Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość a Wasze dzieci
ja nie korzystam w celach prywatnech ja tylko walcze o sprawe mojej ojczyzny ale spytam szefa moze mi pozwoli tez Was serdecznie pozdrowic od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie siedzi intelektualista wielki (za jakiego sie uwaza) za biurkiem uczelnianym, odbebnia swoje za 1000zl i sie nudzi!!!! Stad tyle czasu ma i energii by nam dokuczac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) mam tylko jedna prosbe, niech ktos wymarze te fanatyczne wypowiedzi tego wariata bo sie nie chce tych glupot czytac. ....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, Belaiza - u mnie na razie wszystko ok. A wasze dzieci-w swoich wypowiedziach nie obrazalam ciebie,wiec bardzo prosze nie obrazaj mnie. A teraz fakty z gazety(nie mylic z narzekaniem na polske) Jesteśmy jednym z dwóch najbiedniejszych krajów Unii. Dochód narodowy, jaki w ciągu roku wytwarza statystyczny Polak, to zaledwie połowa tego, co produkuje przeciętny mieszkaniec Wspólnoty. Komisja Europejska przewiduje, że już w 2007 roku Polska będzie krajem najbiedniejszym - napisano w “Rzeczpospolitej” pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eva z takim nie da się porozumieć, on ci zaraz zacznie nawijać swoje racje, że np: rzeczpospolita to nagorsza gazeta, że onet, tvn i wogóle wszystkie wiadomości podają bzdury, tylko on udaje najmądrzejszego, i tak jak ktoś napisał wszechwiedzącego. Beznadziejny typek , i tyle, tylko współczuć jego otoczeniu i rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jest w Polsce A gdzie w tym wszystkim jest Polska? Brak tu niestety stosownych danych porównawczych, jednak kilka znanych faktów pozwala na pewne ogólne wnioski w tym względzie. Po 1989 roku, wraz pojawieniem się w Polsce gett biedy, pojawiło się też - nieistniejące w PRL - zjawisko biedy dziecięcej. Z badań Wielisławy Warzywody-Kruszyńskiej i Jolanty Grotowskiej-Leder wynika, że w biedzie żyje w Polsce co czwarte dziecko, przy czym w niektórych województwach odsetek ten sięga nawet 40 proc. Tymczasem państwo świadomie wycofało się z odpowiedzialności za system edukacji przedszkolnej, rezygnując tym samym z najważniejszego instrumentu wyrównywania szans. Jak podaje E. Zaborska w pracy „Edukacja przedszkolna w Polsce – szanse i zagrożenia”, wydanej przed dwoma laty przez Instytut Spraw Publicznych, obecnie z opieki przedszkolnej korzysta w Polsce zaledwie ok. 33 proc. dzieci 4-letnich i 43 proc. 5-letnich. Są to przy tym w zdecydowanej większości dzieci z rodzin miejskich i lepiej sytuowanych, podczas gdy dzieci wiejskie (a także dzieci z wcale licznych miejskich skupisk biedy), najbardziej potrzebujące tego rodzaju bodźców rozwojowych, które zapewnia przedszkole, są ich pozbawione. W efekcie coraz wyraźniej rysuje się przepaść edukacyjna między bogatymi i biednymi, co ostatnio unaoczniły wyniki nowej matury. Dzieci mniej zamożnych i słabiej wykształconych rodziców trafiają najczęściej do szkół słabszych, z gorszym poziomem nauczania i słabszą kadrą. O ile w ogóle nie przerwą nauki już na poziomie gimnazjum i szczęśliwie przebrną przez maturę - to bezpłatne studia na czołowych uczelniach państwowych pozostają dla większości z nich nieosiągalne, a jedynym wyjściem są płatne a kiepskie uczelnie prywatne. Jednocześnie rozpiętości dochodowe i majątkowe, już i tak w Polsce większe niż przeciętna w UE (m.in. płaca minimalna na śmiesznie niskim poziomie), jeszcze gwałtownie wzrosną po wprowadzeniu zapowiadanej przez PO i PiS reformy systemu podatkowego, zakładającej likwidację górnej stawki podatku dla najbogatszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutno mi z powodu tych pieniedzy. Nie lubie jak mnie ktos oszukuje. Dzwonilam do mojej bylej tesciowej, bo nie wiedzialam jak sie skontaktowac z moim eks a on tez byl zyrantem tej pozyczki :( no i moje byla tesciowa poinformowala mnie ze mareczek ma syna. A ja nie mam i tak mi smutno. i jescze ta kasa i zimno mi i te pomaranczki mnie wkurzaja. I do eksa sie dodzwonilam ale bylo go slabo slychac i nie wiem co mam robic. :( :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️czesc wszystkim widze ze pomaranczki zamiast pracowac, zasmiecaja nasz topik nie chce mi sie marnowac czasu na czytanie tych ich bredni, wkolko jedno i to samo! Porusze jedynie watek biedy tak sie sklada, ze w polsce bywa tak, ze obydwoje rodzice pracuja, a i tak nie starcza na pozywienie tutaj tez sa glodne dzieci, ale tylko dlatego, ze ich rodzice przepijaja kindergeld i pieniadze z socjalu wiec roznica jest kolosalna w polsce niestety pomoc socjalna jest minimalna, ludzie zdani sa sami sobie :( pomaranczki ten topik nie jest pod tylulem \"gdzie zyje sie lepiej, w polsce, czy niemczech\", mozecie sobie takowy zalozyc i tam sie spierac osoby ktore sa bywalcami tego topiku, trafily tutaj z wielu przyczyn, wiec zostawcie nas w spokoju jesli nam zyje sie dobrze wsrod niemcow i innych narodow, czemu wy macie miec z tym problem?! to nasze zycie, nasze decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalendarium roku 2006
Kalendarium roku 2006: 1.01. Nowy Rok i Światowy dzień pokoju 6.01. Dzień Filatelisty 8.01. Dzień Sprzątania Biurka 21.01. Dzień Babci 22.01. Dzień Dziadka 24.01. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu 25.01. Dzień Sekretarki i Asystentki 26.01. Światowy Dzień Celnictwa 27.01. Dzień Pamięci Ofiar Reżimu Hitlerowskiego 3.02. Tłusty Czwartek i Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem 8.02. Dzień Bezpiecznego Internetu 11.02. Światowy Dzień Chorych i Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 14.02. Dzień Zakochanych 15.02. Światowy Dzień Młodzieży Prawosławnej 22.02. Dzień Myśli Braterskiej 1.03. Międzynarodowy Dzień Walki Przeciw Zbrojeniom Atomowym 2.03. Międzynarodowy Dzień Obrony Cywilnej 3.03. Międzynarodowy Dzień Pisarzy 5.03. Dzień Teściowej 8.03. Dzień Kobiet 10.03. Dzień Mężczyzn 14.03. Światowy Dzień Liczby π 15.03. Międzynarodowy Dzień Konsumenta 17.03. Światowy Dzień Morza i Dzień Świętego Patryka 18.03. Dzień Słońca 20.03. Światowy Dzień Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych 21.03. Dzień Wagarowicza, Topienie Marzanny, Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową i Międzynarodowy Dzień Poezji 22.03. Międzynarodowy Dzień Wody i Dzień Ochrony Bałtyku 27.03. Międzynarodowy Dzień Teatru 29.03. Dzień Metalowca 1.04. Prima Aprilis i Międzynarodowy Dzień Ptaków 2.04. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 4.04. Dzień Mężczyzn 5.04. Dzień Trzeźwości 7.04. Światowy Dzień Zdrowia 8.04. Międzynarodowy Dzień Romów 11.04. Dzień Radia 12.04. Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki 15.04. Międzynarodowy Dzień Kombatanta 16.04. Dzień Sapera 18.04. Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków 22.04. Międzynarodowy Dzień Ziemi 23.04. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 24.04. Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży 25.04. Dzień Sekretarki i Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem 26.04. Dzień Drogowca i Transportowca 28.04. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy 29.04. Międzynarodowy Dzień Tańca 1.05. Międzynarodowe Święto Pracy 2.05. Dzień Flagi 3.05. Święto Konstytucji 3 Maja i Międzynarodowy Dzień Wolności Prasy 4.05. Dzień Strażaka i Hutnika 5.05. Dzień Europy, Dzień Leśnika i Drzewiarza 8.05. Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa, Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek 9.05. Święto Unii Europejskiej 12.05. Światowy Dzień Pielęgniarek i Położnych, Światowy Dzień Ptaków Wędrownych 14.05. Dzień Farmaceuty 15.05. Międzynarodowy Dzień Rodziny i Święto Polskiej Niezapominajki, Święto Polskiej Muzyki i Plastyki 17.05. Światowy Dzień Telekomunikacji 18.05. Światowy Dzień Muzeów 21.05. Światowy Dzień Kosmosu i Dzień Strażaka 22.05. Dzień Praw Zwierząt 24.05. Europejski Dzień Parków Wodnych 25.05. Dzień Mleka i Dzień Piwowara 26.05. Dzień Matki 29.05. Dzień bez Papierosa 31.05. Dzień Bociana Białego i Światowy Dzień Rozwoju Kulturalnego 1.06. Międzynarodowy Dzień Dziecka i Dzień Lasu i Zadrzewień 2.06. Światowy Dzień Ochrony Środowiska 6.06. Dzień bez Samochodu 16.06. Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim 20.06. Światowy Dzień Uchodźcy 21-22.06. Noc Kupały, czyli Święto Lasu 23.06. Dzień Ojca 1.07. Światowy Dzień Architektury 2.07. Dzień Dziennikarza 11.07. Światowy Dzień Ludności 15.07. Dzień bez Telefonu Komórkowego 23.07. Dzień Włóczykija 24.07. Dzień Policjanta 27.07. Światowy Dzień Rybołówstwa 1.08. Dzień Karmienia Piersią 10.08. Dzień Przewodników i Ratowników Górskich 12.08. Międzynarodowy Dzień Młodzieży - ONZ 13.08. Dzień Mańkuta 15.08. Święto Wojska Polskiego 23.08. Święto Lotnictwa 31.08. Dzień Solidarności i Wolności 1.09. Międzynarodowy Dzień Pokoju, Wybuch II Wojny Światowej, Pierwszy Dzień Szkoły 8.09. Dzień Dobrej Wiadomości i Międzynarodowy Dzień Piśmiennictwa 9.09. Międzynarodowy Dzień Urody 16.09. Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej 17.09. Dzień Sybiraka 18.09. Dzień Geologii 22.09. Światowy Dzień bez Samochodu 27.09. Światowy Dzień Turystyki 30.09. Dzień Chłopaka 1.10. Dzień Wegetarianina, Międzynarodowy Dzień Muzyki, Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych, Międzynarodowy Dzień Lekarza 2.10. Międzynarodowy Dzień Zwierząt 4.10. Światowy Dzień Ochrony Zwierząt i Dzień Zwierząt 5.10. Międzynarodowy Dzień Nauczycieli – ONZ 8.10, Światowy Dzień Poczty - ONZ 9.10. Dzień Znaczka Pocztowego i początek Tygodnia Pisania Listów 10.10. Święto Drzewa 12.10. Dzień Bezpiecznego Komputera 14.10. Dzień Nauczyciela 15.10. Dzień Białej Laski 16.10. Światowy Dzień Żywności 18.10. Dzień Poczty Polskiej i Dzień Łączności 19.10. Dzień Ratownika 22.10. Światowy Dzień Jąkających się 24.10. Dzień Walki z Otyłością i Światowy Dzień Informacji 28.10. Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów 29.10. Dzień bez Zakupów 31.10. Światowy Dzień Oszczędności (na świecie), Dzień Rozrzutności (w Polsce) i Halloween 1.11. Wszystkich Świętych 2.11. Dzień Zaduszny 3.11. Święto Myśliwych 5.11. Dzień Postaci z Bajek 9.11. Światowy Dzień Jakości i Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem 10.11. Międzynarodowy Dzień Młodzieży 11.11. Narodowe Święto Niepodległości 14.11. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą 16.11. Światowy Dzień Tolerancji 17.11. Międzynarodowy Dzień Studenta 21.11. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Dzień Pracownika Socjalnego 24.11. Europejski Dzień Języków 25.11. Dzień Pluszowego Misia, oraz Dzień Tramwajarzy i Kolejarzy 29.11. Dzień Chorążego 30.11. Andrzejki 1.12. Światowy Dzień Walki z AIDS 2.12. Światowy Dzień Walki z Uciskiem 3.12. Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych 4.12. Dzień Górnika, Naftowca i Gazownika (Barbórka) 5.12. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 6.12. Mikołajki 7.12. Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego 10.12. Dzień Ochrony Praw Dziecka, Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, Dzień Odlewnika 13.12. Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci 18.12. Międzynarodowy Dzień Emigrantów 20.12. Dzień Ryby 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia 25-26.12. Boże Narodzenie 28.12. Międzynarodowy Dzień Pocałunku 29.12. Międzynarodowy Dzień Różności Biologicznej 31.12. Sylwester

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalendarium roku 2006
28.10. Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów 29.10. Dzień bez Zakupów 31.10. Światowy Dzień Oszczędności (na świecie), Dzień Rozrzutności (w Polsce) i Halloween 1.11. Wszystkich Świętych 2.11. Dzień Zaduszny 3.11. Święto Myśliwych 5.11. Dzień Postaci z Bajek 9.11. Światowy Dzień Jakości i Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem 10.11. Międzynarodowy Dzień Młodzieży 11.11. Narodowe Święto Niepodległości 14.11. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą 16.11. Światowy Dzień Tolerancji 17.11. Międzynarodowy Dzień Studenta 21.11. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Dzień Pracownika Socjalnego 24.11. Europejski Dzień Języków 25.11. Dzień Pluszowego Misia, oraz Dzień Tramwajarzy i Kolejarzy 29.11. Dzień Chorążego 30.11. Andrzejki 1.12. Światowy Dzień Walki z AIDS 2.12. Światowy Dzień Walki z Uciskiem 3.12. Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych 4.12. Dzień Górnika, Naftowca i Gazownika (Barbórka) 5.12. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 6.12. Mikołajki 7.12. Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego 10.12. Dzień Ochrony Praw Dziecka, Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, Dzień Odlewnika 13.12. Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci 18.12. Międzynarodowy Dzień Emigrantów 20.12. Dzień Ryby 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia 25-26.12. Boże Narodzenie 28.12. Międzynarodowy Dzień Pocałunku 29.12. Międzynarodowy Dzień Różności Biologicznej 31.12. Sylwester Warto pamietac!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zycie ludzkie jest takie kruche, dlaczego ludzie sa tak nienawistnie nastawieni do siebie? najswiezsze informacje rzecznik nie potwierdza informacji, ze sa ofiary 23gornikow jest pod ziemia na glebokosci 1060m prawdopodobnie nastapil wybuch metanu akcja rat. jest ogromnie trudna jest to kopalnia o szczegolnych zagrozeniach \"pieklo pod ziemia\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy dzien roznosci biologicznej hi hi hi ja jestem biologicznie rozna od kotleta dlatego go zjem :P juz mi sie troche poprawil humor, nie lubie dlugo marudzic Zachecam Was do modlitwy za gornikow, modlitwa dziala cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza a dlaczego twoja teściowa odebrała list do ciebie-jeżeli z banku to znaczy że był polecony, czyli trzeba podpisać. Jeżeli bank się z tobą nie skontaktuje, a sądzę że jesteś wymeldowana, to nie musisz się narazie martwić o spłacanie kredytu koleżanki. No chyba że była teściowa poda twój adres obecny do banku, więc mogą z tobą nawiązać kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach Belaiza teraz doczytałam , że to twoja mama odebrała ten list a nie teściowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam jestem zameldowana i tu tez :) mama ma juz zakaz odbierania listow poleconych do mnie to byl list z Urzedu pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie sie dowiedzialam dlaczego kobiety tak rzadko bekaja: bo one tak czesto otwieraja usta, ze nie mozliwe jest by wytworzylo sie w ustach cisnienie potrzebne do bekniecia :P jesli kobieta rozmawia z mezczyzna to kobieta ma zawsze ostatnie zdanie a jeli sie zdarzy, ze mezczyzna ma powie ostatnie zdanie tzn, ze to jest poczatek nastepnej rozmowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh!!! Jak sie zaraz mio zrobilo i spokojnie bez tych wznecajacych ogien pomaranczowek!!! Ja tez jestem za,zeby je stad usunac!!! To straszne co sie wydarzylo w Halembie!!! Faktycznie jedyne co mozemy zrobic to modlic sie za tych ludzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja Was bardzi prosze nie odpisujecie pomaranczowym nawet zeby nie wiem co ja tez juz nic nie bede pisac. Juz sie kiedys zaklinalam, ze traktuje jak powietrze ale mi sie nie udalo tym razem. Nie piszmy im nic, nie dawajmy im wody na mlyn. Zglosilysmy Justys moderatorom, mam nadzieje, ze to szybko wykasuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Zycze milego dnia!!! U mnie dzis przebija sie sloneczko!!! Od razu lepsze samopoczucie!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas aż 12 stopni, A w Rudzie ŚL. akcja ratownicza w kopalni wciąż trwa, już 8 zabitych górników, 15 nadal szukają, aż serce się kraje, oby znalezli żywych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×