Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Zgadzam sie z Barbarag w polsce ludzie pracuja i czesto na nic ich nie stac, jest takze inna kwestia moi rodzice, dziadkowie, od zawsze byli prywaciazami, np. tutaj nie ma obowiazku placenia dla siebie skladek ubezpieczeniowych, w polsce tak i to nie male kwoty narzuca nam to nasze polskie prawo i nawet gdyby chcialo sie wybrac prywatne ubezpieczenie, to i tak ZUS placic trzeba! jesli chodzi o gospodarke, to sluchalam ostatnio w jakims reportazu ze polska z krajow, ktore wstapily do unii w jednym czasie, jest na szarym koncu pod wzgledem poczynionych postepow, wiec raczej nie ma czym sie chwalic :( jest wielu zdolnych ludzi, ale w polsce maja male szanse, zeby sie \"wybic\", tak jak malutka_de napisala w wiekszosci o sukcesie swiadcza uklady i ukladziki i pchana w kieszen kasa korupcja to chyba znak rozpoznawczy polski :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi musimy sie kiedys umowic teraz jestem chora :( chcielismy dzis jechac do kina na \"7 Zwerge\", ale nie czuje sie na silach, kaszel mnie wykancza, a po tym antybiotyku czuje sie strasznie slaba a co u Ciebie? jak tam Laura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! 🌻 malutka- prawdziwy rezerwuar linkow :) dzieki! kiedys ktos sie pytal o darmowe sms-y: tutaj lista http://www.free-sms.homepage.t-online.de/ co do Polski, to rodzina mnie kusi zebym wrocila. Ale co innego jest wspominac z usmiechem dawne czasy (nieprzyjemnosci jakos sie nie wspomina, zacieraja sie) co innego zyc w tej, dla mnie w miedzyczasie prawie obcej, nowej polskiej rzeczywistosci. A rozowa to ona nie jest... Pewno, fajnie jest byc blisko rodziny, ale jakby co to nie chce byc na jej utrzymaniu. Znacie kogos kto w ostatnim czasie powrocil i dobrze mu/jej sie wiedzie? jak to zrobil? ach, jakis smutny mam dzisiaj nastroj...zimno, slota i samotnie :( no nic: trzymajcie sie dzielnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maremarie znam takich co wrócili i wracają, żyją sobie w polsce jak pączki w maśle , ale są to seniorzy, którzy pobierają emerytury niemieckie i w polsce za nie żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam panie:D Widze ze porownujemy gdzie by bylo lepiej , ja zawsze wychodze zalozenia tam gdzie teraz mieszkam jest lepiej , zasada diamentowego pola... Wiecie Zielone pola z daleka sa zielensze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno jesli w Polsce jest tak dobrze to dlaczego z Polski wciagu dwoch lat wyjechalo pol miliona ludzi , przewaga mlodych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maremarie nie smuc sie :) wez jakas dobra ksiazke do reki, zrob sobie kabe, lub kieliszek winka, przykryj sie kocem i na pewno bedzie ci lepiej ;) Milej niedzieli! Moj maz dzis robi obiadek :D jak fajnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmierzylam obojgu temperature tzn. mezowi i malej.. oboje chorzy, z nosa leci... Nigdzie nie poszlismy, ja na szybko ugotowalam rosolku na rozgrzanie.Dobrze, ze zawsze mam cos odmrozone w lodowce :) Na ten sklep wpadlam przeszukujac ebay, bo tam sporo ich art. naturalnie sa duzo drozszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie , no dzisiejszy dzien to naprawde beznadzieja- nic mi sie nie chce.Ale to naprawde nic.Zrobilam sobie kawe, moze postawi mnie na nogi.Posiedze przed kompem do 16 a potem trzeba sie za cos brac... Jest tu ktos w ogole?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelle...
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI 1.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 2.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 3.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 4.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 5.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 6.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 7.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 8.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 9.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 10.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 11.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 12.kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata 13.balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat 14.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 15.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 16.Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) 17.Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat 18.Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata 19.kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata 20.cludi_alb********Münsingen******2,5 roku**???? 21.naneczka*******München *******6lat ******????? 22.limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata 23.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) 24.angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz 25.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 26.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) 27.Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) 28.Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). 29.janta****Szczecin********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 30.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 31.mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak 32. BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 33.sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz 34. kaska12345**** 35.Gosia_70****36lat 36. hessen**** 37.Lena****Berlin**** 38.lenka******** 39.aga **** Frankfurt******** 40. kajaffm****Frankfurt**** Urodzinki Kassay --------- 07.09.69 belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka--------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 bremenka-------- 26.09.81 malutka_de-------10.11.81 Cludi_alb ----------28.07.82 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 -------- 13.03.85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrozka Olivia
Malutka,alles gute zum Geburstag,einbisschen zu früh vielleicht,aber noch einmal herzliche glückwünsche!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menja zawod tanja
Роберт Коженёвский-календар успехов 2000год -Олимпийский чемпион на дистанции 50км -Олимпийский чемпион на дистанции 20км -Наилутшый спортсмен года /Просмотр Спортивный/ 2001год -Рекорд Польши в ходе на 10км -Чемпион мира на дистанции 50км -Рекорд Польши в ходе на 20км 2002год -Чемпион Европы на дистанции 50км

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny 🌻 \"7 Zwerge\" to wspanialy film. To byl pierwszy film jaki ogladalam po niemiecku, bardzo mi sie podobal, slyszalam, ze jest grany w Polskich kinach. Nastepna dobra niemiecka komedia tego samego rezysera i w podobnym stylu to \"Siegfrid\". Ja do tej pory kupowalam ciuchy w Polsce ale ostatnio czasami mam troche czasu po pracy wiec spaceruje po sklepach i zauwazylam, ze na przecenach mozna calkiem fajne laszki w butikach za niskie ceny kupic, np koszulka Esprit za 10 € a nawet i za 7 widzialam i bardzo mi sie podobala. Jakby nie to ze mam jeszcze zapasy z Polski to bym sobie ja kupila. W NKD mozna tez czasami za bezcen cos kupic. Ostatnio widzialam takie piekne ciuszki dla dziewczynki po 1€ ze az mi szkoda bylo ich nie kupic ale moje wszystkie kolezanki maja chlopcow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobilam zamowienie za 31 e plus chyba 4,50 wysylka,, jestem baardzo zadowolona i teraz zaluje, ze kupilam ciut wieksze, bo musze jeszcze poczekac az je mojej zaloze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DmS
Zycze milego wieczoru. I jeszcze raz dziekuje za kolejne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×