Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatroskana********************

anemia u niemowlaka

Polecane posty

Gość zatroskana********************

lekarz wykrył mała anemie,wypisał żelazo po którym ma wrócić wsyztsko do normy.Nie rozumiem jak jest to możłiwe synek bardzo ładnie przybiera na wadze,jest radosny, ma rumieńce a jednak..... czy któraś z tu obecnych mam jest w podobnej sytuacjii lub było??? czy to jest niebezpieczne dla mojego dziecka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobrze, że wykryto anemię wcześniej. Mój synek wygląda pięknie jest okrąglutki, bardzo żywy ma 1,5 roczku i jak zobaczyłam na wynikach, że wyszła silna anemia to nie chciałam uwierzyć. Odżywiony jest bardzo dobrze je owoce, mleko zastępcze wzbogacone w różne pierwiastki, je sporo mięska i mimo wszystko wyszła silna anemia. W przypadku mojego synka to lekarz podejrzewa, że może być problem z wchłanianiem, żelaza bo mały dostawał sporo antybiotyków. Obecnie wypił jedna butelkę Ferrum Lek i teraz zaczynamy drugą za ok miesiąc zrobimy badania i zobaczymy czy jest poprawa. Nie denerwuj się dziecko dostaje leki i wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojego synka tez wykryto anemie jak miał około pół roku, szprycowałam go żelazem i witaminą B6 i jak sie okazało to chyba niepotrzebnie bo w tym wieku u dziecka naturalnie nastęopuje duże obnizenie pozoimu żelaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy karmieniu piersią większość dzieci w wieku trzech, czterech miesięcy ma niedokrwistość. Większość pediatrów zapisuje żelazo i wyniki się poprawiają. Anemia to nie jest błahostka. Mojej córeczce, świetnie przybierającej na wadze, pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojego 2 miesięcznego synka też stwierdzili anemie. Do tej pory nie chce mi sie w to wierzyć. Lekarka przepisała Farrum Lek w dawce 1,5 ml mały tego nie tolerował ( występowały wymioty) wiec dawka została zmiejszona ale i tak nie jest lepiej.W tym tygodniu ide na wizyte może coś ona pomoże.Czy to prawda że anemia moze przerodzić się w białaczke??? - coś takiego obiło mi sie o uszy. Czy przeziębienie dziecka mogło źle wpinac na wynik morfologii??? i ostatnie pytanie jakie waszym dziecią robili badania że stwierdzili anemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no badanie krwi
tzn. morfologia z rozmazem (chyba niska zawartość erytrocytów świadczy o anemii - ale pewna nie jestem na 100%);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrgareth
Mój synek też miał anemię, był blady, nie chciał jeść. Dostawał przez jakiś czas Ferrum Lek,wit.B6,acidum folicum(preparaty krwiotwórcze). Dzięki Bogu już mu przeszło, wyniki się poprawiły. Bo anemię stwierdza lekarz na podstawie morfologii krwi z rozmazem oraz dodatkowo test na żelazo. To przede wszystkim niedobór żelaza powoduje anemię. Jeśli dziecko ma słabą morfologię tzn. ilość hemoglobiny i erytrocytów jest bardzo niska(to również odczytuje się z wyników) to znaczy, że dziecko ma niedokrwistość(anemię). Ja synka wyleczyłam, ale teraz sama mam ten problem.Lekarz powiedział mi, że aby się wyleczyć, muszę żelazo w tabletkach(sorbifer durules) przyjmować jakieś pół roku. Pozdrawiam i życzę udanej walki z anemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrgareth
Aha, i jeszcze jedno. Przeziębienie nie ma wpływu na wyniki morfologii krwi, ponieważ nie ma z nią nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojego dziecka na szczescie nie wykryto anemii ale z tego co mowil mi lekarz to podawanie dziecku zelaza moze spowodowac zabrazowienie zebow. Moj synek mial przepisany ferrum lek na paznokcie i poszlam skonsultowac to z pediatra i powiedzial mi ze nie mam podawac tego leku bo zeby sie psuja. Sama wiem to po sobie, bo jak bylam mala to mama tez mi musiala zelazo dawac i pilam je nawet przez slomke zeby byl jak najmniejszy kontakt z zebami i nawet chodzilam za kazdym razem zeby umyc. i tak to nic nie dalo, moje mleczaki zrobily sie brazowe i brzydko wygladaly. Takie jest zdanie mojego pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo mamy karmiące piersią
powinny jak w ciązy cały czas brać MATERNĘ i nie przestawać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego co napisalam wczesniej - tak sie dzieje w przypadku zelaza w plynie, nie wiem jak to wyglada z tabletkami, ale z drugiej strony jakie male dziecko umie polknac tabletke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrgareth
To może powinnaś zmienić pediatrę? Przeczytaj sobie ulotkę Ferrum Lek gdzie jest napisane, że ten lek nie powoduje przebarwień zębów, a należy go podawać strzykawką wprost do buzi dziecka, wmiarę daleko, aby nie wypluło tylko połknęło, po tym dać mu do popicia wodę. A jeśli chodzi o tabletkę to normalne,że maluszek jej nie połknie,prędzej byś go udusiła w ten sposób! Tabletkę rozkrusza się na łyżce na drobny pył i miesza z odrobiną pokarmu lub wody i też podaje się strzykawką. Nie kłóć się kobieto, jeśli nie jesteś pewna swoich racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieto ja sie nie kloce, jestem matka i wiem co dla mojego dziecka jest dobre a co nie. A co do mojego pediatry to jest on bardzo zaufanym czlowiekiem i wierze mu. Wiem co na ulotce pisze, na ulotkach pisza rozne rzeczy a i tak wychodzi potem co innego, nie do konca trzeba ufac papierkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrgareth
Dla jednego dziecka dobre jest to, dla drugiego co innego. Nie chciałam nikogo urazić, myślałam, że te "brednie" to odnośnie mojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bys nie zauwazyla to jestem na czarno wiec to jest moj nick :-) i stopke sobie moja przeczytaj :-) pozdrawiam :-) spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy 15 ml ferrum lek
dla 2 miesięcznego niemowlaka to nie za dużó???/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawkę dobiera pediatra mój synek dostaje 1x dziennie 5 ml a ma 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak z dobrego serca to radziłabym wszystkim mamą których maluchy mają anemie zrobić badanie na cytomegalie.Mój synek całkiem przypadkowo miał ją wykrytą.To wredny ale i bardzo groźny wirus dla dzieci do roku czasu.Mój synek mimo niby wyleczenia bo tak to widze z perspektywy czasu trafił ponownie do szpitala też przypadkiem bo miał podejżenie zakażenia dróg moczowych a okazało się że miał utajone zapalenie płuc, które skończyło się tragicznie. Nie chcę straszyć mnie po poprostu nikt nie ostrzegł a lekarze mimo powagi sprawy bagatelizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak apropos też miał 3 m-ce gdy stwierdzono anemie i pobył z nami jeszcze tylko nastepne 3 w sumie m-ce.Nie chce Was straszyć nikomu nie życzę tego wszystkiego bo to jest koszmar ale teraz wiem że to niekoniecznie musiało sie tak skończyć.Zapłaciłam najwyższą cenę tylko z niewiedzy i z tego że chyba każdy z nas łudzi się że nieszcześcia spotykają innych a nas nie. Bo przecież urodziłam super zdrowego chłopca w terminie czyste wody poród książkowy.Mamy dopytujcie i niedajcie się oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam tak kontrolnie u lekarza jak ja miałam grype gdzie tydzień przelrzałam w łózku a mały dostał kaszel,katarek no to posżło się do lekarza u którego maluszek jest zapisany i tak na wszelki wypadek powiedizała że jak chcę to żebym zrobiła morfologie więc zrobiłam.Za 2 tygodnie poszłam na szczepienie a był jakiś taki babsztyl i mówi mi że mały ma anemie ja się pytam czy to coś poważnego ,a ona na to - CO SIĘ TAK PANI PYTA NA TO NIKT JESZCZE NIE UMAR. no comens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMCIA22
Moja 4,5 miesięczna córeczka również ma anemię:( niestety od lekarki nie dowiedziałam się ani jaka może być przyczyna ani co oprócz leków może pomóc- czym jeszcze karmić? Nie karmie piersią od miesiąca czy ktoś zna najlepsze produkty polecane na anemie niemowlaka?A dostałyśm HEMOFER W KROPLACH.Zobaczymy na ile zda egzamin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMCIA22
Chodzi mi dokładniej o wzbogacenie jadłospisu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szlag by trafił
Hemofer powoduje czernienie ząbków, u mojej córki i tak nic nie zdziałał, już rok czasu ma lekką anemie, jestesmy pod kontrolą hematologa. I u niego się dowiedziałam, że przebyte choroby i przeziębienia odbijają się na wynikach krwi, bo "krew to obraz organizmu", jeśli moja córka caałą zimę non stop chorowała, to wyniki krwi miała słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWCZYNY BEZ PANIKI
niemowlęta w tym okresie mniej więcej od 5-12 m-ca mają tendencje do anemizowania ,po prostu szybciej rosną a pokarm nie zawsze zawiera wystarczającą ilosć witamin .... Nie ma powodów do alarmu -podawajcie to co lekarz zaleci i już🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek też ma anemie, nie dużą ale jednak ma. Pediatra mnie uspokoiła, bo jak mi powiedziała dzieci między 4 a 6 miesiącem życia zazwyczaj mają anemie. Tak więc spokojna daję mu żelazo w syropku, kwas foliowy + 2 krople więcej CEBIONmulti tzn 5 kropli. Po miesiącu mamy zrobić kontrolną morfologie zmniejszyć Cebionmulti do 3 kropli o odstawić żelazo :) jak będzie dobrze. Przed badaniem lekarz mówił, że Kuba nie wygląda raczej na anemika bo pięknie przybiera na wadze, jest duży i bardzo dobrze odżywiony a tu proszę jednak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga3
my stosowaliśmy hemofer i wit.c ,przez miesiąc teraz jest wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojej 4-ro miesięcznej córci też wyszła anemia. Od 3 tygodni daję jej hemofer (3 x dziennie po 6 kropelek) i wit. B6 i kwas foliowy 5 mg (1 x dziennie po pół tabletki). Hemofer ,ieszam z małą ilością wody i podaję strzykawką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×