Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Gość frajda
ja jeszcze w sprawie wołowiny :) Żeby z mięsa na gulasz nie porobiły się twarde skwarki trzeba je obsmażać krótko na dość silnym ogniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
🖐️Dziekuje Baaarrrdzoooo za /Strogonow ,gulasz i bitki /:D :)🌼 [ kwiatek] [ kwiatek] [ kwiatek] [ kwiatek] 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio zrobilam babke bananowa, pycha 3/4 szklanki maki 1/2 szklanki cukru 3 cale jaja 3 duze banany mniej niz polowa kostki margaryny pol lyzeczki sody lub proszku do pieczenia Porcja na mala okragla blaszke. Proszek lub sode mieszamy z maka w misce, dodajemy jaja i cukier, mieszamy ( wychodzi twarda masa ) dadajemy rozstopiona lekko przestudzona margaryne, mieszamy i juz nam sie robi ladna konsystencja, dodajemy rozgniecione widelcem banany, ktore mozna skropic cytrynka, dodajemy je do miski, mieszamy. Czynnosc zajmuje okolo 8 minut, mieszalam wszystko drewniana lyzka, mase wlewamy na blaszke i do srednio nagrzanego piekarnika na 45min. Ciasto ladnie wyroslo, wyglada jak murzynek choc nie dodajemy kakao i jest dlugo swieze. Mozna posypac cukrem pudrem lub polewa wedlug uznania. BYlam zaskoczona ze takie pyszne ciasto z tego wyszlo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za przepis na babkę bananową. Właśnie ją zajadam i jest przepyszna! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darya -------> a ja dziękuje za przepis na murzynka, to moje pierwsze ciacho które robiłam i od tej pory piekę co weekend i nawet serniki odkryłam w sobie talent bo dla mnie upieczenie ciasta to było kiedyś niemożliwego dzieki raz jeszcze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejkuuuuuu
zrobilam te PLACUSZKI KUKURYDZIANE -REEEEWEEELACJAAAA!!!! Przepis na 5 minut roboty a naprawde przepyszny!!!! Nastepny przepis z tej listy jaki zrobie to beda skrzydelka z tym sosikiem ktorym sie zalewa w piekarniku i murzynek (moje pierwsze ciasto):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a cio
a co gotujecie na szybki obiad w xciagu tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaGda
a to moja szybka i ulubiona salatka, na kazdej imprezie robi furore, a wiec: 1 zupka chinska lagodna 1 zupka chinska ostra kapusta pekinska, ewentualnie glowka salaty lodowej( ja ja wole) puszka kukurydzy puszka czerwonej fasoli 1 duza piers pokrojona w kostke, usmazona bez przypraw, tylko nie rumienic zbyt mocno majonez, ok 4 lyzek ( ja lubie winiary) makaron z zupek chinskich kruszymy drobno i wrzucamy do michy, dodajemy przyprawy do nich dolaczone, tluszczyk wyrzucamy, dalej dodajemy kukurydze, fasole, oczywiscie odsaczamy najpierw, potem pokrojona w paseczki kapuste, ew, salate i kurczka juz usmazonego. Wszystko mieszamy i dodajemy majonez, jak 4 lyzki za malo, no to wiecej:) odstawiamy salatke na ok 2-3h do lodowki. Pod wplywem majonezu makaron pecznieje i robi sie miekki. Pyszsnosci mowie Wam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że atmosfera na topiku do pozazdroszczenia-oby tak dalej ;-) A oto przepis na gofry: 1/2 kg mąki 2 szt jajek 1/2 szklanki cukru pudru lub mniej 1/3 kostki masła 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 opakowanie cukru waniliowego woda Zaczynamy od stopienia masła i zostawiamy do ostygnięcia. W tym czasie do wysokiego naczynia wsypujemy mąkę, proszek do pieczenia, żółtka, cukier. Dodajemy 1-2 szklanki wody ( zwykłą, zimną, można dodać mineralną, nawet gazowaną). Dodajemy zimne masło. Miksujemy. Wody należy dodać tyle aby ciasto było jak gęsta śmietana. Na końcu dodajemy ubite białka i już bardzo delikatnie mieszamy łyżką. Rozgrzewamy gofrownicę a ciasto w tym czasie oddycha. Po jakiś 3-5 min. smaruję gofrownicę pędzelkiem zmoczonym w oleju, nie będzie się lepić. Ciasto wylewam małą chochelką na całą foremkę. Gofry po upieczeniu powinny, chwilkę ostygnąć-np na kratce z piekarnika... Zauważyłam,też że im gofrownica ma większą moc tym bardziej wypieczone i chrupkie wychodzą gofry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betanika
potrzebuje przepisu sprawdzonego na blok czekoladowy oraz pyszniutkie szyszki:))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do betanika
jesli chodzi o blok to przepis jest podany na początku tej stronki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betanika
dzieki,gapa ze mnie ,a na szyszki ??? byle nie byly z ryzu,please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a przepis na szyszki
Po 15 dkg cukierkow krowek i toffi, 1/2 kostki margaryny, 2 opakowania ryzu preparowanego. Ryż wsypac na patelnie i na małym gazie nieco delikatnie mieszając obsmażyć przez 2 minuty, odstawić- miarą dla ryżu jest pusta torebka po 1 kg cukru- trzeba ja tym ryżem napełnic a następnie prażyc go na patelni . Cukierki i margaryne roztopić, teraz należy dodac do tej masy ryż ( tę miarkę ), wszystko szybko zamieszać tak aby ryż pokrył się masą cukierkową, szybko rękami formować cukierki na kształt szyszek i odstawiac na bok do ostudzenia. UWAGA! ryz jest goracy i parzy w ręce ale warto się poświęcic , poniewaz szyszki są przepyszne , nie wolno studzic tej masy bo zastygnie i nie uformujecie z niej niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie te szyszki bez ryżu
czyli z czym?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopskik
heh,ryz preparowany jest dosc lekki ,ze latwo mozna go polknac z oddechem i wtedy bywa niebezpieczny,moze sa jakies szyszki z platkow? a te z ryzu jak sie robi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
ratujmy te strone !!!PROSZE !!!!Piata strona od 2-miesiecy Okazuje sie ,ze z jej pomoca mozna smacznie i sprawnie gotowac Da sie upitrasic nawet cos z niczego .Wyjelam wlasnie z zamrazarki jakies kotlety baranie .Mam przepis na nie .Pisze tak /MIESKO DO ZALEWY WARZYWNO KWASNEJ I MOCZYC 2-3dni /co mozna szybciej z tego upitrasic ?To MM sobie wymyslil .Niejada Ten niczego ,a jak cos wymysli to dopiero ,masz babo placek .W ubieglym roku to dopiero mnie zadziwil ,kupil dzika i co, mialo byc tego troche :PRZYTARGAL DO DOMU 40kg mieska .JADLA CALA JEGO RODZINA I On ale przyzadzal Jego szwagier bo sie znal na tym .To napiszcie cos smacznego i latwego.Pa🌼:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam przepisow na miesa:( za to moim ulubionym daniem sa makarony;) Makaron z tunczykiem w sosie serowym z brokulami:) -makaron -puszka tunczyka - sos 4 sery z brokulami makaron gotujemy, przyxzadzamy sos, odcedzamy tunczyka, mieszamy wszystko razem i jemy;p Makaron z serkiem plesniowym: - jak powyzej tylko bez tunczyka:p Kroimy ser plesniowy w kostke badz plasterki i ukladamy na cieplym makaronie. Polewamy goracym sosem(serowym lub neapoli) i wcinamy;p Smazony serek plesniowy: - ser plesniowy - sztuk tyle ile zjesz (najlepiej okragly) - bulka tarta - 1 jajco - przyprawy do smaku (np papryka lub curry) Do miski wrzuc jajco, dodaj przyprawy, pieprz, sol. Ser (w calosci)obtaczaj w jajku, potem w bulce. Smaz na patelni na nie za duzym ogniu az sie ser ladnie przyrumieni i \"napecznieje\". Pychotka;] Idealne dania na studencka kieszen;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
🖐️Darya,SSSSS i wszystkie Panie sm:Dcznie ,szybko i chetnie gotujace.Gdzie Wy jestescie :O :(??? Ostatni wpis Bamboszek ,dobry pomysl z serkami ,ale typowy dla studentow .Ja musze niestety bardziej konkretne posilki przygotowywac .Choc latwe i szybkie , lecz bardziej miesne .Mam w domu 😠meszczyzne i zawsze kawalek miesa 😡musi byc .Proooszeeeeee .....:D-:D-:D-:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.g.a.t.a.
moj szybki przepis - kolejny bezmiesny :) ZUPA SEROWA: -2kostki rosolowe (moga byc miesne, wtedy jest niewegetariansko) -litr wody -2 serki topione, takie jak np serki-kielbaski rosolek gotujemy dodajemy serki mieszamy (ewntualnie uzywamy blendera gdyby serki nie chcialy sie rozpuscis) dodajemy troche oregano, pieprzu do smaku podajemy z grzankami(ja np. smaze pokrojony w kostke chleb z jakas przyprawa, np do kuchni wloskiej) smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie uuuumierajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysznosci z ciasta francuskiego:) *hot dogi- ciasto kroimy w prostokaty 10x15, smarujemy koncentratem, zawijamy w nie paroweczke, kielbaske badz kabanosa:) *pizzerka- ciasto kroimy w kwadraty, smarujemy koncentratem, kladziemy szynke badz salami, do tego pieczarki, ser zolty i zawijamy w tzw koperte *zapiekanka- ciasto kroimy w kwadraty, kladziemy tunczyka badz wedzona makrele, do tego kukurydza, groszek, mozna do smaku koncentrat czy keczup czy kto co lubi:) zawijamy w koperte Pieczemy w mocno nagrzanym piekarniku przez ok 15min, nie otwierac piekarnika jak sie piecze bo ciasto nie wyrosnie:) Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak na slodko z owocami: 2 piersi z kurczaka zalac sokiem z cytryny i zostawic w lodowce na pare godzin cebule pokroic w plasterki lub grubsza kostke i przysmazyc na oleju, kiedy sie lekko przysmazy dodac na to pokrojone w kostke piersi kurczaka kiedy piersi nabiora bialego koloru dodac pokrojonego w plasterki banana i ananasa z puszki razem z czescia soku (jesli chcecie zrobic calosc na ostro dobrze jest zalac kawalki ananasa sosem tabasco i odstawic do lodowki do marynowania w tym samym czasie co kurczaka :) pozniej wystarczy dusic wszystko razem dodajac sos sojowy i do smaku pieprz i sol do czasu az banany lekko sie rozgotuja podawac z ryzem - efektowne danie jak ktos do was wpada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BŁyskawiczne paczki 2 serki homogenizowane waniliowe 3 jajka 1,5 szkl maki pelna lyzeczka proszku do pieczenia olej serki + jajka wynieszac mikserem, dodac make i proszek. mala lyzeczka maczana za kazdym razem w zimnej wodzie naierac ciasto i klasc na goracy olej. smazyc na zloty kolor z obu stron. po wyjeciu odsaczyc i posypac cukrem pudrem. pychotka ! p.s wyprobowalm zapieknake czyjejs pani ! pyszna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frajda
uczynna będę i poudzielam się w sprawie szybkich dań :) Drogi Panie , które lubią duży efekt małym kosztem, oto najszybszy obiad w 15-20 minut, moja "zapchajdziura", kiedy wszyscy wracamy po całym dniu, a rodzina wyje z głodu pod drzwiami kuchennymi: Gotuję makaron albo ryż (polecam zagotować wodę w czajniku elektrycznym najpierw - będzie szybciej) Na patelni podsmażam na złoto pokrojona w drobniutką kostkę cebulę, do tego pierś z kurczaka w kostkę albo tuńczyk z puszki razem chwilkę podsmażam, dodaję dobrą gęstą śmietanę doprawiam wegetą i pieprzem. I już. trwa to dosłownie parę minut Zostaje czekanie aż się makaron czy ryż dogotuje, potem sos na makron albo ryż, posypujemy startym żółtym serem. Jak mi się chce, do kurczaczka dorzucam brokuła w różyczkach - mrożonego, bom leniwa gospodyni ;) - albo paprykę pokrojoną w paski,albo co tam mam (groszek, kukurydza z puchy) Polecam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARIAN NIE OBRAŻAJ MARIANÓW TY
I nie wymiotują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MŁODA ŻONA 01
bardzo proszę o przepis na buraczki do obiadu bo te które ja robię to ochyda dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesti
a ja poproszę o dobre ciasto na pizzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×