Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość macie racje dziewczyny
dlaczego mam nie jechac przeciez mowicie ze tu jest nedza a tam jest super caly czas to powtarzacie to nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza obiecałyśmy że prowokujące pomarńczki traktujemy jakby ich nie było!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag 🌻 dziekuje za mile powitanie :) Belaiza 🌻 i to znamy sie juz dosc dlugo :) Ja wlasnie jestem troszke na etapie zalowania tego co zostawilam w Polsce. Bardzo brakje mi tu ludzi, ktorych zawsze w Polsce mialam wielu wkolo siebie. Troche tez denerwuje mnie to, ze zrobilam sie jakas niezaradna a do tej pory przebojowa byla ze mnie kobieta. No chyba mnie jakas jesienna chandra lapie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Rownie serdecznie witam Kaline i Tupczak. Widze, ze na forum znacznie spokojnie sie zrobilo. Chiciaz wlasnie pojawil sie jakis prowokacyjny wpis. Jednakze pomine go dalszym milczeniem. Pogoda u mnie dzisiaj w kratke, niestety z przewaga deszczu. Wlasnie bylam na spacerku z moimi psiakami. Dzieki nim przynajmnij wyjde dotlenic sie w taka brzydka pogoda. A wychodzac z domu zdazyl mi sie maly wypadek. Psiakom tak bardzo spieszylo sie na spacer, ze tak mocno mnie szarpnely, ze az ze schodow zlecialam. Na poczatku nie moglam wstac, myslam, ze noge sobie zlamalam. Teraz bola mnie prawie wszystkie czesci ciala. No i patrze czy moja noga bardziej mi nie puchnie. A tu wlasnie kolezanka z kursu chce mnie dzis na aerobik wyciagnac. Chyba sobie dzisiaj te przyjemnosc podaruje. Wlasnie kurier przyniol naszego nowego laptopa. Mam nadzieje, ze bedzie nam dobrze sluzyl. W sama pore go zamowilismy, poniewaz nasz komputer ostatnio cos strajkuje. Dzwonilam dzis do mojej kierowniczki. I jak tak jej sluchalam to ciesze sie, ze juz w tym banku nie pracuje. Potrafia z czlowieka wszystkie soki jak z cytryny wycisnac nic w zamian nie dajac. Jednak musze przyznac, ze brakuje mi pracy, kontaktu z ludzmi. Dzieki niej poznalam wielu ciekawych ludzi oraz nauczylam sie wiele ciekawych rzeczy z roznych dziedzin. Bayla to fajna praca. Nigdy nie bylo dwoch takich samych dni. Mam nadzieje, ze moze tutaj uda mi sie kiedys tez podjac rowniez interesujaca prace. Niekoniecznie w dziedzinie bankowosci. Kalina zycze Tobie duzo powodzenia i mam nadzieje, ze wszystko ulozy sie tak jak sobie tego zyczysz. No nic zycze wszystkim przyjemnego dzionka jeszcze, a ja ide teraz mojego laptopa rozpracowywac:-). Papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak chcesz jechac to jedz
co nas to obchodzi, jako niemiecka prostytutka napewno zarobisz wiecej niz polska prostytutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie racje dziewczyny
nie prowowkuje tylko normalnie pisze nie rozumiem dlaczego nie chcecie pogadac ja tez chce sie do was przylaczyc bo tez bede tam jhechach znaczy sie do niemiec znajoma wlasnie wrocila z hamburga i mi powiedziala ze pracowala tam w agencji i ze bylo swietnie ze dobrze placa i ze wcale nie jest tak strasznie a nawetjest fajnie i ja tez bede jechac po tym co tutaj przeczytalam bo wole tam bo sie boje ze w polsce taka nedza i bieda same tak mowicie i ja wam wierze bo tutaj to mi sie wydaje ze jest ok ale przeciez tak naprawde to widac dopiero z niemiec i wy mowicie ze jest bieda i nedza i bedzie coraz gorzej i ze tylko wyjazd no to o co chodzi nie rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz na psy zesc
poszukaj normalnej pracy i nie rob z siebie szmaty dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina_polska
My tu nie o nędzy "macie racje dziewczyny" ! Zle odebrałaś wypowiedzi na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELKA===
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI 1.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 2.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 3.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 4.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 5.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 6.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 7.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 8.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 9.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 10.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 11.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 12.kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata 13.balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat 14.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 15.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 16.Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) 17.Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat 18.Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata 19.kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata 20.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 21.naneczka*******München *******6lat ******????? 22.limes-inferior **** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 23.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 3.05.2006) 24.angelina 22****Monachuim-Karsfeld****22lata****maz 25.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 26.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 27.Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) 28.Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). 29.janta****Szczecin********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 30.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 31.mary.de ****Wiesbaden *******21lat****chlopak 32. BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 33.Sarra...****Hannover ****5lat******maz 34. kaska12345**** 35.Gosia_70****36lat 36.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 37.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern Urodzinki Kassay --------- 07.09.69 belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka--------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 bremenka-------- 26.09.81 malutka_de-------10.11.81 Cludi_alb ----------28.07.82 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 -------- 13.03.85 limes-inferio-----28.09.1972 Jeams-----------14.07.1976 lila25--------16.08.1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie racje dziewczyny
teraz to juz naprawde nie wiem o co wam chodzi przeciez same tak robicie macie niemieckich chlopakow ktorzy was utrzymuja ja tez chce ale najpierw musze cos zarobic bo z czego bede zyla na poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ty glupia jestes
ile masz lat 16? albo jestes podszywaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ale glodna jestem. Zzarlismy wszystki chleb. Upieklam juz nowy ale jeszcze za goracy. Zzarlam juz wszystkie owoce :P Jade dzis na koncert choru gospel :D :D :D jak swietowac to swietowac :D Szkoda Tuptaczku, ze Ty tak daleko od mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys78 witaj :) Czytajac to co napisalas to jakbym czytala siebie. Tez nie do konca bylam zadowolona z pracy w Polsce ale poznalam dzieki niej wielu ciekawych ludzi i dzialo sie cos w moim zyciu. Tutaj niestety jak narazie jestem Hausfrau na pelnym etacie i nic wiecej. Chcialabym isc gdzies do pracy i zaczac sie obracac wsrod ludzi bo czuje sie troche jak w gettcie. Wydaje mi sie, ze jakis wyjatkowy tuman ze mnie bo do tej pory nie opanowalam jezyka a to strasznie meczace. Niestety nie potrafie sie zmobilizowac do nauki... no jakas ogolna niechec mnie ogarnela :( I wyobraz sobie, ze tez czekam na kuriera z nowym laptopem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalina, belaiza- milo bylo wasze wypowiedzi poczytac, sa takie optymistyczne :) z taka doza wiary w siebie, kalina, na pewno wszystko sie uda - sasiadko (ja mieszkam 10km od Stuttgartu)! witam Was wszystkie i wszystkich i zapraszam na bigos!!! Taaaaak : sama zrobilam (ale brakowalo mi polskiej dobrej kielbasy...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniam mnia a Ty glodnemu o bigosie :p chyba ide sprobowac ten chleb najwyzej mnie brzuch rozboli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deraga
Powiedz mi prosze maremerie z jakiej kapusty kiszonej robisz bigos??? Pytam, bo znalazlam tutaj jak dotychczas tylko taka w puszce. Ta sie nadaje???? Ale mi narobilas smak na bigosik... :) Wczoraj zrobilam na obiad pierogi z kapusta i grzybami...(kapusta i grzyby z Polski) mniam mniam..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuptaczek byc moze aura jest odpowiedzialna za ten stan jaki Ciebie ogarnal. Ja tez jeszcze nie pracuje. Do konca listopada mam kurs niemieckiego. Potem przylatuje do nas na kilka dni moja siostra. Razem z nia jedziemy na swieta do Polski. Ale za nim wyjedziemy zamierzam w kilku miejscach zlozyc podania o prace. Mam nadzieje, ze uda mi sie do jakiejs fajnej zahaczyc. A ty chodzilas na jakis kurs niemieckiego czy sama probujesz sie uczyc? A z tym laptopem to sie nie martw. Ja myslalam, ze przywioza go rano. Specjalnie z tego powodu do szkoly dzis nie poszlam (mam od 10-12), a kurier byl o 14:-). Dobrze, ze sie na tych schodach nie zabilam to moglam tego laptopa odebrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki to bylam ja derag :) na czerwono! Jedno \"a\" wiecej przez nieuwage mi sie wciselo.... hihi ponawiam za tem pytanie: Powiedz mi prosze maremerie z jakiej kapusty kiszonej robisz bigos??? Pytam, bo znalazlam tutaj jak dotychczas tylko taka w puszce. Ta sie nadaje???? Ale mi narobilas smak na bigosik... :) Wczoraj zrobilam na obiad pierogi z kapusta i grzybami...(kapusta i grzyby z Polski) mniam mniam..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derag ja robie z kapusty z puszki. Najlepsza jest mildesa czy jakos tak. Jest naprawde pyszna moim zdaniem. Maremarie a nie przyjezdza do Was auto z polskimi wyrobami? Ja wczoraj zaopatrzylam moja lodowke:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI 1.malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(24.10.2005) 2.maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat 3.micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) 4.Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci 5.usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat 6.asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) 7.Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) 8.justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) 9.Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat 10.beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat 11.Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat 12.kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata 13.balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat 14.Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata 15.Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata 16.Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) 17.Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat 18.Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata 19.kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata 20.cludi_alb********Münsingen******3 lata **24 lata 21.naneczka*******München *******6lat ******????? 22.limes-inferior **** bei Göttingen*****4,5*****34 lata****maz****dzieci 23.madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 3.05.2006) 24.angelina 22****Monachuim-Karsfeld****22lata****maz 25.bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz 26.Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 37lat****2 dzieci(16lat i roczek) 27.Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) 28.Gingera****Weil am Rhein-BW**od 19.11.06****35 lat(corka15lat+ciaza). 29.janta****Szczecin********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) 30.e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) 31.mary.de ****Wiesbaden *******21lat****chlopak 32. BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) 33.Sarra...****Hannover ****5lat******maz 34. kaska12345**** 35.Gosia_70****36lat 36.Jeams*****30lat****Nordhorn****17lat ****zona 37.lila25(Magda)****Traunreut*****1*****25*****Bayern Urodzinki Kassay --------- 07.09.69 belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka--------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 bremenka-------- 26.09.81 malutka_de-------10.11.81 Cludi_alb ----------28.07.82 magdzialenka1----??-??--83 madlen21 -------- 13.03.85 limes-inferio-----28.09.1972 Jeams-----------14.07.1976 lila25--------16.08.1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maremarie bo od belaizy zawsze taka aura szczesliwosci bije :) Ona we wszystkim cos dobrego znajduje :) Belaiza no strasznie szkoda, ze to az tak daleko. Justys78 chodzilam na kurs 4 miesiace i zrobilam sobie przerwe ( niby ze w domu sie pocze slowek) nic sie nie pouczylam i na dodatek zapomnialam tego co naczylam sie do tej pory na kursie . W domu mowimy po polsku i w zasadzie nie mam zadnej stycznosci z jezykiem bo zadnych znajomych niemcow tez nie mamy... macie jakis sposob na to zeby sie szybko tego jezyka nauczyc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie racje dziewczyny
nie wiem o co wam chodzi tak to narzekacie i rece zalamujecie jaka nedza i bieda w polsce a jak pisze do was taka co z nedzy i biedy to lekcewazycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuptaczek mysle, ze najlepszym wyjsciem bedzie jesli znowu zapiszesz sie na kurs. Ewentualnie idz na zywiol i poszukaj jakiejs pracy, gdzie bedziesz miala duzo do czynienia z niemcami i tam nie bedziesz miala wyjsca. Jezyk bedzie sam z dnia na dzien przychodzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topczak z jezykiem mozna sie lepiej oswoic rowniez przez ogladanie niemieckiej telewizji, czytanie gazet itp. O ile mnie pamiec nie myli to chyba Bremenka podawala kiedys te stronke: www.slowka.pl. Mozna sie tutaj tez czegos nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie zawalilam prawe i nie zapisalam sie na kurs w odpowiednim czasie i wszystkie miejsca sa zajete :( Nastepny dopiero w styczniu :( A moj nowy laptopek wlasnie przyszedl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TABELKA===
Tuptaczek ---podaj prosze dane do tabelki. -miejscowosc -czas w DE -wiek -stan cywilny -data urodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) wlasnie skonczylam robic domowy makaron....mniam:) Witam nowe kolezanki:) Gingera witaj w DE:) Jak sie czujesz?? e-v-a a Ty??? jak malenstwo jak krzepilwosc?? A dla wszystkich serdeczne pozdrwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×