Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Hej dziewczyny, wyprawilam meza na trening i wcinam kremoweczke wlasnej roboty miodzio....:) Madlen pytalas jak sie czuje, dobrze, sama wiesz ze polowa ciazy daje troche wytchnac:):) maly kopie, czasami to az caly mi sie brzuch rusza:):) mam nadzieje ze u evy wszystko ok i ze maly sie rozwija prawidlowo!!!! i powiem Ci kochana, ze mimo mlodeko wieku masz dojrzale podejscie do zycia, bo zycie z kims z tak duza roznica wieku chyba nie jest proste a do tego innej narodowosci i metalnosci...Ja tez na swieta do domu nie jade, w wielkanoc rodze:) wiec pewnie na wakacjach krosno odwiedze:) maz sie zakochal w tych rejonach, a jak mu sie Sanok podobal:):) Dla reszty kobietek, zyczenia fajnego cieplego weekendu....no jestem szczesliwa bo wygralismy z Bulgaria huuuura!!! mecz byl swietny, gramy na najwyzszym poziomie, jak widze te barwy to az mam lzy w oczach ze szczesscia:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim 🖐️ Nareszcie weekend :D przewaznie w soboty pracuje, ale dzis mam wolne, bo idziemy do szwagra na urodzinki ;) A jak juz jestem przy tym temacie to opowiem Wam taka mala rodzinnna historyjke Moi rodzice rozeszli sie, jak juz bylam dorosla i ulozyli sobie ponownie zycie. Mojej mamy maz ma brata, a ten brat byl moim dobrym przyjecielem, a teraz jest moim mezem! ;) a wiec, moja mama jest takze moja szwagierka, a dla darka 2 w jednym tesciowa i szwagierka. Czasem smiejemy sie ze nasze losy, nadaly by sie na scenariusz filmowy. Mojej mamy maz, jest swietnym kucharzem powiedzialabym nawet wikwintnym czesto eksperymentuje, ma wiele pomyslow i pieknie dekoruje potrawy. Mama przewaznie nie gotuje, poniewaz dla jej meza gotowanie to frajda, wiec odstapila mu to zajecie ;) Moj maz tez potrafi gotowac co uwazam za duzy plus niedzielne obiady przygotowujemy przewaznie razem jego zadanie to kluski slaskie a ja robie reszte ;) Dzis jednak na urodziny idziemy do restauracji, przewaznie rodzinne imprezki wyprawiamy u greka, ma zawsze swieze i smaczne jedzenie i mila atmosfera, a potem na weihnachtsmarkt na grzanca :) Milego weekendu! Pozdrawiam! P.S. Ignoracja, gdzie sie podziewalas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ignoracja wlasnie bylam \"u was\" na topiku wiem, juz dlaczego cie nie bylo przykro mi bardzo z tego powodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jest z ingnorancja
cludi podaj jej topic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila25 nie musisz sie denerwowac od razu zlosc pieknosci szkodzi. A pozyskac znajomych to chyba nie taka trudna sprawa, a tym bardziej jakas kolezanke idz moze na fitness tam przewija sie duzo ludzi . Co do twojego meza, to nie mam pomyslu moze zle sie dobraliscie pod wzgl. charakterow, a moze on poprostu zmeczony jest po pracy nie wiem, bo moj to ma wiecznie powera, nawet po 12godz. pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny sorry, ale nie moge podac tego topiku, bez zgody ignoracji, ale z nia wszystko w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kolezanki ale nie takie co na fitnes chodza a zreszta jakos sobie nie wyobrazam miec kolezanke niemke niemki sa durne jak but..z ukrainy mam i z rosji ale i one mieszkaja dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claudi..ja sie wcale nie denerwoje hehe jeszcze mnie nie widzialyscie jak sie wkurze..:P ja tylko bronie sie chyba to normalna reakcja co nie??? a jak na razie jeszcze zlosc nie wplynela na moja urode:P a z moim mezem nie wiem co jest on nawet spi cale dnie jak ma wolne ......a zmeczony po pracy raczej nie jest nic prawie nie robi..on zawsze taki byl zawsze go mosialam namawiac zeby gdzies wyjsc a teraz to juz katastrofa jak mam sie z nim klocic o wyjscie wole w domu siedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila25 jak z gory bedziesz zaklada, ze niemki sa glupie, itp. to raczej daleko nie zajdziesz nie mozna tak generalizowac ja pracuje w knajpie, mam bardzo wielu znajomych roznych narodowosci i nie moge powiedziec, ze ten czy inny narod, jest taki czy siaki to zalezy od jednostki, a nie calosci moze problem lezy, po twojej stronie bo jestes negatywnie nastawiona do zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila ,moja rada:To rozejdz sie ze swoim mezem skoro teraz juz macie takie problemy,bo jak sie do tego jeszcze kiedys wam dziecko pojawi ,to bedzie jeszcze gorzej. Ale dzisiaj w poludnie sie wyspalam az 3 godziny!!!!! Tofi to fajnie ze jedziecie w moje okolice:)ja niestety w tym roku tu spedze swieta,ale nie jest tak zle ,bo bedzie moja mama i siostra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no medlen ..ja tez juz o tym myslalam :( jakby bylo dziecko to calkiem chyba nerwicy bym sie nabawila:( ..postanowilam sie zastanowic nad moim malzenstwem jak sie nie poprawi rozwiode sie nie mam zamiaru zyc w stresie claudi...ja akurat znam niemki i niemcow z negatywnej strony skapi sa,kazdy cent licza,maja inna mentalnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wcale nie uwazam ze Niemcy sa skapi.oni zawsze daja duze napiwki.A Polacy nigdy nawet centa nie zostawia w restauracji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa ja juz dobrze poznalam niemcow sa leniwi jak diabli i skapi jezdzila ze mna niemka przez 2 tygodnie do pracy i ani centa mi nie dala !!!!!! a droga wymyslila ze bedzie pracowac przez rok a potem na koroniowke pojdzie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem medlen............ale ja akurat takich znam ........Polacy tez sa wstretni w niemczech jak za durzo na kupie ich jest jeszcze gorsi jak Niemcy ale tych ktorych znam to jusz polglowki doszczetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila to z kim Ty sie bedziesz tu przyjaznic? Niemki do kitu, Ruskie do d..., Polki tez nie za bardzo, Turczynki tez nie pasuja, bo ....no a francuzow i innych gadow tu malo Dzis pomagalysmy w przeprowadzce a teraz lecimy na Weinachtsmarkt. Gratuluje bigosu Limes :D Nasi chlopcy dzis ugotowali zupe i deser brzoskwiniowy tez zrobili pychota, i nawet gary pomyte :D A ja jestem kuchenny samouk ale o tym jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila a może twój mąż już zapadł w sen zimowy że tak ciągle śpi hihi. A ty to ostatnio jakaś nerwowa się zrobiłaś, stres się nawarstwia w pracy potem w domu, musisz wyluzować bo zwarjujesz!!!! I nie bierz tak wszystkiego do serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,dzieki o troske o mnie czytam Was codziennie,ale jak widze pomaranczki ani sie nie odzywam.A tak poza tym nie zawsze panowie maja racje jak sie nie poslucha swego rozumu to potem mozna sie wpakowac w wieklkie klopoty....tyle z mojego jak na razie krotkiego pobytu w de.......pozdrawiam (a malenstwo tez kopie jak szalone lekarz powiedzial ze syn bardzo aktywny):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwowa to ja od urodzenia jestem a raczej zwariowac nie zwariuje przystosowana jestem:P jak nie mam brac na wszystkiego powaznie jak tak na mnie wszystkie naskakujecie???...ciekawi mnie to bardzoooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila problemy to ma tu kazda z nas i wierz mi niektore sa nawet wieksze od Twoich.Mi sie wydaje ze Tobie sie po prostu nudzi i sobie sama problemy stwarzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignorancja- z twojego teksciku tez sie usmialam :). U mnie nie ma zadnych dywanikow i tym podobnych w toalecie poniewaz: a) tylko zbiera kurz, jest niehigieniczne b) kot ich nie znosil i odpowiednio potraktowal... c) zeby goscie nie czuli sie za bardzo \"kuschelig\" na wc i nie siedzieli godzinami ;) ale przy prysznicu/wannie to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Lila , jak poczytasz swoje posty, tak bez zbednych emocji, to prawdopodobnie sama sobie odpowiesz na pytanie dlaczego dziewczyny skrytykowaly to co piszesz. Ale mi Was brakowalo! :) Belaiza , nie moge wejsc na poczte a chcialam Ci odpisac .Wiec powiem tutaj, ze chetnie poznam Twoje zdanie, na wiadomy temat:) Ide po kawe, ktos sie przylaczy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc w
poprawie tego tekstu: 1.Mein Schreiben vom,,,,bleibt weiter ohne jede Antwort. Mit meine derzetige Erfahrung mit Ihren Amt habe ich festgestellt das alle grundsätzliche Normale Bürgerangelegenheiten müssen auch durch vermitlung einen Rechtsanwalt folgen. Außer der og Schreiben warte ich auch über 7 Monate auf andere nicht beantwortete Fragen. Diese Fragen widerhole ich für das dritte Mal. Vom,,,,, die Miete von meine derzeitige Wohnung ist über 50� gestiegen aber meine Leistungen sind weiter ohne jede Änderung geblieben bleiben. Über dieses habe ich auch Ihres Amt schon 3 Mal informiert aber das ist ohne Antwort geblieben. Muß das so immer sein ? Das ist auch meine Frage.xxxxxxx 2. Da Sie meine Schreiben chronisch ignorieren sehe ich das, das Sie weiter nicht willig sind die Sache in eine freundliche und ehrliche Wege zu erledigen. Bitte nehmen Sie zu Ihre Kentniss das ist meine letzte Mahnung. 3. Bezüglich unsere Telefongespräch möchte ich Sie mitzuteilen das wegen verschiedene Schickanen seiten Barmer-Krankenkasse die ich weiter nicht vertragen kann bin ich seiten April 2006 als 100% behinderte und sehr Kranke Mensch ohne mir gesätzlich zustehende ärztliche versorgung. Alle meine nötige Anträge sind immer durch diese Kasse abgelehngt damit auch Antrag behandelten mir Kardiologe über einen nötigen Kur. Als jahrelang Herzkranke war ich damals mehrmals nach dem PTCA und Stents. Diese Kur wurde mir telefonisch abgesagt mit zusätzlichen unfreundlichen Komentar. Als nachfolge diese richtige Schweinerei wurde ich durch einen schweren Fall ins Krankenhaus gebracht und Herz- mit bypassen operiert. Diese große unfreundlichkeit hat sich Angefangen seiten ich Unterlagen über meinen Aufenthants in KZ-Lager vorgelegt habe. Mir wurde ganzes Leben zu Höle gemacht und alles was Mensch hat geraubt und jetzt gehts das weiter los? Das ist eine traurige wahrheit was noch weiter in Deutschland existiert und gibt. So auch auf diesen Gründen kann ich nicht diese Krankenkasse zu benutzen ohne Angst zu haben was noch für neue überraschung passieren kann. Über dieses behandlung habe ich auch dem polnischen Auftraggebers benachrichtigt. 4. Am 6 November 2006 wurde unsere Anhänger mit ganzen Inhalt was wir für die Weihnachten als Geschenke vorbereitet haben gestollen. Dieser Anhänger wurde bezeichnet das er zu Verband ehem.Kindert KZ-Häftlinge gehört die eine Weihnachtsaktion für Berhinderte und kinderreichen armen Familien führt. Die Täters haben jedoch gnadenlos das alles gestollen. Unter diesen umständen müssen wir alles von Anfang an zu besorgen oder die alle die auf diese Hilfe so warten ohne auch die kleinste Geschenke zu lassen. 5.Auf Grund dessen das ich zum eine Kur wahrscheinlich in Ausland fahren soll. Ich bitte Sie um ein schnelles Termin um eine neue Reisedokument zu bekommen da derzeitige hat nur kurze gültigkeit. 6. Nach dem großen Diebstahl wo wir unserer Anhänger als einzige Transportmittel verloren haben sind wir aus unsere sehr wichtige und überall begrüßte Tätigkeit ausgeschaltet. Da wir finanziell sehr begrentzt sind wenden wir uns an Sie mit große bitte uns mit einen Anhänger auch 2 Wahl behilflich zu sein oder verkaufen zu eine Sonderpreis die wir die schaffen können. Przepraszam jeszcze raz za zaśmiecanie topiku i z góry dziękuję!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Monika, dawno cię nie było. A na topiku jak zwykle w weekend pustki. Lila dziewczyny chciały Cię chyba trochę otrzezwic bo się za bardzo użalasz nad sobą, no i czasem twoje słownictwo robi wrażenie jakbyś miała 15 lat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już kawe po 7 piłam bo dzieci wstają o 7 tak jak do szkoły, nie przejmują się że jest niedziela i można pospać. Idę obiadek gotować, a tak to po staremu a u Ciebie Monika ok wszysto? Madlen tobie to nawet 10 pączków nie zaszkodzi , jesteś szczuplutka to możesz się zajadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×