Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paciorkowce Stawy.

Paciorkowce, a Stawy.

Polecane posty

Gość callow
Od jakiegoś czasu strasznie bolą mnie stawy. Miałam zrobione badania krwi, ASO- 362, OB - 8. Mam się czym martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha78
Witam.Od pewnego czasu czuję się źle,tzn.ciągłe osłabienie ,ból klatki piersiowej,boli mnie serce i cała lewa ręka a ostatnio straszny ból gardła,lekarz przepisał mi antybiotyk i nie skierował na żadne badania.Po przeczytaniu tych wypowiedzi zastanawiam się nad jakimiś badaniami na własną rękę.Czy ktoś wie jakie badania mogę zrobić i za ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIUSIA
WITAM.MAM TAKI SAM PROBLEM ,TYLKO Z MOIM SYNEM,MA ON 7 LAT ,DWA MIESIĄCE TEMU DOWIEDZIAŁAM SIE ZE MA ZAKAŻENIE PACIORKOWCEM STAWÓW ,ASO MIAŁ 345 ,BYŁAM U LEKAŻA DOSTAŁ ANTYBIOTYK( OSPEN SYROP ) PO 21 DNIACH BRANIA ANTYBIOTYKU ASO SPADŁO DO 303 ,I PONOWNIE DOSTAŁ ANTYBIOTYK NA 21 DNI ,DZIS ODEBRAŁAM WYNIKI I ASO MA 285 ,STRASZNIE WOLNO SPADA .NORMA ASO TO 200.ZACZEŁO SIE OD BULU STAWÓW W KOLANACH ,NIC POZATYM MU NIE DOLEGAŁO ,ZAWSZE BOLAŁY GO NA WIECZUR.JEŻELI KTOS ZWAS BRAŁ LEKI KTÓRE SZYBKO POMOGŁY ,BARDZO PROSIŁA BYM O NAZWE ,.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie ,pisze na forum pierwszy raz ,i bardzo przepraszam za pisanie dużymi literami.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wiec przeczytaam ten temat.sama na to cierpie mam paciorkowca mam 15 lat.moja mama zalamuje rece bo juz nie wie co robic ale ja dam rade...prawdopodobnie mam to od dziecka.jestem osoba niedoslyszaca na jedno ucho.Mam zapalenie srodka ucha.przez paciorkowiec...bola mnie stawy rece zyly serce mam takie uciski w klatce piersiowej nogi brzuch do pewnego czasu cxzasem naprawde zaciskam rece bo juz nie moge wytrzymac wtedy nie moge mamie spojrzec w twarz nie chce by widziala jak cierpie.moja siostra ktora z emna spi zawsze mnie wspiera zaltwila mi lekarza ktory leczy naturalnymi lekami sa drogie ale ponoc dobre.jestem na diecie przeciwgrzybiczej musze przyznac ze po tej diecie czuje sie lepiej tak wypoczeta inna co do lekow hmm zaczelam sie leczyc dopiero w lipcu wiec jako tako jeszcze efektow kolosalnych nie ma.wiem bede sie leczyc dluuuugo i moze do konca zycia. chcialam powiedziec innym ktorzy na to cierpia nie dajcie sie. na poczatku bylam u zwyklego lekarza zrobilismy badania na ASO OB ASO miala bardzo duze bo 1000 podawali mi leki zmniejszylo sie owszem ale bol powrocil.... teraz idac na badania ASO mam jak najlepsze ale problem nadal jest moj specjalsita powiedzial ze paciorkowiec uodparnia sie i potem juz go nie mozna wykryc we krwi...powiem wam ze tamte leki i tak byly zbedne zwykly lekarz zalamal rece gdy przyszlam do niego z mam poraz juz setny z ta sama przyczyna stwierdzil ostatecznie ze da mnie do szpitala> i tu apel do was:NIE DAWAJCIE NAS DO SZPITALA!!!! oni nam pogorsza satn! wiem bo znam takie przypadki ale osobiscie nie wiem bo mnie moj specjalista nie kazala dac powiedziala ze beda mi sterydy dawac bo oni i tak mi nie pomoga. dzis bylam na pobraniu krwi baaardzo boli pobieranie za kazdym razem co raz gorzej;/ pobierano mi krew 15 minut poniewaz nie mozna bylo wykryc mojej zyly kula mnie duzo razy;/... zamaist duzej ilosci krwi wyplynela mala ilosc powinna im starczyc gesta ciemna krew....pieliegniarka juz sama niewiedziala co ma robic Łącze sie z bolem moich rowiesnikow bo nikt tak jak oni i ja nie wiedza co to za bol. nie zycze nikomu tego wstawania z bolem i zasypiania z nim pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1973
w kwietniu córka miała wymaz z gardła i był to paciorkowiec otrzymała szczepionkę polivaccynę podskórnie i ASO wynosiło 850 wskazane usunięcie migdałów alergolog jednak zaleciła ribomunyl od sierpnia i ewentualną konsultację u reumatologa wczoraj odebrałam wynik ASO 659. Od kwietnia nie chorowała. Martwię się że to aso tak powoli spada do stycznia trwa kuracja ribomunylem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakara
Witam. Moja córcia ma 13 lat. A zaczeło się to 3 lata temu.Wstyczniu wyskoczył jej jakby węzęł chłonny przy tym ból gardła.Badania ASO 800 CRP +.W maju ból stawów ból głowy okazało się:zapalenie opon mózgowych, bolieroza ASO-607 kuracja antybiotykowa.W między czasie katary ropne, anginy co i raz leczone antybiotami jak wspomniałam o badaniu ASO lekarz stwiedził że ma tendencję spadkową że to tak szybko nie spada jest ok. do pażdziernika 07. W pażdzierniku znów gardło zrobiliśmy badania, morfologia ok. natomiast ASO-874 OB 24.lekarz znów stwierdził że jest w danym momencie infekcja ale ddostała antybiot jeżeli coś będzie sie działo to szybciutko przychodzić.Więc si ę zeszło tak do dnia w którym (dwa tygodnie temu) zagorączkowała ale nic ją nie bolało nawet nie wiedziałam co jej dać. Za dwa tyg.ból stawów,goraczka wizyta u lakarza -gardło okropne antybiot i skierowanie na badania.Wyniki badań:ASO-2097.5 OB-41 CRP+dodatni .Jestem załamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto pyta nie bładzi....
miałam badanie aso i wynik mam taki 21,0 o co chodzi możecie mi wytłumaczyć...to dobrze czy źle ze mam taki wynik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paciorkowiec
np. anginy liże stawy a kąsa zastawki serca i kłębuszki nerkowe doprowadzając do kalectwa lub śmierci. Najlepszym lekarstwem jest niedopuścić do choroby zdrowym stylem życia: 1.prawidłowe odżywianie 2.wysiłek fizyczny rekreacyjny na poziomie potu 23.higiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne Szczegóły na www.vademecum.zdrowoia.prv.pl Przyszłość medycyny Współczesna medycyna i medycyna przyszłości nie będzie polegała na tabletkach, zastrzykach, operacjach chirurgicznych, lecz na stymulacji(środkami zarówno fizycznymi jak i psychologicznymi), wręcz zmuszaniu Układu immunologicznego do obrony i walki z infekcją chorobotwórczą” poprzez spełnianie 4. warunków determinujących zdrowie: 1)odżywianie , 2)wysiłek fizyczny ,3) higiena ,4) pozytywne nastawienie psychiczne; krótko mówiąc, dzięki higienie w pełnym tego słowa znaczeniu). Będzie to najsensowniejszy, zarazem najtańszy sposób na zdrowie i życie. W przeciwnym wypadku ludzkość ulegnie zagładzie biologicznej. LR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paciorkowiec
sorki ma być: www.vademecum.zdrowia.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakara
trzeba być jasnowidzem żeby to wszystko załapać. a jeżeli chodzi o sportto moja córka uprawia pływanie już 8 lat i co z tego stawy bolą a być może by bardziej bolały gdyby nie pływała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuter
witam ja mam już od maja 2008 r. ASO 600 3 krotnie większe od normy nic mnie nie boli i miałem wymazy z migdałów i nosa i nie znaleziono paciorkowca.chce zaznaczyć że w młodzieńczych latach prawie co 2 m-ce chorowałem na angine ale z wiekiem jak ręką odcią nic od 7 llat nie choruję, rumatolog też nic nie znalazł.jeden lekarz mi powiedział że takie ASO moge mieć już do końca życia i powinienem sie cieszyć ,poniewaz moj organizm tyle wyprodukował przeciwciał że to juz może być taka moja uroda mojego organizmu.nie wiem czy on ma do końca racje może ktoś mi pomoże co mam dalej robić?????...............................mam 31 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakara
nic nie robić ponieważ ASO do 1000 jest dopuszczalne,jeżeli oczywiście nic Ci nie ddolega. Jeżeli jest powyżej 1000jest to już niebezpieczne i lekarz powinien zlecić badania w dwu tygodniowym odstępie i jeżeli nie ma tendecji spadkowej skierowac do poradni reumatologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola8536
Ja mam taki problem że rok temu w styczniu zrobiłam badanie ASO bo po nocach nie mogłam spać krzyczałam, płakałam i zwijałam się z bólu i w badaniu wyszło że moje ASO wynosi 2192 a norma 150 :/ leżałam w szpitalu 4 tygodnie w tym przeróżne rehabilitacje leki i wogóle wyszłam ze szpitala w lutym 2008 roku i mam co miesiąc wizytę u lekarza przepisał mi antybiotyk o nazwię ospen który niby pomaga 4 miesiące temu jak robiłam badania kontrolne to od tamtej pory ASO spadło tylko 450 a zima się zaczeła i powracają bóle takie jak rok temu ;( lekarz stwierdził że to może mi zostać już do końca życia:( a jak poszłam do niego rok temu to powiedział że naprawdę szczęście że przyszłam bo prawie i bym nie chodziła :( a mam dopiero w tym roku 17 lat ;( co o tym powiecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksenia-1
WITAM Moja córcia ma 3 latka i ma ASO 20.0 IU/m , a CRP 0,40 mg/1 nie wiem jakie są normy czy to dobrze czy źle. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula79 berlin
Hej od ładnych paru lat męczą mnie ropne migdały, ostatnio robiłam badania i mam aso 413 a Ob 21, do tego lekarz stwierdził bakterie w gardle, ale nie powiedział jaką. Jako dzieko byłam w szpitalu z powiklaniami szkarlatyny i tez było aso wysokie na poziomie 1200. Przez dwa lata brałam zastrzyki penicyliny. Potem bylo wszystko ok. Czy już zawsze bede miala z tym problem, ostatnio czuje się źle, mam klucia w sercu, czasem bola mnie stawy, czesciej plecy, jestem wiecznie zmeczona i rano spuchnieta. Teraz biore antybiotyk Ciprofloxacin Al 500 czy usuwac migdaly, wiecznie sa powiekszone z ropa, choc laryngolog mowi ze to nie ropa. Czy jest to mozliwe, że bakteria jest tez w zebach madrosci, ktore nie wyszly do konca, bo nie maja miejsca i mam przez to stan zapalny w dziaslach, czy powinnam usunac tez osemki? Prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos o tym wiem /
może na początek opisze w kilku zdaniach swoją \"przygode\" z paciorkowcem. zaczęło sie niewinnie od zwykłej grypy. Niestety lekarz u którego sie leczyłam okazał sie kompletnym idiotą i przez jakieś 4 miesiące faszerował mnie antybiotykami, niestety bylo coraz gorzej. zaraz po odstawieniu antybiotyku pojawiała sie gorączka , potworne osłabienie organizmu potem doszły do tego straszne bóle stawów. Kiedy wreszcie lekarz wpadł na to żeby zrobić mi badania okazalo się że mam OB 120!!!!!!!!!! od razu skierowanie do szpitala i cała seria badań. ASO ponad 1000, w gardle paciorkowiec i nesseria. w szpitalu troche spadły mi warosci OB i ASO ale po wypisaniu ( bylam w szpitalu ponad 2 tyg) znowu to samo i znowu do szpitala;/ i kolejne dwa tyg . sytuacja się powtórzyła czyli po wypisaniu ból stawów wysokie OB i ASO. wreszcie trafiłam na lakarke która przepisała mi debecyline. brałam zastrzyki ok 1,5 roku, najpierw co tydzień potem co dwa, niestety siedzenie po nich boli jak cholera ale co najważniejsze od tamtej pory mam św spokój, prawie nei choruje wyniki badań bardzo dobre. niestety do dzis czasem bolą mnie stawy bo paciorkowiec dał im sie we znaki, ale generalnie czuje sie bardzo dobrze a od choroby mineło juz 10 lat. Także nie dajcie się zbyć lekarzom i zmuście ich do myślenia bo grunt to odpowiednio dobrać antybiotyk. a jeżeli jeden, drugi i trzeci rozkłada ręce idzcie do czwartego . Rany ale nudną epopeje walnełam :D. w każdym razie nie lekceważcie paciorkowca bo jest bardzo podstępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LAMPIOR
Witam. Od ponad roku, od czasu jak zmienilem prace na ciezka, wyczerpujaca (kopalnia) pojawily sie u mnie bóle w kolejności: kolana, biodra, kregosłup, kostki, palce u nóg, barki, palce rąk... nie stało się to od razu, raczej stopniowo tygodniami pojawialy sie kolejno bóle. Po tych kolanowych dostałem od ortopedy recepte na ARTHRYL, MELOXICAM, PIASCLEDINE. Wczesniej zazywalem glukozamine. Trzeba przyznac ze czulem sie po tym jak nowonarodzony, ale dosyc szybko czar prysnal, bole powrocily z podwojna siła, do tego stopnia ze ciezko mi zasnac. Musze powiedziec ze ASO wyszlo 225, OB w normie. LEkarz rozlozyl rece i powiedzial ze tak musi byc, musze z tym zyc, ale dlaczego ? Czuje sie coraz gorzej, do tego stopnia ze chce zmienic prace. Stawy mi przeskakują, czuję przy wolnych ruchach (nawet w palcach nóg) ocieranie się kość o kość :( :( kiedys tego nie bylo!! Pomozcie !! !! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwaśnica
ARTHRYL, MELOXICAM, PIASCLEDINE to są leki zawierające w składzie glukozaminę czyli substancję wspomagającą pracę stawów. Od ciężkiej pracy masz na pewno "wypracowane" czyli zniszczone stawy i chrząstkę, która nie produkuje mazi i przez to jest to tarcie i przeskakiwanie w stawach. Aby były rezultaty trzeba przyjmować któryś z tych preparatów przez 3 miesiące. Najlepiej poproś w aptece taki, który ma największą dawkę glukozaminy. Leki te są sprzedawane bez recepty i nie sa refundowane. Musisz oszczędzać stawy, bo rezultaty leczenia sa krótkotrwałe, a niestety chrząstka nie ulega odbudowie (tylko w reklamach tak piszą). Twoje stawy mają zbyt duże obciążenie, są niszczone i może to doprowadzić do naprawdę poważnych zmian np. do chondromolacji rzepki kolanowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinka16
jeśli ma się zbyt niskie ASO to co to oznacza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lampior
dzięki "Kwaśnica" za odpowiedź.. zgodze sie z Toba ale dlaczego czuje to ocieranie sie we wszystkich stawach, palcach, szyi, nadgarstach ? duzo w pracy chodze, ale nic fizycznie nie robie ?!! z czego to sie bierze ? ? mam wrazenie jakby cos niszczylo mi ta chrzastke w calym organizmie ?!! ale zaden z dotychczas odwiedzonych lekarzy jesczzze nie powiedzial mi co ?!!! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lampior
dzięki "Kwaśnica" za odpowiedź.. zgodze sie z Toba ale dlaczego czuje to ocieranie sie we wszystkich stawach, palcach, szyi, nadgarstach ? duzo w pracy chodze, ale nic fizycznie nie robie ?!! z czego to sie bierze ? ? mam wrazenie jakby cos niszczylo mi ta chrzastke w calym organizmie ?!! ale zaden z dotychczas odwiedzonych lekarzy jesczzze nie powiedzial mi co ?!!! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L_a_r_a
mój wynik ASO to 1932 =((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L_a_r_a
ból stawów jest straszny... męczę się z nim od13 lat co najmniej =(( nie wiem co robić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwjasieko2.pl
Witam wszystkich. Moje Aso wynosi teraz 900 ( wczesniej mialem 2700) czuje sie coraz lepiej i mam nadzieje ze wkrotce paciorkowce dadza mi spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariwox
witam, mam 42 lata i od lutego męczę się z ... właściwie niewiadomo czym. Biegam po wszystkich lekarzach, robię wszelkie możliwe badania, wszyscy w kołko powtarzają, że jestem zdrowa jak koń! A ja naprawdę mam tegi dość. Wolałabym żeby w koncu postawili diagnozę. Okropnie się męczę.. nic mi nie jest- a wszystko mnie boli! Stawy również. Najgorsze jednak jest pieczenie w klatce piersiowej i czasem w przełyku. Czasem gdy rano się budzę mam zdrętwiałą prawą nogę i lewą rękę. Miałam bakterię helicobacter, ale podobno została wyleczona kuracją antybiotykową. Po zrobionych badaniach krwi, ASO 250- może nie tak bardzo podwyższone jak u niektórych, ale jednak podwyższone. Ludzie pomocy.. Mam już wykupione tyle leków, że nie mam gdzie ich składować. Szok! Nigdy w życiu nie chorowałam.. Raz tak bardzo źle się czułam, że wieczorem pojechałam na pogotowie, tam powiedzieli mi, że to nerwo bóle i dali tabletki na uspokojenie. Raz wylądowałam w szpitalu- powiedzieli to samo. Sprawdzili serce- wszystko ok. Prawda, ostatnio miałam więcej powodów do stresu, choroba siostry, śmierc teścia. Ale naprawdę wątpie żeby były to nerwo bóle. Czy to może być paciorkowiec? Lub po prostu CO TO MOŻE BYC? POMOCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariwox
aha i rano mam białawy nalot na języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×