Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

A czytalyscie ten artykul: http://wiadomosci.onet.pl/1370078,2677,kioskart.html Szkoda,ze pomaranczowka, ktora pisze o tych tysiacach zlotych co mozna zarobic w Warszawie nie widzi swiata poza swoim czubkiem nosa........ Nie kazdy moze sobie pozwolic na studia i zycie w wielkim miescie!! cytat: a Wasze dzieci \"jak ktos nie umie, to jego problem, moi znajomi maja po 2-3tys netto, mamy po 27 lat i zazdroscimy tym co maja juz jakies 5-7tys. netto. Przecietna sprzedawczyni w sklepie zarabia na pelnym etacie 1200-1300zł. Praca biurowa to 1300-2000zł. Nie wiem z jakiego zadupia pochodzicie, ale moze warto bylo nie siedziec na tylku tylko cos zrobic?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zedma
DERAG- równie dobrze polecam Ci program o Polakach ,którzy wyruszyli do Irlandii -krainy mitycznej .Może na Poloni będzie powtórka-Obejrzyj .Film dedykuje tobie i twoim podobnym. PRZERAŻAJĄCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia80 -----------Stuttgart -------3lata -----26lat Barbarag------- Raciborz----------------------30 lat Belaiza------ ----Pfarrkirchen-----1,5 roku -36lat Cludi alb --------Münsingen --------3lata ----24lata E-v-a ------------Altötting -----------17,5 lat --41lat Gingera ---------Weil am Rhein -od-19.11.06--35lat Janta--------------------------------1 miesiac--38 lat Jeams----------- Nordhorn --------17lat -----30lat Justynaamelia --Bawaria ----------rok ------ 26lat Justys78 --------Nordhorn --------2,5roku -28lat Kassay ----------Bremen -----------20lat -----36lat Limes-inferior- bei Göttingen ----4,5roku -34lata Lila25------------traunreut---------rok--------25 Madlen21------- Happenheim -------3lata ----21lat Malutka de -----Bad Urach --------5lat------ 24lata Mary de ---------Wiesbaden -------------------21lat Mo.nika--------- Bremen -----------1,5roku --30lat Sarra ------------Hannover --------5lat----------- Tofi Bremen ----Kassel/Bremen --1rok ------27lat Troche mnie nie bylo ,ale sie tu dzialo.A przecierz mialysmy wogole nie czytac pomaranczek,znowu sieja niezgode....nic pozdrawiam z BW teraz ja Was bede zasypywac pytaniami....no juz sie pierwsze nasowa.Czy mam szanse na kinder geld jesli corka jeszcze w PL-jesli sa jakies szanse ...gdzie pukac w tej sprawie???(czesc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
macie prawo wyrazac swoje opinie tak jak ja mam prawo, tylko skoro jestescie przekonane o swoich racjach czemu ich jakos nie argumentujecie? skoro macie jakies przekonania to powiedzcie skad one sie biora, jakie maja zrodla. skoro uwazacie ze czas zapomniec o II wojnie swiatowej to powiedzcie co Was poza zwykla wygoda do tego sklania? badzcie uczciwe, bo ja sie tutaj uczciwie wypowiadalem, a widze w zamian sam falsz i zaslanianie sie "postepowoscia", czyli tak naprawde wlasnym widzimisie. ja podalem powody dla ktorych mam taki a nie inny stosunek do niemcow i jak sobie przypomnicie nie chodzi tutaj o historie ale o dzien dzisiejszy na tle historii! a co do pieniedzy, to nie ma sensu o nich rozmawiac:) oczywistym jest ze w UK zarobi sie w przeliczeniu na zlotowki wiecej. oczywistym jest, ze ludzie w UK nie zyja tak jak w Polsce. czesto mieszkaja w komunach po kilka osob na jednym "flacie" jak to mowia;) zywia sie jakimis syfami zeby zaoszczedzic, ale takze dlatego ze nie chce im sie prowadzic normalnej kuchni. to sa czesto takie nieustajace wakacje z pijanstwem i bajzlem! wiem bo mam kumpli w UK, Irlandii. dyskusja nie tyczyla sie pieniedzy, chociaz zastanawia mnie czesto jak to sie dzieje, ze ludzie ktorzy w Polsce nie wykazywali zadnej inicjatywy, ktorzy szukanie pracy ograniczali do przegladania raz na miesiac wyborczej wyjezdzajac nagle sa pelni energii, nagle sa w stanie wykazac sie inicjatywa:) do derag: na studia moze sobie pozwolic kazdy! znalem kobiety ktorych rodzicow nie bylo stac na studia. przyjechaly do warszawy, dostaly sie na studia, ciezko pracowaly, pokonczyly po 2 kierunki rownoczesnie pracujac. bylo im ciezko... ale potrafily. im tez powiesz ze "nie kazdy moze sobie pozwolic na studia i zycie w wielkim miescie"? Czy mam rozumiec ze Wasz awans spoleczny i emigracja do niemiec jest bezposrednio powiazana z niemieckim fagasem? Nie uwazacie ze w takim kontekscie wyglada to dosc obrzydliwie? do cludi_alb: co to znaczy "a pomaranczka tak polski bronila..."? mam przed Toba polski bronic? znaczy sie Ty ja atakujesz? zrzeklas sie juz obywatelstwa czy dopiero zamierzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zedma: jak widac to ty nawet podstawöwki nie masz za soba:-)) No ale to nieszkodzi.Mi to obojetne bo na szczescie niemusze z toba zyc. kto wie co ty tak robisz z dnia na dzien.Porzadne to niemoze byc przy takim slownictwie. Hallo dziewuszki:D zycze wam milego dnia pomimo ze pogoda nieladna. Moze wpadne pözniej na chwilke. Niedajcie sie sciagnac na ten poziom gdzie sie tylko brzydoty wypowiadaja. pa pa buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam Was serdecznie Lila wlasnie bylam ciekawa jak pierwszy dzien w nowej pracy. Ja mam jutro wolne jutro jest ewangelickie swieto - Dzien modlitwy i pokuty. Poniewaz jestem ewangeliczka dostalam wolne. Bede sie modlic za ciebie pomaranczko :). A jak wroce dzis z pracy to napisze Ci o pani Melicie. Limes ja tez chce do dentysty :D Eva jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko cala prawie noc nie spalam bo bolal mnie zab :(:( jestem nieprzytomna ide sie ubierac robic jesc i do pracy ....pozdrawiam :):) wiecie chcialam wam powiedziec ze tam gdzie pracuje jest 80% ruskich...4 niemki i dwie polkii.....a tak same rusy ..wszyscy po rusku nawijaja nawet te polki heh.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
dzieki, ja modlitw nie potrzebuje, nikomu nigdy krzywdy powazniejszej nie zrobilem nie ma wiec co sie za mnie modlic. a propos moja zona tez jest protestantka:) i w kontynuacji tego watku o emigracji zarobkowej: to nie dziwcie sie tym ktorzy postanowili zostac w Polsce, ze odczuwaja same negatywne emocje jak ciagle slysza ataki ze strony emigrantow, ktorzy opluwaja swoja ojczyzne, wysmiewaja tych co zostali i buduja ten kraj! nie oszukujcie sie, pojechaliscie na gotowe, tamtejsze spoleczenstwa nie dostaly od sw. mikolaja swojego poziomu ekonomicznego! ciezko na to pracowaly, a Wy pojechaliscie na gotowe! u nas dopiero trzeba ciezko pracowac zeby tez wspiac sie wyzej... i my, ktorzy zostalismy i pracujemy nie chcemy slyszec wyzwisk i opluwania. wolelibysmy slowa wsparcia i robienie Polsce dobrej marki na zewnatrz! a ja np. znam z pierwszej reki historie (glownie kobiet nie wiadomo dlaczego) o emigrantkach w Niemczech, ktore siedza tam juz powiedzmy 10 lat, przyjechaly z rodzicami jak mialy 12-13 lat, a teraz twierdza ze nie znaja polskiego, nie przyznaja sie do tego ze sa polkami, mowia o sobie ze sa niemkami i czesto najagresywniej atakuja wszystko co polskie!!! i teraz wezcie sie zastanowcie jak to wyglada z perspektywy Polski ten Wasz szczebiot tutaj o duperelach i od czasu do czasu "wspolczucie" tej polskiej biedocie i nedzy, Wy dzielne Panie ktore teraz juz maja jedynie takie problemy czy dzisiaj ugotowac taka zupke, czy inna zupke:) Tak to widac moje drogie! Swietnie to widac u Barbarag z tym odwiecznym pajacykiem w stopce!!!! Chcesz pomoc kobieto? To zakasaj rekawy, zaloz niemiecka filie fundacji zajmujacej sie dozywianiem dzieci z biednych rodzin. A nie na topku "polki mieszkajace na stale w Niemczech" biedactwo sie pochylasz nad losem polskich dzieci! Dla mnie to jakos dziwnie wyglada. A wiesz ile ta biedna Polska wysyla pomocy humanitarnej na caly swiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HALLO 🖐️ wszystkim! limes .d widac ze pobyt mialas udany ;) lila25 dobrze ze jestes zadowolona ;) gingera 🌼 a do a wasze dzieci wyobraz sobie ze niektorzy maja podwojne obywatelstwo :D a polski wcale nie atakuje powtorze sie zyj sobie w tej pieknej warszawie i daj zyc innym, gdziekolwiek chca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej pomaranczki przestancie wreszcie piepszyc bo przez was topic zbrzydl i stal sie nie mily czuje sie jak na lekcji historii czy wy nie macie normalnego zycia????tylko ta historia?????czemu nie pogadacie jak normalni ludzie o normalnych rzeczach???bleee....zygac sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
rece mi teraz opadly! zegnam na stale, bo to srata czasu. opinie mam wyrobiona i nie zamierzam jej juz zmienic, a gwarantuje ze tej dyskusji przygladalo sie wielu ludzi i tez wyrobili sobie opinie. tylko poprosze zebyscie swoje szacowne buzie zamknely na temat Polski. zyjcie sobie w tych pieknych niemczech i sie od nas odstosunkujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej no wariata mozna dstac z tymi pomaranczkami, to jest topik dla POLEK mieszkajacych w niemczech. chcemy tu sobie porozmawiac o tym jak nam sie powodzi, jak sie czujemy, jakie mamy problemy itd itd a nie wyskrobywac cala historie. Pomaranczki- spadac z tad. Dziewczyny, mosimy je poprostu ignorowac bo jak damy sie z nimi w dyskusje to sama historia i polityka leci. bez sensu dla mniewazniejszy jest teraz kurs i zalatwianie spraw urzedowych niz czytanie takich niemadrych postow niemilych pomaranczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opuscitatus
a zupki gotować , sprzątać , bo mąz z roboty wróci i wpier#%#%# da ! buhahahaha po to tam jesteście -służące za darmoche!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo niezle
Historia, polityka to glupoty, a kupka malego niemieckiego bekarta to cacy:) glupie te kobity jak nie wiem co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Cos sie zrobilo pochmurno i deszczowo za oknem!!! A co do pomaranczowki, to mam nadzieje,ze bedzie trzymal sie swego wypisanego tutaj slowa i zniknie z naszego watku na zawsze!!! Aha!!! I nikt ale to nikt nie zabroni mi abym wypowiadala sie odnosnie Polski czy innego kraju!!!! KIM TY JESTES CZLOWIEKU!!! Nie wiem skad plynie taka nienawisc do nas!!! Dobrze,ze wielu ludzi przygladalo sie dyskusji dzieki temu widzi jaki Ty jestes pozbawiony kultury!!!! Jak cos nie po Twojej mysli , to od razu padaj slowa: ty K...., idiotka, stuknieta itd!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
to po cholere do mnie piszesz, skoro nie chcesz zebym sie wypowiadal ograniczona umyslowo istoto? nie jestem w stanie Ci zabronic sie wypowiadac na temat polski i zapewne bedziesz robic to nadal sprawiacj przykrosc mnie i innym polakom mieszkajacym w Polsce. To jest Twoj poziom emocjonalny! Az sie cisnie na usta pare obelg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A on dalej swoje wkólko to samo, i co ci to daje, i tak twoje zdanie jest jedno a przeciwko niemu 20 kobiet, a pajacyk ci się nie podoba to nie klikaj na niego, jedna ktoś stworzył tę akcję z pajacykiem bo jak widać polskie dzieci głodują, i jak jeszcze do ciebie nie dotarło po 10 razach to powiem jedenasty ,że jestem w polsce, a ty pleciesz do mie że mam pomoc niemiecką stworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ograniczona umyslowo osoba jestes ty, bo nawet nie wiesz co napisales kilka linijek wyzej, wiec przypominam: \"tylko poprosze zebyscie swoje szacowne buzie zamknely na temat Polski. zyjcie sobie w tych pieknych niemczech i sie od nas odstosunkujcie!\" Domyslam sie,ze i tym razem odpowiesz mi w jednakowy sposob, czyli ublizajac mi, bo tylko tak potrafisz z nami rozmawiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera jeśli tam pracujesz i jesteś zameldowana to możesz składać wnioski na kindergeld, ale jeżeli dziecko jest zameldowane w polce to trwa to trochę długo, bo oni sprawdzają przez polski urząd czy pobierasz zasiłek rodzinny w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
do Barbarag: w takim razie nie bardzo rozumiem co Ty tutaj robisz, bo ja robie afere, ale Ty? i kurna chamuj jezor, bo nie "polskie dzieci gloduja" tylko sa w Polsce dzieci z biednych rodzin ktore sa DOZYWIANE!!!! W kazdym kraju na swiecie sa takie dzieci, bo w kazdym kraju na swiecie sa biedne rodziny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AkaszaDiva
oj kobiety....za grosz kultury...po jaka cholere to sie tak wyzywac na wzajem. Kazdy mieszka i robi to co lubi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AkaszaDiva
oczewiscie w kazdym kraju jest bieda i bogactwo...tylko ze nie ktore z was chca widziec tylko ta jedna strone...ktora jest bardziej wygodna dla strony wypowiadajacej...ja nie mieszkam w Polsce ale znam ludzi bardzo bogatych mieszkajacych w Polsce....i bardzo biednych .....to samo jest za granica.....a poza tym to nie ktorzy mysla ze za granica to pieniadze na drzewie rosna....idziesz i zrywasz ile potrzebujesz .....prawda jest taka ze nie ktorzy nie daja rady i wracaja....albo zle koncza bo i tak jest.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam na chwilke: wiec znowu musze cos napisac. Do a wasze dzieci: niekazdy uciekl z polski tak jak myslisz i nie zawsze dlatego bo polska taka zla.Ani jednym slowem niemöwie zle na polske i nigdy tego niezrobie.Ale niepozwole tez zeby ktos o niemieckim kraju zle möwil patrzac tylko na przeszlosc.ja i inne dziewczyny zyja tutaj i z pewnoscia wiedza wiecej od tych ktörzy tylko czegos tam uslyszeli.jezeli twoje kolezanki tobie opowiadaly jak sie tutaj polki kurwia no to trzeba by sie zapytac co to za kolezanki i tak dalej.ze taka opinia o polkach jest to wiem.Ale tez jest opinia ze polki ladne i dobre dziewczyny sa.Nieznam ani jednego niemca ktöry by o polkach zle möwil. Dla twojej informacji,mi bylo obojetne do ktörego kraju wyjade by najdalej od mojego ojca.Ale i to niewazne bo niechce zeby to tak wygladalo jakbym chciala powiedziec ze niemam z niemcami nic wspölnego.Duzo bardzo dobrych ludzi poznalam i twoje zdanie tego niezmieni. We wczesniejszych czasach tez ludzie emogrowali i jest to w porzadku.kazdy patrzy gdzie mu sie lepiej powiedzie.Kazdy ma prawo tam zyc gdzie mu sie podoba.Sa ludzie ktörzy by nigdy niewyjechali a i to respektuje.Pozatym co sie tutaj niektörym wydaje jest to ze mysla ze kazda tak o sobie pojechala i reszta niewazna.jakby niebylo to sie teski i ma sie rodzine ktöra sie kocha.Ale na szczescie mam rodzine ktöra mi dobrze zyczy ktöra do mnie zawsze möwila ze dobrze ze wyjechalam bo mam tutaj poprostu lepsze perspektywy.I kazdy chce te miec i dlatego ludzie wyjezdzaja.Nie chca czekac az do momentu kiedy beda starzy i nic niemoga zrobic a w polsce sie troche polepszy.Ty zostales i sobie to chwalisz.Jest to ok.Polska jest pieknym krajem. mam nadzieje ze pewnego dnia bede mogla z tad gdzie teraz jestem mojej rodzinie w polsce szybciej pomöc aby nieczekali do smierci. Niedobry jestes ublizajac i wyzywajac. Chociaz sa tutaj i gorsi od ciebie.chlopy tez nic lepszego nieumia jak kurwa powiedziec.kazdego polaka na ulicy poznaje sie tutaj po tym slowie.meszczyzne!jezeli mozna taka osobe meszczyzna nazwac. Przykro mi jezeli taki czlowiek jak ty zamiast sie cieszyc ze pare ludzi z kraju pruböje gdzie indziej swoje szczescie wyzywasz tu Kobiety ktörych nie znasz.Opinie w polsce kurewska ma sie bardzo szybko. Ale tak juz zawsze bylo.U mnie tak samo.Chlopak mnie nawet niedotkna a juz möwili wszyscy ze mial cos ze mna. Tak to jest w polsce.Ale jak meszczyzna za dupami lata to jest to ok. Szkoda möwic. jestem chetnie tutaj i lubie tych ludzi.bede zawsze bronila bo doznalam od nich dobrego. Kocham polske i jestem polka na emigracji.Kocham moja rodzine. Wiem co sie stalo w wojne bo babcia opowiadala.Bo telewizje ogladalam bo ksiazki czytalam i.t.d.temat ktöry mnie zawsze interesowal i przy ktörym czesto plakalam.Ale w przeciwienstwie do wielu iem co znaczy wybaczyc i przebaczyc i ze niewolno kazdego morderca nazwac kto niemcem jest.Takdlugo jak niewiesz kto niemozesz powiedziec ze to ten albo tamten. Tak bylo za czasöw palenia na stosie.jeden powiedzial spalic a reszta rzucala sie jak piranie na ta osobe.I nikogo nieobchodzilo czy ta osoba byla niewinna czy nie. na szczescie niezyjemy w tych czysach. Slonko wyszlo czyli ide na spacer.Po niemieckich ulicach i pomiedzy niemcami.I to co widze jest to samo co widzialam w polsce.Ludzi. Poprostu ludzi.Niektörzy zadbani inni biedni.Niektörzy dobrzy a inni napewno zli.tak jak na calym swiecie.Ale nie wiem köry z tych dziadköw byl na wojnie.I nichce wiedziec.Wiem ze wiekszosc z nich musiala.tak jak i polacy musieli strzelac choc niechcieli. No to na tyle. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Wasze dzieci
ja znam ludzi bogatych, znam ludzi mniej zamoznych, ale glownie znam sredniakow. zarowno bogaczy jak i biedote uwazam za margines i denerwuje mnie ten stereotyp powielany nieustannie ze Polska sie sklada z biednych ludzi, bo to sa brednie! to tak jak jeszcze pare lat temu jak na zachodzi byl artykul o Polsce to obowiazkowo ze zdjeciem dziada borowego z na wozie ciagnietym przez brudnego konia!!! nie wazne ze to nie byl obraz polski, a jedynie zapadlej wsi, ale obowiazkowo! tak mnie tutaj panienki wnerwiaja tym ciaglym brandzlowaniem sie ta bieda i nedza, a w niemczech tak cudownie ze tylko o obiadkach i pierdoleczkach sobie rozmawiaja przeplatajac to oczywiscie wtretami o biedzie i nedzy w Polsce. no jest to denerwujace! czy tylko mnie denerwuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×