 2 łyżki oliwy z oliwek - 3 łyżki mąki ziemniaczanej - sól, pieprz wykonanie: piersi+cebule pokroić w drobne kawałeczki, pieczarki mozna zetrzeć na tarce ,posolić i popieprzyć w osobnej misce:zmiksować jajka+ przyprawa do zup+olej +mąka- wlać to do miski z mięsem i pomieszać śmażyć na gorącym oleju nakładając łyżką 🌼SMACZNEGO {kwiatek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalala
Zrobiłam likier Daryi - pycha i bardzo łatwy. A oto mój przepis na pieczarki faszerowane: Pieczarki wydrążyć łyżeczką i usunąć nóżki. Napełnić serkiem topionym o smaku ziołowym i wcisnąć w serek kawałeczek czosnku, ok. pół ząbka. Wcześniej lekko posolić. Zapiec w piekarniku aż staną się rumiane. Latem można na grillu zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.g.a.t.a.
danie szybkie, ale dla mnie pycha, bo uwielbiam makaron w kazdej postaci MAKARON Z BROKUŁAMI skladniki: - makaron (najlepiej penne, ale kazdy jest ok) dla 2 osob - brokuly (mrozone mniej wiecej 3/4 paczki lub swieze) - czosnek (3-4 zabki) - olej, sol, pieprz, oregano - starty zolty ser wykonanie: gotujemy makaron, brokuly zalewamy wrzatkiem i gotujemy jakies 3 min (rozyczki), w tym czasie podsmazamy na oleju pokrojony w miare drobno czosnek. nastepnie wszystko razem smazymy ze 2 minutki na patelni (dodajac sol i pieprz). na talerz, na to ser i troszeczke oregano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
🖐️SSSSS.Mam prosbe !Podaj jakis przepis na wolowinke bez kosci ,nie jakas pieczen ,czy zawijaczki .To znam ,jak inaczej mozna ?:-O🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsultantkaORI_
Ziemniaki z piekarnika :) Obrane ziemniaczki kroje w małe kawałki lub NAJCZESCIEJ w plasterki srednije grubości. Rozkładam na tacy, polewam oliwą z oliwe, sosem sojowym np grzybowym - nadaje piekny brązowy kolor, jest słony :D, dodatkowo papryka słodka, ew. trochę jarzynki, wycisnięty czosnek - kilka ząbków, odrobinę pieprzu itp. Mieszkam wszystko i wstawiam do piekarnika. Pycha :D A drugie to bardzo prosta, ale smaczna sałatka :D. Wystarczy zetrzeć na tarce ser żólty oraz ogórek kiszony, pomieszać to ze sobą, ew dodać np czerwonej fasoli dla nadania koloru i pyszna sałatka gotowa :D/ SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
w sprawie wołowiny bez kości - nie pieczeń i nie zrazy: gulasz, bitki... Który przepis chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
🖐️Poprosze o gulasz .Przyznam ,ze raz zrobilam ,ale wyszly jakies twarde skwarki Bitki jesli moglabys tez .Ja chyba zbyt dlugo podsmazam te wolowine ,przez co twardnieje a nie kruszeje .Bardzo prosze o przepis 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
podstawowa zasada z wołowiną - sól dopiero pod koniec gotowania. zaznaczam od razu ,że są rózne szkoły gotowania , ja podaję moje wersje przepisów. bitki wołowe robię tak: Ładny kawałek mięska kroję na plastry, rozbijam i obtaczam w mące. podsmażam na patelni z obu stron i do garnka. Wcześniej w tym garnku zagotowujemy wodę, z listkiem laurowym, zielem angielski, pieprzem i suszonymi grzybkami. Ważne - nie wkłada się nigdy gorącego mięsa z patelni do zimnej wody - wtedy tez robi się "gumowe". cebulę kroję w półplasterki i też podsmażam na złoto i do gara. W zasadzie to już koniec roboty z bitkami wołowymi, bo potem tylko pod koniec gotowania doprawiamy i ew zagęszczamy sosik. Czasem po ok pół godzinie wrzucam włoszczyznę albo tylko marchewkę pokrojoną w plasterki. Dusi się mniej więcej godzinę, ale na małym ogniu. smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
a teraz gulasz wołowy według frajdy :) Mięsko kroimy w kostkę, podsmażamy na patelni i wrzucamy do garnka z niewielką ilością gotującej się wody. Na patelni w dowolnej kolejności lub wszystko razem podsmażamy: cebulkę pokrojoną w kostkę, trochę włoszczyzny pokrojonej w kostkę , surową paprykę pokrojoną w paseczki, gdy zmięknie - do garnka z mięskiem. Wszystko przyprawiamy: papryką, pieprzem i czym tam chcesz oprócz soli. Sól dodajemy jak mięso jest prawie miękkie. To jest baza - do tego można dodać w różnych konfiguracjach :): pomidory (koncentrat pomidorowy po prostu) groszek z puszki, pieczarki i co tam sobie zamarzycie Zagęszczanie sosu - zdejmujemy ugotowany sos z ognia, w kubeczku roztrzepujemy trochę mąki z wodą, do kubeczka dajemy nieco naszego sosu i mieszamy, żeby zahartować ten "zagęstnik", potem wszystko z kubeczka do gzarnka, zamieszać i znów na ogień. Zagotować mieszając. smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcyla :-) Strogonow po mojemu: 0,5 kg wołowiny, -0.5 kg pieczarek, -3 cebule, 1 mały koncentrat pomidorowy, rosołek wołowy, masło, -sól, pieprz Wołowinę pociąć w paski (ok. 1cm x 4-5cm), usmażyć na maśle (aż wyparuje woda), posolić, wrzucić do gara, zalać wodą, włożyć rosołek wołowy i gotować ok. 50 min. W tym czasie pokroić pieczarki (wzdłuż), usmażyć na maśle (aż wyparuje woda), nie solić!, dodać do podgotowanej wołowiny. Cebule usmażyć na maśle, włożyć do wołowiny i pieczarek. Na maśle usmażyć koncentrat, wrzucić do gara z wołowiną. Wszystko dokładnie wymieszać i dopraić wedle gustu. Powinno być pikantne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,pamiętaci może smak bloku czekoladowego z dawnych czasów ;-) ?? oto przepis: BLOK KAWOWO-CZEKOLADOWY Kostka margaryny 0.5 szkl mocnej esencji z kawy rozpuszczalnej (lub wody) 2 szkl cukru 5-6 łyżek kakao 0.5 kg mleka w proszku bakali:rodzynki ,orzechy,pokruszone herbatniki Esencję(lub wodę) cukier i margarynę zagotować.Kakao i mleko w proszku razem wymieszać,po czym ciągle mieszając wlewać zagotowany \'\'płyn\'\'.Do gładkiej masy dodać bakalie i pokruszone herbatniki ,wymieszać.Foremkę keksową wysmarować tłuszczem i przełożyć do niej mase czekoladową.Wstawić do lodówki do zastygnięcia,kroić jak keks...!!!Smacznego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×