Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paciorkowce Stawy.

Paciorkowce, a Stawy.

Polecane posty

Gość zagi1978
witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobry temat
paciorkowiec, bakteria, która wywołuje anginę, liże stawy a kąsa zastawki serca i kłębuszki nerkowe. Zaniedbanie tej choroby może dać kalectwo kub śmierć. Jak zmusić układ immunologiczny organizmu do walki z ew. chorobą vide: www.vademecum.zdrowia.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miecia
hej! na poczatku maja tak ok 1,5 tyg mialam bol stawów i stan podgoraczkowy ale lekarz stwierdził ze to od migdałków (bo ze stawami juz wczesniej miałam problemy bolały ale nigdy tak długo az 1.5 tyg)w czerwcu mialam wyciecie migdałkow i stan podgoraczkowy nadal sie utrzymuje i mam wrazenie ze pobolewuja mnie wezły chłonne? czy to moze byc tez spowodowane jakas bakteria? badania krwi i ob robione w czerwcu były ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To wszystko prawda co piszecie
ale chemia lepiej tego wszystkiego nie leczyc ,bo mozna jeszcze bardziej sobie pogorszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0243
witam.Ja juz jestem po usunięciu migdałow jednak sie zdecydowalam od tego faktu minał juz miesiać i odpukac nie choruje.sam zabieg nie ejst zly jak dobrze lekarz z nieczuli to mozna przezyc,Najgorsze jest po zabiegu bez mocnych srodków przeciwbolowych nie da sie przezyć i nie mozna zbytnio jest same wodniste rzeczy polecam kisiele nie kwasne bardzo dobra rzecz i przynusi ulge.Pani doktor powiedziala ze moje migdały byly brzydkie i mialy zrosty i to moze dlatego mialam wysokie aso.Kazala zrobic powtórnie aso tak po polroku i wtedy okaze sie od czy to bylo od moich migdałow czy jak.A ja mialam Ob caly czas w normie ale jednak paciorkowce siedzialy we mnie.zobacze co wyjdzie po powtorym badaniu.I mam nadzieje ze nie bede wiedziala juz co to jest bol gardła.pozdrawiam wszystkich i warto usuwac migdały jak sa chore bo nikomu takie sa nie potrzebne a to da sie przezyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Usówac migdały
Migdały sie leczy a nie usówa,myśle ze nic sie nie zmieni,tylko straciłas wazna ochrone przeciwbakteryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyciąć
migdały największe węzły chłonne przechwytujące infekcję chorobotwórczą. Jeśli da się to wyleczyć, jeśli są chroniczne to wyciąć, bo zniszczą poprzez sianie paciorkowców serce, nerki, nie mówiąc o stawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Usówac migdały
No włąsnie dlatego leczyc nie wycinać,wszystko da sie wyleczyć tylko trzeba umiec znalezc odpowiedni sposób i tyle,wtedy niczego nie beda kasac żadne paciokowce heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjechanych migdałów anginami już się nie wyleczy. Więc jak sieją lepiej usunąć i spokój. Koleżanka dobrze zrobiła. Ja po usunięciu ( już prawie rok)mam zero chorowania na gardło i wszystko wokół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bass0
dzis lekarz dał mi skierownia na badania ASO, nie wiedzialam na czym, ono polega, wiec weszlam na te str. czy ktos moglby mi odpowiedziec czy mam sie czego obawiac i jak wyglada to badanie? od ponad 1,5 roku mecza mnie- przynajmniej raz w miesiacu- bole pecherza, bylam na badaniach u ginekologa, ten stwierdzil, ze to stan zapalny, stosowalam globulki i owszem na jakis czas przeszlo, ostatnio jednak bole powrocily, przewaznie \"lapia\" mnie przy oddawaniu moczu.jesli chodzi o bole stawow to rczej nie mialam takowych, ewentualnie, ale raczej zadko, kolan. w mlodosci chorowalam na gronkowca, czy to moze mniec jakies powiklania? mam tez okropne migdaly, ale boje sie zabiegu usuwania ich, czy powinnam sie obawiac wyniku ASO?prosze o odpowiedz na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bass0
dzis lekarz dał mi skierownia na badania ASO, nie wiedzialam na czym, ono polega, wiec weszlam na te str. czy ktos moglby mi odpowiedziec czy mam sie czego obawiac i jak wyglada to badanie? od ponad 1,5 roku mecza mnie- przynajmniej raz w miesiacu- bole pecherza, bylam na badaniach u ginekologa, ten stwierdzil, ze to stan zapalny, stosowalam globulki i owszem na jakis czas przeszlo, ostatnio jednak bole powrocily, przewaznie \"lapia\" mnie przy oddawaniu moczu.jesli chodzi o bole stawow to rczej nie mialam takowych, ewentualnie, ale raczej zadko, kolan. w mlodosci chorowalam na gronkowca, czy to moze mniec jakies powiklania? mam tez okropne migdaly, ale boje sie zabiegu usuwania ich, czy powinnam sie obawiac wyniku ASO?prosze o odpowiedz na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość himena_
Bylam ostatnio u lekarza pediatry z powodu bólu kolan. Zalecił bym zrobiła badanie ASO i OB, a więc zrobilam i wyniki są nienajlepsze.. OB w sumie jest wporządku ale ASO wynosi 395. Zgłosiłam się juz z wynikami i póki co bede zwiedzać pokolei poradnie specjalistyczne- laryngolog,reumatolog i kardiolog :( Lekarz powiedział, że przyczyną moga byc migdały zatoki albo też zęby z którymi raczej nie mam problemu.. migdałki też nigdy nie były powiększone ale na zatoki chorowałam ;/ pediatra powiedział też że jesli tego nie wylecze mogą być powikłania w pozniejszym wieku takie jak choroba serca.. oO eh teraz moje pytanie. Jak to wyleczyć? Antybiotyki? Zastrzyki? I ile to potrwa bo już jestem zmęczona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropeczka_21
Witam wszystkich,od dłuższego czasu bardzo bolą mnie plecy i ręka(od łokcia do dłoni) mam tak narywające bóle ze czasem nie mogę ruszyć ręką. Jest to bardzo dokuczliwe i bolesne,lekarz rodzinny zlecił mi badanie ASO którego wynik wyniósł 441,a wiem że norma jest do 200. Prosze o jakieś informacje bo bardzo się denerwuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisiel844658494657568
Witam.Ja mialem straszne problemy z migdalami.Co miesiac lapala mnie infekcja.Antybiotyki tylko mocne dzialaly.ASO wyszlo mi ponad 500. Zaczalem sie leczyc lekami homeopatycznymi i juz od prawie pol roku nic mnie nie zlapalo.2 miesaice temu mialem Aso 400.Zmalalo.Jutro ide robic kolejne.Mam nadzieje ze bedzie w normie czyli nie wiecej jak 200. Jednak te leki mi pomogly, poniewaz imprezowalem czasem w takich warunkach ze szkoda gadac.Lodowata wodka, mroz na dworze ja w bluzie pol nocy i jakos nic mi nie bylo.Kompletnie nic.Wczesniej przed braniem tych lekarstw to chyba bym musial migdaly wyciac po takich wyskokach. Zapytajcie swojego lekarza o takich lekach jak Streptococcinum 9 CH, Hepar Sulfuris Calcareum 15 CH, badz Mercurius Solubilis 15 CH. Jeszcze mam cos takiego jak Belladonna 9 CH(tego nie uzywam bo niby na razie nie potrzeba)Pozdrawiam i zycze zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorowitka
ja tez miewalam w ubieglym roku problemy z anginami,kilkakrotnie dostawalam antybiotyki ...a po ostatniej nie moglam dojsc do siebie,oslabienie,apatia,brak apetytu,stany podgoraczkowe,naloty w gardle...i bole stawów,to jest OKROPNE,bolą kosteczki,stopy,kolanka,łokcie...nie mialam pojęcia że to miało związek z anginami,aż do czasu gdy uświadomil mi to lekarz.dostalam skierowanie na badania:min. ASO i OB,które były OK.aczkolwiek lekarz powiezydzial,ze to wcale nie znaczy,że coś zlego nie zaczelo sie dziać w moim organiźmie:( dostalam leki na stawy,niestety nie pomogło...wrócilam więc do gabinetu i teraz muszę zrobić wymaz z gardełka...prawdopodobnie paciorkowiec...a co będzie dalej,aż się boję:(...może ktoś miał do czynienia z podobnyymi dolegliwościami i może mi napisać jak leczenie wygląda dalej,czy da się to całkowicie wyleczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka06
ja niestety też mam podwyższone ASO po trzech miesiącach brania penicyliny spadło mi tylko 100 jednostek...na ostatnich badaniach wyszlo ze teraz mam ponad 1200...a ogolnie czuje sie dobrze czasami troche pobolewa mnie serce.jak czytam niektóre posty to zaczynam sie bac bo jakos mój lekarz nie robi z tego problemu.nawet nie powiedzialm zebym poszla do jakiegos reumatologa...teraz sama nie wiem.co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinka12345
wczorajodebrałam wyniki ASO I WYSZŁO ŻE MAM aso 400 !!!!!!!!! ostatnio byłam jakies 2 lub 3 razy na antybiotyku..zwykle nic mi nie jest tylko od czasu do czasu kłuje lub pobolewa mnie serce...cy jak mam ASO 400 to cos groznego ???????????? i jak to leczyć??????????prosze o szybką odp1bardzo boje sie tych wyników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do asus
powinniscie usunac mu migdalki,moja siostra miala zapalenie chrzastki stawowej a ASO wynosilo 800. juz prawie ja nic nie boli, ale podwyzszone ASO nie zawsze onzacza zle.od 4 lat moje ASO wynosi 600 i jakos nie czuje zadnych zmian;)...wiec powinno byc dobrze:) 3majcie sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss_Elizabeth
Ja już jestem ponad miesiąc po usunięciu migdałów- miałam często anginy.Stawy zaczęły mnie boleć podaczas tych angin- najpierw nadgarstki stopy kolana. Nadzieja dla mnie była w usunięciu migdałów. I tak- z gardłem jest wszysko OK, żadnego bólu - wszystko się ładnie goi. Ale martwie się bo stawy nadal bolą - i do tego bóle pleców, pieczenie oczu (chyba nawet pogorszył mi się trochę wzrok) i ogólne osłabienie. Teraz czekam na wyniki badań w kierunku reumatoidalnym chociaż one już wcześniej były ok. Czy to wszystko może być skutkiem przebytych angin ? Ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chore rujnuja zdrowie
stan ropiejacy w moich migdalach utrzymuje sie juz od kilku lat, maja wplyw na funkcjonowanie calego organizmu. dwa lata temu pojawiły sie problemy z nerkami, wtedy jeszcze nie wiedzialem gdzie lezy przyczyna. w lutym tego roku infekcja przeniosla sie na stawy, a w kwietniu mialem powazne problemy z sercem. dopiero podanie antybiotyku zbiło dolegliwosci, mimo tego moje samopoczucie jest nadal fatalne. we wrzesniu laduje na otolaryngologii i nawet nie zawacham sie wyciac. nie potraficie sobie wyobrazic jak uprzykrzyc zycie moga chore migdaly, sprawily ze musialem drastycznie ograniczyc moja aktywnosc, nie wolno podejmowac mi wiekszego wysilku, nie wolno mi nawet wypic piwa. jesli zaniedbacie stan chroniczny w migdalach to jedynym ratunkiem jest usunięcie i nie radze zwlekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 3 roku życia do 14 chorowałam na ostre zapalenie stawów wywołane paciorkowcem,pózniej były migdały,notoryczne anginy ropne.12 lat temu sprowadzałam szczepionkę z Niemiec(w Polsce była nie do dostania)Brałam ją przez 2 lata-anginy poszły w niepamięć:)Już bym była zapomniała,ze mam takie paskudstwo w sobie...teraz chyba znów zaatakował-przewód słuchowy(w ciągu pół roku 3 razy czyrak w uchu),to miejsce paciorkowiec też podobno lubi.Mam dosyć!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka2245
doznalam urazu nogi, nie byla zlamana a wciaz bolala dlatego dostalam skierowanie na badania. ASO mam 300, niegdys miewalam przewlekle anginy. co to wszystko moze znaczyc?? stawy mnie nie bola. mam 16 lat i boje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eskimo
Przy OB -5 i temp. 37,6 zamiast 36,6 brałem Ospen 500.000 przez pół roku (dawkowanie co 4h antybiotyk) aby zbić ASO z poziomu 1200 do 200 j. Miałem 12 lat a teraz 24 ale pamiętam to jak dziś bowiem co 2 tygodnie krew pobierali by zbadać aktualny poziom ASO oraz raz w miesiacu kontrola EKG ze względu na "zaburzenia repolaryzacji serca" które teraz po 10 latach niby zanikły ale pozostała nadpotliwość głowy, twarzy i szyi oraz szybsze przemęczenie przy dluższym wysiłku fizycznym, do tego Bioparox doustnie inhalacje oraz pare lat pozniej po nastepnej i ostatniej infekcji Anginy - Tantum Verde. Mam pić b.dużo litrów płynów dziennie by zagwarantować sprawną i szybką filtrację nerek. Ogólnie ok nie jest najgorzej ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiekwww
Cześć. Pod koniec lipca zaczęły mnie boleć wszystkie stawy ( rąk i nóg). Po dwóch tygodniach zgłosiłem się do lekarza rodzinnego i przepisał mi antybiotyk OSPEN ( 3 razy dziennie po 1500000). Antybiotyk pomógł ale po 12 dniach trafiłem do szpitala i wszystkie bóle zaczęły się od nowa. Badania wykazały: Aso:1270, Crp:57, ob. 33/60. W czasie pobytu w szpitalu wykryto podejrzenie o chorobę Cushinga. Nie znaleziono przyczyny bólu stawów. Od środków przeciwbólowych dostałem wysypki – bąble wodne na całym ciele. Migdałki mam ostro przerośnięte ale wymaz wykazał że nie wyhodowano drożdży. Od dwóch miesięcy walczę z bólami a lekarze rozkładają ręce i odsyłają od jednego do drugiego. Boję się brać środki przeciwbólowe ponieważ od razu dostaję wysypki. Jeżeli ktoś miał podobne dolegliwości proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dulce
Hejka.Mam 14 lat od jakiegoś czasu bolą mnie kolana czasem wręcz nie moge chodzić.Pani doktor kazała mi zrobić ASO .Wynik poniżej 200 i nie wiem czy wszystko jest dobrze .Proszę o pomoc niech ktoś napisze czy wszystko jest ok .Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Durex
Ponizej 200 tzn ze jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Durex
Moje ASO wynosi 600.na migdałach zrosty,stawy bolą a wszystkie wyniki przed zabiegiem idealne,tylko ASO 600.w poniedziałek zabieg na Jurasza bydzia.nic nie rozumie z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariusiaa
tak przeczytałam całe forum i widze ze chyba mam podobne problemy co wiekszośc no i niestety tez byłam niue do kon ca leczona tak jak powinnam, mam 21 lat i odkad pamietam narzekam na bóle stawów, jako dziecko miałam robione ASO które nic nie wykazało. Do bólu się przyzwyczailam na tyle ze nawet nie brałam żadnych śrdoków przeciwbólowych no moze z malymi wyjątkami, no ale ile można się męczyć... ortopeda zapisał mi Recalcin (tabletki na stawy) hmm niby pomoglo ale czy do konc to nie wiem...inny ortopeda stwierdził rozmiękczenie chrząstki i przepisał fizjoterapie konkretnie jonoforeze i megneto w czasie zabiegów mialam ogromne problemy z chodzeniem, od kilku lat bóle sie zmieniają od takich "na pogodę" i od przemęczenia doszły bóle jak ja to nazywam "mechanicze" tarcie w kolanach itp. czasami bolą mnie tez inne stawy... w maju 2006 dopadł mnie czyrak najpier jeden i spokój na rok, po roku kolejny raz ale juz nie jeden a 3 w jednym miejscu po pól roku znowu ale tym razem juz 6 w okolicach pachy od tamtego czasu nic nie wyskakuje...ale mialam wtedy zorbiony wymaz z gardła ktory wykazał obecnośc paciorkowca ktory podobno zawsze tam siedzi tyle ze byl na 3 plusiki. Kilka dni temu odebrałam wyniki ASO i calej morfologi ASO 1:400 zapisano mi antybiotyk ale nie wiem czy mam go brac bo nie zapisywal mi go reumatolog... a jestem wrogiem bezsensowengo brania antybiotyków jak widzicie moja sytuacja jest troche zakręcona co myslicie czy moje bóle stawów tez sa wywołane bakterią?? i ASO jest wieksze dopiero teraz kiedys bylo w normie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka2
drogi Jasiu,przy tak wysokim ASO,jezeli masz klopoty z migdalami,to prosze,wywal to diabelstwo ,moze wystarczy usunac tylko trzeci migdal i bedzie wszystko ok.Nie polegaj na opinii tylko jednego laryngologa,bo z doswiadczenia wiem,ze ze trzeba zasiegnac porady co najmniej dwoch lekarzy.Jezeli migdaly sa chore,to zamiast stanowic bariere dla bakterii i wirusow,sieja do organizmu wszelkie zlo.Sprobuj prosze usunac tylko trzeci migdal,a zobaczysz,ze nastapi poprawa.Dawno temu moja corka strasznie chorowala Aso miala 960 ,ob tez wysokie,ale nie trac nadzieji,tylko rob badania i dzialaj,zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×