Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Hey dziewuszki :D niemoglam dosiasc do waszej kawki ale napewno innym razem. jezeli chodzi o mojego dözego to mu naturalnie tlumaczylam ze niebede mogla mu wszystkiego oplacic bo mnie nie stac.tez ze jezeli uwaza ze jest taki dorosly to powinien sobie wszystko sam oplacic.Jakos jest sichszy od wczoraj i niewyglada jakby chcial sobie pöjsc. No ale ja nie bylam duzo starsza od niego jak odeszlam z domu. Powiedzialam mu ze ta dziewczyna napewno niebedzie za wszystko sama placic.najpierw gadal cos o jednym pokoju.Spytalam co on chce zrobic gdyby ona jakiegos chlopca miala miec i bylaby moze z tym razem????Gdzie on chce wtedy isc??ßAle on wie wszystko lepiejbo ona niema chlopaka a tak pozatym to on jest w niej zakochany i ona w nim chyba tez.Pytanie tylko jak dlugo co? A dwa pokoje musza byc oplacone.No nie wiem, zobaczymy. Czasami to zycze sobie zeby poszedl i zebm miala spoköj.Predzej czy pözniej tez tak bedzie.Ale on ma wielki problem z zaakceptowaniem ze ja nie wszystko tak zrobie jak on chce. On przyjdzie i spyta czy to ubrac czy tamto.Takie rzeczy robi ale jezeli chodzi o Computer????Tylko klötnie.Ale mi tez szczerze powiedzial ze brak mu tutaj przyjaciöl co bardzo rozumiem i wydaje mi sie ze on mnie za to teraz nieznosi.Ale cöz, musim przez to przejsc.Co nie? Ciasta marchewkowego tez nieznam i niemoge sobie smaku wyobrazic.Smakuje to wogöle?Lubie marchewke jesc surowa. A u nas teraz slonko swieci i mamy 18 stopni.Ma tak przez nastepne dni zostac.troszke deszczu , troszke slonka:-)) Pozdrawiam was wszystkie i sciskam i zycze milego WE . Buzka P.s. moze wpadne jutro.A jak nie to na 100% w poniedzialek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay Czytamy o Twoich problemach z synem i widze ze Cie ta cala sytuacja juz nerwowo przerasta... Twoj problem to ten cholerny komputer .........dlaczego go nie wyrzucisz...moi znajomi wyrzucili z domu telewizor bo tylko mieli problem z synem w domu i klotnia byla o jedno dlugosc ogladania... Psycholog poprostu powiedzial ogniwem zapalnym jest telewizor usunac to , zrobili , dwa dni dziecko chodzilo po scianach i cud nastapil... zero klotni bo nie bylo podstaw ... Syn sie przyzwyczail , zaczal akceptowac zasady rodzicow , bo zauwazyl ze oni sie tez poswiecili i ze moga mu jeszcze cos na czym mu zalezy wyrzucic z chaty jesli bedzie sie rzucal... Do cholerki to Ty decydujesz w Tym domu...i tak ma pozostac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, sara-chetnie wypije popoludniowa herbate.Nie mam zadnych szans na wypicie z wami porannej kawy.Pracuje do 14 i w przedszkolu nie jest mozliwe korzystanie z komputera.Szkoda,musze zmienic prace.Jak juz bedziemy mieli swoja kawiarnie,to bede z wami pila kawke.;) bremenka-nie szkodzi,domyslilam sie,ze juz nie zagladasz.Ja liczylam na lepszy mecz,no i ze Miro strzeli bramke,ale nic z tego.Moze nastepnym razem,w meczu z Bayern. Kassay-zycze ci duzo cierpliwosci,miejmy nadzieje,ze jak dzieci beda starsze,to bedzie lepiej. Smerfetka-brak slow,ale to normalne w urzedach. Belaiza,Barbara,Limes,Cludi ,Monika,Usmieszka i inne dziewczyny-pozdrowienia.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak pomyslu
Witam wszystkich z Wuppertalu - mieszkam tu 3 lata - wczesniej 5 lat mieszkalam w Dortmundzie z mezem. Teraz mieszkam sama. Nie mam dzieci - pracuje na bazie 400 euro i mam duzo czasu. Chetnie tu bede zagladac. Fajnie bedzie pogadac przy komputerowej kawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jak ty zyjesz za te 400
euro?? hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no blagam
Mieszkam w Wuppertal Barmen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak pomyslu
mam jeszcze zasilek - razem 870 euro na miesiac Ja mieszkam na Vohwinkel. Napisz mi "no blagam" co porabiasz na Barmen? Ja pracuje w kuchni w Seniorenheim. Duzo czytam - przewaznie sprawy psychologiczne i ezoteryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki:) Ciasto marchewkowe smakuje troche jak murzynek.Pycha:) A ja wlasnie objadlam sie bigosem, tez pycha wyszedl. Bremenka , jak dobrze ze nie wykrakalas i nie ma przez caly czas deszczu:P) Pieknie sloneczko swieci i nawet cieplo jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no blagam
wczesniej sprzatalam :OSchwebebahn ,teraz ucze polskiego prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do komunii to normalnie , jak w Polsce.TZn, niezupelnie:)Jak sie zapiszesz do katolickiego niemieckiego kosciola, to oczywiscie jesz komunia , w trzeciej klasie.Ale np, dzieci ucza sie spowiedzi,ale dopiero rok pozniej przystepuja do niej, i przyjmuja oplatek.Czyli najpierw teoria a potem praktyka.Jak dla mnie to bez sensu.Ale jesli zapiszesz sie do polskiego kosciola, polskiej misji, to tam odbywa sie wszystko jak w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak pomyslu
czy ty "no blagam" jestes z zawodu nauczycielka? Zyjesz tu z rodzina? Jak spedzasz wolny czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie to trzeba zapisac to dziecko? W samym kosciele czy tez poprzez szkole automatycznie idzie? Chodzi mi o ta komunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, Fa-jezeli dziecko chodzi w szkole na religie,to rodzice automatycznie dowiaduja sie poprzez szkole i uczestnicza w przygotowaniach.Tak bylo u mojej corki,ale nie wiem jak jest w innych landach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kobietki:) moj na meczu,a ja przed telewizorem.Jakos mam dzis taki jesienny nastruj:(Zycze Wam udanego wekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny padnieta jestem :( napracowalam sie dzis i zjadlam wieeeeelki kawal pizzy wlasnej produkcji i teraz nie moge sie ruszac. Mi ciasto marchewkowe smakuje troche jak piernik. Brak pomyslu napisz na czarno, bo ja nie lapie co jest twojego autorstwa a co podrabiane :) ale moze dzis nie w formie jestem i slabo lapie. No i witaj 🌻 nie mam sily wymieniac wiec dzis hurtem 🌻ki i ❤️duszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! :) Oj chyba wczoraj pobalowalyscie, ta godzina i nikt jeszcze kawy nie pije? :) A u mnie zapowiada sie baaaardzo mily, SPOKOJNY, dzien:)) I mam zamiar sie nim cieszyc.Chocby nie wiem co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich! Do mnie dzisiaj przyjda rodzice i tesciowie na kawke. Zrobilam tiramisu, to moje ulubione ciasto :) Mamy zamiar wykorzystac piekna pogode, idziemy na fest :D Milej niedzieli! 🌼 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! U mnie,w przeciwienstwie do Moniki zapowiada sie beznadziejny dzien:( Te klotnie z moim mezem wykanczaja juz mnie psychicznie i fizycznie,tylko dzieci mi jeszcze roadosc sprawiaja i tylko one potrafia wywolac usmiech na mojej twarzy. dobra,juz wam tu nie przynudzam,chcialam tylko wam dac znac,zebyscie mnie zapomnialy. Chcialaym napisac cos wesolego,ale niestety nic mnie takiego nie spotkalo:( pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi
Dziewczyny,jak to jest ze szkola dla polskich dzieci,gdy nie ma sie obywatelstwa i legalnej pracy w niemczech? Czy istnieje wogole mozliwosc ksztalcenia dziecka? Jak ewentualnie wygladaja koszta(ubezpieczenie)? Czy firma zarejestroana w Polsce moze legalnie dzialac w Niemczech np.(budowlana)? Dzieki z gory za odpowiedzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak pomyslu
Napisz madlen 21 dlaczego klocisz sie z mezem? o co? moze ktos mialby jakis pomysl, zebys dogadala sie z mezem albo ktos zna dobre argumenty, zeby je przekazac mezowi...... Moze ja podziele sie tez swoimi doswiadczeniami - ja tez czesto klocilam sie z mezem - wiele z tych klotni mozna bylo uniknac ale niestety wiem to dopiero teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×